Záhradníctvo

Tomato Nastya: recenzie, fotky

Tomato Nastya bol výsledkom aktivít ruských chovateľov. V štátnom registri sa platový stupeň zapisuje v roku 2012. Pestuje sa po celom Rusku. V južných oblastiach sa výsadba uskutočňuje na otvorenom teréne a za chladnejších podmienok sa odroda pestuje v skleníkoch.

Vlastnosti odrody

Popis a vlastnosti rajčiaka Nastya sú nasledovné:

 • stredná sezóna odroda;
 • deterministický ker;
 • výška do 60 cm;
 • stehnová kefa;
 • malé zelené listy;
 • 6-8 ovocia dozrieva na jednej strane.

Ovocie odrody Nastya má množstvo funkcií:

 • okrúhly tvar srdca;
 • v zrelom stave sú červené;
 • hmotnosť 150-200 g;
 • počet kamier od 4 do 6;
 • obsah sušiny asi 4 až 6%;
 • príjemná sladká chuť.

Výnosové odrody

Paradajky Nastya patria k štandardným rastlinám, ktoré sú schopné pestovať a pestovať plodiny počas celej sezóny. Odroda sa považuje za vysoko výnosnú: z jednej rastliny sa zberá až 1,5 kg paradajok.

Podľa jeho charakteristík a opisu má rajčiak Nastenka univerzálnu aplikáciu. Sú vhodné na prípravu šalátov a iných jedál, ako aj na morenie, solenie a iné druhy konzervovania. Paradajky podliehajú dlhodobému skladovaniu a preprave.

Rastúci poriadok

Najskôr, paradajka Nastya zasadil doma pre sadenice. Mladé paradajky sú vybavené potrebnými podmienkami: prístup k slnečnému žiareniu a teplote. Po 2 mesiacoch sa sadenice prenesú na trvalé miesto. V závislosti od klimatických podmienok vyberte skleník alebo otvorenú plochu.

Získanie sadeníc

Semená rajčiaka Nastya vysadené v marci v pripravenej pôde. Jeho zloženie zahŕňa dve hlavné zložky: záhradnú pôdu a humus. Pred vysadením je potrebné pôdu ošetriť umiestnením do pece alebo mikrovlnnej rúry. Pri dezinfekcii pôdy je dostatočná 15 minút.

Materiál osiva sa odporúča aj na prípravu na výsadbu. Je zabalený vo vlhkom handričke a počas dňa sa zahrieva. Ak sa použije zakúpené osivo, musíte venovať pozornosť ich farbe. Jasné farby indikujú prítomnosť živín.

Tip! Pod sadivom rajčiakov Nastya prevzaté drevené alebo plastové kontajnery.

Na dne kontajnera je umiestnená pripravená pôda. Potom riadky zoradiť semená, nechajte medzi nimi 2 cm Z vyššie vylejte 1 cm rašeliny alebo úrodnej pôdy a produkujte zalievanie. Kapacity musia pokryť film a udržiavať na tmavom mieste pri teplote 25 stupňov.

Keď sa objavia snímky, presunú sa na dobre osvetlené miesto. Počas prvého týždňa sa teplota udržiava na 16 stupňoch, potom sa musí zvýšiť na 20 stupňov.

Pri vzhľade 1-2 listy rajčiakov sedia v samostatných kontajneroch. Pre normálny rast rajčiaky potrebujú svetlo po dobu pol dňa. Paradajky sú napojené, keď sa zem trochu vysuší.

Pristátie v skleníku

Paradajky Nastya prenesené do skleníka, keď majú 60 dní. V tomto štádiu tvoria paradajky 6-7 listov. Na pestovanie paradajok vhodné skleníky z polykarbonátu, filmu alebo skla.

Pôda na výsadbu sa musí pripraviť na jeseň. Horná vrstva je eliminovaná, pretože je obývaná škodcami a spórmi húb. Zvyšná pôda je vykopaná a oplodnená kompostom.

Tip! Ak sa rajčiaky už pestovali v skleníku, potom sa môže výsadba opakovať až po 3 rokoch.

Variety Nastya vysadené každých 0,4 m. Najvhodnejšie je usporiadať rastliny v šachovnici. Tým sa zabraňuje zahusteniu a zjednodušuje starostlivosť o paradajky. Ak plánujete získať niekoľko riadkov, potom medzi nimi nechajte 0,5 m.

Rajčiaky sú vysadené v hĺbke 20 cm, koreňový systém je prenášaný spolu so zeminou. Poslednou etapou je hojné zavlažovanie paradajok.

Pristátie na otvorenom teréne

Do otvorených plôch sa pestujú paradajky, keď prechádzajú jarné mrazy. Vzduch a pôda by sa mala dobre zahriať. Prvý týždeň po výsadbe sa odporúča ich zakryť agrofilmom na noc.

Pred sadením do zeme sú rajčiny Nastya vytvrdené, aby sa rastliny mohli rýchlejšie prispôsobiť novým podmienkam. K tomu sa prenesú na balkón alebo lodžiu. Najprv sa rajčiaky uchovávajú na čerstvom vzduchu 2 hodiny, pričom toto obdobie sa postupne zvyšuje.

Príprava lôžok pre paradajky vyrobené na jeseň. Pre nich vyberte oblasti, kde sa predtým pestovali kapusta, repa, strukoviny. Po rajčiakoch, paprikách, baklažánoch a zemiakoch sa nevykoná výsadba.

Je to dôležité! Lôžko pod paradajkami by malo byť dobre osvetlené slnkom a mať ochranu pred vetrom.

Tomato Nastya je vysadený podľa schémy 40x50 cm. Kryty sú umiestnené do otvorov s hĺbkou 20 cm, korene sú pokryté zeminou a napojené.

Starostlivosť o stupeň

Nastenka sa stará o určitú schému, ktorá zahŕňa zalievanie, kŕmenie a viazanie. Odroda dobre reaguje na zavedenie fosfátových a potašových hnojív.

Zalievanie paradajok

Variety Nastya potrebuje mierne zalievanie. Pri nedostatku vlhkosti sa listy paradajok zvlňujú a kvetenstvo spadne. Nadbytočná vlhkosť tiež negatívne ovplyvňuje rastliny: hubové choroby sa aktivujú a koreňový systém sa hýbe.

Paradajky sú napájané teplou vodou, ktorá sa usadzuje v sudoch. Vlhkosť by nemala spadnúť na korene a listy rastlín. Procedúra sa vykonáva ráno alebo večer, aby sa voda neodparila, ale opúšťa zem.

Tip! Paradajky je potrebné prijať raz alebo dvakrát týždenne.

Pravidelné zavlažovanie sa vykonáva týždeň po transplantácii paradajok. Pred výskytom kvetenstva sa paradajky napájajú každé 3 dni a spotrebúvajú 2 litre vody. Pri vytváraní kvetenstva sa rajčiaky napúšťajú každý týždeň a zvyšujú objem vody na 5 litrov.

Počas plodného obdobia by mali byť paradajky napojené každé 4 dni, spotreba vody by mala byť 3 litre. Keď sa plody začínajú zčervúvať, napúšťanie sa znižuje a vlhkosť sa aplikuje raz týždenne. Podľa recenzií Nastyiných paradajok prebytok vlhkosti počas tohto obdobia spôsobuje, že plody môžu prasknúť.

Po zalievaní sa uvoľní pôda pod kríkmi a kmeňové kmeňové kosti. Takýto postup zabezpečuje výmenu vzduchu v pôde a zlepšuje vstrebávanie vlhkosti.

hnojenie

Top-dressing rajčiakov sa vykonáva s pomocou minerálnych hnojív a ľudových prostriedkov. Liečba začína týždeň po premiestnení rastlín na trvalé miesto.

Po prvé, paradajky sú kŕmené fosforom, čo prispieva k rastu koreňového systému. Aby sa to dosiahlo, 5-litrová nádoba s vodou vyžaduje 15 g superfosfátu. Výsledné výsadbové riešenie je napojené pod koreň.

Po 10 dňoch pripravené potašové hnojivo, ktoré má vlastnosť zlepšiť chuť ovocia a zlepšiť imunitu paradajok. Na 5 litrov vody sa meria 15 g síranu draselného. Riešenie sa používa na zalievanie paradajok.

Tip! Počas obdobia kvitnutia sa paradajky postriekajú kyselinou boritou (10 g hnojiva sa používa na vodu s objemom 10 litrov).

Výmena minerálnych hnojív pomôže drevenému popolu. Je zakopaný do zeme pod rajčiakmi alebo je pripravená infúzia na zavlažovanie. Pre infúziu bude vyžadovať 3 litre popola, ktorý sa naleje 5 litrov vody. O deň neskôr sa výsledný produkt zriedi podobným množstvom vody a použije sa na zavlažovanie.

Maskovanie a viazanie

Podľa fotografie a popisu je rajčiak Nastya poddimenzovaný, preto nevyžaduje pasynkovanie. Rastlina tvorí 3-4 stonky.

Stonka rastliny sa odporúča, aby sa prilepila na drevenú alebo kovovú podperu, najmä ak sa pestuje v oblastiach náchylných na vietor a dážď. Viazanie neumožňuje, aby paradajky padali na zem a uľahčujú ich starostlivosť.

Hodnotenie záhradníkov

Galina, 59, Moskva Paradajky sú moja obľúbená druh zeleniny a ja ich každý rok. Snažím sa vyskúšať nové odrody, neustále hľadajú dokonalé paradajky. Minulý rok som podľa fotografie a popisu vybral Nastyu, typ paradajky. Ide o rané paradajky, vhodné na pestovanie v skleníku a skleníku. Odroda bola nenáročná, plody mali hmotnosť až 200 g a dobrú chuť. Budúci rok budem jednoznačne zopakovať výsadbu Vladimir, vo veku 48 rokov, Voronež, od ranej paradajky sa mi páči odroda Nastya. Zasadené semená v polovici februára. Klíčivosť semien je dobrá, takmer všetky vyklíčené. Sadenice sa v máji premiestnili na postele. Rajčiaky sú dlhší čas skladované a nevytvárajú sa. Bush rastie o 90 cm, ovocie je veľké a husté, veľmi chutné Anna, 25 rokov, Petrohrad Kúpil si rôzne Nastya na výsadbu v krajine od svojich rodičov. Podľa recenzií Nastya prilákala paradajku s predčasným dozrievaním a vysokými výnosmi. Paradajky sa rozmnožili a plody sú veľmi chutné. Tvar rajčiakov sa podobá srdcu, ktoré je vhodné pre šaláty a varenie rajčiakovej šťavy. Zber, keď boli ovocie stále zelené. Pri izbovej teplote rýchlo dozrievali.

záver

Variety Nastya má dobré chuťové vlastnosti a je vhodný na domáce konzervovanie. Paradajky potrebujú neustálu starostlivosť, ktorá je zalievanie a hnojenie. Odroda sa považuje za nenáročná a poskytuje priemernú najväčšiu plodinu.

Pozrite si video: Tomato Jaws - Nastya Club Mix (Smieť 2020).

Загрузка...