Záhradníctvo

Tomato Ultra-fast: recenzie, fotky, výnos

Túžba obyvateľov leta čo najskôr zbierať vlastné paradajky je pochopiteľná. Preto nie je prekvapujúce, že mnohí záhradníci experimentujú a po celý čas pestujú rôzne rané odrody paradajok.

Popis odrody

Tomato Ultra Early - označuje odrody, v ktorých sa ovocie objavuje približne 70 dní po klíčení semien. Táto odroda je výsledkom práce sibírskych chovateľov. Hlavná výhoda rajčiaka Ultra Early - rastie dobre v každom ruskom regióne.

Táto odroda je determinantná a nevzťahuje sa na hybridné. Štandardné puzdrá rastú vo výške o 50-60 cm. Tvar ovocia je okrúhly a hmotnosť paradajky je asi 100 g (ako na fotografii).

V jednej ruke je viazaných asi osem ovocia. Maslo rajčiakov je pomerne husté, takže veľmi zrelé paradajky sú ľahko transportované na dlhé vzdialenosti.

Podľa záhradníkov, s dobrou starostlivosťou, môžete zbierať až 15 kg ovocia na meter štvorcový.

Tomato Ultra Early je vysoko odolný voči mnohým chorobám. Táto odroda je nenáročná a rastie skvelo ako na otvorenom priestranstve, tak aj v skleníku.

Hostesky obzvlášť ako fakt, že paradajky počas tepelného ošetrenia nie sú prasknuté. Preto sú tieto paradajky vhodné na celoprepravovanie. Tiež veľmi zrelé paradajky sú skvelé pre čerstvú spotrebu.

Výsadba a starostlivosť

Pri pestovaní zrelého rajčiaka Ultra Ultra sa používajú metódy výsadby sadeníc a bez semien. Samozrejme, aby sa názov mohol ospravedlniť, je rozumné použiť metódu sadenia:

 • Na začiatku marca sa semená vyklíčia. Za týmto účelom sa zrná preložia do vlhkej tkaniny a umiestnia sa na teplé miesto po dobu 4-5 dní. Textilná textília neustále navlhčená tak, že semená nie sú vysušené;
 • pôda sa naleje do špeciálne upraveného kontajnera, vyrovnaného a zvlhčeného. Na to, aby klíčky boli silné, je žiaduce použiť špeciálnu pôdnu zmes na sadenice. Dláždenia o hĺbke 1,5-2,5 cm sa vytvárajú na povrchu zeme, v ktorej sú semená rajčiaka Ultra-dozrievanie položené a pokryté tenkou vrstvou pôdy;
 • Kvôli udržaniu pôdy v suchu a udržiavaniu konštantnej teploty je nádoba pokrytá plastovým obalom. Neodporúča sa dať krabicu na priame slnečné svetlo, pretože semená môžu byť jednoducho "varené";
 • keď sa objavia prvé výhonky, film sa odstráni a nádoby sa umiestnia na teplé a svetlé miesto. Keď sa na semenáči objavia dva listy, potápajú sa - sedia v samostatných hrncoch.

Jeden a pol až dva týždne pred výsadbou sadeníc sa začne vytvrdzovať. Ak to chcete urobiť, vyberte si poháre každý deň na voľnom priestranstve. Začnite vytvrdzovať niekoľko minút. Sadenice sa musia vysadiť celý deň pred výsadbou.

Tip! Miesto na kalenie je vybrané chránené pred prievanmi a priamym slnečným žiarením.

Sadenice odrody Ultra-ripening sa vysadia na záhrade na začiatku júna, keď nebude nebezpečie náhlych mrazov a pôda sa dostatočne zahreje.

Na pestovanie odrôd rajčiakov Ultra-dozrievanie, môžete si vybrať ako slnečné oblasti, a tieňované. Treba však pripustiť, že v tmavej oblasti plodiny dozrieva neskôr. Z pôdy táto odroda preferuje ľahkú, úrodnú pôdu.

Vytvorenie výsadby odrôd rajčiakov Ultra-dozrievanie môže byť vo forme radov otvorov alebo zákopov. Posledná uvedená metóda je najvhodnejšia pre zavlažovanie.

Pestovanie v skleníku

Ak vybavíte skleníky, dostanú sa sadenice dodatočnú ochranu. V tomto prípade môže byť výsadba zrelých odrôd rajčiakov uskutočnená skôr - približne od 14. do 19. mája.

Na sadenice zvyknuté na podmienky skleníka, krabice rajčiakov zostávajú pod filmom dva až tri dni. Navyše, film za dne, je žiaduce otvoriť.

Je to dôležité! V prípade náhlych mrazov môže byť skleník jednoducho pokrytý hustou handričkou (deka alebo postel).

Hrušky rajčiaka Ultra Rýchlo zasadené do otvorov, usporiadané v dvoch radoch. Môžete použiť schému 35x35 cm, medzi vzdialenosťami 60-80 cm.

Možnosti usporiadania hmotnosti skleníkov. Môžete stavať stacionárne štruktúry (z dosiek, sklenených dverí) alebo mobilné, dočasné.

Je to dôležité! Pri konštrukcii trvalých štruktúr je potrebné pestovať takéto paradajkové odrody, ktoré nebudú vytvárať problémy v sprievode.

Etapy výstavby skleníkov

PVC rúrky, hustota priadze 30 kg sq. m, kolíky.

 1. Na obdĺžnikovom plátne s rozstupom 50-60 cm sa vyťahujú šnúrky o šírke 10 cm. Šnúrky umiestnite rovnobežne s úzkou stranou plátna.
 2. PVC rúrky sú zaskrutkované vo vnútri šnúrky.
 3. Pozdĺž lôžok s paradajkami (na oboch stranách) sú kolíčky nastavené na vzdialenosti, ktoré sa rovnajú vzdialenosti medzi šnúrkou na plátne.
 4. Rúry sú ohnuté a na kolíky.

Výhody takejto štruktúry: dizajn je ľahko odstrániteľný, je ľahko položiť a odložiť pre dlhodobé skladovanie, všetky časti skleníka môžu byť jednoducho vymenené, plátno sa jednoducho dostane do oblúkov (keď potrebujete zdvihnúť skleník).

Po transplantácii sadeníc do skleníka sa zalieva a pôda sa mulčuje tak, aby sa na povrchu zeme nevytvorila kôra. Jeden týždeň po transplantácii sú ultravysoké paradajky ošetrené činidlami s neskorým rozvlákňovaním.

Vzhľadom na to, že paradajky nepotvrdzujú vysokú vlhkosť a teploty nad +30 ° C, skleníkový park by sa mal otvoriť v horúcich slnečných dňoch.

Tip! Akonáhle sa vytvorí trvalé teplé počasie, odporúčame úplné odstránenie skleníka.

Najlepšie obliekanie a zalievanie

Dva až tri týždne po výsadbe sadeníc sa prvýkrát odporúča hnojivo. Nasledujúci roztok sa môže použiť na vrchný obväz: 25 g dusíka, 40 g fosfátu, 15 g potašného hnojiva sa zriedi 10 litrami vody. Približne 0,5 až 0,6 l roztoku sa naleje pod každý puzdro.

Pre nasledujúce krmivá sa používajú aj komplexné anorganické hnojivá. Najlepšie zo všetkého, Ultra-zrelé paradajky reaguje na potašných hnojív.

Ale môžete aplikovať a organické. Najjednoduchší spôsob: zrieďte 1 liter hnoja v 10 litroch vody. Toto riešenie nechajte 10 - 13 dní. Na oplodnenie rajčiakov s vysokým dozrievaním by sa jeden liter infúzie mal zriediť 10 litrami vody a výsledný roztok sa nalial do zeme. Pre jeden kef dosť litrov kŕmenia.

Je to dôležité! Doba tvorby vaječníkov a tvorba plodov sú najdôležitejšie pre kŕmenie.

Pri výbere spôsobu zavlažovania odrody Ultra-ripening je potrebné mať na pamäti, že paradajky netolerujú stálu stagnáciu vlhkosti v pôde. Preto je najlepšia možnosť - bohaté, ale zriedkavé zalievanie. Je dôležité zohľadniť klimatické charakteristiky regiónu.

Pri zavlažovaní odrodovej odrody rajčiaka platia všeobecné pravidlá pre zalievanie paradajok:

 • na stonky a listy nie je povolená žiadna voda;
 • v horúcom slnečnom počasí, zavlažovanie sa vykonáva vo večerných hodinách;
 • v oblakovom počasí môžete rajčiaky kedykoľvek vodiť;
 • na zavlažovanie je žiaduce použiť teplú destilovanú vodu;
 • kvapkací systém - najprijateľnejšia možnosť zavlažovania.

Rozmanitosť rajčiakov s vysokým stupňom dozrievania môže byť považovaná za nenáročná a aby sa dosiahla dobrá úroda, stačí pravidelne uvoľňovať pôdu a burinu. Aby nedošlo k poškodeniu koreňového systému, je nevyhnutné opatrne uvoľniť zem v blízkosti kmeňov. Pravidelne stráviť aj hlučné kríky.

Tip! Vďaka skrytiu kríkov vzrastá výnos z odrody Ultra-ripening.

Ultra rané paradajky patria do stupňov shtambovy a preto je voliteľné pripevňovať kríky. Avšak podľa názoru obyvateľov v letnom období chráni rajčiaky pred pádom počas prírodných katastrof (silné dažde alebo vierovyznanie). Navyše, v chladných oblastiach, viazanie paradajok poskytuje vetranie pre kríky a chráni pred výskytom plesne.

Škodcovia a choroby

Odroda Ultra Early je prakticky bez ochorení. Jedinou výnimkou je neskorá blata, ktorá sa môže vyskytnúť pri náhlych zmenách teploty a vlhkosti. Preto pri usporiadaní skleníkov je potrebné starostlivo sledovať puzdrá, aby sa zabránilo vysokej vlhkosti. Na preventívne účely sa odporúča rozprašovať kríky roztokom Bordeaux.

Z škodcov rajčiaka biely, medveď je pozoruhodný. Vzhľad bieleho mäsa vedie k vzhľadu špeciálneho kvitnutia na paradajkách a rastlina časom zomiera. Aby ste sa zbavili bielych múk, môžete striekať kríky s prípravkami Konfidor, Mospilan, Akellik.

Veľmi zrelá paradajka odrody je veľmi nenáročná a s minimálnou starostlivosťou dáva pomerne dobrý výnos. Preto dokonca nováčik záhradník môže sadiť takéto paradajky a vychutnať skoré zber.

Recenzie letných obyvateľov

Nikolay Veselov, Taganrog, vysadil na otvorenej ploche veľmi zrelé paradajky, neobťažoval sa skleníky. Zber dozrieval skôr ako iné skoré odrody. Paradajky sú krásne a veľmi chutné. Zber bol dobrý, podarilo sa dokonca zložiť niekoľko pohárov. V nasledujúcich ročných obdobiach budem pestovať odrodovú zrelosť. Natalya Sergeeva, Samara Už vysadila rajčiaky s vysokým dozrievaním a odporučila túto odrodu mnohým priateľom. Mám rád skutočnosť, že ranné paradajky sa objavujú pri stole, chutné a krásne.