Záhradníctvo

Paradajka Zrejme neviditeľná: popis odrody, fotky, recenzie

Napriek tomu nie je nič, čo sa pestovatelia snažia tak ťažko vybrať mimoriadne a hovorené meno pre nový druh paradajok. Koniec koncov, najčastejšie sa ukazuje, že je to názov odrody, ktorá robí samotnú reklamu, a nie jej opis, a určite nie recenzie záhradníkov, ktorí vyrastali jednu alebo druhú odrodu. Koniec koncov, ak si kúpite osivo určitej odrody v obchode alebo na trhu, potom najčastejšie hlavným dôvodom výberu bude buď atraktívny obrázok na obale, alebo fascinujúci názov a častejšie oboje.

Paradajka Zrejme, neviditeľne, svojim názvom nehovorí, ale jednoducho kričí, že je potrebné to vyskúšať, pretože tam bude nielen veľa rajčiakov, ale veľa. A pre drvivú väčšinu záhradníkov je výnos odrody skutočne jedným z najsilnejších argumentov v prospech konkrétnej odrody. Okrem toho je zjavne neviditeľná odroda, čo znamená, že už nie je možné kúpiť viac zo semien, ale pestovať tieto paradajky zo semien.

Varovanie! To šetrí nielen peniaze, ale aj energiu a umožňuje pestovať paradajky, ktoré najlepšie vyhovujú špecifickým podmienkam prostredia vašich stránok.

V tomto článku sa uvádza analýza charakteristík odrody rajčiaka, ktorá je očividne neviditeľná a jej opis je daný v porovnaní s recenziami záhradníkov, ktorí už tieto paradajky pestovali na svojich pozemkoch.

Popis odrody

Paradajky Zrejme, neviditeľne, najpravdepodobnejšie chovali sibírsky chovatelia na začiatku roka 2000, pretože je obľúbený u ľudí a bol pestovaný už dlho - od roku 2008-2010. Aspoň semená týchto paradajok distribuuje hlavne spoločnosť Siberian Sad, ktorá je známa tým, že vyrába iba sibírskymi semenami.

Ale tento druh rajčiakov bohužiaľ nebol zahrnutý do štátneho registra Ruska za všetky tieto roky, možno kvôli byrokratickej byrokratickej záťaži a pravdepodobne nebola žiadna túžba samotných chovateľov, ktorí dali život tejto odrode. Napriek tomu presné údaje o jeho opise nie sú k dispozícii a jeho charakteristiky je možné skontrolovať iba porovnaním s informáciami poskytnutými záhradkármi v ich spätnej väzbe na túto rajčinu.

Pripojenie paradajok Zrejme neviditeľný pre determinantné odrody, zdá sa, že nikto nesúhlasí. Podľa rôznych zdrojov môže jeho výška dosiahnuť 50-60 cm, keď sa pestuje v otvorenom teréne až do 100 cm v skleníkových podmienkach. V priemere je pravdepodobne, že odroda je rajčiaky s nižšou veľkosťou, silné na základe klíčenia, dobre listové.

Podľa výrobcu "Sibírska záhrada" sa na hlavnom stonku rastliny formujú len štyri kefy, po ktorých sa dokončí rast kroviny.

Je to dôležité! Prvá kefa sa môže vytvoriť po štvrtom pravom liste. Táto skutočnosť sama o sebe je jedinečná, ale neexistujú spoľahlivé dôkazy na jej podporu.

Je možné pokračovať v rozvoji kríkov len tým, že sa hlavný rastový bod prenesie na jedného z najsilnejších nižších bohov a vytvorí tak ďalšie plodiny. Najčastejšie nedefinujú dôležité determinantné kríky, v dôsledku ktorých sa dosiahne ich výnos. Ale v prípade odrody Zdá sa, že neviditeľne sa ukazuje, že je možné vytvoriť svoje kríky nielen v troch alebo štyroch kmeňoch, ako je obvyklé vzhľadom na determinantné paradajky, ale aj v dvoch kmeňoch.

Pri posudzovaní recenzií a fotografiách ľudí vyrastali rajčiaky tejto odrody tak na otvorenom teréne, pod obalmi filmov, ako aj v polykarbonátových skleníkoch.

POZOR! Podivne, v niektorých prípadoch za skleníkových podmienok vykazuje nižšie výnosy ako v otvorenom teréne.

Pokiaľ ide o dozrievanie rajčiakov, existujú veľmi veľké nezrovnalosti v samotných kontrolách av opise odrody výrobcom. Paradajky Zrejme neviditeľne deklarované ako rané zrelé odrody, ale väčšina záhradníkov súhlasí s tým, že paradajky dozrievajú pomerne neskoro, začína na konci júla, a vo väčšine prípadov v auguste, dokonca aj keď sa vysadia v skleníku. To znamená, že realistickejší čas dozrievania paradajok tejto odrody je asi 120 dní od vzniku plných výhonkov.

Čo sa týka výnosov, názov odrody pomerne presne charakterizuje príležitosti, ktoré rastliny rastlín sú schopné. Zrejme neviditeľné. V skutočnosti je na kríkoch toľko rajčiakov, že niekedy je ťažké rozoznať listy a stonky za ovocím. Približne 1,5 kg ovocia sa môže zozbierať z jednej rastliny aj bez zvláštnej starostlivosti. Ale je možné dosiahnuť lepšie výsledky - až 4,5 kg paradajok z jedného krbu s použitím správneho tvarovania a náležitej starostlivosti.

Odolnosť voči rôznym nepriaznivým rastovým podmienkam a chorobám je priemerná. Mnohí hovoria, že paradajky tejto odrody neboli vystavené chorobám, zatiaľ čo iné určujú ich odpor na úrovni väčšiny priemerných odrôd rajčiakov.

Charakteristika paradajok

Možno, že pre túto rajčinu sa popis paradajok sám uberá do pozadia, pretože hlavnou vecou je ich počet. Samotné plody však môžu záujem aj o záhradkárov, najmä preto, že v ich opise sú aj rozdiely medzi týmito vlastnosťami, ktoré výrobca deklaroval na balíkoch osiva a skutočnými údajmi, ktoré predložili tí, ktorí tieto paradajky pestovali.

Tvar odrôd rajčiakov Zrejme neviditeľne zaoblený, nie veľmi odlišný od iných tradičných odrôd.

Ale s farbou zrelého ovocia sa už objavujú veľké nezrovnalosti: sú opísané ako jasné ružové na vreciach od výrobcu semien tohto rajčiaka, sibírskej záhrady av mnohých záhradkárňach rajčiaky tejto odrody po dozretí rastú ružové. Ale iní záhradníci, ktorí sú takisto málo a ktorí takisto pestovali túto odrodu, dozrievali červené paradajky bez akýchkoľvek nádychov ružového odtieňa. Okrem toho sa ostatné vlastnosti rajčiakov vrátane výnosu zhodovali.

POZOR! Niektorí veria, že rôzne farby môžu byť spôsobené rozdielmi v chemickom zložení pôdy, na ktorej rastú paradajky.

V každom prípade musia odborníci tento jav pochopiť a možno to je vysvetlenie skutočnosti, že táto odroda ešte nebola zahrnutá do štátneho registra. Napokon, ak má takéto rozdiely v charakteristikách, je príliš skoro hovoriť o udržateľnosti odrody. Ale pre obyčajných záhradníkov, faktom zostáva, že zasiatím tejto odrody, môžete získať semená červenej aj ružovej kvety.

Pri veľkosti plodu existujú aj výrazné rozdiely v opise výrobcu a údaje získané od záhradníkov. Výrobca tvrdí, že rajčiaky v tejto triede sú veľkoplodé a priemerná hmotnosť jedného ovocia je 300 gramov. Ale takmer každý, kto rástol tieto paradajky, súhlasí s tým, že ich hmotnosť zriedka prekračuje 100-120 gramov. V niektorých ojedinelých prípadoch ľudia píšu, že hmotnosť paradajok dosiahla 200 gramov, ale 300 gramov tejto odrody nemohol nikto pestovať.

Mäso ovocia je pomerne husté. Samotné paradajky sú hladké, bez rebrovania. Hustota pokožky je dostatočná na to, aby rajčiaky nepraskali na puzdre alebo v bankách.

Podľa chuťových vlastností si zaslúžia dobré hodnotenie, ale nevychovávajú na skvelú chuť. Podľa mnohých pripomienok je táto odroda skvelá pre všetky druhy polotovarov. Ukazuje sa vynikajúca paradajková šťava, rovnako ako rôzne omáčky, adzhiki a lecho.

Varovanie! Paradajky majú veľmi vhodnú veľkosť na roll-in, a sú tiež dobré v slanom a fermentovanej forme.

Ukladajú sa dobre, ale je lepšie, aby sa to neodvrátilo. Koniec koncov, paradajky dozrievajú dlhú dobu, takže si vždy dáte čas na zber a po chvíli odstráňte novú plodinu z tých istých kríkov.

Výhody a nevýhody odrody

Rozmanitosť, a to aj v podobe, v akej je teraz známa pre záhradkárov, má mnoho výhod, ktoré jej umožňujú pestovať v rôznych klimatických oblastiach Ruska

  • Množstvo ovocia, ktoré spolu vytvárajú vysoké výnosy;
  • Nenáročná starostlivosť a rastové podmienky;
  • Malá výška krbu, ktorá je vhodná na starostlivosť;
  • Spaniness ovocia, ktorý je vhodný pre domácu spotrebu.

Ale v triede existujú aj zjavné nedostatky:

  • Existuje nesúlad s mnohými z uvedených charakteristík - takže pravdepodobnosť rastu "mačky v taške" prinajmenšom v prvom roku kultivácie;
  • Stredná chuť ovocia (aj keď je veľmi dobrá na konzervovanie).

Recenzie záhradníkov

Podľa recenzií záhradkárov, väčšina z nich je celkom priaznivo spojená s rozmanitosťou paradajok Zrejme neviditeľná, odpustil mu niektoré nedostatky a rozdiely v charakteristikách kvôli pomerne veľkej plodiny.

Anna, 35-ročná, Nižný Novgorod Rozrastali sme túto šalku už štyri roky a ešte sa ju nevzdáme. Jeho meno hovorí o sebe samom, vždy je veľa rajčiakov. A bez ohľadu na povahu počasia, aj v relatívne chladnom lete, nebol chorý a poskytol slušnú úrody. Nevytvárame to vôbec, nechceme prorokovať, jediné je, že odtrhnem všetky listy od spodnej časti kríka po prvú kefu. Puzdrá sú nízke, je veľmi vhodné ich zakryť spanbondom, ak sa zrazu zrazí studený náraz. A to je už veľmi dôležité v auguste, keď sa v noci stane chladné. "Michail, 39-ročný, Kaluga Grade Zrejme neviditeľne som sa rozhodol skúsiť to ako experiment v tejto sezóne, moji známi to veľmi ocenili. Jeho charakteristiky mi zdali byť veľmi nejednoznačné - paradajky sú samozrejme viazané a dozrievajú až na 10-15 kusov na jednej kefke, ale ich veľkosť je ďaleko od sľúbených 300 gramov. Dostal som ich menej ako tri, alebo dokonca štyrikrát. Chuť obyčajných paradajok - nič zvláštneho. Mimochodom, dozreli asi o tri týždne neskôr ako skoré dozrievanie rajčiakov "Sanka", preto by som ich klasifikoval skôr ako stredne zrejúci. Pokiaľ ide o výnos, vytvoril som kríky v dvoch kmeňoch a v dôsledku toho som mala 7 na jednom kufri a 8 kefách na druhom. Takže si myslíte, že to je asi 2 kg z kefa - veľmi dobré pre takýto nedosahovaný kríženec Larisa, 49 rokov, Togliatti Tieto paradajky sme pestovali na otvorenom priestranstve, ukázalo sa, že je ružová, aj keď môj priateľ, ktorý mi dal tieto semená, že má červené. Veľmi sa mi páčil výnos, zhromaždili ovocie skoro až mráz. Dobre udržiavané, husté, ideálne na konzervovanie, ale pre šaláty je oveľa viac lahodných paradajok.

záver

Paradajka Zrejme neviditeľne známa, predovšetkým množstvo ovocia, ako by malo byť v mene. Zostávajúce vlastnosti sú pomerne priemerné, ale vzhľadom na jeho nenáročnosť nie je prekvapujúce, že je veľmi obľúbený u letných obyvateľov. Koneckoncov, vysádzanie, v takmer všetkých podmienkach, máte zaručené dobré úrody.