Záhradníctvo

Zucchini Mountain

Zucchini Mountain je perlou domáceho chovu. Kombinácia vysokých výnosov a nízkych požiadaviek na podmienky starostlivosti. Táto odroda je jedným z najlepších na prípravu squashového kaviáru. Jeho schopnosť rásť v rôznych klimatických podmienkach, je skutočne univerzálna.

img "alt =" Zucchini hora "src =" kabachok-gornij.jpg ">

Vlastnosti odrody

Tento jednoročný zrelý stupeň rastlinnej drene domácej selekcie s malými slabo rozvetvenými kríkmi. Tmavozelené listy krídiel majú výrazne rozrezaný tvar a dlhé odrezky. Z výsadby semien cukety na začiatok tvorby ovocia trvá iba 45 dní.

Plody tejto odrody majú matnú mliečnu farbu a valcovitý tvar. Povrch cukety je hladký a hladký. Stredne veľké ovocie váži až 1 kg. Odroda sa vyznačuje bielou a hustou buničinou s vynikajúcimi chuťovými vlastnosťami. Squash odrody Hory sú ideálne pre domáce konzervovanie a varenie kaviáru squash.

Výraznou črtou hory je jej nenáročnosť. Squashes tejto triedy sú odolné voči hlavným chorobám:

  • múčnatka;
  • radikálna hniloba.

Rozmanitosť môže rásť a prinášať ovocie, dokonca aj v tieňovaných oblastiach. Výber slnečnejšieho miesta na pestovanie tejto odrody pomôže zvýšiť výnosy. Ak spĺňate požiadavky na starostlivosť na štvorcový meter, môžete zozbierať až 8 kg cukety.

Odporúčania pre pestovanie

Pre túto odrodu bude optimálne umiestnenie na plodných, hlinených pôdach. Ak je pôda vo vybranej oblasti neplodná, trvá niekoľko mesiacov pred výsadbou, aby sa oplodilo organickou hmotou. Ak sa počas výsadby použijú organické hnojivá, rastlina aktívne zvýši svoju zelenú hmotnosť, čo povedie k zlej úrodu.

Horská odroda squash je možné pestovať dvoma spôsobmi:

  1. Zasievanie semien ihneď do zeme. Je dôležité, aby sa nestratili a čakali, kým sa teplota vzduchu nezvýši na 15 stupňov. Spravidla sa to deje v polovici apríla. Priechody sa robia na vybranom mieste každých 70 cm. Medzi riadkami musí byť rovnaká vzdialenosť. V každej jamke sa môže vysádzať až 3 semená. Prvé výhonky sa spravidla začínajú objavovať na 5-6 dní. Po výskyte prvých dvoch listov sú slabé výhonky starostlivo odstránené. Je lepšie pokrčiť povrch otvoru než zakryť zeminou. Mulčovanie na rozdiel od zeme má najlepšiu schopnosť vysielať a pri zalievaní nie je zhutnené.
  2. Výsev sadeníc. Semená na sadenie by sa mali začať pripravovať 2 týždne pred hlavným vysádzaním - koncom marca a začiatkom apríla. Pripravené sadenice sa vysadia 20 až 25 dní po vysiatí podľa schémy - 70 x 70 cm. Zároveň by sa sadeníc nemali vysádzať hlbšie ako 2-3 cm.

Aby sa získal dobrý výnos, starostlivosť o odrodu Zabachka by mala byť pravidelná a mala by zahŕňať:

  • Zalievanie - každý deň alebo každý druhý deň, v závislosti od poveternostných podmienok.
  • Uvoľnenie - to bude stačiť raz za týždeň.
  • Najlepšie obväzy - v kvitnúcej fáze je potrebné použiť dusíkaté hnojivá. Všetky ďalšie krmivá môžu pozostávať len z organických hnojív.
Je to dôležité! Organické hnojivá by sa mali používať iba v zriedenej forme. Pridanie do nezriedenej formy môže viesť k smrti rastliny.

Zber úrody Gorny sa zberá, pretože dozrieva niekoľkokrát týždenne od konca júna do polovice augusta.

Recenzie o pohorí Zucchini

Svetlana, 43, Moskva Každý rok sa pokúšam pestovať biele ovocné cukety, ale nemôžem získať veľkú úrody. V tomto roku som sa snažil odroda Gornyy. Jedna dávka semien bola vysadená na sadenice, potom bola iná osivá. Podarilo sa mi lepšie sadenice: klíčivosť bola dobrá a samotné rastliny boli silnejšie. Semená, ktoré boli vysadené v krajine, nerastú tak dobre a majú slabý vzhľad. Výsledkom je niekoľko výhonkov. Krov sa ukázalo ako stredne veľké, dobre kvitnuté. Ale, podobne ako iné odrody bieleho plodu, začali sa opadávať vaječníky. Z tohto dôvodu bola úrodu malá. Páčilo sa mi cuketa. Mäso tejto odrody je pomerne husté, sú dobre zachované. Odroda môže odporúčať len kvôli chuti. Hoci možno bude niekto vyrastať lepšie ako ja. Michail, 51, Lipetsk Zoradiť horské výsadby nie je prvýkrát. Každú jeseň dobre oplodňuju náplasť squash s organickou hmotou, takže nemám žiadne problémy s klíčením. Mimochodom, vysádzam cukety vždy na tom istom mieste. Mnohí hovoria, že to nie je možné, ale rastie. Hlavnou vecou nie je zabudnúť na oplodnenie. Všetko zasadené, odpružené. Kruhy tejto odrody nikdy nevyrastali a neublížili. Až kým nezačnú produkovať ovocie, kŕmim ich jedlom v dávke 1 kg na 10 l. Squashes rastú dobre, najväčší vážil asi 900 gramov. Používame ich na konzerváciu a spracovanie kvasiniek na kaviár. Skladujú sa dobre, ale nie navždy. Ak dlho ležia, stanú sa veľmi chutnými. Preto je lepšie nedovoliť im klamať.

Pozrite si video: The Zebra Zucchini And The Black Beauty Zucchini (Smieť 2020).

Загрузка...