Záhradníctvo

Ako pestovať papriky bellflower

Dnes nikto nebude prekvapený červenou, žltou, zelenou alebo bielou bulharskou paprikou. Tvar papriky sa tiež líši: od kubického až po predĺžený, kužeľový. Medzi rôznorodosť odrôd priaznivo pridelených papriky, ktorých ovocie sa podobá kvitnúcemu kvetu. Táto rastlina je jedinečná a patrí k zriedkavej skupine bobule papriky. Bell sa objavil v Južnej Amerike, kde je dodnes veľmi obľúbený. V Rusku sa v nedávnej dobe začala rozvíjať úžasná koreňová kvetina, ale rýchlo získava popularitu, zdobila svojim exotickým vzhľadom čoraz viac letných domov a miest.

Informácie o vlastnostiach a vlastnostiach bobuľového korenia, jeho prínos pre ľudský organizmus nájdete v tomto článku. Tu sa tiež dozviete, ako pestovať papriky a ako sa o ne starať.

Vlastnosti a užitočné vlastnosti

Pravdepodobne každý pozná výhody sladkej a horúcej papriky. Plody oboch kultúr obsahujú veľa vitamínov, esenciálnych olejov, cukrov a kyselín, antioxidantov a karotenov: to všetko má veľmi priaznivý účinok na ľudské telo, a preto sa odporúča jesť korenie takmer každému.

Jedinečnosť odrody Kolokolchik spočíva nielen v exotickej forme ovocia, ale aj v kombinácii protichodných chutí. Faktom je, že horná časť ovocia, ktorá sa nachádza v blízkosti stonky, má ostrú chuť a pripomína pikantnú trpkú korenie. Nižšie, tam, kde sa ovocie rozširuje, vytvára podobu kvetu, steny korenia sa stávajú hrubšími, hustšími a chuť buničiny získava sladko-kyslú poznámku, je veľmi voňavá a príjemná.

Je to dôležité! Ukazuje sa, že plody Kolokolchik spájajú kvality a horúce a sladké papriky: pestovaním jednej rastliny si môžete vychutnať nezvyčajnú chuť a ťažiť z tohto obrovského prínosu.

Popis Bell Pepper je nasledovný:

 • vysoká trvalka, dosahujúca výšku dvoch metrov;
 • rozľahlá rastlina, dobre listová;
 • listy tvaru a veľkosti pripomínajú listy horúceho korenia, ale ako kefka sú pokryté malým fuzzom;
 • Zvonka Bellflower sa vzťahuje na neskoré dozrievanie - ovocie sa zmení na červenú až 130-140 dní po zasiatí semien;
 • vysoké výnosy v Kolokolchiku dosahujú až dva kilogramy z každého kríka;
 • Plody sú najskôr natreté v tmavozelenej farbe, potom sú oranžové, v štádiu plnej zrelosti má korenie bohatý červený odtieň;
 • ovocie zmení farbu zo zelenej na červenú iba za týždeň;
 • tvar papriky je veľmi originálny - ovocie vyzerá ako zvonček;
 • Veľkosť ovocia zvonkohľady môže byť odlišná - od 30 do 100 gramov;
 • použitie ostrého zvonu môže byť v čerstvej forme, táto korenie je vhodná na výrobu šalátov, zdobenie hotových jedál, konzervovanie vo všeobecnosti;
 • Je možné pestovať rôzne druhy horúcich korení na otvorenom poli, v skleníkoch, v hrncoch alebo v kvetináčoch;
 • Vo všeobecnosti je chuť ovocného plodu pikantná, jemná, korenistá, s výraznou kyslou a výraznou arómou;
 • ovocie na kríkoch sa nachádza samostatne, každá korenie má vlastnú stopku;
 • Bluebell púzdra musia byť vytvorené tým, že odstránia nevlastné deti a zovretia vrcholov výhonkov;
 • rozľahlé vysoké Kolokolchika kefy bude skutočnou výzdobou pre záhradu, verandu, balkón alebo altánok;
 • Červená Bellflower je vystavená rovnakým chorobám ako iné odrody bulharského korenia: nadmerná vlhkosť je kontraindikovaná, rastlina nemá rád nízke teploty a slnko je príliš horúce.

Tip! Semená odrody Kolokolchik nie sú tak ľahko nájdené na predaj - zatiaľ sa ruské agrofirmy nepodieľajú na ich výrobe. Ale tí, ktorí majú záujem o pikantné odrody, môžu hľadať pre výsadbu materiálu od záhradníkov amatér.

Výhody a škody

Horká červená paprika Zvonček nie je len chutný, ale je tiež neuveriteľne užitočný, pretože kombinuje vlastnosti ostrých aj sladkých odrôd. Pre telo má zvon tieto výhody:

 • posilňuje steny ciev;
 • má priaznivý účinok na srdce;
 • odstraňuje z tela "zlý" cholesterol;
 • upokojuje nervový systém;
 • posilňuje kosti, nechty, vlasy;
 • stimuluje činnosť mozgu;
 • zlepšuje zrak;
 • zmierňuje stres, zmierňuje nespavosť a zlá nálada;
 • vďaka veľkému množstvu vitamínu C zlepšuje imunitu zvonček.

Plody horkej papriky nijako neškodia. Jediné, čo čerstvé papriky potrebujú jesť opatrne tým, ktorí majú problémy s gastrointestinálnym traktom.

Rastúce pravidlá

Je nutné zvon zväčšiť rovnakým spôsobom ako bežné bulharské odrody. Pepper Bitter Bell sa môže vysádzať na lôžkach, v kadiach alebo v skleníkoch. Kultivácia by mala začínať prípravou semien.

Tip! Semená, ktoré boli zhromaždené pred piatimi rokmi, majú najlepšiu klíčivosť. Čerstvé semená sa najlepšie nesmie siať.

pristávacia

Vegetatívna doba sladkej papriky je päť mesiacov, takže sejba semien sa uskutočňuje koncom januára alebo začiatkom februára. Kapacity pre sadenice môžu byť plastové. V spodnej časti šálok alebo kontajnerov je potrebné vytvoriť malé otvory na odstránenie prebytočnej vlhkosti. Nádoby sú naplnené zmesou pôdy a popola z dreva, 1/3 objemu by malo zostať voľné (ako na fotografii).

Pre normálne klíčenie by teplota pôdy mala byť 20-23 stupňov, takže prvýkrát sa sadenice korenia kvetu odstránia na veľmi teplom mieste. Keď sa objavia výstrely, môžete usporiadať poháre na parapete alebo na stôl. Pre aktívny vývoj termofilná odroda potrebuje veľa svetla, takže sadenice ju budú musieť osvetliť.

Bulharský korenie, vrátane Bellflower, netoleruje transplantáciu. Preto je lepšie vyhnúť procesu zberu sadeníc. Za týmto účelom sa semená ihneď zasielajú v jednorazových samostatných pohároch alebo medzi nimi uvoľňujú dostatočnú vzdialenosť v spoločných nádobách.

Varovanie! Ak sa sadenice papriky stále museli potápať, musíte to urobiť veľmi opatrne, snažiť sa nepoškodiť jemné a krehké korene. Počas transplantácie nestrachujte korene zvončeka!

Sadenice korenia sú mierne napojené, používa sa iba teplá voda. V dobrých slnečných dňoch sa sadenica Kolokolchik môže vykonávať na ulici alebo na balkóne, aby sa postupne stávalo kalené.

Papriky sa vysádzajú v zemi, keď sa zem zohreje dobre a hrozba mrazu prechádza. Miesto na pristátie si vyberte solárne, chránené pred vetrom. Pôda na mieste musí byť úrodná - paprika ju miluje.

Pristátie sa vykonáva vo večerných hodinách alebo za oblačného počasia. Vzdialenosť medzi otvormi by mala byť aspoň 40-50 cm (aj keď zvyčajne jeden záhradník uchopí zvonček). Odporúča sa, aby sa do každého vysádzacieho vrtu naleje hrsť popola, aby bola pôda voľná a vlhkostná. Po výsadbe sa korenie napája jednostranným roztokom manganistanu draselného.

Tip! Zasadené papriky sú lepšie na mulčovanie. Mulč chráni korene pred prehriatím, prispieva k ochrane vlhkosti.

V chladných oblastiach bezprostredne po výsadbe je lepšie zakryť sadenice Bell s fóliou alebo pestovať papriky v nádobách, ktoré môžu byť privedené do tepla v prípade chladu.

starostlivosť

Je potrebné starať sa o odrodu Bell, ako aj o jednoduchú papriku. Jediný rozdiel je v tom, že sa bude musieť vytvoriť kefka ostrou sladkej odrody.

Takže starostlivosť o výsadbu pikantných papriky by mala byť nasledovná:

 1. Keď kosti kvitnú, zachytia všetky bočné výhonky, ktoré sú pod prvým vytvoreným vaječníkom.
 2. Následne musí záhradník pravidelne odstrániť všetky nevlastné deti, ktorých rast je smerovaný zvisle.
 3. Bush pobočky na vlastnú päsť, ale mesiac a pol pred koncom teplej sezóny, záhradník nips všetky výhonky rastú v tom okamihu. To umožní dozrieť korenie.
 4. Bell Pepper napojený iba teplou vodou. Časté zavlažovanie môže poškodiť rastlinu, takže množstvo vlhkosti je kontrolované.
 5. Pôda okolo papriky je uvoľnená a buriny sú odstránené.
 6. Pred kvitnutím je lepšie spracovať kríky fungicídmi, aby sa zabránilo škodcom.
 7. Campanula oplodni trikrát za sezónu. Po 10-14 dňoch po výsadbe sa sadenice oplodnili s muline, zriedeným vo vode. Počas obdobia kvitnutia môže byť korenie napájaná roztokom popola z dreva a do dvoch alebo troch týždňov pridávať minerálne zložky: vápnik, draslík, fosfor.
 8. Môžete zbierať ovocie a zelenú - v tomto stave sú sladšie. Akutnosť sa hromadí v paprike doslovne za týždeň, zatiaľ čo sa mení zo zelenej na červenú.

Bellflower je trvalka odroda, kmeň tohto korenia má tendenciu rastie drevo a listy z kríkov klesajú pri poklese teploty. Aby ste v budúcom roku neplánovali pestovať korenistú koreninu, môžete transplantovať kríky do vane a priniesť ich do domu na zimu alebo na teplý balkón. Na jar budú rastliny znovu mať púčiky, listy budú rásť a korenie-zvon bude tvoriť nové ovocie.

Varovanie! Zvon môže priniesť ovocie až do prvého mrazu.

odvolanie

Sviridov V.G., Tula Veľmi sa mi páčil popis papriky, ktoré som kedysi našiel na internete. Najťažšie bolo nájsť semená a nakoniec ich objednali v internetovom obchode. Z 15 obdržaných semien vyrastali 12. Pre mňa to bolo veľmi, bolo potrebné distribuovať niekoľko kríkov susedom a známym. Zvonček bol ihneď zasadený do vane, vyzdobený novým altánkom. Krov sa zdvihol na dva metre, boli veľmi bujné a krásne. Pepper je krásny počas obdobia kvitnutia a keď plody začínajú žltnúť, potom sa začervenali: od konca leta do polovice jesene boli kríky pokryté množstvom zelených, oranžových a červených zvonov. Tiež sa nám páčila chuť tohto korenia: jeho mäso je veľmi šťavnaté, aromatické, sladko-sladké, trpké a mierne. Jedli čerstvú papriku, niektoré boli naložené v celej forme (ešte to neskúšali!). Na zimu som priviedol kúpaliská na verande. Zozbierané semená budú distribuované všetkým.

záver

Recenzie odrôd Bellflower sú len pozitívne: záhradníci obdivujú dekoratívny vzhľad tohto korenia, jeho nezvyčajná chuť a nevýraznosť. Nie je nič ťažké pri pestovaní tejto odrody, dokonca aj nováčik bude zvládnuť tento obchod.

Nie je potrebné zanedbávať pravidlá tvorby kríkov, a potom zvon ocenia nádherný tvar a skvelú chuť.

Pozrite si video: O pěstování paprik (Júl 2020).

Загрузка...