Záhradníctvo

Tomat Casanova: charakteristika a opis odrody

Slovo paradajka je spojená so všetkými okrúhlymi a červenými zeleninami. V skutočnosti boli prvé rajčiny, ktoré nám priniesli z Ameriky vo vzdialenom XVI. Storočí. Vzhľadom na vývoj genetiky a súvisiaceho chovu sa objavili odrody, ktoré sú úplne odlišné od našich bežných myšlienok o tomto bobule. Nenechajte sa prekvapiť, pokiaľ ide o botaniku, paradajka je bobule, rovnako ako melón. Nie je to len vzhľad ovocia, ktorý sa zmenil - farby rajčiakov, ktoré sa ešte nikdy nevyskytli, sa objavili: žltá, oranžová, hnedá, modrá a dokonca takmer čierna. Existujú paradajky, ktoré zostávajú zelené v plnej zrelosti, zatiaľ čo ich chuť vôbec netrpí.

Je to dôležité! Žlté paradajky obsahujú viac karoténu a modré antokyány im dávajú modrú farbu.

Dnes vás chceme predstaviť rôznorodým paradajkám, ktoré sú charakterizované nezvyčajným ovocným tvarom. Jeho meno - Casanova - úplne zodpovedá jej.

Aby sme pochopili, čo je tento originál, urobme podrobný opis a popis rajčiny odrody Casanova. Tu je na fotografii v celej svojej sláve.

Popis a vlastnosti

Rozmanitosť paradajok Casanova je zapísaná v Štátnom registri poľnohospodárskych výsledkov v roku 2017. Jeho pôvodcom a majiteľom patentu je Vladimír N. Dederko. Vyrába a predáva semená rajčiny odrody Casanova poľnohospodárskej spoločnosti Siberian Garden, ktorá sa nachádza v meste Novosibirsk. Aké sú vlastnosti tejto rajčiny?

 • Casanova je odroda strednej sezóny. Keď sa v septembri osije sadenice, prvé plody dozrievajú v júli.
 • Odroda patrí k neurčitému, t.j. neprestáva pestovať samostatne. Na to, aby ste ju vytvorili, potrebujete záhradníka. V praxi je výška puzdra asi 2 m.
 • Casanova sa odporúča na pestovanie vo všetkých oblastiach, ale na otvorenom poli môže byť vysadená iba na juhu. Na severe sa táto rajčiaka pestuje v skleníku.
 • Najlepším výsledkom je odroda rajčiaka, ktorú Casanova poskytuje pri formovaní do jedného alebo dvoch kmeňov. Všetci ostatní nevlastní deti musia prestať.
 • Ovocie Casanova má nezvyčajný predĺžený tvar s pôvodným rozdelením na konci. Dĺžka nie je malá - až 20 cm, hmotnosť je tiež celkom dobrá - až 200 g. V ruke je možné upevniť až 5 ovocia.
 • Farba plodu v plnej zrelosti je jasne červená. Koža a buničina sú husté, skoro žiadne semená. Paradajka má skvelú chuť s výraznou sladkosťou.
 • Pôvodca umiestňuje odroda rajčiaka Casanova ako šalát, ale podľa recenzií spotrebiteľov je veľmi dobrá v nakladanej podobe. Hustá koža nie je prasknutá, keď sa naleje vriaca voda a samotné paradajky sa kvôli svojmu tvaru veľmi dobre zapadajú do pohárov. Bude vhodný aj pre iné polotovary, iba mäsité ovocie nedá veľa šťavy.
 • Paradajkové odrody Casanova dobre udržiavané, je možné ich prepravovať na dlhé vzdialenosti. Komerčná kvalita sa nestratila.
Varovanie! Pri vytváraní určitých podmienok: nízka teplota - 5-12 stupňov a vlhkosť vzduchu - 80%, paradajky Kazanova môžu ležať až do nového roka. Ale musíte ich strieľať v mliečnej zrelosti.

Aby bolo opis a charakteristiky rajčiaka Casanova úplné, je najdôležitejšie povedať: má vynikajúci výnos. S dobrou starostlivosťou dosahuje 12 kg na meter štvorcový. Kríky sú doslova zavesené veľkým, krásnym ovocím.

Ak chcete, aby výrobca ohlásil plodiny, musíte dodržiavať všetky pravidlá poľnohospodárskej technológie a predovšetkým pestovať sadenice vysokej kvality.

Ako pestovať sadenice

V čase pristátia v skleníku by mala byť asi 2 mesiace stará. Načasovanie sejacieho semena je nastavené na začiatok udržateľného tepla. V strednom pruhu to je začiatok - polovica marca, v iných regiónoch sa dátumy môžu líšiť.

Tajomstvo silných sadeníc:

 • Vyberáme len veľké semená.
 • Spracovávame ich so spracovateľom a stimulátorom rastu. Ako prvé použitie manganistanu draselného, ​​peroxidu vodíka, aloe šťavy, fytosporínu. Ako druhý je vhodný roztok imunocytofitu, zirkónu, Appina, Ash. Dobre prebudí semená rajčiaka a dáva im silu tavnej vody. Je ľahké ho dostať, zmrazením v chladničke. Nezabudnite vypustiť nezmrazený zvyšok. Liečivé vlastnosti a špeciálna štruktúra vody sa skladujú 12 hodín po roztavení.
 • Semená paradajok Casanova zasielame do voľnej, dobre prevzdušnenej a vlhko absorbujúcej pôdy, aby sme ju zmrazili.
 • Poskytujeme skleníkový režim plodín pod plastovou taškou.
 • Prvé slučky výstrelov - signál, že kapacita musí byť prenesená na chladný, jasný okenný parapet.
 • Primerané osvetlenie je hlavnou podmienkou pre hlboké rastliny. Čím väčšia je vzdialenosť medzi listami na stonke, tým menej štetiek bude paradajka Casanova schopná viazať. Ak chcete získať maximálny výnos, nemali by sa vysádzať sadenice.
 • Sadenice potrebujú optimálnu teplotu: asi 18 stupňov v noci a asi 22 stupňov počas dňa.
 • Bude vyžadovať zavlažovanie, ale bez nadmernej vlhkosti. Voda s teplou vodou ako suchý povrch.
 • Včasné vyberanie paradajok Casanova vo fáze 2 skutočné listy v oddelených nádobách s objemom najmenej 0,5 litra. Čím menej sa poškodí koreňový systém pri výbere, tým rýchlejšie rastú rajčiny Casanova.
 • Odstránené sadenice je potrebné kŕmiť. Robíme to trikrát. Prvé kŕmenie sa vykonáva hnojivom s prevahou dusíka v štádiu výskytu tretieho pravého listu. Agrokola č 3 je pre ňu vhodná. Druhé kŕmenie je 12-15 dní po zberu, tretí po ďalších 2 týždňoch. Pre nich rozpustiť umenie. lyžicové hnojivo bez hornej časti 5 litrov vody. Stačí minúť 0,1 l roztoku pre jednu rastlinu.
 • Kalenie sadeníc paradajok Casanova začína 2 týždne pred premiestnením do skleníka. Strávime to postupne, chráníme paradajky pred vetrom a jasným slnkom. Najjednoduchší spôsob pokrytia rastlín krycím materiálom.
Varovanie! Vykrvené, nevytvrdené semenáčiky paradajok sa zakoreňujú po výsadbe je oveľa horšie.

Nestačí však pestovať kvalitné sadenice. Je potrebné pristáť v čase a riadne sa starať o paradajky.

Pristátie a odchod

V skleníku paradajky sú vysadené skôr ako v otvorenom teréne, pretože sa v nich pôda zahreje rýchlejšie. Niekedy je to možné začiatkom mája. Lôžka na vylodenie by mali byť pripravené na jeseň a skleník a samotná pôda sú dezinfikované. Od jesene sa fosfátové a potašové hnojivá zavádzajú v množstve 30 g na štvorcový meter. m, a na jar - dusík - 15 g v rovnakej oblasti. Ak neotvoríte skleník na zimu, všetky hnojivá je možné použiť na jeseň.

Varovanie! Pôda v skleníku s ročnou kultiváciou paradajok sa rýchlo vyčerpá, zhromažďuje patogény.

Skúsení záhradníci sa odporúčajú, aby zmenili hornú vrstvu pôdy aspoň raz za 3 roky.

Z organických hnojív je potrebné pridať humus - až 8 kg na štvorec. m alebo 300 g biohumu na rovnakej ploche. Popol môže byť dobrým zdrojom draslíka, najmä ak je reakcia na pôdu kyslá. Obsahuje aj stopové prvky. Zdrojom vápnika je rozdrvená vaječná škrupina. Na piesočnatých pôdach je nedostatok horčíka. Môže sa doplniť aplikáciou hnojiva Mag-bor, ktoré súčasne obohatí zem s bórom.

Varovanie! Mnohí záhradníci robia hnojivá len lokálne - v záhradných otvoch, nie sa starajú o zvyšok pôdy.

Ale je to len štartovací výkon. V budúcnosti budú mať korene rajčiakov celú záhradu a nebudú mať dostatok jedla.

Na pripravené a napájané otvory sa pestujú sadenice rajčiakových odrôd Casanova. Schéma na výsadbu: 40 cm medzi puzdrami a 60 cm medzi radmi. Zastrešené sadenice rajčiaka Casanova sa vysádzajú v drážkach, čím sa spodné listy odstraňujú s orientáciou vrcholu na sever.

Vysádzanie sa musí vysypať slabou alebo kosenou trávou, ktorú je potrebné predbežne naplniť. Minulý rok seno bude robiť rovnako. Ďalšie zavlažovanie môže byť vykonané asi za týždeň. Ale ak rastliny signalizujú nedostatok vlhkosti vyplnením listov, musíte ju vyrobiť skôr.

Čo ešte potrebujete rajčinové odrody Casanova pre dobrú zber:

 • Včasné zavlažovanie. V skleníku nie je dážď, takže nedostatok vlhkosti bude na svedomí záhradníka. Úroveň vlhkosti pôdy sa udržuje na úrovni okolo 80% a vzduch okolo 50%. Dosiahnite toto týždenné zavlažovanie v koreni. Voda sa naleje tak, aby sa namočila zem 50 cm. Je lepšie zavlažovať skoro ráno, ale voda musí byť teplá. Rasadové odrody Casanova vďačne reagujú na kvapkanie zavlažovania. Dodávka vlhkosti rastlín v tomto prípade bude optimálna.
 • Paradajka Casanova veľmi dobre reaguje na vrchný obväz. Trávia každých desať rokov, začínajúc 12 dní po zakorenení sadeníc. Najlepšia voľba - špeciálne hnojivá určené na kŕmenie plodín zo slonoviny.
 • Ak chcete, aby Tomato Casanova vynaložili všetku svoju silu na tvorbu plodiny a nie na rast pestúncov, sú pravidelne odrezávaní a pavučina je 1 cm. Pre paradajku Casanova je najlepšou formou kultivácie 2 stonky.

Okrem pravidiel pestovania paradajok v skleníku môžete vidieť toto video:

Aby bolo možné dodržiavať všetky pravidlá pestovania a pestovania paradajok, Casanova odpovie na záhradníka s veľkou úrody originálneho a chutného ovocia. Toto úžasné stvárnenie fantázie chovateľov poteší nielen vás, ale aj vašich hostí.

recenzia

Alexander, Vologda Pestovanie rajčiakov na severe nie je jednoduché. Nemajú dosť slnka a tepla. Preto postavil pod polykarbonátom veľký skleník. Pôda sa tam zahreje rýchlejšie, a aby sa urýchlil proces, vytvorím teplé lôžka v skleníku. Mám rád paradajky s pôvodnou farbou alebo tvarom ovocia. Keď som videli obraz Casanovových paradajok, trochu som sa zasmial, ale rozhodol som sa, že budem rastúť. Priťahuje nielen pôvodnú formu, ale aj dobrý výnos. S výsledkom som bol spokojný. Moja žena poučila veľa plechoviek nakladaných paradajok. Konzervy sa ukázali skvele. A vtipky hostí, ktorí ich jedli, neboli obmedzené. Yinga, Vologda Pri nákupe semien rajčiakov na výsev vždy venujem pozornosť novinkám. Mám rád spoločnosť sibírskej záhrady. Majú veľa dobrých odrôd. V tomto roku zasiavali Golden Koenigsberg a Casanova. Páčilo sa obom odrôd a chuti a výnosu. Zozbierané semená však mala len málo z nich. Ale pristátie budúci rok je dosť.

Pozrite si video: Casanova "Don't Run Remix" Feat. Young ., Fabolous, Dave East & Don Q WSHH Exclusive (Júl 2020).

Загрузка...