Záhradníctvo

Tomat De Barao: vlastnosti a opis odrody

Jasné farebné lampy, ktoré dozrievajú na vysokých paradajkach odrody De Barao, sa môžu nekonečne obdivovať. Rastú na kríkoch až po veľmi mráz. Brazílski chovatelia vytvorili Tomato De Barao. Paradajky prichádzali do Ruska na konci minulého storočia z Brazílie a okamžite ich milovali záhradníci.

Všeobecné informácie

Trieda je zapísaná v štátnom registri, prakticky všetky jej verzie sú registrované:

 • Zlatá a oranžová;
 • Ružová a červená;
 • Čierna, kráľovská a obrie;
 • Crimson a Black Pruhované.

Rozdiel nie je len v názvoch paradajok, ale aj v chuti, štruktúre, buničine, forme. Spája však všetky poddruhy nenáročnej kultivácie, udržateľnej úrody, všestrannosti využívania ovocia.

De Barao rajčiaky sú silné, patria k neurčitým odrôd. Výnos všetkých poddruhov je stabilný, jeden meter štvorcový, podlieha agrotechnológii, dáva až 20 kg ovocia za všetkých poveternostných podmienok.

Štátny register odporúča pestovať paradajky na súkromných pozemkoch av priemyselnom meradle. Môžete pestovať odrody na otvorenom a chránenom území.

Varovanie! V skleníkoch je výťažok De Barao väčší ako na obyčajných hrebeňoch.

Výška krídiel od 2 do 3 metrov. Listy sú veľké. Kvetenstvo s veľkým počtom vaječníkov, stonkou so spojmi.

Aby ste pochopili, čo sú paradajky De Barao, musíte poznať vlastnosti a opis odrody v závislosti od druhu.

Rozmanitosť odrôd

Ako už bolo uvedené, odroda rajčiakov De Barao má niekoľko poddruhov.

čierna

popis

Odroda rajčiaka De Barao je neurčitá, stredná sezóna, technická zrelosť sa vyskytuje v priebehu 120-130 dní od okamihu vzniku. Rast je neobmedzený, v skleníku môže byť asi tri metre.

Kvetenstvo je reprezentované jednoduchými kefami s 8-10 druhmi ovocia vo forme ovocia alebo vajíčka. Chambers trochu, nie viac ako tri. Pri technickej zrelosti sú ovocie červeno-hnedé, ako na fotografii nižšie.

Hmotnosť jednotlivých plodov 40-80 gramov. Tomat De Barao Black, podľa recenzií záhradníkov, sa líši v hustom sladkej buničine. Vďaka tvrdej koži sú dobre prepravované a dlhodobo skladované.

Klady a zápory formulára

Podľa charakteristík paradajok De Barao Black možno identifikovať nasledujúce pozitívne body:

 • vysoký výťažok;
 • zaujímavý vzhľad;
 • skvelá chuť;
 • univerzálnosť používania;
 • prenosnosť a zachovanie kvality;
 • odolnosť voči phytophthora.

Ak hovoríme o nedostatkoch, je to:

 • poraziť ovocie čierne bakteriálne škvrny a top hniloba;
 • neschopnosť rastliny odolávať zemiakovskému chrobákovi Colorado, slimáci.
Varovanie! Profylaktické ošetrenie paradajok De Barao zachráni plodinu pred smrťou.

Okrem toho jednoducho Black De Barao je tu aj De Barao Black Striped, tu je na fotke nižšie.

červená

Ďalšia odroda - De Barao červená odroda rajčiaka dozrieva za 120-130 dní. Je to neurčité, až do výšky 3 m. Preto sa rajčiaky odporúčajú pestovať v skleníku, aby sa zabránilo zraneniu vetra pred vetrom.

Tomato De Barao Red je plodná odroda, recenzie záhradníkov a fotografie nižšie to potvrdzujú. S primeranou starostlivosťou vám jeden ker získa asi 6 kg chutného a hustého ovocia v tvare vajec.

Pri technickej zrelosti sú paradajky jasne červené farby, hmotnosť jednotlivých paradajok je od 80 do 120 gramov. Plody odrody De Barao Red podľa recenzií záhradníkov a opis dvoj- alebo trojkomorových. Sušina v nich je 5-6%.

Ak hovoríme o aplikácii, potom okrem čerstvého použitia sú plody de Barao Red paradajky (podľa popisu) najčastejšie zachované celok: umožňujú veľkosť a hustú pokožku, ktorá netečie ani na kríkoch ani pri vriacej vode.

dôstojnosť

 • atraktívne externé údaje;
 • odolnosť voči chladu a vytrvalosť;
 • vynikajúce chuťové vlastnosti;
 • vysoká prenositeľnosť;
 • dlhá skladovateľnosť;
 • univerzálnosť používania;
 • odolnosť voči mnohým chorobám a škodcom plodín bielokrvných;
 • vynikajúci výťažok.

nedostatky

 1. Nemožnosť pestovania na otvorenom teréne v oblasti rizikového poľnohospodárstva v dôsledku strednodobej splatnosti. Skleníky musia byť dostatočne vysoké.
 2. Ťažkosti pri formovaní: iba jedna alebo dve stonky, všetky ostatné nevlastné deti, rovnako ako listy, musia byť neustále odstraňované.
 3. Odporúča sa, aby boli rajčiny De Barao oddelené od ostatných odrôd.

ružový

Rastlina patrí, rovnako ako všetky odrody De Barao, k neurčitým, vysokým (nad 2 metre) odrôd s ovocím zápästia. Technická zrelosť sa vyskytuje za 115-125 dní od pristátia. Paradajky sú určené na pestovanie v skleníku.

Medody rajčiaka De Barao Pink sú veľké, stonky sú silné a silné. Listy sú obyčajné, tmavozelené. Kvetenstvo je jednoduché, kompaktné. Prvá z nich sa javí pomerne vysoká, viac ako 9 alebo 11 listov. Nasledujúce kefy s krokom cez tri listy.

Varovanie! Potrebné je pestovať rajčiaky len v jednej stopke a vymažte všetky nevlastné deti.

Plody sú malé, s hmotnosťou od 50 do 70 gramov, vo forme krému. Povrch je hladký, pokožka je hustá, takže nie je pozorované žiadne prasknutie. Chuťou je obyčajná paradajka. V technickej splatnosti paradajky De Barao Pink na recenzie a fotky, horúce ružové. Plody univerzálneho použitia. Rastliny sú odolné voči chorobám paradajok.

kráľovský

Paradajky tejto odrody sú stredné obdobie (120-125 dní), vysoké (až dva metre). Tomato de Barao Tsarsky je tvorený, súdiac podľa popisu, v 1-2 stonky, potrebuje podporu, viazanie, pasynkovanii.

Typ kvetenstva je zápästia, s ovocím pripomínajúcim krém s malou pipochkou. Plody majú bledo-ružovú farbu a na pedikúre je sotva viditeľná zlatá koruna.

Varovanie! Celé konzervované konzervované paradajky podľa spotrebiteľských recenzií nie sú vhodné kvôli tenkej pleti.

Ovocie má výraznú paradajkovú chuť. Rajčiaky hmotnosť 50-100 gramov. Po ovocí sa natiahne, plodina sa zozbiera až do mrazov. Tomat De Barao Tsarsky je odolný voči chorobám.

Je to dôležité! Paradajky rastú dobre aj v tieni, výnos netrpí tým.

zlato

Táto odroda je výsledkom amatérskeho chovu. Rastlina je neskoro zrelá, neurčitá, čo znamená, že sa neobmedzuje na rast. Môžete pestovať iba v skleníkoch.

Krovy sú silné s množstvom tmavozelených listov a nevyslovcom. To komplikuje starostlivosť, pretože je potrebné neustále pritláčať paradajky. Odporúčame odborníkom a záhradníkom nechať len jednu stonku.

Ovocie paradajok De Barao Golden, podľa recenzií, majú tvar oválneho slivky. Povrch je hladký. Hmotnosť paradajok od 79 do 90 gramov. Chuť je výborná. Pri technickej zrelosti je ovocie zlato-citrónovou farbou.

Varovanie! De Barao Golden a Yellow rovnaké paradajky.

Odroda je plodná, z jedného krbu s správnou agrotechnológiou zbierajú až 6,5 kg ovocia. To sa takisto dosiahlo vďaka odolnosti rajčiakov voči chorobám plodín bielkovín. Ako záhradkári v recenziách, paradajky De Barao Golden takmer nedostáva phytophtorózu.

POZOR! Hustota ovocia vám umožňuje prepravovať výrobky na ľubovoľnej vzdialenosti, udržiavať vysokú kvalitu.

Plody žltej farby sú veľmi užitočné. Odborníci na výživu hovoria, že nespôsobujú alergie, môžu znížiť krvný tlak, hladinu cholesterolu. Obsahujú potrebné draslík, železo, horčík, kobalt a zinok.

oranžový

Táto odroda bola zapísaná do štátneho registra len v roku 1999. Napriek krátkemu obdobiu kultivácie sa paradajka De Barao Orange už podarilo zachytiť fantazie ruských záhradníkov. Nezávislý typ odrody, silný, neskorý zrelosť. Jediná vec, na ktorú si pôvodcovia dávajú pozor, rajčiaky nemajú čas na dozrievanie na otvorenom priestranstve, odporúča sa pestovať len v skleníkoch.

Listy nie sú príliš veľa, sú nasýtené zelene. Štruktúra je bežná, rovnako ako u všetkých odrôd odrody.

Plody sú stredne veľké, oválne, hmotnosť do 65 gramov, s dvoma alebo troma komorami. Dužina je hustá, šťavnatá. Každá kefa produkuje až 8-10 jasne oranžových plodov s príjemnou chuťou. Podľa opisu (to vidíme na fotografii), rajčiny sú vyrovnané podľa hmotnosti a tvaru.

Paradajky sú prepravovateľné, s dlhou trvanlivosťou. Účel ovocia univerzálny: čerstvý, pre celopredaj, šaláty, príprava šťavy.

Produktivita je vysoká (až do 8 kg z jednej rastliny), ak rastú krúpy v jednej stonke. Rastliny takmer nedostávajú phytophtoru, aj keď leto je daždivé.

obrie

popis

Paradajky De Barao Giant sa líšia v sile, vysoký až 2 metre vysoký. Rastliny sú odolné voči chladu, tolerantné voči odtieňom. Odporúčaná pre pestovanie v skleníkoch. Technická zrelosť sa vyskytuje za 125 až 130 dní.

Rastlina je typu typu zápästia, na každom kefe 6-7 ovocie je pripevnené, v priemere, niekedy dokonca viac. Priemerná hmotnosť je od 70 do 100 gramov. Tvar ovocia - krém. Celulóza hustá s dvoma tromi komorami. Zrelé plody sú červené a čiapka v oblasti pedikelu je zelenkastá.

Výhody odrody

O tomato Giant sú väčšinou nadšení. Hlavné výhody záhradníkov sa nazývajú:

 1. Stabilný výnos.
 2. Skvelá chuť.
 3. Všestrannosť použitia.
 4. Dlhá životnosť a prenosnosť.
 5. Vysoká odolnosť voči chorobám plodín.

záver

Existuje veľa odrôd rajčiaka De Barao. Poteší záhradkárov, ktorí radi experimentujú na svojich stránkach. Niektoré z nich sme sa pokúsili stručne popísať. Ďalšia fotografia zobrazuje ďalšiu zaujímavú odrodu z rovnakej série, De Barao Malinovy.

Je dôležité poznamenať, že všetky poddruhy sú plodné, chutné. Odroda sa môže pestovať v ľubovoľných regiónoch Ruska, ale najlepšie výsledky sa získajú v skleníkoch. Hlavná vec spočíva v dodržiavaní agrotechniky, ktoré boli prijaté pre indeterminantné odrody.

Recenzie záhradníkov

Timofey, 44 rokov, Samara Pestovanie rajčiakov De Barao v rôznych farbách. Paradajky ako skutočnosť, že takmer žiadna choroba, dokonca aj v prípade, keď susedné rastliny jasnú porážku. Zasiať semená potrebujú vo februári. Je jasné, že v čase výsadby na trvalom mieste rajčiaky vyrastajú, pretože nemám dostatok osvetlenia. I vyriešiť problém jednoducho: Odrezali korunu dlhú 15 cm, vložte ju do vody. Keď korene rastú, sadze znova. V tomto prípade sa kefy začínajú tvoriť takmer v blízkosti zeme. Pestuje som odrody rajčiakov v jednej stonke. Na každej z nich sa tvorí najmenej 8-11 kvetenstvo. Vždy so zberom, Agata, 32 rokov, región Perm. Som záhradník, možno by som povedal, začiatočník. Stránka sa objavila pred tromi rokmi. Susedec odporúča pestovať paradajky De Barao Black. Rastlina mala rád výnos, chuť a kvalitu ovocia. Paradajky v konzervách sú obzvlášť dobré. Nevytrhajú, ale v banke vyzerajú úžasne krásne. Budem sa snažiť pestovať ďalšie odrody s minimálne 2-3 krovinami Marina, 43 rokov, Trans-Baikal Territory Rajčiaky sú pestované väčšinou vo veľkých skleníkoch. Mám De Barao Tsarsky, Orange a Black. Narastám neurčité paradajky v jednej stonke. Tvorí až 14 kefiek s paradajkami rôznych farieb. Plody sa zhromažďujú až do zimy. Radím vám, aby ste vystačili najmenej jeden Bush, aby ste sa uistili, že mám pravdu.

Pozrite si video: OS MENINOS DE BARÃO - REPERTÓRIO NOVO MARÇO 2K19 (Júl 2020).

Загрузка...