Záhradníctvo

Hrozno výročie Novocherkassk

Chov nových odrôd a hybridov záhradníckych plodín spravidla vykonávajú chovatelia rastlín, existujú však výnimky. Jedným z týchto odchýlok od všeobecne akceptovaných noriem je medzidruhový hybrid hrozna zvaný Novocherkassk's Anniversary. Nový kultivátor vo svojej záhrade dostal obyčajného pestovateľa N.V. Krainov, ktorý je známy tým, že si nezávisle vybral tri známe a veľkoplodé druhy: Transformácia, výročie Victora a Novocherkaska. Spoľahlivo o "rodičoch" jubilea nie je známe, ale odborníci majú tendenciu veriť, že rozmanitosť sa objavila pri prekročení Kishmish Radiant a Talisman. "Rodokmeň" samozrejmeho učenca nie je tak dôležitý ako vlastnosti jubilea: veľké ovocie, vynikajúca chuť, vysoký výnos a tak ďalej.

Podrobný popis odrody hrozna Novocherkassk Anniversary, fotky a recenzie nájdete v tomto článku. Poskytuje tiež pokyny na pestovanie hybridov, vysvetľuje spôsoby ich reprodukcie.

Charakteristický hybrid

Prvá vec, ktorá vás upúta pri stretnutí s hroznom Novocherkassk Anniversary, je obrovské krásne klastre s veľkými lesklými bobuľami. Niekoľko odrôd bude môcť na tomto základe súťažiť s Jubileom.

Je to dôležité! Priemerná hmotnosť hrozna je 1 kg a niektoré klastre môžu dosiahnuť hmotnosť troch kilogramov!

Hrozno výročie Novocherkassk popis odrody:

 • odroda patrí k rannému dozrievaniu - bobule dozrievajú na 110 - 120. deň, zvyčajne sa vyskytujú v prvej polovici augusta;
 • Krovia v Jubilejnom období sú veľmi silné, rozširujú sa;
 • hroznové výhonky sa vyznačujú vysokou rýchlosťou rastu;
 • listy sú veľké, maľované v tmavozelenej farbe;
 • sú zhluky tesné, vyzerajú pekne, majú kónický tvar;
 • hmotnosť každého hrozna sa pohybuje od 12 do 18 gramov;
 • priemer plodov môže dosiahnuť 5 cm, priemerná dĺžka je 4 cm;
 • tvar hrozna je predĺžený, farba je ružovo-žltá (existujú kríky s monochromatickými bobuľami s ružovým alebo belavým odtieňom);
 • kôra plodu je hustá, ale dobre žuva;
 • Novocherkasskova výročná hroznová buničina je tvrdá, mäsitá, obsahuje veľa cukru, nemá ďalšie príchute;
 • mrazuvzdornosť v Jubileu je priemerná - až -23 stupňov môže zimovať bez prístrešia;
 • rôzne plesňové infekcie sú extrémne zriedkavé, ale napriek tomu sa musí vykonať prevencia;
 • Vzhľadom na sladkosť plodov, vosy sú často záujem o hrozno, takže je potrebné chrániť kefy sieťou alebo používať špeciálne pasce hmyzu;
 • husté klastre tolerujú dopravu dobre, môžu byť uložené na určitý čas;
 • vymenovanie Novocherkassk jubilejný stôl, toto hrozno je dobré čerstvé, ale je celkom možné spracovať, používať ju v vinárstve;
 • výnos z odrody je vysoký, každý rok je toto hrozno potešené nielen veľkosťou klastrov, ale aj ich množstvom;
 • Optimálne zaťaženie na bush je 22-24 ovocných výhonkov.
Varovanie! Rôznorodosť výročia Novocherkassk má jednu charakteristickú vlastnosť: bobule získavajú sladkosť len pár dní pred ich technickou vyspelosťou. V krátkom čase sa všetka kyselina ovocie premení na cukor.

Treba mať na pamäti, že výročie Novocherkasku nie je technickou kvalitou, čo znamená, že nie je určené na výrobu vína. Môžete si vyrobiť domáce víno z tejto odrody, ale v malom množstve. Je vhodnejšie pestovať stolové hrozno na čerstvú spotrebu alebo na predaj.

Silné a slabé stránky

Tí vinári, ktorí rodia Novocherkassk výročie, sa spoliehajú na veľké kapacity a výnosy tejto odrody, pretože jej najdôležitejšou výhodou je hojnosť a prezentovateľný vzhľad (o čom svedčí aj fotka).

Jubileum má niekoľko významných výhod:

 • vyvážená a veľmi príjemná chuť;
 • vysoký výťažok;
 • odolnosť proti plesňovým ochoreniam;
 • dobrá odolnosť voči mrazu;
 • rýchly a silný rast kroviny;
 • vhodnosť na prepravu a skladovanie.

Bolo by zvláštne, keby takéto krásne a veľkoplodé hrozno nemalo vôbec žiadne chyby. Nachádzajú sa v Novočerkaskovom jubileu a niektoré minusky:

 • hrozno vyžaduje normalizáciu a potrebuje riadne prerezávanie;
 • kríky potrebujú preventívnu liečbu proti hubám a iným chorobám;
 • nevlastní deti dávajú slabú plodinu;
 • zhluky hrozna musia byť chránené pred osami, pretože hmyz môže vážne poškodiť ich prezentáciu.
Tip! V regiónoch s veľmi miernou zimou sa odporúča pokryť Jubileum zeminou alebo špeciálnymi materiálmi.

Agrotechnické pravidlá

Rozmanitosť hrozna Výročie Novočerkasku nemožno nazvať veľmi rozmarným a náročným, ale je potrebný prístup k tomuto veľkokozmernému hybridu. Pestovateľ bude zbierať dobrú úrodu krásnych a tesne naplnených zväzkov iba vtedy, ak poskytne Jubileum kompetentnú starostlivosť a bude dodržiavať všetky pravidlá výsadby a rozmnožovania tohto hrozna.

Príprava na pristátie

Mladé hroznové stromy citlivo reagujú na nepriaznivé vonkajšie faktory, ako je pokles teploty, vetra, nedostatočná vlhkosť alebo zvýšená vlhkosť. Pre výsadbu Novocherkassk jubilejných stromčekov je preto potrebné vybrať vhodný čas. Väčšina pestovateľov považuje optimálny čas na vysadenie včasného zrelého hybridného stredného konca apríla, keď sa ohrieva vzduch až na 10-15 stupňov a teplota pôdy je medzi 8-10 stupňami.

Je to dôležité! Reprodukciu jubilea možno robiť mnohými spôsobmi, vrátane štepenia vlastných koreňov, výsadby sadeníc a iných. Nie všetky tieto metódy sa dajú implementovať na jar, napríklad na jeseň sa uskutoční štepenie zeleného rezu na zelenú zeleninu.

Druhou vecou, ​​ktorú by pestovateľ mal zvážiť, je vybrať vhodné miesto pre novú odrodu. Výročie Novocherkasku je silne rastúce hrozno, preto bude potrebovať veľa priestoru. Je tiež potrebné postarať sa o spoľahlivú a silnú podporu masívnej tyče. Miesto pre hrozno je lepšie nájsť slunné, ktorý sa nachádza na kopci alebo na pláni.

Studené a silné vetry sú kontraindikované pre teplo milujúci hrozno, takže južná stena farmy, plot alebo dom je považovaná za najlepšie miesto na jej pestovanie.

Hrozno výročie Novocherkassk nie je príliš vyberavý o pôde, ale napriek tomu, že potrebuje živiny pôdy. Najlepšou možnosťou je čierna pôda, ale môže byť použitá aj hlina. Vysoko položené podzemné vody môžu spláchnúť hlboké korene jubilea, v tomto prípade premýšľať drenážnym systémom.

Varovanie! Vlhkosť by nemala stagnovať v pôde pod hroznom, pretože môže viesť k hnilobe alebo infekcii koreňov.

Vysádzanie hrozna

Narodenie hrozna Novocherkassk môže byť propagované niekoľkými spôsobmi. Najčastejšie pestovatelia nakupujú hotové sadenice s otvoreným alebo uzavretým koreňovým systémom. V tomto prípade musíte zvoliť sadivový materiál: sadenica musí byť silná a zdravá, jej korene sú maľované biele, pružné a vlhké.

Na výsadbu jubilejných stromčekov sa pripravujú jamy s hĺbkou asi jedného metra, na ktorých sa vlečie vrstva výživnej pôdy alebo hnilobných hnojív. Korene mladých hrozna narovnávajú a posypeme zemou. Potom musí byť zem zhutňovaná a hojne sa naleje do vody. Záhradník by mal byť pripravený na to, že veľmi skoro bude musieť prerezávať výhonky a vybudovať podporu, pretože jubilejné viniča rastie veľmi rýchlo.

Je to oveľa lacnejšie, aby sa hrozno šírilo odrezaním a štepením na zelené výhonky. Rezy sa musia pripraviť. Za týmto účelom sa ich spodná časť odreže o 2-3 mm od hornej obličky a vrchol sa ponorí do roztaveného parafínu - pomôže to udržať vlhkosť a zabrániť vysušeniu odrezkov.

Varovanie! Sklad sa pripravuje aj vopred. Po prvé, celý starý vinič je zrezaný, potom sa drevo vyčistí a odstránia sa nečistoty. Potom musíte rozdeliť vinič pomocou sekery alebo ostrého noža.

Pred vrúbľovaním je dno rezu namočené vo vode alebo v rastovom stimulátore. Potom pevne zatlačte okraje rezu a rozpery zásoby tak, aby bol spodný púčik na povrchu. Ockovací priestor očistite materiálom, ktorý má tendenciu rozkladať sa. Často rozmazávajú zadok s hlinkou alebo perebintovyut polyetylénom na zachovanie vlhkosti. Po všetkých postupoch, shtamb inokulácie nalejte veľa vody.

Péče o vinohradníctvo

Ako už bolo spomenuté, výročie Novocherkasku nemožno nazvať rozmarom, toto hrozno je nenáročné a nie príliš náročné na starostlivosť. Avšak len tí, ktorí venujú dostatok času a pozornosti svojim vinohradom, môžu čakať na veľké úrody.

Starostlivosť o hrozno Výročie Novocherkassk je nasledovné:

 1. Zavlažovanie hrozna je nevyhnutné, keď sa pôda vysuší, pričom sa venuje pozornosť prítomnosti prírodných zrážok v regióne. Avšak dvakrát počas leta je jubileum napojené, bez ohľadu na to: pred rozkvetnutím výhonkov a hneď po kvitnutí. Ak kríky nie sú dostatok vlhkosti, určite to ovplyvní veľkosť plodov a ich chuť.
 2. Ak chcete udržať vodu dlhšiu v pôde, použite mulčovanie. Najlepšie je použiť humus a naplniť ho vrstvou s hrúbkou troch centimetrov a naplniť kruh blízko kmeňa. Okrem zadržiavania vlhkosti taký mulč hnojenie oplodí a zahrieva svoje korene v chlade.
 3. Kŕmenie výročie Novocherkassk potrebujú aspoň raz ročne. Na jeseň používajú organické látky a na jar av lete je lepšie uprednostňovať minerálne komplexy. Zvláštna pozornosť sa venuje takým zložkám ako je draslík a fosfor - výťažnosť hrozna a chuť ovocia závisia od nich.
 4. Vzhľadom na rýchly rast jubilejného hrozna Novocherkassk bude musieť byť pravidelne rezané a rozdelené. Prerezávanie sa odporúča na jeseň alebo na začiatku jari, zatiaľ čo rastlina sa nepohybuje so šťavou. Každý keš by mal zostať nie viac ako 24 výhonkov, celkový počet ovocných pukov by mal byť asi 45 kusov. Bude vhodnejšie starať sa o jubilejné hrozno, ak je krík tvarovaný ako ventilátor. Kratšie výhonky potrebujú raz ročne, pred prvou obličkou. Keď sú zhluky tvorené, sú riedené, takže na výhonku nie je viac ako jedna partia hrozna.
 5. Pred zimou v severných oblastiach jubilejného krytia. Používajú rôzne metódy a materiály na otepľovanie viniča. Najpohodlnejšou cestou je používať burlap a seno, ktoré jednoducho obklopujú jubilejné drevo. V regiónoch s veľmi studenými zimami sa hrozno lisuje na zem, pokryté pôdou a snehom. Mladé stromčeky a výhonky sú ohrievané aj na juhu Ruska.
 6. Novočerkasskov výročie je odolná voči rôznym chorobám, ale je potrebné využiť profylaktickú liečbu plesňou a múčnatkou. Striekajte celý hroznový bush 2-3 krát za sezónu.
Varovanie! Recenzie vinárov o udržateľnosti jubilea na choroby sú veľmi odlišné. Niektorí vlastníci tvrdia, že vysoká odolnosť hrozna, iní hovoria, že je potrebné neustále preventívne opatrenia. S najväčšou pravdepodobnosťou veľa závisí od klímy v konkrétnom regióne a spôsobu kultivácie.

Stanovisko k odrode

Petr Ivanovich Nové hrozno Novocherkassk výročie som si kúpil od samotného vynálezcu odrody - Krainova. Všetky tri sadenice prežili v poriadku, tento rok výhonky niekoľkokrát rástli. O tri roky neskôr boli keby už dosť silné a zbierali sme prvú úrodu v obrovských klastroch. Môžem povedať, že moje hrozno nebola chorá. Je pravda, dvakrát za sebou som pracoval na kríkoch kvapaliny Bordeaux. Bobule boli veľmi veľké, maximálny priemer bol 5,2 cm. Klastre boli veľké, dobre plnené a vážili v priemere 800-1000 gramov. Chuť jubilea je vynikajúca, dezert. Vo všeobecnosti sa nám toto hrozno páčilo.

záver

Hrozno Výročie Novocherkasku - vynikajúci medzidruhový hybrid s komplexnou odolnosťou voči chorobám a mrazu. Táto odroda je ideálna pre pestovanie v súkromných domácnostiach, na čerstvú spotrebu alebo na účely predaja na miestnych trhoch.

Pestovanie hybridu je jednoduché, môžete sa o ňom dozvedieť viac z videa: