Záhradníctvo

Zriedkavé odrody a semená baklažánu

Po zavedení blokády pri dovoze poľnohospodárskych výrobkov z európskych krajín do našej krajiny začalo mnoho domácich poľnohospodárov pestovať vzácne odrody baklažánu. Takáto pozornosť tejto zelenine je dôsledkom jedinečných vlastností.

Varovanie! Lístky obsahujú dostatočné množstvo mikroelementov, vitamínov, sú nízkokalorické produkty. Majú vlákno, ktoré sú potrebné pre ľudí, ktorí vedú aktívny životný štýl.

Zriedkavé semená tejto zeleniny, ktoré odvodili zahraniční a tuzemskí chovatelia, sa každoročne dopĺňajú novými názvami.

Funkcie baklažánu

Tvar tejto zeleniny môže byť klasický hruškovitý, oválny, predĺžený a dokonca valcovitý. Banány majú rôzne farby. Modrá farba už dlhú dobu môže byť červená, pruhovaná, žltá, biela, zelená. Napriek rôznorodosti odtieňov, baklažán je stále považovaný za vynikajúceho kuchára na zeleninu, aby vytvoril zdravé a chutné domáce pokrmy, ako aj rôzne prípravky na zimu. Táto zelenina patriaca do čeľade Solanaceae je trvalka.

Tip! Nákup osiva baklažánu je najlepšie v obchode. V tomto prípade nemusíte tráviť čas nezávisle na získaní vysokokvalitného sadivového materiálu.

Možnosti pre rané odrody baklažánu

V strednom Rusku je žiaduce použiť tie baklažány, ktoré sú uznané ako zrelé, majú vynikajúce výnosy, dobré chuťové vlastnosti. Pri výbere odrody je tiež potrebné venovať veľkú pozornosť mrazuvzdornosti, rôznym chorobám charakteristickým pre zástupcov tejto rodiny. Ponúkame vám malý prehľad o tých odrodách baklažánov, ktoré sú poznačené domácimi chovateľmi.

"Kráľ Severu"

V podstate dôvodom tejto popularity spočíva neobvyklý tvar, vzhľad, chuťové vlastnosti výsledných bobúľ. Pokiaľ je to žiaduce, môžete vyzdvihnúť semená na pestovanie bieleho, žltého, čierneho, modrého, fialového, pruhovaného druhu, v nechránenej pôde alebo vybrať neobvyklé druhy pre uzavreté skleníky.