Záhradníctvo

Cabbage Kale: popis fotografie

V posledných rokoch stále viac a viac Rusov, ktorí prichádzajú do obchodu, sa pokúšajú zakúpiť kale kale. Ale je to stále zriedkavé na regáloch. Ale majitelia reštaurácií a kaviarní stále viac poukazujú na ponuku jedál z tejto listovej zeleniny.

Na záhradách odrody Kale až do vzácnych hostí. Preto chceme pritiahnuť pozornosť Rusov, aby sa Kale kale stala trvalou zeleninou plodinou. Koniec koncov, má veľa užitočných látok, ktoré sú prospešné pre ľudské telo.

popis

Európski pestovatelia zeleniny sa už dlho pestovali. Ak hovoríme o histórii kapusty Kale, ide o staroveku. V 17. storočí sa zmenili postoje k listovej zelenine, keď sa objavili plodnejšie odrody odolné voči chorobám.

V Rusku bola odroda kapusty Kale populárna až do 18. storočia v severných oblastiach. Kale bol ocenený za studenú odolnosť a schopnosť získať čerstvú zeleninu v drsných podmienkach.

Varovanie! Kapusta Kale priniesla ruských pestovateľov zeleniny.

Kapusta Kale je každoročná bylina s krátkym kmeňom. Listy sú umiestnené na stopkách v niekoľkých vrstvách.

Zelná odroda má neobvyklý vzhľad. Samotné listy sú kučeravé a na okrajoch sú dobre viditeľné vlny. Táto kapusta sa nazýva aj vlnitá. Jedzte len listové listy bez stonky a stopiek. Zvieratá môžu byť kŕmené celou rastlinou.

Paleta farieb listov je rôzna: zelená, červená, šedá, fialová, v závislosti od odrody. To je dôvod, prečo Keil je často zasadený v kvetinových záhonoch ako okrasné rastliny. Pozrite sa na vyššie uvedenú fotografiu o tom, ako nezvyčajné Kale kapustové lôžka vyzerať.

Výška kapusty Kale je medzi 25-50 cm. List je silný, po odrezaní časti listov, kapusta naďalej prináša ovocie. Ale hlavy nie sú tvorené.

vlastnosť

Funkciou Kale kale je možnosť rastu na jednom mieste už niekoľko rokov, ale iba v južných oblastiach. V priaznivých podmienkach s dobrým prístreškom, odroda kapusta prežúva dobre a poskytuje skoré vitamínové listy.

Cale Kale po zimovaní:

Pozitívne body

 1. Listové listy z kapusty sú diétny produkt. Obsahujú okrem rôznych zložiek aj 9 aminokyselín, ktoré sa nachádzajú v mäse. Veľa zelených milovníkov zeleniny nazýva to "nové hovädzie mäso".
 2. Rýchly rast kapusty Kale dáva skorý zber vitamínov.
 3. Vzhľadom na prítomnosť zaehsanthinu a luteínu pravidelné používanie listov odrôd Kale chráni oči pred ultrafialovým žiarením.
 4. Mikroelementy obsiahnuté v kapustke odstraňujú toxíny a rádionuklidy z tela.
 5. Prvky, ktoré tvoria listovú kapustu Kale, nie sú ľahko stráviteľné, ale poskytujú aj vysokú aktivitu tela.
 6. Prítomnosť vápnika, horčíka, fosforu a zinku pomáha zmierniť vývoj rakoviny.

cons

Bohužiaľ, napriek takýmto optimistickým pozitívnym vlastnostiam majú listové odrody Kale kontraindikácie spojené s individuálnou intoleranciou. Navyše, v prípade ochorení obličiek by sa nemala konzumovať ani zelenina, pretože listy obsahujú kyselinu šťaveľovú.

typy

Kapusta Kale, to vidieť z popisu a fotografie, niečo ako listový šalát.

K dnešnému dňu, vďaka úsiliu chovateľov, rôzne druhy kade prezentovali tieto odrody (foto nižšie):

 1. Najbežnejšou odrodou je kale kucheryavy alebo kučeravé. Odroda má jemné, sladké listy. A trieda získala názov pre špeciálne zakrivenie dosiek.
 2. Tuscan Cale leaves sú pokrčené, veľmi tenké.
 3. Mrazuvzdorné rýchlo rastúce kapusta Kale Premier odrody tiež nemusia ignorovať.
 4. Odroda Siberian Keil je tiež odolná proti chladu, takmer neovplyvnená škodlivým hmyzom.
 5. Červená ruská kapusta Kale má jasnú farbu blízku fialovej. Listy s výrazným vráskaním.
 6. Kapusta Redbor Kale sa často používa nielen v šalátoch, ale aj na zdobenie riadu.
 7. Variety Keyl Trostynaya je cenený pre svoju veľkú veľkosť, pretože kapusta často dosahuje výšku 190 cm. A názov pochádza z toho, že hustá stonka sa používa ako trstina.
Varovanie! Bez ohľadu na rozmanitosť kapusty Kale sa konzumujú len listy bez riasy.

Kale kale sa môže použiť na prípravu vitamínových šalátov s prídavkom akýchkoľvek zložiek. Lahodná zelenina v polievkach, dusená.

Užitočné vlastnosti

Zelná kapusta má divých príbuzných. Práve od nich dostala a neskôr si zachovala užitočné vlastnosti. Ak čítate recenzie o kapuste Kale, môžete nájsť veľa zaujímavých vecí.

Jedinečnosť listovej zeleniny je ťažké preceňovať. Je výživný, v mnohých ohľadoch prevyšuje mäso. Obsahuje v kapustách proteín Kale ľudské telo absorbuje rýchlejšie ako zviera.

Tak prečo potrebujete angažovať sa v kultúre:

 1. Zloženie listových zeleninových odrôd Keil obsahuje veľa vápnika. Jeden gram zeleniny predstavuje 1,35 ml tohto prvku. Vápnik sa absorbuje štyrikrát rýchlejšie ako tento stopový prvok z mlieka. Pravidelné používanie listových zelených látok zabezpečí plné využitie ľudského tela.
 2. 200 gramov listov kale obsahuje denný príjem bielkovín. Rovnako ako v mäse. Zelné aminokyseliny sa absorbujú rýchlejšie ako hovädzie mäso.
 3. Každá odroda Kale Kale je prírodný antioxidant.
 4. Zelenina je vysoko cenená odborníkmi na výživu, ktorí jej odporúčajú bojovať proti nadmernej hmotnosti. Napokon, obsah kalórií je extrémne nízky - na 100 gramov zelených výrobkov nie viac ako 50 kcal.

Zelná Kale, bohatá na všetky druhy vitamínov, mikroprvkov, by mala zaujať miesto v ruských záhradách.

Vlastnosti pestovania

Na rozdiel od predstaviteľov rodiny kapusty sa Kale negatívne týka transplantácie. Preto sa najčastejšie množia semená priamo do zeme. Hoci môžete pestovať sadenice v samostatných kontajneroch. Pri dodržiavaní všetkých agrotechnických noriem budete môcť vyrastať chutnú a užitočnú zeleninu bez toho, aby ste vynaložili mimoriadne úsilie.

Seedling - kľúč k úspechu

Zvážte rassadny metódu pestovania kale kale:

 1. Semená sa vysielajú 40-50 dní pred výsadbou na otvorenom teréne. Samostatné nádoby sa naplnia živicovým základným náterom. V každom pohári musíte dať 2-3 semená.
 2. Semená materiál je ponorený do pôdy na 1 cm, s hlbším výsevom, sadenice sa neobjaví po dlhú dobu. S cieľom získať priateľské výhonky budúce sadenice vytvoriť optimálne podmienky: teplota vzduchu, ak sú rastliny pestované v byte, musí byť najmenej 24 stupňov. Film sa umiestni na kontajner, ktorý sa odstráni hneď, ako rastliny začnú hýbať.
 3. V budúcnosti, pre úplný rozvoj sadeníc dosť 16 stupňov. Osvetlenie by malo byť vo všetkých štádiách maximálneho rastu.

Sadenica je pripravená v 6 týždňoch, môže byť vysadená v zemi. Ona je v tomto bode jasne nápadné krútenie listov. Zastrihujte sadenice z nádrže opatrne, aby nedošlo k poškodeniu koreňov. V skutočnosti sa v opise hovorí, že miera prežitia je nízka. Preto je lepšie zasievať semená ihneď v zemi.

Sejacie semená v zemi

Úrodná pôda je potrebná pre pestovanie listovej zeleniny. Je lepšie si vybrať lôžka po fazuľa, zemiaky, uhorky alebo paradajky. Pôda je pripravená na jeseň, humus, kompost (pre každý štvorcový meter najmenej 3 kg), a minerálne hnojivá sú aplikované.

Kyslosť pôdy by sa mala pohybovať v rozpätí od 5,5 do 6,8. Skontrolujte sa bez laboratórnej analýzy je ťažké. Ale môžete sledovať, čo buriny rastú v záhrade. Ak ich vši naplnia, znamená to, že potrebujete pridať granulovanú síru. Pri nízkej acidite sa do pôdy zavádza viac kompostu.

Sprisahanie by malo byť otvorené, aj keď nie je zakázané používať penumbru. Výsev sa vykonáva v apríli, keď sa ohreje na +5 stupňov.

Jamky na vloženie semien sú umiestnené vo vzdialenosti 45 cm, niekoľko semien je umiestnených v každom z nich, napojených a pokrytých priehľadným materiálom alebo sklom. Po 4 dňoch bude potrebné odstrániť prístrešok, pretože vznikajúce výhonky potrebujú veľa svetla.

Varovanie! Okamžite musíte odstrániť prebytok klíčky a nechať v každej studni jednu kapustu Kale.

Starostlivosť o rastliny v zemi

Nie sú potrebné žiadne špeciálne znalosti na pestovanie kale kale. Ak je miesto vybrané bez pruhu, s dobrým osvetlením - výsledok je zaručený.

Je to dôležité! Na rozdiel od ostatných kongenerov kapusty, Cale neradi rastie vedľa nej rastliny.

Blízkosť podzemnej vody nepriaznivo ovplyvňuje vývoj kapusty. Preto ak nie je možné nájsť iný pozemok, posteľ sa zdvihne, vyleje sa veľká vrstva drenáže a na vrchole je úrodná pôda. V budúcnosti budete potrebovať vodu, uvoľniť pôdu alebo jej rozmraziť vo výške 15 cm bush, kŕmiť hore.

Tip! Ak listy vyschnú alebo zmenia farbu, okamžite sa odstránia, pretože toto je obľúbené miesto pre škodcov.

Pokiaľ ide o hnojenie, vykonávajú sa každých 6-8 týždňov ako zber. Prehnané podávanie nie je potrebné, vedie k hnilobe listov. Môžete použiť infúziu mullein, kuracie trus, extrakt z dreveného popola a bylinnú infúziu. Je vhodné posypať rastliny suchým popolom po zalievaní.

Čo a kto poškodzuje odrody

Kale je najviac postihnutá:

 • znásilňovačka;
 • lopatky a kapusta lietať;
 • vošky a kríživé blchy;
 • kvetnatý chrobák a drôt;
 • slug a weevil.

Takéto množstvo fanúšikov, ktorí profitujú z listov, hovorí len o vysokej chuti a prospešných vlastnostiach odrôd kapusty Kale.

Kontrolné opatrenia:

 1. Konštantná prašnosť s popolom alebo tabakovým prachom.
 2. Striekanie octu a infúzie kurčatového hnoja.
 3. Zalievanie listov roztokmi amoniaku alebo jódu.
 4. Špeciálne prípravky prísne podľa pokynov.

sklizen

Varovanie! Zhromaždiť zeleninu ako listy rastú. Podmienky technickej zrelosti pre každú vlastnú triedu.

Na miestach, kde boli listy rozrezané, rastú nové zelené. Preto sú vitamínové produkty prítomné na stole počas teplého obdobia. Prehnané listy sú tvrdé, s horkosťou, takže musíte urobiť všetko včas.

Kapusta je dobre skladovaná v mrazničke, zachováva si všetky vlastnosti počas šiestich mesiacov.

Pozadie záhradníci

Svetlana, 32 rokov, Ryazanská oblasť Sójová šťava z rôznych odrôd, aby získala farebný šalát. Semená sa osijú 20. marca v samostatných papierových pohároch. S nástupom tepla vykopať otvory a dať kapustu so sklenenou. Sadenice nemajú žiadny stres. Prvé vitamínové listy boli odstránené už na semenákoch po mesiaci a pol, potom z lôžok celé leto. Pripravené na zimu paralelne, pretože všetky listy okamžite nemožno jesť. Odporúčam vám, aby ste pestovali najmenej 2 kefy - chutné a užitočné. Marina, 44 rokov, Belgorod Tento rok v lete zasadil rôzne červené ruže Kale. Vynikajúca káva. Samozrejme, musel som sa drobiť, pretože neboli žiadne zručnosti. Väčšina hmyzu sa prehnala. Vyriešil som sa s ľudovými prostriedkami, pretože v zásade nepoužívam chemickú prípravu na záhrade. Bush vyzeral ako ozdobný, prekvapený sused a známy. Počas celého leta pripravovali šaláty, dusili a mali čas pripraviť sa na zimu. V zime je potrebné nájsť ďalšie odrody semien. Chcem rozmanitosť.

Pozrite si video: Wild Cabbage! - Kale, Kohlrobi, Brussel Sprouts (November 2019).

Загрузка...