Hospodárstvo

Kurčatá chovu ruského chovu

Pôvodne vyzerajúce staré ruské plemeno chovných zvierat, ktoré pochádza z populárneho chovu, bolo v Ruskej ríši veľmi bežné v 19. storočí. Čas jej výskytu nie je presne známy, ale predpokladá sa, že predchodcovia týchto vtipných vtákov boli ázijské kurčatá. Stanovisko je posilnené skutočnosťou, že ruský chocholatý chov ošípaných je podozrivo podobný inému starému a pôvodnému vyzerajúcemu, ale ukrajinskému plemenu. Celkovo majú rovnaký názov. Nahradil iba región pôvodu a "hrebeň" na "uprednostnenie".

V záujme záujmu môžete porovnať fotografie ruského chocholatého chovu kurčiat (vľavo) a ukrajinských chubátov (vpravo).

Pokúste sa nájsť 10 rozdielov.

Táto situácia nie je prekvapujúca. S najväčšou pravdepodobnosťou sa rozdelenie na rôzne plemená nevyskytlo podľa produktívnych a exteriérových znakov, ale pozdĺž administratívnych hraníc a nedávno z historického hľadiska. So širokým rozšírením ruského chovu v ruskom carse je nepravdepodobné, že by sa sedliaci, ktorí sa presťahovali do Malého Ruska, opustili svoje sliepky na starom mieste.

Po revolúcii v Sovietskom zväze bola inštalácia, že každá republika by mala mať "svoje" republikánske plemeno hospodárskych zvierat. A vo všetkých oblastiach poľnohospodárstva: od vtákov až po dobytok. Zdá sa, že to bolo potom, keď ruský klesol a spadol pod rozdelenie administratívnych hraníc.

Čo je to dnes?

Dnes je chované kurča považované za originálne ruské plemeno. Pri chove je nepravdepodobné, že by roľníci "stanovili cieľ", aby boli kurčatá odolné voči ruským mrazom. Len "národný výber" dnešnými mestskými normami je pre zvieratá veľmi krutý. Ak zviera nespĺňa potrebné požiadavky, nie je schopné odolať navrhovaným podmienkam zadržania, posiela sa pod nôž. Ak máte čas, a nespadne skôr. Ale aby som bol úprimný, takýto tvrdý výber prináša vynikajúce výsledky.

V popise ruského chocholatého chovu sa osobitne poznamenáva vysoká odolnosť voči mrazu. Tu je vhodné pripomenúť okrídlené frázy z filmu: "Budete chcieť žiť, nebudete tak moc prosperovať." V situácii s korytnačkami je toto tvrdenie viac než relevantné. Ak farmár nemá vykurovanú kuracie plátno, buď sa prispôsobí prežitiu v studenej stodole, alebo zmrazí. Elektrické ohrievače potom neboli.

Moderný štandard

Ruská chovná sliepka je stredne veľký vták univerzálneho smeru.

Hlava je predĺžená, proporcionálna. Oblička je červená. Hrebeň je červený, často listový, ale je tiež povolený mať ružový pravidelný tvar bez ďalších procesov. Tvár, ušné laloky a náušnice sú červené. Na lalokoch môžu byť biele škvrny. Oči sú oranžové, červené alebo svetložlté.

Tip! Ruský Crested je farebné plemeno, ktoré má veľa farieb, ale neexistuje žiadne prísne rozdelenie čiar podľa farieb.

Vtáky s tmavým perím môžu mať hnedé oči. Zivý zobák je silný, farba zobáku závisí od farby a môže sa meniť od žltej až tmavo šedej.

Chuchva ruských korytnačiek je lepšie rozvinutá ako kohútik kvôli najhoršiemu vývoju hrebeňa. Perie na hrebete sú nasmerované späť. Forma zväzku môže byť:

 • helma v tvare;
 • rozlohou;
 • trčí;
 • snop podobné.

Krk je relatívne krátky. Ruský kohút má len málo vyvinutú hrivu a hrebeň je menej ako sliepka. Na obrázku nižšie je kozie hniezdo sliepky.

Chrbát a bedra ruských chovné sliepky, ako je vidieť na fotografii, sú široké, rovnomerné. Chvost kohúta je svieža, dlhá. A nielen dlhé pásy, ale aj krycie perie. Kuracie mäso má o niečo horšie vyvinutý chvost, aj keď má tiež bohaté perie.

Tip! Ďalšie zdroje poskytujú iné údaje.

Konkrétne sa uvádza, že chvost ruského Crested je zle vyvinutý. Kohútiky majú zvislé chvostové perie vystavené, pretože krycie perie a pásy nie sú dostatočne dlhé.

Krídla sú veľké, mierne spustené. Hrudník široký, dobre naplnený. Brucho je dobre vyvinuté u kurčiat a je v kohútikoch. Nohy sú stredne dlhé s nohami bez pery.

Pečenie je dobre vyvinuté, bohaté, ale nie voľné. Farba ruštiny chrličovaná podľa opisu normy má aspoň 10 variantov:

 • biela;
 • čierna;
 • red;
 • levanduľa;
 • šedá;
 • čierne a strieborné;
 • čierna a zlatá;
 • kaliko;
 • kukushechny;
 • losos.

Biela farba je najrozšírenejšia v ruskom chochole.

Rozmanitosť farieb

Aké sú typy farieb v ruskom kockovanom chove kurčiat znázornených na fotografii nižšie.

Bielu.

S čisto bielym perom by sliepky mali mať zobák a žltú metatarziu.

Čierna.

V čiernej farbe majú kurčatá hnedé oči, tmavošedý zobák a šedú metatarziu.

Red.

Bolo by to nudné červené kurča, ak nie hrebeň.

Lavender.

Kurčatá často mutujú gény zodpovedné za farbu. To vedie k vzhľadu farieb "modrej" alebo "levanduľovej". Variácie levanduľovej farby môžu byť od takmer šedej až po skutočne podobné modrej farbe.

Gray.

Pri všeobecnej tmavo šedej farbe je krk zarámovaný perím s bielym okrajom. Zobák a nohy sú šedé, oči sú hnedé.

Strieborná čierna.

Brest, krk a bedrá striebornej farby. Chrbát, brucho, krídla a boky čiernej. Oči sú hnedé.

Zlatá čierna.

Geneticky, kurčatá tejto farby sú čierne, takže zobák a metatarsus sú tiež tmavé farby a oči sú hnedé. Na krku a zväzok peria je zlatá farba, ktorá sa v kohútiach mení na vonkajšie perie na bedrách.

Calico.

Najzaujímavejšia a najrozmanitejšia farba ruského chocholatého plemena je kaliko. V hlavnej červenej alebo červenej farbe sú perá svetlejšej farby rozptýlené a vytvárajú originálny vzor košeľu pre každé kurča.

Kukushechy.

"Jednotná" pestrá farba, zobák a metatarsus jasné.

Salmon.

Jemná svetlá farba s tmavými bodkami na hrudi a na krku sa nazýva losos, ktorý je veľmi podobný "košele" čerstvo uloveného lososa.

Tip! V hornej časti dvoch fotografií na pozadí je ružová Crested čierna farba.

Opis a fotografia zlozvykov ruských chovaných kurčiat, ktoré sú neprijateľné pre chovné vtáky:

 • nedostatočne rozvinutý trs.
 • nedostatok chumáča;
 • biele laloky;
 • veľmi veľký hrebeň;
 • drsné telo;
 • vysoká sada krídel;
 • žltá farba;
 • nadmerne dlhá metatarsia;
 • veverička chvost.

produktivita

Vzhľadom na genetickú rozmanitosť medzi kurčatami sa údaje o produktivite v popise ruských kurčiat líšia v závislosti od zdroja. Takže podľa rôznych zdrojov kohút váži 2,7 - 3,5 kg. Kuracie mäso z 1,8 kg, ktoré sa vôbec nezhoduje s deklarovaným univerzálnym smerom, dosahuje až 2,2 kg. Posledný údaj je bližšie k mäsovému a vaječnému plemenu. Údaje o produkcii vajec, aj keď iné, ale žiadna z týchto čísel nemá podobu vaječného plemena: 150 - 160 ks. pre sezónu. Priemerná hmotnosť vajec je 56 g. Škrupina môže byť biela alebo krémová.

dôstojnosť

Podľa majiteľov ruský chocholatý plemen plne vyhovuje očakávaniam, ktoré sa naň kladú:

 • vynikajúca odolnosť voči mrazu (aj kurčatá chceli žiť);
 • Dnešný originálny a nezvyčajný vzhľad.
 • odrody a dekoratívne farby;
 • stabilné "doručenie" 1 vajce každé 2 dni (a od nich nikto očakáva viac);
 • dobrá plodnosť vajec;
 • vysoká liahnosť a bezpečnosť kurčiat;
 • minimálne požiadavky na obsah;
 • chelovekoorientirovannost;
 • pokojný charakter.

Posledná položka chýba v kohútikoch. Sú hlúpi a práve pugnociousness, ktorý patrí k nevýhody ruskej chocholatý.

Je to dôležité! Ak má sliepka dobre vyvinutý trs, zavrie oči.

V tomto prípade musia byť perie orezané, pretože kvôli hrubému peru, kuracie mäso nedokáže ani vidieť podávač. Orezaný hrebeň bude vyzerať škaredo, ale zdravie kurčiat je drahšie.

Obsah a strava

Ako klasické "vidiecke" kurča nevyžaduje chovná sliepka zvláštne podmienky. Bolo by to úkryt pred poveternostnými vplyvmi, vysokými hradbami, suchým podstielkom a plným podávačom. V lete sa kurčatá cítia skvelo v otvorenej klietke, v zime preferujú útočisko zo snehu a vetra v stodole.

Pri kŕmení, chocholatý tiež nie je vyberavý. V lete môžu dokonca živiť samy seba. Ale v prípade nemožnosti chôdze po slobode potrebujú hlúpy hmyz obilie, vápnik, živočíšne bielkoviny a sukulentné krmivo. Rovnako ako každé kuracie mäso, hrebenatý hrebeň je všestranný a bude rád, že z kuchynského odpadu zostane počas varenia.

recenzia

Natalya Gridneva, d. Arbuzikha Chovám ruský chrobáka po 7 rokov a páči sa mu to zvonka aj z hľadiska produktivity. Niektorí ľudia si myslia, že z nich je málo vajíčok, ale mám dosť. Navyše v lete ich kŕmim až ráno. Zvyšok času oni hľadajú jedlo sami Yegor Veselin, str. Askino To je to, čo ruské korytnačky sú dobré, pretože môžu byť držané na našich miestach bez akýchkoľvek problémov. Dokonca radšej chodia vonku v noci v zime než sedieť v kačine. Je pravda, že jedlo v chlade trvá viac. A nie je potrebné príliš zahriať chodník. A ak ich osvetľujú, pravidelne sa ponoria v zime. Podľa môjho názoru najlepšie plemeno pre severné regióny.

záver

V chove ruských korytnačiek je veľká genetická rozmanitosť. Práca s ruským chocholatým nebol vykonávaný dlhý čas a až teraz sa začali zhromažďovať údaje o počte chovaných kurčiat v ruských chovoch v súkromných farmách. K dnešnému dňu bolo zaznamenaných len 2 000. Osobitné pre opis jednotlivcov, aj keď sa v dvore zachováva veľa chovných slepačiek. Ale s vysokou pravdepodobnosťou nie je to čistokrvný vták ani sliepky iného plemena. Zastrešené plemená kurčiat na svete do značnej miery. V tomto ohľade nemôžete úplne dôverovať popisu a fotografiu ruského chocholatého chovu kurčiat na internete alebo pri nákupe reklamy. Ak chcete získať skutočne čistokrvného vtáka, je lepšie použiť na ruský genofond.

Загрузка...