Záhradníctvo

Tomato Miracle Lazy

Paradajky - kultúra je rozmarná a nepredvídateľná. Stáva sa, že záhradník pracuje na posteli od rána do noci, ale nedosiahne požadovaný výsledok: paradajky sú malé, chorú a nie sú príjemné pre chuť. Ale na ďalšom mieste sa majiteľ zriedka objavuje, venuje malú pozornosť záhrade a na konci sezóny zbiera vynikajúcu úrodu veľkých a chutných paradajok. Odpoveď v tejto hádanke je veľmi jednoduchá: celé tajomstvo spočíva v správne vybranej rade rajčiakov. Jednou z týchto výherných možností je zázračný Lazy Tomato rajčiak, ktorý je jednoducho vyrobený pre lenivých záhradníkov a zlé počasie.

Charakteristika paradajky Miracle Lazy a podrobný popis tejto odrody sú uvedené v tomto článku. Tu nájdete pokyny pre pestovanie a starostlivosť o paradajky s pôvodným názvom, prečítajte si recenzie tých, ktorí vysadili túto odrodu a pozrite si fotografie "lenivých" kríkov a ovocia.

Popis odrody

Paradajky Miracle Lenty priniesli ruských chovateľov zo SibNIIRS. Táto odroda bola určená na kultiváciu v najchladnejších oblastiach krajiny - na Urale a na Sibíri.

Varovanie! Všetky paradajky sibírskych výberov sa vyznačujú vynikajúcou odolnosťou a odolnosťou voči "rozmarom" počasia: teplotným zmenám, nedostatku slnka a vlhkosti, vysokej vlhkosti.

Charakteristika rajčiaka Miracle Lazy nasledovné:

 • odroda patrí veľmi rýchlo - plody dozrievajú v priebehu 85-95 dní po prvých výhonkoch;
 • Kroviny sú kompaktné, štandardné, typ zariadenia je určujúci;
 • výška rajčiakových kríkov dosahuje iba 45-50 cm, takže rajčiny nemusia byť viazané;
 • veľkosť paradajkového listu je stredná, listy sú tiež malé;
 • pasyonkovat a tvoriť paradajky Miracle Lazy nepotrebujú, čo veľmi uľahčuje starostlivosť o paradajkové lôžka;
 • výnos plodín Miracle Lazy high-záhradníci, v priemere, zber 8-9 kg rajčiakov na meter štvorcový;
 • ovocná forma - "smotana", predĺžené paradajky, na konci rajčiaka je malý "nos";
 • kôra je hladká, maľovaná v bohatej červenej farbe;
 • priemerná hmotnosť paradajok - približne 65 gramov;
 • chuť paradajky Zázrak je veľmi dobrý, mierne sladký, s miernou kyslou a korenistkou, ktorá je pre rajčiny neštandardná;
 • výrazne výrazná aróma, "paradajka";
 • buničina je hustá, mäsnatá, semená sú málo a všetky sú malé;
 • kôra je silná, nedovoľuje, aby paradajky praskli a rýchlo sa zhoršili;
 • zber je dobre skladovaný a toleruje prepravu (obsah sušiny v rajčiakoch je viac ako 4%);
 • Sibírsky paradajky tolerujú nízke teploty, vhodné na pestovanie na otvorenom teréne av skleníkoch;
 • odroda je odolná voči väčšine chorôb, vrátane neskorých plesní (v dôsledku jej skorého zrenia, Miracle dáva plodinu pred vrcholom tejto choroby);
 • paradajka sa nebojí sucha, silných zrážok a studených nocí - odroda je odolná voči vonkajším faktorom;
 • pestovanie paradajok je veľmi jednoduché, pretože je veľmi nenáročné;
 • účel ovocia je univerzálny: paradajky vyrábajú vynikajúcu šťavu, zemiaková kaša, sú vhodné na konzervovanie a morenie, dobré a čerstvé.
Je to dôležité! Vzhľadom na vyrovnaný tvar rajčiakov a rovnakej veľkosti všetkých druhov ovocia, Miracle Lazyboy vyzerá rovnako dobre v bankách av oknách trhov alebo supermarketov. Z tohto dôvodu je odroda ideálna pre tých, ktorí chcú pestovať paradajky na predaj.

Silné a slabé stránky

Samozrejme, že najväčšou výhodou odrody je jej nenáročná povesť - zázrak, skutočne bude schopný porastať aj najnebernejší záhradník. Ďalšou významnou udalosťou je účel pestovania paradajok v najsevernejších regiónoch. Znamená to odolnosť rastlín a nezávislosť kvality plodiny od vonkajších faktorov.

Takže výhody sibírskej odrody sú:

 • skoré dozrievanie;
 • vysoký výťažok;
 • jednoduchá kultivácia a ľahká údržba;
 • vysoká predajnosť ovocia;
 • vynikajúca príchuť paradajky;
 • odolnosť voči chorobám a ďalšie faktory.
Varovanie! Tento paradajok nemá žiadne nevýhody. Ak naozaj nájdete chybu, môžete si všimnúť hustú kožu a nie veľmi šťavnaté mäso.

Rastúce pravidlá

Odroda rajčiakov Miracle Lazy môže dokonca pestovať toho, kto nikdy neponožil nič vlastnými rukami. Táto paradajka je určená pre začínajúcich záhradníkov, pre letných obyvateľov, ktorí prídu na miesto len cez víkendy, a pre tých, ktorí jednoducho nechcú stráviť letné dni starostlivosti o lôžka.

Rovnako ako všetky paradajky v strednom pruhu, Miracle Lazy sa pestuje prostredníctvom sadeníc.

pristávacia

Semená na sadenie musia byť zasiate 55-60 dní pred očakávaným dátumom pestovania paradajok v zemi. Presný čas sa vypočíta na základe skutočnosti, že v skleníku sa na konci apríla alebo na začiatku mája vysadia v skleníku skoré zrelé paradajky a sadenice sa uskutočňujú na otvorenom teréne najskôr začiatkom júna, kedy prebehne hrozba mrazu.

Po vypočítaní času pristátia postupujte do samotného procesu:

 1. Semená sa dezinfikujú ponorením počas niekoľkých hodín v roztoku manganistanu draselného.
 2. Potom sa semená rajčiaka umyjú a ponechajú pod vlhkou handričkou až do opuchu (1-3 dni).
 3. Teraz je potrebné pripraviť pôdu pre sadenice paradajok. K tomu môžete použiť zakúpený podklad alebo ho pripraviť sami: zmiešajte soľnú zeminu, rašelinu, piesok. Pôda je umiestnená v kontajneroch.
 4. Semená sú jemne položené a posypané tenkou vrstvou suchého zeme. Teraz sa výsadba postrieka postrekovacou pištoľou tak, aby sa semená rajčiakov nepožili.
 5. Zakryte sadenice fóliou alebo vekom a očistite ich na teplom mieste, kým sa nezobrazia prvé výhonky.
Tip! Na pestovanie sadeníc paradajok je veľmi vhodné použiť plastové nádoby z potravín s vzduchotesným vekom.

Teraz sa musíte postarať o paradajky, pravidelne ich zalievať a jemne uvoľniť pôdu. Keď každá rastlina má pár skutočných listov, rajčiaky sa zaraďujú a presádzajú ich do jednotlivých pohárov.

Niekoľko týždňov pred výsadbou v zemi alebo v skleníku paradajky potrebujú tvrdnúť. Ak sa tak nestane, bude ťažké, aby sa paradajky prispôsobili novým podmienkam, väčšina sadeníc môže zomrieť.

Sibírové rajčiaky by mali byť vysadené v zemi alebo v skleníku Miracle nasledovne:

 1. Pôda je pripravená vopred - je lepšie to urobiť na konci predchádzajúcej sezóny. Rozptýlia humus, hnojivá a vykopávajú zem. Bezprostredne pred výsadbou rajčiakov by sa dezinfekcia mala vykonať rozliavaním zeminy horúcou vodou alebo slabým roztokom mangánu.
 2. Otvory pre zázrak sú vytvorené vo vzdialenosti 30 cm od seba, 50 cm zostáva v riadkoch medzi riadkami - pre kompaktné štandardné paradajky to stačí.
 3. Teraz opatrne nasaďte sadenice, najlepšie s hlineným hrotom na korene. Je potrebné zabezpečiť, aby listy paradajok boli nad zemou. Ak sú paradajky príliš napnuté, sú zasadené pod uhlom.
 4. Otvory s paradajkami sa nalejú s základným náterom, jemne ho utlčia a vylejú sa teplou vodou.
Varovanie! V prvých 10 dňoch po výsadbe sa sadenice paradajok Miracle Lazy nemusia byť napojené - korene ešte nie sú schopné absorbovať vlhkosť, keď prejdú adaptačnou fázou.

V severných regiónoch Ruska sa pri pestovaní paradajok na otvorenom poli odporúča použiť krycie fólie, ktoré možno odstrániť, keď sa rajčiaky úplne pestujú.

Ako sa starať

Už názvom je jasné, že pre Miracle Lazy starostlivosť ako taká nie je potrebná - stačí na to, aby rastlina tejto paradajky, potom to urobí všetku prácu samotnú. Prekvapujúco, dokonca aj v zlom počasí, s minimálnym množstvom hnojív a nedostatkom zavlažovania, zázračné Lazyaba paradajky dáva stabilné výnosy.

Samozrejme, Aby sa zvýšilo množstvo a kvalita ovocia, rajčiaky musia zabezpečiť aspoň minimálnu starostlivosť:

 • niekoľkokrát počas leta na kŕmenie rajčiakov minerálnymi alebo organickými hnojivami (nemali by ste byť horliví s dusíkovými dresingami!);
 • spracovanie kríkov pred škodcami a infekciami, kropenie rajčiakov so špeciálnymi chemikáliami (to by sa malo robiť pred fázou tvorby ovocia);
 • v suchom lete Miracle Lazy je potrebné napojiť pomocou teplej vody;
 • ak je veľa ovocia, je lepšie zviazať kríky tak, aby výhonky paradajok neboli rozbité pod hmotnosťou;
 • lôžka sa musia pravidelne odstreďovať alebo mulčovať, aby sa zabránilo rastu burín;
 • zber by sa mal zhromažďovať včas, aby rajčiaky nesprášňovali alebo nerušili.
Je to dôležité! Nie je potrebné zamotávať paradajky Miracle Lazy, kefy rastú kompaktné a dobre tvarované.

Recenzia záhradníci naznačujú, že paradajka Miracle Lazy dáva sladšie a chutnejšie ovocie, ak dostane dostatočné množstvo slnečného svetla.

odvolanie

Irina Viktorová, Irkutsk Paradajky Miracle Lenty Bol som poradcom predávajúceho osiva na našom miestnom trhu. Žijeme v Irkutsku, preto vyrastáme všetky paradajky v skleníku. Samotné rastliny tejto odrody sme rozmnožili, preniesli ju do skleníka v prvej polovici mája. Tieto rajčiny ma potešili: ovocie je všetko pokrmy obložené, skôr veľké a veľmi chutné. Samozrejme, šťava z týchto paradajok bude trochu, napokon, sú pevné a husté, ale v bankách to paradajka vyzerá úžasne! Je veľmi jednoduché starať sa o paradajky, nemusia mať nevlastné dieťa a štipka, ja som ich príliš často nevysokával, dvakrát som ich oplodnil v lete. Ovocné odrody Miracle Lazy na dlhú dobu - takmer do septembra. V budúcom roku určite toto rajčiako zase rastú.

záver

Tomato Miracle Lazyah je ideálny pre pestovanie v najchladnejších regiónoch Ruska, pretože odroda bola chovaná v Siberian Research Institute. Táto rajčiaka sa teší svojou nenáročnou, vynikajúcou chuťou, veľkým ovocím a úžasnou výdržou. Miracle Lazy na jeho skutočnú cenu záhradkárov, ktorí žijú v ťažkých klimatických podmienkach, rovnako ako tých, ktorí nemôžu venovať veľa času na svoje postele.

Pozrite si video: Tomato Fertilizer - Miracle Grow Alternatives (December 2019).

Загрузка...