Záhradníctvo

Tomato Sugar bison: recenzie, fotografie

Paradajková odroda "Sugar Bison" - pomerne nová, ale už populárna. Odroda bola chovaná v roku 2004 a spája množstvo výhod, ktoré si záhradkári cení. Určené na pestovanie v skleníkoch, a jeho charakteristiky priťahujú aj nováčikov k záhradníctvu. Hoci mnohí s dobrým výsledkom rastú paradajky na otvorenom teréne.

Výhody skleníkových odrôd

Pred nákupom semien pestovatelia zeleniny starostlivo skúmajú odrodové vlastnosti nových druhov. Paradajky "Sugar Bison" sú schopné získať pozornosť od prvých minút datovania. Opis má všetky požadované vlastnosti:

 • stabilný ukazovateľ výnosu;
 • vynikajúca chuť;
 • atraktívny vzhľad;
 • odolnosť voči chorobám a extrémnym počasím.

Na bližšie zoznámenie sa s paradajkami "Sugar Bison" sa budeme sústrediť nielen na popis a fotografiu, ale aj na spätnú väzbu od tých záhradníkov, ktorí pestovali odrodu na ich pozemku.

Hlavné charakteristiky, s ktorými je lepšie začať popis paradajok odrody cukru Bison, sú zrelosť a typ rastu. Prečo sú dôležité? Doba dozrievania ovocia vám povie, kedy čakať na zber, začať siatie semien, ktoré škodcovia a choroby sú aktívne počas rastu rajčiakov. Typ rastu umožňuje určiť nuansy starostlivosti a dôstojnosti odrody.

"Cukrový bizón" sa vzťahuje na indeterminantné paradajkové odrody stredného predčasného dozrievania. Skúsený pestovateľ zeleniny okamžite uvedomí, že keš rastie bez obmedzení, čo znamená, že potrebujeme podperu, podväzok, formáciu a nevlastného syna. Ale tieto odrody majú väčšiu odolnosť proti vírusom, patogénnym hubám a mnohým škodcom. Samozrejme, veľký plus. Stredne skoré paradajky sa môžu konzumovať už 3,5 mesiaca po tom, ako sa osivo plialo. Záhradkári si preto už v letnom období plánujú svoju záťaž vopred.

Podrobný opis charakteristík

Ak popis rajčiakov "Sugar Bison" od výrobcov pridáva recenzie pestovateľov zeleniny, ukáže sa reálny obraz výhod a nevýhod odrody.

Vzhľad je príťažlivosť a dekoratívny efekt. Dôležitým parametrom pre letných obyvateľov. Keď postele na mieste vyzerajú krásne, je to veľký plus. Krov vysoký a silný. Správne tvarovanie a podväzok vyzerajú nielen krásne, ale aj chutné. Listy zodpovedajú veľkosti dospelých paradajok - sú tiež veľké a šťavnaté zelené.

Plody majú zaoblené červeno-ružové farby, povrch je rebrovaný. Hmotnosť jedného sa pohybuje od 250 g do 350 g. "Sugar Bison" je veľkoplodé paradajky a podľa recenzií záhradníkov je tiež veľmi chutné.

Výhoda triedy sa považuje za dobrú trvanlivosť. Zachráňte zber rajčiakov o niečo dlhšie - sen o každom letnom rezidente a tých, ktorí sa zaoberajú poľnohospodárstvom. Okrem čerstvej spotreby sa ovocie používa na výrobu šťavy, paradajkovej pasty, omáčok, nálevu a konzervovaných šalátov. Ak si vyberiete paradajky rovnakej veľkosti, potom vyzerajú veľmi pôsobivo v skle.

Produktivita. Závisí úplne od miery pozornosti, ktorú dostávajú paradajky počas vegetačného obdobia. Ak sú splnené požiadavky agrotechnológie, od jednej dospelého rastliny sa získajú až 25 kilogramov šťavnatých, aromatických paradajok.

Popis odrody rajčiaka "Sugar Bison" naznačuje stabilný výnos a táto charakteristika je plne potvrdená prehľadmi pestovateľov zeleniny. Plody odobrané z kríkov sú dobre zachované. Niektorí si uvedomujú pokles výnosov, keď sa pestujú v otvorenom poli. Je to prirodzené, pretože odroda patrí do skleníka a vyžaduje prísne dodržiavanie režimu vlhkosti a teploty. Ak sú paradajky vysadené na otvorenom priestranstve, ovocie bude menšie, ich počet sa zníži, "cukrový bizón" bude viac vystavený inváziám škodcov a chorôb. Avšak v južných regiónoch je odroda dobre ovocná a bez prístrešku.

Odolnosť proti chorobám. Vysoká schopnosť paradajky odolávať phytophthora je veľmi cenená záhradkármi. Koniec koncov, táto choroba prináša veľa problémov na mieste a prináša významné škody. Okrem toho je odroda rezistentná voči vírusu tabakovej mozaiky (TMV).

Stručne charakterizovať paradajky "cukrový bizón" môže byť s pomocou jeho výhod a nevýhod.

výhody:

 • vysoké percento klíčenia semien;
 • stabilný ukazovateľ výnosu;
 • pri dodržiavaní agrotechnických požiadaviek odrody dochádza k intenzívnemu a rovnomernému stanoveniu plodov, ich rastu a zrenia rajčiakov;
 • odolnosť paradajok voči bežným chorobám;
 • dlhé obdobie plodnosti;
 • odolnosť odrody proti suchu;
 • dobrá prepraviteľnosť rajčiakov a zachovanie kvality;
 • univerzálnosť používania paradajok.

Mali by sa tiež zaznamenať nevýhody, aby odroda nepriniesla prekvapenie:

 • presnosť dodržiavania požiadaviek poľnohospodárskeho inžinierstva;
 • zníženie výkonu pri pestovaní v otvorenom teréne.

Nuansy pestovania paradajok "Sugar Bison" budú uvedené v ďalšej časti.

Poľnohospodárske požiadavky

Opis pravidiel pestovania paradajok "Sugar Bison" - dôležitý aspekt pre záhradkárov. Znalosť zložitosti poľnohospodárskych odrôd - polovica úspechu. Druhou je presnosť ich vykonania.

Ak chcete pestovať rad vysoko výnosných paradajok môže byť sadenice a bez semien.

Sejacie semená by sa mali začať v prvej dekáde marca. Najprv musíte vykonať prípravné činnosti:

 1. Príprava pôdy. Na sadenice paradajok bol silný a zdravý, potrebuje výživnú pôdu. Použite hotové alebo osobne pripravené zmesi pôdy. Je dôležité, aby bola krajina voľná, dobre vďaka vlhkosti a vzduchu, obsahovala súbor živín pre vývoj sadeníc paradajok. Pôda je dezinfikovaná, zahrievaná a mierne zvlhčená pred zasiatím.
 2. Kontajner na sadenice. Vždy sa umyje, dezinfikuje a dobre suší. Už len tieto dve akcie ochránia sadenice paradajok pred mnohými problémami.
 3. Semená. Potrebujete si kúpiť od dôveryhodných výrobcov. V opačnom prípade môžete získať prevod, ktorý povedie k nezaslúženému sklamaniu rajčiakov "Sugar Bison". Príprava na predbežnú prípravu zahŕňa štandardné akcie - prehĺbenie, dezinfekciu, vytvrdzovanie. Je dobré skontrolovať zmenu fyziologického roztoku pre klíčenie. Iba tie, ktoré sa nevyskytujú, sú vhodné na výsev.

Zásobník naplňte pôdou, vytvorte plytké drážky a umiestnite do nich semená v rovnakej vzdialenosti od seba.

Zakryte pôdu, navlhčite rozprašovaciu fľašu a zakryte film pred klírens. Keď sa objavia výstrely, presuňte nádoby bližšie k svetlu a odstráňte film.

Akonáhle sa na semenáči vytvoria dva pravé listy, rastliny sa ponoria. Sadenice vysokých odrôd rajčiakov, ktoré zahŕňajú "bizónový cukor", nerastia bez potápania. Rastliny potrebujú silný koreňový systém, ktorý sa vyvinie po transplantácii. Navyše, sadenice nie sú vytiahnuté.

Na obdobie rastu sadeníc paradajok urobiť dva obväzy (ak je to potrebné). Silné a zdravé kríky sa nedajú podávať.

Je to dôležité! Koncentrácia výživových vzorcov pri kŕmení sadenice paradajky sa v porovnaní s dospelými rastlinami znižuje na polovicu.

Transplantácia na trvalé miesto sa vykonáva, keď sadenice dosiahnu vek 60 dní.

Takéto obdobie umožňuje pestovanie sadeníc dobre a ľahšie sa prispôsobiť novým podmienkam. Dva týždne pred transplantáciou začínajú kalenie sadeníc. Najprv vyberú kontajnery v teplej dobe dňa na 15 minút, potom predlžujú čas. A v posledných dňoch dokonca odišiel cez noc v skleníku alebo na otvorenom poli, v závislosti od toho, kde rastú paradajky. Zasadené kríky sa pripevňujú k podpore, aby sa zabránilo zraneniu. Na 1 štvorci. m vysadené nie viac ako 3 rastliny. Schéma výsadby odrôd zvoliť jeden riadok alebo dva-riadok. V prvom prípade sú rozmery 60 x 50 cm, v druhej - 60 x 40 cm s rozstupom riadkov 80 cm.

Starostlivosť o paradajky na trvalom mieste pestovania

Aby sa mladé paradajky ľahšie prispôsobili na nové miesto, musia zabezpečiť správne zavlažovanie. Aj počas tvorby vaječníkov sa venuje veľká pozornosť zavlažovaniu. Odroda dobre reaguje na nedostatok vlhkosti, takže nadmerné namáčanie je pre rajčiakov škodlivejšie ako malé podloženie.

Rajčatovo-červené paradajky sa kŕmia v závislosti od plodnosti pôdy a vývojovej fázy kešu. Dusík je potrebný pre "cukrovú Buffalo", kedy rastú Bush, a fosfor a draslík, keď sa nastaví a rastie ovocie. Dobrým príjmom je striedanie minerálnych kompozícií a organických látok. Je dôležité sledovať stav rastlín tak, aby nedošlo k predávkovaniu stravy.

Dôležitým bodom starostlivosti o vysoké paradajky je vytvorenie kríkov a pasynkovanie. Tvorba rastliny sa uskutočňuje v jednej alebo dvoch stonkoch.

Gotting sa vykonáva opatrne, snažiac sa nepoškodiť hlavnú stonku.

Všetky tieto postupy sú veľmi dôležité pre paradajky tejto odrody. Výnos priamo závisí od kvality implementácie. Iná metóda výsadby, tvarovania a pripínania vedie k rôznym výsledkom. Aj výnosnosť odrody ovplyvňuje trvanie teplého obdobia v pestovateľskej oblasti. Preto bude potrebné vybrať optimálny vzlet a formovanie na základe podmienok lokality.

Odolnosť voči chorobám nezabraňuje pestovateľom pred pravidelnými preventívnymi opatreniami. Navyše, škodcovia na mieste sú vždy tam. Preto kontrola kríkov a včasná akcia zachovajú zber. Pri porážke hnedej hniloby sa infikované plody odstraňujú, dusíkové obväzy a zalievanie sa znižujú. Z použitých liekov "Oxis" a "Hom". Ak sa v skleníku usadil biely kôň, použite "Confidor".

Uvoľňovanie, pliesňovanie, vetranie skleníka a včasné odstránenie zrelého ovocia - zoznam povinných miest starostlivosti o odrodu cukru Bison.

Je to dôležité! Začnite zberať ovocie z dolných konárov. V opačnom prípade rajčiaky na horných vetvách nezreagujú.

Bližší pohľad na paradajky v tejto odrode pomôže video:

Hodnotenie záhradníkov

Elena Makovei, Angarsk Medzi vysokými paradajkami som si pre moju zápletku vybral "Sugar Bison". Popis odrody a výsledok sa úplne zhodovali. Zasadené paradajky "Cukor Bison" v skleníku, semená kúpil spoločnosť Siberian Garden. Naozaj verím tomuto výrobcovi, nikdy som nemal zlé semená Paul Zavgorodniy, Chelyabinsk Na dacha som pestovať niekoľko odrôd "bizón". Mám "Žltá", existuje "Čierna", tento rok sa objavil "Cukor". Všetky odrody sa naozaj páčia. Plody sú chutné, krásne. Rastliny nie sú choré, dobre reagujú na hnojenie. Zber je hoden, takže nie je potrebné pestovať veľa kríkov. Tým sa znižuje čas strávený starostlivosťou. Moja voľba bola veľmi spokojná.

Pozrite si video: Tomato Sauce Recipe in Hindi - टमटर सस रसप by Sonia Goyal @ jaipurthepinkcity Episode 30 (Septembra 2022).

Загрузка...