Záhradníctvo

Pepper Cockatoo: recenzie + fotky

Podľa recenzií a fotografií láka Kakadu priťahuje svojou veľkou hmotnosťou, neobvyklým tvarom a sladkou chuťou. Odroda je vhodná na pestovanie v skleníkoch a filmových prístrešiach. Vykládky sú vybavené potrebnou teplotou, zalievaním a kŕmením.

Botanický popis

Charakteristika a opis odrody korenia Kakadu:

 • stredná sezóna odroda;
 • od výskytu klíčky k zberu, prejde 130 - 135 dní;
 • výška do 1,5 m;
 • rozľahlé kroviny.

Plody odrody Kakadu majú niekoľko vlastností:

 • hmotnosť do 500 g;
 • predĺžený, mierne zakrivený tvar;
 • nasýtená červená alebo žltá farba;
 • dĺžka do 30 cm;
 • hrúbka steny 6-8 mm;
 • voňavá, sladká buničina;
 • výnos z puzdra - až do 3 kg.

Rozmanitosť Kakadu sa používa čerstvé na varenie prvých jedál, príloh, šalátov a predkrmov. Pridáva sa do domácich prípravkov na marináciu, lecho a omáčky.

Plody môžu byť zozbierané zelene až do zrelosti. V takomto prípade bude doba skladovania približne 2 mesiace. Po zbere sa odporúča recyklovať plodiny v čo najkratšom čase.

Získanie sadeníc

Rozmanitosť Kakadu pestovaných sadenice metóda. Semená sa vysadia v kontajneroch doma. Pre vývoj sadeníc vyžaduje určitú teplotu, zalievanie a kŕmenie. Pestované papriky sa prenesú do skleníka alebo do skleníka.

Príprava na pristátie

Semená odrody Kakadu sú vysadené koncom februára. Po prvé, sadivový materiál sa umiestni do vlhkej tkaniny a nechá sa zohrievať 2 dni. Takže zvýšte klíčenie semien a stimulujte vzhľad klíčkov.

Tip! Ak sú semená pestrofarebné, vysádzajú sa bez ošetrenia. Majú výživnú škrupinu, ktorá podporuje klíring papriky.

Podklad pre pestovanie odrody Kakadu je pripravený na jeseň kombináciou určitých zložiek:

 • kompost - 2 diely;
 • hrubý piesok - 1 diel;
 • krajina - 1 časť;
 • popol z dreva - 1 polievková lyžica. l.

Výsledná pôdna zmes sa kalcinuje v peci alebo v mikrovlnnej rúre. Môžete použiť nákup pôdy určenej na pestovanie papriky. Spracovaná pôda sa umiestni do kontajnerov, vyrovná sa jej povrch a začne sa vysádzať.

Semená sú poháňané 1,5 cm, medzi nimi zostáva 5 cm, pri použití krabičiek vyžaduje odroda Kakadu výber. Vysádzanie semien v rašeliniskách pomôže tomu zabrániť.

Plodiny odrody Kakadu napojené a pokryté fóliou alebo sklom. Semená aktívne klíčia pri teplotách nad 20 stupňov.

Podmienky pre sadenice

Po klíčení sa papriky Kakadu presmerovali na osvetlené miesto. Počas dňa sa teplota udržiava na úrovni 26-28 stupňov, v noci sú sadenice dostatočne 10 až 15 stupňov.

Pôda by mala dostať miernu vlhkosť. Nadbytočná vlhkosť spôsobuje šírenie chorôb a rozpad koreňov. Jeho nevýhoda tiež negatívne ovplyvňuje papriky, vedie k vädnutiu a krúteniu listov.

Tip! Vykládky sa pravidelne striekajú, aby sa udržala vysoká vlhkosť.

Počas 12 hodín sa sadenica odrody Kakadu poskytuje prístup k svetlu. V prípade potreby nainštalujte umelé osvetlenie.

Keď sa v rastlinách objavia 2 rastliny, transplantujú sa do samostatných kontajnerov. Pred presunom do skleníka sa papriky dvakrát podávajú:

 • po vyberaní alebo vytvorení 2 listov;
 • 14 dní po prvom podaní pri tvorbe 3 hárkov.

Pre sadenice používajte kvapalné hnojivo Agricola, Fertik alebo Mortar. 7 dní pred vysadením v skleníku musia byť papriky vytvrdené. Vykládky sa presúvajú na balkón alebo lodžiu, kde sú najskôr dve hodiny, postupne zvyšujú čas strávený rastlinami na čerstvom vzduchu.

Výsadba papriky

Kakadu papriky sa prenesú do skleníka 2 mesiace po klíčení semien. Takáto sadenica dosahuje výšku 30 cm, má silný kmeň a asi 12 listov. Vo skleníku by sa pôda mala zahriať na 15 stupňov, čo sa zvyčajne vyskytuje v máji.

Príprava skleníkov a pôdy sa začne na jeseň. Vykopať pôdu a oplodniť organickou hmotou. Pri opätovnom kopaní na jar sa pridá 50 g hnojiva s draslíkom a fosforom a 35 g dusičnanu amónneho na 1 m2 M. m.

Tip! Variety Kakadu vysadené v skleníku alebo skleníku, kde predtým rástli uhorky, cukety, tekvica, cibuľa.

Po rajčiakoch, zemiakoch, baklažánoch a akýchkoľvek druhoch korenia sa nepodarí. Striedanie plodín zabraňuje vyčerpaniu pôdy a šíreniu chorôb.

Pod paprikou pripravujú otvory o hĺbke 12 cm, medzi rastlinami zostávajú 40 cm, ak sú usporiadané niekoľko riadkov, zostávajú 80 cm, čo je najvhodnejšie umiestniť rastliny šikovným spôsobom, aby sa zabránilo zahusteniu a uľahčila sa starostlivosť o výsadbu.

Kakadu papriky sa prenesú spolu so zemou do pripravených otvorov. Pôda pod rastlinami je zhutňovaná a mulčovaná rašelinou.

Schéma starostlivosti

Podľa recenzií a fotografií Pepper Cockatoo dáva vysoký výnos s neustálou starostlivosťou. Papriky vyžadujú zalievanie, hnojenie a tvorbu kroviny. Aby sa rastlina neporušila pod hmotnosťou ovocia, je viazaná na podporu.

Zalievanie papriky

Stupňa Kakadu potrebuje konštantné zalievanie. Vlhkosť prispeje k rannému alebo večernému času. Voda by mala stáť v sudoch a udržiavať v teple, až potom sa používa na napájanie.

Pred kvitnutím papriky dosť zalievanie raz týždenne. Počas tvorby ovocia sa intenzita aplikácie vlhkosti zvýši až 2 krát týždenne. Zavlažovanie sa zastaví 10 dní pred zberom.

Tip! Mulčovacia vrstva slamy alebo kompostu pomáha udržiavať vlhkosť pôdy.

Pre každú továreň potrebujete 3 litre vody. Aby sa zabránilo tvorbe kôry po napájaní, je potrebné uvoľnenie. Je dôležité, aby nedošlo k poškodeniu koreňov rastlín.

Pre veľké plochy výsadby je organizované odkvapkávanie. Rovnaký príjem vlhkosti prebieha cez potrubia.

Najlepšie obväz

Prvý obal odrody Kakadu sa uskutočňuje niekoľko týždňov po prechode do skleníkových podmienok. Aby ste to urobili, vezmite vtáčie výkaly, ktoré sa zriedia vodou v pomere 1:20. Keď používate mullein, pomer je 1:10. Každá rastlina je dostatočná na 1 liter hnojiva.

Počas obdobia kvitnutia sa rastliny postriekajú roztokom založeným na kyseline boritej (4 g látky na 2 l vody). Na prilákanie opeľovačov hmyzu sa k roztoku pridá 200 g cukru.

Je to dôležité! Po rozkvete sa odroda Kakadu oplodňuje síranom draselným (1 lyžička) a superfosfátom (2 polievkové lyžice). Zriedená v kocke s vodou.

Posledné obväzy sa robia, keď paprika dozrie. Na vedro s vodou si 2 lyžičky. draselná soľ a superfosfát.

Všetky roztoky s minerálmi prispievajú k koreňu rastlín. Liečba sa vykonáva ráno alebo večer, keď nie je vystavená slnečnému žiareniu.

Tvorba kríkov

Podľa jeho charakteristík a opisu je odroda korenia Kakadu vysoká. Ak nebudete včas vypichovať svoje výhonky, korenie poroste a dáte malú plodinu.

Pepper Kakadu tvorí odstránením všetkých bočných výhonkov pred prvou vidličkou. V dôsledku odstránenia prebytku listov rastlina posiela sily na tvorbu ovocia.

Pri zovretí puzdra sú jeho listy a vetvy rezané, pričom ich dĺžka je 2 cm. Nakoniec ponechajte 2-3 úniky. V prvom rade odstrániť slabé pobočky.

Na každom koreni by nemalo byť viac ako 25 kvetov. Zostávajúce púčiky sa zaseknú.

Ochrana pred chorobami a škodcami

Kvôli ochrane odrody Kakadu od hubových chorôb je výsadba ošetrená Oxy alebo Phytodoctor. Počas vegetačného obdobia nepoužívajte výrobky obsahujúce meď.

Peppers sú napadnuté vošky, roztoče, žalúdky, drôty a medvedki. Na ničenie škodcov sa používajú insekticídy Fufanon, Karbofos, Aktellik. Lieky sa používajú v prísnom súlade s pokynmi.

Anti-hmyz sa považuje za efektívne ľudové lieky: tabakový prach, infúziu cesnaku alebo cibuľových šupiek. Z drôtov a medveďa sú účinné pasce koreňových plodín.

Hodnotenie záhradníkov

Ivan, 32-ročný, Čajkovskij, sa každý rok vysádzajú papriky na mieste. Vybrali sme papriku Kakadu podľa recenzií, fotografií a opisov, sme ju vysadili už tretí rok. Tieto semená vyrastie rýchlo, rastliny sú nenáročné a produkujú plodiny, dokonca s minimálnou starostlivosťou. Vo skleníku dosahuje výšku 1 m. Roztrúsené kríky, majú veľa predĺžených plodov. Ovocie samotné sú hrubé a šťavnaté, môžu sa skladovať dlhú dobu. Harvest strieľať až do neskorej jesene. Keď sa v septembri zberali keše, stále kvitli Oksana, 46 rokov, Vologda V tomto roku sme vybrali kakadu koreni podľa popisu, recenzií a fotografií. Z 10 semien rástlo len 6 krov. Plody na každej rastline nemali viac ako 6-8. Najväčší exemplár dosiahol 200 g. Odroda má neobvyklý tvar, ktorý sa podobá zobáku tropického vtáka. Chuť odrody bola priemerná. Používa sa na výrobu lecho na zimu. Nič nie je nezabudnuteľné. Nebudem ju znovu rozmnožovať, fruktócia prichádza neskoro a chuť je dosť priemerná. Darya, 48 rokov, Jekaterinburg Trieda je príjemná s veľkým a šťavnatým ovocím. Uistite sa, že sterilizáciu utiahnete, keď sa objavia 5 listov. Takže bočné výhonky sa začínajú rozvíjať a plody dozrievajú. Keď sa objavili prvé ovocie, spočiatku som si myslela, že som sa mýlil a ja som vyrastala trpká pepř. Avšak chuť, ktorú sa ukázali byť veľmi sladké. Odroda toleruje Uralove zachytené za studena a prievany, nikdy nebola chorá. Zozbierané v skleníku do októbra. Pepper Kakadu sa pridáva do polievok, šalátov a lecho.

záver

Stupeň Kakadu vysadený v chránenom teréne. Tento spôsob výsadby je relevantný v regiónoch s ťažkými klimatickými podmienkami. Pepper Kakadu má nezvyčajný pretiahnutý tvar, sladkú chuť a dobrý výnos. Kultúra sa pestuje sadením. Starajte sa o korenie zalievaním a obväzkom.

Pozrite si video: How to fix a round cage (Septembra 2022).

Загрузка...