Záhradníctvo

Tomato Black Moor: recenzie, fotky, výnos

Odroda Black Moor je známa od roku 2000. Pestuje sa na výrobu malého ovocia vhodného na čerstvé použitie alebo v domácich prípravkoch. Odroda má dobrú chuť a je vhodná na prepravu.

Hlavné funkcie

Špecifikácie a opis odrody rajčiaka Black Moor sú tieto:

 • polo-determinantný typ puzdra;
 • dozrievanie v polovici obdobia;
 • po výskyte výhonkov sa zhromažďovanie rajčiakov uskutočňuje za 115 až 125 dní;
 • výška kroviny - do 1 m, v skleníku dosahuje 1,5 m;
 • prvá kefa je vytvorená po 8 listoch, zvyšok - po ďalších 3 hárkoch.

Popis paradajok z čierneho moru je nasledovný:

 • hmotnosť plodu - 50 g;
 • tmavočervený odtieň;
 • hrubá pleť;
 • predĺžený tvar;
 • masová a šťavnatá buničina;
 • sladká chuť.

Výnosové odrody

Od každých štvorcových metrov vysádzania sa odstráni približne 5 až 6 kg paradajok. Na jednej strane zo 7 až 10 ovocia dozrie, ale ich počet môže dosiahnuť 18.

Podľa charakteristických znakov a popisu odrody rajčiaka je Black Moor vhodný na prípravu občerstvenia, šalátov, prvých a druhých kurzov, omáčok a štiav. Kvôli hrubému kože môžu byť použité na domáce konzervovanie: nakladač, nakladanie, kvasenie.

Postup pristátia

Trieda Black Moor sa odporúča na pestovanie v skleníkoch a horúcich záhrade. Ak to klimatické podmienky dovoľujú, môžete ju vyložiť na voľnom priestranstve. Bez ohľadu na spôsob výsadby, musíte najprv získať sadenice, v procese rastu, ktorý poskytuje potrebné podmienky.

Získanie sadeníc

Semená rajčín sa začínajú vysádzať v polovici februára. Pred premiestnením sadeníc na trvalé miesto by malo prejsť asi 2 mesiace.

Po prvé, pôda je pripravená na výsadbu, ktorá zahŕňa dve hlavné zložky: záhradná pôda a humus. Môžete ju pripraviť na jeseň alebo zakúpiť zmes pôdy v špecializovaných predajniach.

Ak používate pôdu z miesta, musí byť v peci dobre zahrievaná alebo nalejte roztok manganistanu draselného. Tým sa odstránia škodlivé spóry a larvy hmyzu.

Tip! Zdravé sadenice paradajok sa získajú výsadbou semien v kokosovom substráte alebo zmesi rašeliny a piesku.

Potom pokračujte v spracovaní semien. Pre tento deň je potrebné zabaliť vlhkou handričkou. Semená sa uchovávajú pri teplote vyššej ako 25 stupňov, čo stimuluje ich klíčenie.

Pripravená pôda je naplnená kontajnermi. Pre sadenice rajčiakov, krabice alebo šálky s výškou 15 cm sa hodí Semená sa prehĺbia do pôdy o 1 cm Optimálny stupeň výsadby semien rajčín je 2 cm.

Najpravdepodobnejšie výstrely sa objavia, keď teplota okolia dosiahne 25-30 stupňov. Najskôr sa kontajnery uchovávajú na tmavom mieste, avšak objavené paradajkové výhonky sa musia preniesť na svetlo.

Po pol dňa sa musia sadenice paradajok osvetliť. Pravidelne sa postrieka teplou vodou, aby sa zabránilo vysychaniu pôdy.

Pristátie v skleníku

Trieda čierneho mora je určená na pestovanie v chránenej pôde. Teľatá alebo skleník pod rastlinnými paradajkami začnú variť na jeseň. Horná vrstva pôdy sa odporúča odstrániť, pretože sa koncentruje spór a larvy škodcov.

Zvyšná pôda je vykopaná a pridávaná záhradná pôda. Nezabudnite vyrábať kompost a popol z dreva. Z minerálnych hnojív sa v tomto štádiu používa superfosfát (5 lyžíc na 1 m2) a síranu draselného (1 lyžička).

Je to dôležité! Každý rok sa mení miesto pestovania paradajok.

Podľa opisu sú rajčiaky Black Moorus považované za vysoké, takže sú umiestnené v skleníku v 40 cm krokoch, pričom medzi rastlinami musia byť ponechané 70 cm a sadenice sa presunú do výklenkov spolu s zemitým hnojom. Korene rajčiakov potrebujú posypať zemou, trochu plné a hojne sa naleje.

Počas nasledujúcich 10 dní rajčiaky nie sú napojené alebo oplodnené. Rastliny potrebujú čas, aby si zvykli na nové podmienky.

Prestup na lôžka

V južných oblastiach rajčiaka sa vyskytuje čierna mora v otvorenom teréne. V takom prípade vyberte dobre osvetlené plochy na kopci. Ak je to potrebné, v rajčiakoch sú vybavené vysoké postele.

Paradajky uprednostňujú oblasti, kde sa predtým pestovali kapusta, strukoviny, cibuľa, cesnak, mrkva a iná koreňová zelenina. Postele, na ktorých boli pestované rajčiny, papriky, baklažány a zemiaky o rok skôr, sú najlepšie ponechané pre iné plodiny.

Tip! Pôda pod paradajkami kopa a oplodnené kompostom.

Rajčiaky sú vysadené v radoch, medzi ktorými nechávajú 0,7 m. Rastliny by mali byť umiestnené v intervale 0,4 m. Po výsadbe je potrebné rajčiaky dobre plniť.

Starostlivosť o stupeň

S neustálou starostlivosťou, odroda Black Moor produkuje veľkú plodinu. Rastliny potrebujú včasné zalievanie a hnojenie. Pôda pod paradajkami musí uvoľniť a zabrániť tvorbe kôr.

Starostlivosť o paradajky zahŕňa aj vytvorenie kríkov, ktoré umožňujú kontrolu zahustenia výsadby. Nezabudnite naviazať rastliny na podporu.

Podľa recenzií má čierna maurská rajka priemernú odolnosť voči chorobám. Zabránenie vzniku ochorení pomôže dodržiavaniu mikroklíma pri pestovaní paradajok a preventívnych postrekových prípravkoch Bariéra alebo Fitosporínu.

Zalievanie paradajok

Intenzita zavlažovania paradajok závisí od štádia ich vývoja. Pred výskytom vaječníkov sa výsadba raz týždenne zalieva, spotreba vlhkosti je až 5 litrov. Žltnutie a skrútenie vrcholov naznačuje nedostatok vody, preto sa voda pravidelne aplikuje.

Keď sa objavia prvé ovocie, paradajky sa napojia dvakrát týždenne. Pod kríkom urobte 3 litre vody. Táto schéma umožňuje vyhnúť sa praskaniu ovocia.

Tip! Po zalievaní je skleník s paradajkami vetraný, aby sa zabránilo stúpnutiu vlhkosti.

Voda sa najskôr zhromažďuje v sudoch. Môžete použiť iba teplú vodu, ktorá sa podarilo usadiť. Procedúra sa vykonáva v ranných alebo večerných hodinách.

Schéma kŕmenia

Počas sezóny, rajčiak Black Moor vyžaduje niekoľko krmív. Po výsadbe sa rastliny oplodňujú fosforom a draslíkom. V dôsledku rastu rastu rastu fosforu sa zlepšuje a draslík zvyšuje chuť ovocia.

Je to dôležité! 35 g superfosfátu a sulfidu draselného sa odoberie do veľkej nádoby s vodou.

Látky prispievajú k pôde prostredníctvom zavlažovania. Takéto ošetrenia sa vykonávajú nie častejšie ako raz za 14 dní.

Počas obdobia zrenia sú paradajky pripravené roztokom obsahujúcim 10 litrov vody, polievkovou lyžicou nátrium humátu a dvojitým superfosfátom. Taktiež sa zavádza do pôdy pri napájaní paradajok.

Nahradenie minerálov pomôže popol obsahujúci vápnik, draslík, horčík a ďalšie zložky. Je pochovaný priamo v zemi alebo trvá na kôre s vodou, po ktorej sú paradajky napojené.

Tvorba kríkov

Rozmanitosť čierneho mora v jednej alebo dvoch stonkoch. Extra výhonky z paradajok sa musia odstrániť. Ručne sa rušia, kým ich dĺžka nie je 5 cm.

Vytvorenie puzdra je potrebné na zvýšenie výťažku paradajok. Tento postup neprispieva k rastu zelenej hmoty paradajok, čo má pozitívny vplyv na mikroklímu v skleníku a tvorbe plodov.

Pretože rajčiak Black Moor je podľa popisu vysoký, je ťažké ho priviazať na podporu. To tvorí rovnú stopku rastliny a ovocie sa nedotýka zeme. Ako nosič sa používajú lamely z kovu alebo dreva alebo zložitejšie štruktúry.

Hodnotenie záhradníkov

Valentina, 53 rokov, Bryansk. Pri výbere paradajok na výsadbu som sa rozhodol vyskúšať odrody s čiernymi plodmi. Black Moor vôbec nesklamal. Odroda sa spomína na svoju chuť a nezvyčajnú farbu. Paradajky sa pestujú ako v skleníku, tak v otvorených posteliach. Kríky veľmi rýchlo vyzerali ako nevlastní deti, ktorí potrebujú neustále vymazávať. Ovocie vybral trochu nezrelé, sú vhodné na konzervovanie. Evgeny, 65 rokov, Kursk Tomatoes Black Moor sa stal skutočnou dekoráciou mojej zeleninovej záhrady. Vnukovia si zvykli na nezvyčajný vzhľad plodov a ich chuť, roztrhli ich priamo z kroví. Rozmanitosť používaná na šaláty, veľmi pekné jedlá boli získané. Paradajky sú vhodné na konzervovanie. Tieto paradajky sú veľmi mäsité a sladké. Koža je silná, ale nerozkladá chuť Lydia, 45, Tver Vyber si rajčiak Black Moor z recenzií na internete. Sadenice vzrástli a rapídne rástli. Paradajky tejto odrody rastú veľmi vysoko, takže je treba zviazať a zoskupiť. Plody sú stredne veľké, majú pretiahnutý tvar a tmavú farbu. Odroda netrpeli neskoro. Paradajky boli veľmi sladké, ale nedostal som veľkú úrodu. Budúci rok sa budem snažiť zmeniť starostlivosť a kŕmiť rajčiny viac, naozaj sa mi páčila táto odroda.

záver

Tomato Black Moor je cenený svojim neobvyklým vzhľadom a chuťou. Jeho plody sú schopné dlhodobej prepravy, vhodné pre denné dávky, konzervovanie a iné spracovanie.

Pre dobrú zber poskytujú optimálne podmienky na pestovanie odrody: zalievanie, vetranie, pravidelné kŕmenie. Puzdro potrebuje aj tvarovanie a viazanie. Pre prevenciu vývoja chorôb pomôže preventívne spracovanie a údržba starostlivosti o paradajky.