Záhradníctvo

Tomato Tsar Bell: recenzie, fotografie, výnos

Rajčiaky Tsar Bell oceňujú vynikajúcu chuť a veľkú veľkosť. Nižšie je popis, recenzie, fotografie a výnosy paradajky Tsar Bell. Odroda sa vyznačuje skorými dozrievaním a kompaktnými kríkmi. Rastliny sa pestujú v otvorených priestoroch a pod rôznymi typmi prístreškov.

Vlastnosti odrody

Charakteristika a opis odrody rajčiakov Tsar Bell:

 • priemerné obdobie dozrievania;
 • determinantný ker;
 • výška púzdra od 0,8 do 1 m;
 • veľké tmavozelené listy;
 • prvý vaječník vyvíja viac ako 9 listov, ďalej - po 1-2 lístie.

Plody Cara Bella majú nasledujúce charakteristiky:

 • tvar srdca;
 • jasne červená farba v štádiu zrelosti;
 • priemerná hmotnosť 200-350 g;
 • maximálna hmotnosť 600 g;
 • mäsová buničina;
 • dobrá sladká chuť.

Paradajky Tsar Bell patria do typu šalátu. Používajú sa na prípravu občerstvenia, šalátov, omáčok, prvý a druhý kurz.

Je to dôležité! Priemerný výnos odrody je 8,6 kg na 1 km štvorcový. m pristátia. Zavedením obväzov a konštantným zalievaním sa výnos zvyšuje na 18 kg.

Paradajky sa vyberú zelene a uskladňujú sa pri izbovej teplote, kde rýchlo dozrievajú. V domácich produktoch sa odroda používa na výrobu rajčiakovej šťavy a zmiešanej zeleniny.

Získanie sadeníc

Rajčatá zvonček zväčšujú sadením. Po prvé, semená sú zakorenené doma. Výsledné sadenice sa prenášajú pod krytom alebo priamo na lôžka.

Vysádzanie semien

Na výsadbu paradajok pripravuje Tsar Bell úrodnú pôdu oplodnenú kompostom. Pre kultúru môžete využiť nákup pôdy určenej na sadenice. Alternatívnou možnosťou je pestovať rajčiaky v rašeliniskách.

Tip! Pri dezinfekcii je záhradná pôda naparená v mikrovlnnej rúre a rúre.

Semená odrody Tsar Bell sa umiestnia do navlhčenej tkaniny na pár dní. Môžete urýchliť výskyt výhonkov pomocou akéhokoľvek stimulátora rastu.

Ak majú semená paradajok Tsar Bell jasnú farbu, nepotrebujú ďalšie spracovanie. Takýto sadivový materiál je pokrytý živnou pôdou obsahujúcou látky potrebné na vývoj klíčkov.

Pripravená pôda je naplnená kontajnermi. Rajčiaky majú dostatok kontajnerov s výškou do 15 cm, pričom semená sú umiestnené na povrchu pôdy v intervale 2 cm, pričom semená sú pokryté zeminou alebo rašelinou s hrúbkou 1,5 cm.

Je to dôležité! Kapacita musí byť pokrytá filmom alebo sklom, aby sa vytvoril skleníkový efekt, a potom zostal na tmavom mieste.

Pri teplotách vyšších ako 25 stupňov, klíčenie semien trvá 2-3 dni. Keď sa objavia výstrely, kontajnery sa presunú na okenný parapet alebo iné osvetlené miesto.

Podmienky pre sadenice

Rastlina Tomar Bell sa aktívne rozvíja za určitých podmienok:

 • teplotný režim v deň: 20-25 stupňov, v noci - 10-15 stupňov;
 • konštantná vlhkosť pôdy;
 • prístup k čerstvému ​​vzduchu bez prítomnosti ponoru;
 • osvetlenie na pol dňa.

Vlhkosť pôdy, ako ju vysuší. Paradajky sú napojené sprejovou fľašou. Je potrebné použiť teplú destilovanú vodu. Pred vytvorením 4-5 listov v rastlinách, sú napájané týždenne. V budúcnosti sa pridáva vlhkosť každé 3 dni.

Keď sa v rajčiakoch objaví cár zvonček, objaví sa 2-3 listy, ponorí sa do samostatných kontajnerov. Ak sú semená vysadené v pohároch, potom nie je potrebný výber.

Tip! Ak má sadenica depresívny vzhľad, je kŕmené roztokom lieku Kornerost (1 lyžička na 1 liter vody).

Pár týždňov pred výsadbou sú paradajky pripravené zmeniť podmienky pestovania. Postupne znižujte intenzitu zavlažovania a sadenice sa prenesú na čerstvý vzduch. Po prvé, rastliny sú držané na balkóne alebo loggii na 2 hodiny, postupne sa zvyšuje toto obdobie.

Sadenie paradajok

Paradajky Tsar Bell sa pestujú na pripravených posteliach na otvorenom priestranstve alebo v skleníku. Rastliny, ktoré dosiahli výšku 30 cm, by sa mali transplantovať. Takéto paradajky majú asi 7 listov a začnú kvitnúť. Pred vysadením odstráni rastliny 3 spodné listy, aby sa zabezpečilo rovnomerné osvetlenie rajčiakov.

Tip! Rajčiaky Tsar Bell prešli na trvalé miesto v apríli alebo máji, keď sa pôda a vzduch dôkladne zohrejú.

Pôda na pristátie je pripravená na jeseň. Vykopávajú, vyrábajú kompost, potaš a fosfátové hnojivá. Rajčiaky sa vysádzajú po uhorky, melóny a keksy, koreňové plodiny, zelený hnoj, kapusta. Nemalo by to byť dva roky po sebe, aby sa pestovali rajčiaky, ako aj zemiaky, baklažány alebo papriky.

Rajčiaky Tsar Bell sú zasadené do pripravených otvorov. Medzi rastlinami sa pozoruje medzera 40 cm, po 60 cm sa usporiadajú rady. Odporúča sa umiestniť paradajky do šachovnice. Výsledkom je, že rastliny majú prístup k slnečnému žiareniu.

Rajčiaky Tsar Bell sa prenáša na zem spolu s hustou zemou. Korene rastliny sú pokryté zeminou, ktorá je mierne stlačená. Potom sú rajčiaky bohato napojené.

Starostlivosť o stupeň

S neustálym starostlivosťou o paradajky Tsar Bell dávajú dobrú úrodu a nepodliehajú chorobe. Vysádzanie sa stará o zalievanie, vytváranie obväzov a vytvorenie kríkov.

Rastliny sú viazané na drevenú alebo kovovú podperu v blízkosti vrcholu. Pôda pod paradajkami je uvoľnená a preliata slama alebo kompost.

Zalievanie paradajok

Po výsadbe sa začne zvlhčovať Tsar Bell na 7-10 dní. Toto obdobie je potrebné na prispôsobenie rastlín vonkajším podmienkam.

Rajčiaky Cara Bell sú napojené nasledovne:

 • pred vznikom vaječníkov - raz za týždeň pomocou 4 litrov vody pod krídlom;
 • s plodmi, dvakrát týždenne s 3 litrami vody.

Po pridaní vlhkosti sa skleník vysúva, aby sa zabránilo zvýšeniu vlhkosti a vzniku hubových chorôb.

Paradajky sú napojené teplou vodou, ktorá sa zohrieva a usadzuje sa v kontajneroch. Pod vplyvom studenej vody sa rastliny rozvíjajú pomalšie.

Výživa rastlín

Rajčatá Tsar zvoniť niekoľkokrát za sezónu. Na začiatku vegetačného obdobia rastliny potrebujú dusík. Následne sa pod kruhy zavedie draslík a fosfor, aby sa posilnil koreňový systém a zlepšila sa chuť ovocia.

Rajče Cár Bell sú kŕmené podľa určitého vzoru:

 • 14 dní po transplantácii paradajok sa zavedie kvapalina, ktorá sa zriedi vodou v pomere 1:15;
 • po ďalších 2 týždňoch rajčiaky oplodí roztokom superfosfátu a draselnej soli (30 g každej látky na veľkú nádobu s vodou);
 • keď sú zrelé, rajčiaky sú nakŕmené roztokom humátov (1 lyžica na kbelík s vodou).

Minerálny obväz sa dá nahradiť popolom z dreva. Je pochovaný v zemi alebo pridávaný do vody počas zavlažovania.

Tvorba kríkov

Klasický tvar zvonca, ktorý tvorí jednu alebo dve stopky. Odstráňte v závislosti od toho, že nevlastné deti rastú zo sínusového listu.

Prvý pasynkovan vykoná po premiestnení paradajok do zeme. Rastliny prerušujú bočné procesy a ponechajú dĺžku až 3 cm. Postup sa robí každý druhý týždeň ráno.

Keď začne dozrievanie plodov, dolné listy sa odstránia na kríkoch. To zlepšuje prístup vzduchu a znižuje vlhkosť v skleníku.

Ochrana pred chorobami a škodcami

Rozmanitosť Tsar Bell sa odlišuje od odolnosti voči chorobám paradajok. Pri dodržiavaní poľnohospodárskeho inžinierstva, pravidelného vetrania a odmeňovania zavlažovania je možné sa vyhnúť šíreniu hubových chorôb. Na prevenciu výsadby postriekané fungicídmi Quadris alebo Fitosporin.

Paradajky sú napadnuté voškami, húsenicami, bielymi lúčemi, drôtmi. Od škodcov používajte ľudové prostriedky: tabakový prach, infúzie na cibuľke a šupke cesnaku. Insekticídy tiež pomáhajú zbaviť sa hmyzu.

Hodnotenie záhradníkov

Dmitry, 47 rokov, Krasnodar Podľa recenzií fotografie a výnosy paradajok Tsar Bell sú považované za jednu z najlepších odrôd pre otvorené terény. Pestuje som paradajky na domáce a na predaj. Odroda je veľmi príjemná, plody sú veľké a mäsité. Robia vynikajúce šaláty a šťavy na zimu. Určite som vyzdvihol miesto na mojom sprisahaní pre nich Maxim, 55 rokov, Kursk Už niekoľko rokov som pestoval radu rajčiakov u dacha Tsar Bell. Kúpil som prvé semená v obchode, teraz používam svoje vlastné. Oni rýchlo klíčia a dávajú silné výhonky. Na rozdiel od ostatných odrôd nie je cár zvuk prasknutý. Phytophthora a apikálna hniloba sa tiež nezobrazovali na paradajkách. Odporúčam na výsadbu, podľa recenzií a fotografií rajčiaka je Tsar Bell veľmi cenený svojou veľkou veľkosťou a neobvyklým tvarom. "Love, 43 rokov, Togliatti Ak dávate prednosť šťavnatým a veľkým paradajkám, skúste vyskúšať odrodu Tsar Bell. V minulom roku boli vybrané recenzie a fotky paradajky Tsar Bell pre výsadbu v otvorenom teréne. Odroda bola predčasne zrelá, prvá úroda bola zozbieraná koncom augusta. Všetky ovocie sú veľké a chutné, deti sa naozaj páčili. Kroviny sú malé, ale musíte ich zviazať. Zber bol dobrý, jedli paradajky na jeseň.

záver

Podľa opisu a charakteristík je rajčiak Tsar Bell nenáročný a potrebuje minimálnu starostlivosť. Plody triedy majú jemnú chuť, ktorá zostáva a pri spracovaní.