Záhradníctvo

Sladké papriky Hercules

Pepper Hercules je hybridná odroda získaná francúzskymi chovateľmi. Odroda dáva vysoký výnos a je charakterizovaná dlhým plodom. Hybrida je vysadená v otvorených posteliach v južných oblastiach. V iných klimatických podmienkach sa výsadba uskutočňuje v skleníku.

Popis odrody

Popis korenia Herkules:

 • stredná splatnosť;
 • výška púzdra 75-80 cm;
 • plodnosť 70-75 dní po premiestnení sadeníc;
 • výnos z puzdra od 2 do 3,5 kg.

Charakteristika plodov odrody Herkules:

 • tvar kvádru;
 • priemerná hmotnosť 250 g, maximálne 300 g;
 • hrúbka steny do 1 cm;
 • dĺžka ovocia - 11 cm;
 • ako dozrieva, zmení farbu zo zelenej na tmavo červenú;
 • veľmi sladká chuť aj v zelenom ovocí.

Plody Hercules sú vhodné na čerstvú konzumáciu, zmrazovanie a spracovanie. Vzhľadom na dobrú prezentáciu odrody pestovanej na predaj.

Papriky sa môžu zbierať v štádiu technickej zrelosti. Jeho trvanlivosť je 2 mesiace. Ak je ovocie v kríkoch už červené, potom je potrebné po zbere spracovať čo najskôr.

Peprové výhonky

Rozmanitosť Herkules pestuje sadenice metóda. Semená sú vyklíčené doma. Pred začatím práce sa pripravuje pôda a sadivový materiál. Keď korenie vyrastie, prenesie sa na trvalé miesto na otvorenom priestranstve, v skleníku alebo v skleníku.

Príprava na pristátie

Odrôd semien Hercules sa vysádzajú v marci alebo februári. Predbežne zabalené do vlhkej tkaniny a niekoľko dní sa zohreje. Toto ošetrenie stimuluje vzhľad výhonkov.

Ak majú semená jasne sfarbené škrupiny, nie sú ošetrené pred výsadbou. Tento sadivový materiál má obal živín, vďaka čomu sa sadenice vyvíjajú rýchlejšie.

Pôda na pestovanie odrôd Hercules sa pripravuje z týchto zložiek:

 • humus - 2 diely;
 • veľký riečny piesok - 1 diel;
 • pozemok z lokality - 1 diel;
 • popol z dreva - 2 polievkové lyžice. l.

Výsledný primer sa zahrieva 15 minút v mikrovlnnej rúre alebo v peci. Pod semenákom pripravte krabice alebo jednotlivé poháre. Jednou z možností je použiť rašelinové hrnce.

Ak rastlíte papriky Hercules v škatuliach, potom sa v prípade, že sa objavia 1-2 listy, mali by sa sklopiť do samostatných nádob. Kultúra netoleruje také zmeny v podmienkach, takže ak je to možné, vyhýbajte sa vychystávaniu.

Tip! Semená papriky Hercules sú vyťažené do pôdy o 2 cm.

Plodiny sa zavlažujú a nádoby sa umiestnia pod sklo alebo fóliu. Klíčenie semien sa vyskytuje pri teplotách nad 20 stupňov. Vytvorené výhonky sa prenášajú do okna.

Podmienky pre sadenice

Rassad odrody Hercules poskytujú určité podmienky:

 • teplotný režim (v deň - maximálne 26 stupňov, v noci - približne 12 stupňov);
 • mierna pôdna vlhkosť;
 • pravidelné zavlažovanie teplou, ustálenou vodou;
 • vysúvanie miestnosti;
 • nedostatok návrhov;
 • zvýšená vlhkosť v dôsledku postreku.

Pred premiestnením rastlín na trvalé miesto sú dvakrát kŕmené hnojivom Agricol alebo Fertik. Medzi procedúrami sa prestávka rovná 2 týždňom.

2 týždne pred vysadením musia byť mladé rastliny zatvrdnuté. Prenesú sa na balkón alebo loggiu, najskôr niekoľko hodín, potom sa táto medzera postupne zvyšuje. Potom transplantácia prinesie menšiemu tlaku na papriky.

Výsadba papriky

Stupeň Herkules vysadený v otvorených priestoroch, skleníkoch alebo skleníkoch. Transplantácia sa uskutočňuje koncom mája, keď teplota vzduchu stúpne na 15 stupňov.

Pepper preferuje ľahké pôdy s nízkou kyslosťou. Príprava lôžok sa vykonáva na jeseň, keď vykopať pôdu, priniesť 1 metrov štvorcový. m hnedý hnoj (5 kg), dvojitý superfosfát (25 g) a síran draselný (50 g).

Tip! Na jar sa pôda znovu vykopá a pridá sa 35 g dusičnanu amónneho.

Miesto pre pestovanie odrody Hercules sa vyberá v závislosti od plodiny, ktorá na ňom rástla. Dobrými prekurzormi pre papriku sú cuketu, uhorky, cibuľa, tekvica, mrkva.

Nedoporučuje sa vykonávať výsadbu, ak nejaké odrody papriky, baklažánov, zemiakov a paradajok rastú na posteli skôr. Tieto kultúry majú bežné choroby, ktoré sa môžu zmeniť na nové výsadby.

Objednávanie korenia Hercules:

 1. Príprava otvorov s hĺbkou 15 cm.
 2. Jamky sú usporiadané v 40 cm krokoch, medzi nimi aj 40 cm.
 3. V každej jamke pridajte 1 polievkovú lyžičku. l. komplexné hnojivá vrátane draslíka, fosforu a dusíka.
 4. Rastliny sú presunuté do jám spolu s zemitým guličkou.
 5. Korene korenia pokryté zeminou, ktorá je mierne stlačená.
 6. Rastliny sú hojne napojené.

Po transplantácii trvá paprika približne 10 dní, aby sa mohla prispôsobiť. Počas tohto obdobia nedávajte vlhkosť ani hnojivo.

Schéma starostlivosti

Podľa recenzií, Hercules pepper reaguje pozitívne na napájanie a hnojenie. Starostlivosť o odrodu zahŕňa aj uvoľňovanie, mulčovanie pôdy humusom, tvorbu púšte.

Stupeň Herkules tvorí v 1 stopke pri výsadbe na otvorených miestach. Ak sú rastliny vysadené v skleníku alebo v skleníku, nechajte 2 stonky. Papriky eliminujú bočné výhonky.

Zavlažovacie pristátie

Pred kvitnutím papriky dosť zalievanie každý týždeň. Keď sa rastliny na formovanie ovocia napájajú dvakrát týždenne. Každý kúpeľ vyžaduje 3 litre vody.

Tip! Po napájaní sa vykonáva plytké uvoľňovanie pôdy, aby sa nedotkli koreňového systému rastlín.

Pri vytváraní ovocia sa intenzita zavlažovania zvyšuje až dvakrát týždenne. Na stimuláciu dozrievania plodov odrody Hercules sa zavlažovanie zastaví 10-14 dní pred zberom.

Kategória Hercules sa napojila zo zalievacej nádoby na koreň. Vlhkosť sa odoberá z sudov, keď stojí a zahrieva. Vystavenie studenej vode je pre rastliny stresujúce. Na zalievanie si vyberte večerné alebo ranné obdobie.

Kŕmenie papriky

Pravidelné kŕmenie Herkules Pepper stimuluje jeho vývoj a tvorbu ovocia. Pre túto sezónu sa rastliny ošetrujú postrekom a hnojením v koreni.

Po výsadbe sa prvý vrchný obväz vykoná na základe roztoku móry (10 g) a dvojitého superfosfátu (3 g) na 10 litrov vody. Pod rastlinami urobte 1 l výsledného hnojiva.

Je to dôležité! Počas tvorby púčikov pod paprikou sa zavádza roztok na báze sulfidu draselného (1 lyžička) a superfosfátu (2 polievkové lyžice).

Počas kvitnutia sa papriky Hercules kŕmia kyselinou boritou (4 g na 2 litre vody). Riešenie stimuluje tvorbu plodov a zabraňuje vypadnutiu vaječníkov. Hnojivo sa nanáša striekaním. Keď sa do roztoku s obsahom 200 g pridá cukr, pepperové kvety priťahujú opeľujúci hmyz.

Opakované odrezávacie odrody Herkules fosfor a draslík sa vykonáva v období dozrievania papriky. Rastliny sú napojené na koreň.

Ochrana pred chorobami a škodcami

Variety Herkules nepodlieha mnohým chorobám:

 • bakteriálna škvrna;
 • tobamovirus;
 • tabaková mozaika;
 • Phytophthora.

Najnebezpečnejšie pre vírusové ochorenia papriky. Ak chcete bojovať proti nim, zničte postihnuté rastliny a zmeňte miesto pestovania.

Plesňové choroby sa šíria v zahustených výsadbách s vysokou vlhkosťou. Môžu sa bojovať s pomocou liekov Fundazol, Oxyh, Akara, Zaslon. Ak výrobok obsahuje zlúčeniny medi, ošetrenie sa vykonáva pred kvitnutím a po vyzdvihnutí ovocia.

Odroda Hercules je napadnutá škodcami, ktoré sa živia ich bunkovou šťavou, koreňmi a listami. Insekticídy Keltan alebo Karbofos, ktoré sa používajú podľa pokynov, sú účinné proti hmyzu. Z ľudových liekov používajte infúziu cibuľovej kôry, tabakového prachu, popola z dreva.

Hodnotenie záhradníkov

Lyubov, 39 rokov, Kazan Vyberte si korenie Herkules z recenzií a to ľutujem vôbec. Toto je najsladšia korenie, ktorú som skúšal. Niektoré ovocie dosiahlo 400 g. Ich steny sú hrubé a výnos je veľmi vysoký. Medzi nedostatky - pomalé zafarbenie. Zber sa uskutočnil koncom augusta. Chuť odrody je vynikajúca, ide dobre pre polotovary a šaláty. Vladimir, 58, Voronež Pred 5 rokmi vysadil odrobu Herkules. Od tej doby, uistite sa, že kúpiť svoje semená na výsadbu. Rastám ho štandardnou metódou sadeníc a potom prenesiem rastliny na skleníky. Na kríkoch je vždy veľa listov, nechávam na nich 4 výhonky. Ale v ohni plodu je chránený pred slnkom. Medzi kríkmi môžete nechať 50 cm, to je dosť normálny vývoj papriky. Spočiatku som neveril, že by ste mohli pestovať takú chutnú zeleninu. Na jar som sa rozhodla pestovať túto odrodu v krajine. Obávala sa, že sadenice nebudú prísť, ale semená vyšli dohromady a potom sa klíčky vyvíjali dobre. Papriky dozrievali na kríkoch dlhú dobu, ale keď ich zhromaždili, chuť bola krásna. Budúci rok, myslím, opakovať pristátie.

záver

Podľa popisu sa Hercules pepper vyznačuje dozrievaním ovocia, sladkou chuťou a vysokými komoditnými vlastnosťami. Odroda je odolná voči chorobám, ale vyžaduje trvalé napájanie a hnojenie pri pestovaní. Plody triedy sú univerzálne použiteľné, sú vhodné na prípravu polievok, príloh, šalátov, občerstvenia a domácich prípravkov.

Загрузка...