Záhradníctvo

Tomato Sensei: recenzie, fotografie

Sensei paradajky sa vyznačujú veľkým, mäsovým a sladkým ovocím. Odroda je nenáročná, ale kladne reaguje na kŕmenie a starostlivosť. Pestuje sa v skleníkoch a na otvorených plochách, vrátane pod filmom.

Popis odrody

Charakteristika a opis odrody rajčiaka Sensei sú tieto:

 • ranná zrelosť;
 • vysoký výťažok;
 • determinantné kmeňové puzdro;
 • výška vo skleníku dosiahne 1,5 m;
 • mierne množstvo zelenej hmoty;
 • 3-5 paradajky dozrievajú na jednej kefke;

Plody odrody Sensei majú množstvo znakov:

 • veľké veľkosti;
 • hmotnosť do 400 g;
 • okrúhly tvar srdca;
 • výrazné rebrovanie na stonke;
 • malinová červená farba rajčiakov.

Výnosové odrody

Zoradiť Sensei rôzne dlhodobé ovocie. Paradajky sa odstránia pred nástupom mrazu. V budúcnosti zhromažďujte zelené plody, ktoré dozrievajú v okolitých podmienkach.

Tieto paradajky sa používajú v každodennej strave na prípravu prvých chodov, štiepanej zemiaky a omáčok. Podľa recenzií sa rajčiny Sensei používajú na výrobu hustého a chutného džúsu.

Postup pristátia

Rajčiaky Sensei sa získajú metódou sadeníc. Po prvé, semeno je vysadené doma. Pestované rastliny sa vysádzajú na otvorených miestach alebo v skleníku. Pôda je pripravená na výsadbu, ktorá sa oplodňuje kompostom alebo minerálnymi látkami.

Pestovanie sadeníc

Pôda pre sadenice paradajok Sensei je pripravená na jeseň. Vyrába sa kombináciou rovnakého množstva humusu a pôdy. Zlepšite priepustnosť pôdy pridaním rašeliny alebo piesku. V záhradných predajniach si môžete zakúpiť hotové zmesi pôdy pre sadenice paradajok.

Ak sa používa záhradná pôda, potom je nutne dekontaminovaná umiestnením do vyhrievanej mikrovlnnej rúry alebo pece. Takéto spracovanie sa uskutočňuje najviac 10-15 minút.

Tip! Zdravé sadenice sa získajú použitím kokosového substrátu alebo rašelinových tabliet.

Potom pokračujte v príprave očkovacej látky. Na zlepšenie klíčenia sa denne očkávajú semená vo vlhkom hadringu. Materiál je tiež ošetrený roztokom Fitosporinu alebo soli. Nakúpené semená nevyžadujú spracovanie, o čom svedčia jasné farby.

Pod sadenice rajčiakov pripraviť nádoby s výškou 10 cm, ktorá je naplnená pôdou. Na výsadbu sú vytvorené výklenky 1 cm, kde sú semená umiestnené každé 2 cm. Zhora je osivo posypané zeminou, po ktorej je výsadba napojená.

Sadenice paradajok sú najrýchlejšie rastúce pri teplote 25-30 stupňov. O niekoľko dní neskôr, keď sa objavia prvé výstrely, kontajnery sa prenesú do okna. V priebehu 12 hodín musia byť sadenice dobre osvetlené. V prípade potreby inštalujte dodatočné osvetlenie.

Keď sa pôda uschne, je potrebné vodu rajčiaky. Najlepšie je použiť teplú destilovanú vodu, ktorá sa vyrába pomocou sprejovej fľaše.

Vysádzanie v skleníku

Je možné previesť paradajky na Sensei do skleníka po dosiahnutí výšky 20 cm. 2 mesiace po výsadbe sa v rastlinách vytvorí silný koreňový systém a 4-5 listov.

Príprava skleníka pre paradajky sa vykonáva na jeseň. Približne 10 cm pôdy sa odporúča odstrániť, pretože sa stáva zimným miestom pre larvy hmyzu a plesňové spóry. Zvyšná pôda sa vykopá a do nej sa zavádza humus.

Ako hnojivo na 1 štvorcový. m sa odporúča pridať 6 polievok lyžice. l. superfosfát, 1 polievková lyžica. l. sulfid draselný a 2 šálky popola z dreva.

Je to dôležité! Dva roky po sebe rajčiaky nie sú pestované na jednom mieste. Medzi pestovaním kultúry by mala trvať najmenej 3 roky.

Sensei rajčiaky sa pestujú v skleníku vyrobenom z polykarbonátu, skla alebo filmu. Jeho rám je vyrobený z hliníka, ktorý je odolný a ľahký materiál. Skleníky nie sú inštalované na tieňové oblasti, pretože paradajky potrebujú dobré osvetlenie počas dňa.

Rozmarínové odrody Sensei majú krok 20 cm, medzi ktorými sú medzery 50 cm, paradajky sú umiestnené spolu s zemným hnojom v pripravených dierach, potom zaspávajú pôdou a zavádzajú vlhkosť.

Vonkajšia kultivácia

Podľa recenzií je odroda rajčiaka Sensei úspešne pestovaná v otvorených priestoroch, ak to klimatické podmienky dovoľujú. Aby ste to mohli urobiť, použite na lôžkach ihneď semenáčiky alebo zasadené semená.

Práca sa vykonáva vtedy, keď sa pôda a vzduch dobre zohrejú a prejdú na jarné mrazy. Určitý čas po výsadbe rajčiakov ich zakryjete na noc s agrofibrom.

Lôžka na paradajky vybaviť na jeseň. Pôda musí byť vykopaná, aby sa priniesol humus a popol z dreva. V oblasti rajčiakov, kde predtým vyrástli uhorky, kapusta, cibuľa, repa, byliny, zástupcovia strukovín a melónov. Nepoužívajte lôžka po paradajkách, baklažánoch, zemiakoch a paprikách.

Tip! Miesto by malo byť dobre osvetlené a chránené pred vetrom.

V otvorenom priestore sú jamky pre paradajky umiestnené vo vzdialenosti 40 cm, medzi jednotlivými radami sú rozdelené intervaly 50 cm, po premiestnení rastlín musí byť ich koreňový systém pokrytý zeminou, tampónovaný do pôdy a dobre napojený.

Starostlivosť o paradajky

Starostlivosť o odrodu Sensei zahŕňa zalievanie a hnojenie. Tvorba kefa pomáha kontrolovať rast zelenej hmoty. Paradajky nie sú náchylné na ochorenia s optimálnym mikroklímom.

Zavlažovacie pristátie

Tomato Sensei potrebuje mierne zalievanie, ktoré sa vyrába ráno alebo večer. Predbežná voda by sa mala usadiť a zohriať v sudoch. Paradajky nie sú napojené z hadice, pretože vystavenie sa studenej vode je pre rastliny stresujúce.

Je to dôležité! Zavlažovanie sa vykonáva iba v koreňoch rastlín.

Pre každý rajčiakový keš sa musí vyrobiť z 3 až 5 litrov vody. Prvé zavlažovanie sa vykonáva týždeň po vylodení rajčiakov na trvalom mieste. Pred kvitnutím sa napájajú každých 3-4 dni s 3 litrami vody. Pri tvorbe kvetenstva a vaječníkov potrebujú 5 litrov vody, ale postup je dostatočný na to, aby sa uskutočňovali týždenne. Množstvo vody potrebné na zavlažovanie by sa malo počas tvorby ovocia znížiť.

hnojenie

Podľa recenzií rajčiaky Sensei poskytujú stabilnú plodinu pri použití obväzov. V priebehu sezóny sa hnojivá aplikujú niekoľkokrát ako kŕmenie koreňov a listov. Počas koreňového ošetrenia sa pripraví roztok, ktorý sa použije na výsadbu. Spracovanie listov zahŕňa sprejovanie paradajok.

Prvá aplikácia vrchného obväzu sa uskutoční po 10 dňoch vysadenia paradajok na pripravenom mieste. Superfosfát a síran draselný (vždy 35 g) sa pridajú do 10 litrov vody, potom sa rastliny napájajú pod koreň. Fosfor posilňuje koreňový systém rastlín a draslík zlepšuje chutové vlastnosti ovocia.

Keď kvitnúce paradajky sú ošetrené roztokom kyseliny boritej (na 10-litrovú nádobu s vodou vyžaduje 10 g hnojiva). Striekaním je možné zabrániť tomu, aby kvetenstvo padlo a stimulovalo tvorbu vaječníkov.

Z ľudových prostriedkov sú rajčiny kŕmené dreveným popolom, ktorý sa zavádza priamo do pôdy alebo sa získava na základe infúzie. Popol je bohatý na vápnik, draslík, horčík a ďalšie stopové prvky, ktoré sú ľahko absorbované paradajkami.

Viazanie a stacking

Podľa jeho charakteristík a opisu je odroda rajčiaka Sensei vysoká, preto si vyžaduje viazanie. Pre každý puzdro nastavte podperu vo forme kovových alebo drevených lamiel. Rastliny sú zviazané na vrchu. Keď je potrebné na podporu pripevniť aj plody pobočiek.

Variety Sensei tvoria v jednej alebo dvoch stonkoch. Bočné výhonky rastúce z sinusu listu sa musia odstrániť ručne. Kvôli zovretiu je možné kontrolovať zahustenie výsadby a nasmerovať silu rajčiakov na ovocie.

Hodnotenie záhradníkov

Maria, 45, Krasnojarsk Zoradiť Sensei bol kultivovaný už tretí rok. Paradajky sú veľké, krásne a veľmi chutné. Najskôr odoberiem najväčšie ovocie, potom sú paradajky trochu plytké. Zasadzujem sadenice na otvorenom teréne, nepoužívam žiadne prístrešky. Obzvlášť sa mi páči krájanie rajčiakov v plátkoch, ukáže to veľmi chutné. Vasiliy, 68 rokov, Ufa Tomatoes Sensei sú vysadené na otvorenom priestranstve. V našej klíme, keď sa pestuje bez skleníkov, odroda vykazuje priemerný výnos. Chuť paradajok je dobrá, používame ich na šaláty a konzervovanie na zimu. V priebehu sezóny zbieral veľké ovocie s hmotnosťou 400 g, rastliny sú nekvasivé, prinášajú plodiny so štandardnou starostlivosťou: zalievanie a niekoľko dresingov .. Natalia, 37 rokov, Tambov Počul som veľa recenzií na Sensei z paradajok, ale vysadil som ho len minulý rok. Napriek zlému letu, odroda dala dobrú úrodu. Sensei sa tiež stala najstaršou zrelou odrodou. Plody sa vyznačujú sladkou chuťou s množstvom buničiny. Plody trvali až do jesene. Samotná rastlina je nízka, ale silná, takže sa pre ňu ľahko stará. Odroda sa rozhodne stala jednou z obľúbených.

záver

Sensei paradajky sú cenené pre ich dobrú chuť a vysoký výnos. Rozmanitosť potrebuje starostlivosť, čo znamená zalievanie, kŕmenie a tvorbu kríkov. Pri dodržiavaní agrotechniky sú rajčiaky veľmi náchylné na choroby.

Pozrite si video: Equipment Review: Best Santoku Knives & Our Testing Winners (August 2020).

Загрузка...