Záhradníctvo

Tomato Novice: vlastnosti a opis odrody

Mnoho odrôd rajčiakov bolo desaťročia zaslúžene obľúbené. Tomato Novice, charakteristika a popis odrody, ktorá bude uvedená nižšie, je práve taká rastlina. Autormi rajčiakov sú chovatelia Volgogradu, ktorí pre záhradkárov prezentovali nenáročné a plodné odrody. Ak zastavíte výber tejto rajčiny, budete vždy s čerstvými šalátmi a konzerváciou.

Popis paradajok

Tomato Novice nie je nová odroda, už dlho bola zaradená do štátneho registra v regióne Dolného Volga. Odporúča sa pestovať v nechránenej pôde alebo v dočasných filmových prístrešiach na osobných pozemkoch a na farmách.

Je to dôležité! Na veľkých plantážach na čistenie môžete použiť túto techniku.

Charakteristika púšte

Tomato Novice je pridelený kompaktný keš, patrí k determinantným odrôdam so strednodobým dozrievaním. Zrelé plody začnú strieľať dni 110-127 po vzniku výhonkov.

Rast rastlín je obmedzený na kvetinovú kefu. Výška je spravidla od 50 do 80 cm. Paradajky odrody Novice sú stredne bohaté. Stredne zelené listy strednej veľkosti.

Prvý kvetinový stonček na odrôd paradajok sa objavuje nad 6 alebo 7 letákov. Nasledujúce kvetenstvo v prírastkoch jedného alebo dvoch listov. V kefke je uzlov 5 až 6 ovocia, neplodné kvety sú zriedkavé.

Varovanie! Tomato nováčik tvorí minimálny počet nevlastných, sú len v spodnej časti stonky.

ovocný

Plody na odrode Novice vo forme krémovej, predĺženej-oválnej. V každom z nich je z troch až piatich kamier. Farba paradajok môže byť červená alebo ružová, v závislosti od odrody. Ale nie sú žiadne škvrny.

Je to dôležité! Tomato Novice ružová, podľa charakteristických vlastností a popisu odrody je totožná s paradajkovou Novikou s červeným ovocím.

Stačí vyrábať semená odrôd Novice rôznych firiem. Z toho vyplývajú farebné variácie. Tomato Novice Pink je produkovaný spoločnosťou Search, a spoločnosť Novice Deluxe Pink vyrába firma Gavrish seed.

Plody majú hladký a mäkký povrch. Maso je mäsité, farba zodpovedá odrode - červenej alebo ružovej. Plody odrody Novice sú chutné, s takmer znateľnou kyslou. Ako je uvedené v recenziách záhradkárov, paradajky s jasnou paradajkovou príchuťou.

Priemerná hmotnosť paradajok je 75-100 gramov. Koža je hustá, nevytvára ani v prehnanom ovocí.

Tomato application

Plody ružovej alebo červenej odrody Novice sa vyznačujú vysokými výťažkami. Účel je univerzálny. Malé paradajky sú výbornou surovinou na morenie a solenie. Celistvosť ovocia sa zachováva aj pod vplyvom varenej marinády. Chutné ovocie a čerstvé šaláty.

Tip! Chcete mať čerstvé ovocie - zhnite ich.

Výhody a nevýhody

Pokiaľ ide o opis a charakterizáciu zeleninových plodín, je potrebné odhaliť pozitívne a negatívne strany odrôd. Začnime s profesionálmi.

Výhody odrody

Je potrebné poznamenať, že odroda rajčiaka Novice ružová alebo červená má veľa výhod, ako záhradníci často píšu v recenziách:

 1. Stredne skoré dozrievanie, priateľský výnos ovocia. Zberom paradajok Začiatočník takmer súčasne.
 2. Kroviny sú nízke, s minimálnym počtom nevlastných bratov, čo výrazne zjednodušuje údržbu.
 3. Viazanie je voliteľné, ale malé kolíky ako podpora nebudú zasahovať.
 4. Vysoký a stabilný výnos, táto kvalita je potvrdená mnohými recenziami a fotografiami záhradníkov.

  Z jedného raja rajčiakových odrôd vyberá nováčik viac ako dva kilogramy chutného ovocia. Ak vezmeme do úvahy, že na štvorcový meter sa odporúča pestovať 7 paradajok, potom výťažok zapôsobí najskúsenejších záhradníkov: od 12 do 14 kg.
 5. Vynikajúca prepraviteľnosť plodov kombinovaná s vysokou trvanlivosťou. Súčasne je prezentácia a chuť 100% zachovaná.
 6. Paradajky Začiatočník univerzálny účel.
 7. Rastliny sú odolné proti chladu a suchu. Z tohto dôvodu je možné odrody rajčiakov pestovať vo všetkých oblastiach Ruska na otvorenom a chránenom území.
 8. Titul Novice je nielen nenáročný v starostlivosti. Prakticky netrpí chorobami, z ktorých trpia morské plodiny.
 9. V samostatnej príprave semien sa zachováva kvalita a vlastnosti odrôd.

Ale o nedostatkoch zatiaľ nič nie je známe. Pre tak dlhú dobu pestovanie ich záhradníci nie sú poznamenané. Jediná vec, ktorá prinesie veľkú návratnosť v prípade, že sa plne dodržiavajú agroenergetika a pravidlá starostlivosti.

Vynikajúce charakteristiky odrôd rajčiakov, nenáročná kultivácia, možnosť mechanizovaného zberu umožňujú pestovanie plodín v širokom rozsahu. Navyše, zber sa môže zhromaždiť zo všetkých kríkov naraz.

Zdravé sadenice - kľúč k zberu

Zahradníci, ktorí sa už dlhé roky podieľali na kultivácii, zaznamenali jednoduchosť rajčiakov a jednoduchosť ich kultivácie. Agrotechnika, charakteristická pre odrodu Novice, sa nelíši od ostatných paradajok.

Pestovanie sadeníc

Pre paradajky Novicový ružový podľa opisu je charakteristický pre metódu pestovania sadeníc. Semená sa musia vysievať 60-65 dní pred výsadbou v otvorenom teréne, v skleníku alebo pod dočasným filmovým prístreškom.

Príprava semien

Sebavedomí záhradníci nikdy nepestujú netestované a nespracované semená paradajok.

O spracovateľskej technike sa dozviete nižšie:

 1. Pripravte 5% soľný roztok (½ čajovej lyžičky soli rozpustený v pol pohári vody). Semená sú namočené do nej za štvrtinu hodiny. Životaschopné osivo bude v spodnej časti. S týmito semenami a pokračovať v práci. Oni sú umyté a sušené.
 2. Potom sa ponorí do roztoku ružového manganistanu draselného (ako na fotografii) po tretinu hodiny, semená sa znova umyjú čistou vodou.

Kvôli ošetreniu v roztokoch soli a mangánu sa semená dezinfikujú. Môžete si byť istí, že výron choroby, ak by boli na semenách, zomrie. Okrem toho stimuluje klíčenie, výživu semien.

Semená môžu byť vysadené suché alebo klíčky pred výsadbou. Za týmto účelom je ošetrený výsadbový materiál zabalený do vlhkej tkaniny a ponechaný na teplom mieste. Akonáhle prídu malé biele korene, sú okamžite umiestnené do zeme.

Tip! Aby nedošlo k poškodeniu krehkého rastu, je žiaduce, aby semená previedli pinzetami.

Príprava pôdy a nádrží

Príprava pôdy sa musí vykonať vopred, päť dní pred zasiatím. Mnoho záhradníkov používa hotové prípravky na sadenice, ktoré sa predávajú v obchode. V nich sú živiny vyvážené. Ak je kompozícia pripravená nezávisle, potom by mala byť trávnatá zemina, kompost alebo humus, piesok. Okrem uvedených komponentov musíte tiež pridať popol z dreva.

Varovanie! Čerstvý hnoj nie je pridávaný ani pod sadenice ani v studniach, inak začne rýchly rast zelenej hmoty. Okrem toho existuje množstvo patogénov v hnoji.

Sadenice paradajok Začiatočník môže byť pestovaný v drevených alebo plastových boxoch, kontajneroch. Naplnia sa pôda a rozliajú sa vriacou vodou a pridá sa manganistan draselný.

Sejacie semená

Semená semená potrebujú na mokrá pôda vo vzdialenosti 2-3 cm. Zatvorte do hĺbky jedného centimetra. Zhora kapacita krytu s filmom na zrýchlenie výhonkov. Keď rajčiny začínajú vyklíčiť, celofán sa odstráni.

Poskytuje starostlivosť o sadenice

Pred klíčením udržiavajte teplotu 21-24 stupňov. Potom sa znižuje o tri dni: v noci okolo 8-10, v deň nie viac ako 15-16 stupňov. Čo sa týka osvetlenia, malo by to stačiť. V opačnom prípade sa sadenice odrody rajčiaka Novice bude natiahnuť a byť chudý.

Voda sa sadenice ako vrchol kóma krajiny vyschne. Vzhľad 2-3 skutočných letákov - signál pre výber rajčiakov Začiatočník. Tento postup je potrebný. Počas transplantácie je nevyhnutné, aby malý centrálny koreň stimuloval vývoj silného koreňového systému s laterálnymi procesmi.

Počas pestovania sadeníc paradajky nováčik nie je kŕmený, ak bola pôda plodná. Môžete stráviť listové kŕmenie, práškové rastliny s popolom z dreva. Voda mierne tak, aby voda nestala.

Tip! Aby sa rastliny rovnomerne rozvíjali, kontajnery so sadenicami sa musia neustále otáčať.

Desať dní pred vylodením sú rajčiny odrody Novice vytvrdené vonku. Postup je vykonávaný, postupne zvyšuje pobyt rastlín vo vzduchu.

Vysádzanie sadeníc

Rajčiaky sú vysadené v súlade s klimatickými podmienkami regiónov, ale už po nich, keď nie je ohrozený spätný mraz. Vo skleníku - na konci mája a na otvorenom teréne alebo v dočasných filmových prístrešiach - po 10. júni.

Podľa opisu a charakteristík sa ružové alebo červené paradajky odrody Novice vysadia v 7 kusoch na meter štvorcový v šachovnici. Schéma pristátia na obrázku nižšie.

Pokiaľ ide o poľnohospodársku technológiu, je to tradičná. Znižuje sa napájanie, kŕmenie, uvoľňovanie pôdy a liečba chorôb.

Ak chcete starať o triedu rajčiakov, začiatočník je jednoduchý a príjemný.

recenzia

Svetlana, 45 rokov, Dzhankoy Radím všetkým záhradníkom, aby pestovali rozmanitosť nováčikov. Prekvapivo plodné paradajky s chutnými plodmi univerzálneho účelu. Klíčení zásobníkových semien 100%. Paradajky rastú rýchlo, plodina dozrieva jednotne. Nechal som paradajky na šaláte a uchránil celé ovocie. Valery, 34, pán Klin Tomatoes - moja slabosť. Každý rok rastím nové odrody. Pred dvoma rokmi, kúpil semená paradajok Novice ružová. Všetko v ňom vyhovuje: chuť, nenáročná starostlivosť. Ale predovšetkým - absencia choroby. Pestované na ulici. Susediace kefy zasiahli phytophtoru a Novice stáli, akoby sa nič nestalo. Poradím, Sergey, 55 rokov, región Irkutsk. Opierali sme sa o príbuzných a videli sme, že majú rajčiaky, ktoré sú pokryté ovocím. Bolo to nováčik. Vzali jeden paradajok a uvoľnili semená. Zachované vlastnosti odrôd. Kríky sú nízke, nevyžadujú podporu. Viazame ich na mriežku tak, aby spodné kefy s paradajkami neklesli na zem. Zber je bohatý, stabilný. Veľmi milujte svoju rodinu.

Pozrite si video: The Great Gildersleeve: Labor Trouble New Secretary An Evening with a Good Book (Jún 2020).

Загрузка...