Záhradníctvo

Výsadenie baklažánov pre sadenice v kalendári lunárneho

Ak chcete získať zber skôr ako zvyčajne alebo pestovať mimoriadne odrody zeleniny, záhradníci samy zasiavajú semená pre sadenice. Táto technika umožňuje nielen skrátiť čas zberu, ale aj poskytnúť odrodovú rôznorodosť.


Koniec koncov nie je vždy možné zakúpiť hotové sadenice obľúbeného druhu. Záhradkári vedia, že dôležité podmienky sú:

 • správna voľba odrody;
 • kvalita osiva;
 • kompetentná starostlivosť o sadivá;
 • ktoré spĺňajú podmienky agrotechnológie pre dospelé rastliny.

Ďalšou najdôležitejšou podmienkou je udržať optimálny čas na výsev semien pre sadenice. Každá kultúra má svoje vlastné charakteristiky, takže lunárny kalendár vždy prichádza k pomoci obyvateľov leta.

Čas siatia a výsadby sadeníc baklažánu v roku 2018 výrazne ovplyvňuje kvalitu zeleniny a výnos. Pri pestovaní v čase, záhradníci veria, že dokončili hlavnú prvú úlohu. Druhou podmienkou je starostlivosť pri sedení sadeníc. Ak sú korene poškodené, bude ohrozené prežitie rastliny. A tretí, veľmi dôležitý, je čas práce. V tejto fáze berte do úvahy všetky faktory pre výsev baklažánu.

Dátumy výsevu semien baklažánu a vylodenia sadeníc sa porovnávajú s odporúčaniami kalendára lunárneho výsevu. Koniec koncov, vykonávanie týchto operácií "v prípade potreby" je mimoriadne nepríjemné. Mnohí záhradníci používajú radu skúsených agrárnikov, ale v týchto tipoch sú vždy výpočty týkajúce sa fáz Lunar. Prečo je mesiac referenčným kritériom pre záhradné záležitosti? Odpoveď je jednoduchá. Kvôli obrovskému vplyvu na pohyb tekutín. Preto výberom "správneho" alebo priaznivého dňa pre rôzne akcie značne uľahčujeme celé obdobie vývoja pre rastliny.

Prečo je dôležité vziať do úvahy "mesačný" vplyv

Aj v staroveku bolo poznamenané, že vývoj rastlín sa líši v závislosti na čase, keď Mesiac prechádza rôznymi znameniami zverokruhu. Neúspešné dni pre záhradné práce sa ukázali ako deň nového mesiaca, úplného mesiaca a zatmenie mesiaca a slnka. V tejto dobe sa ožarovanie planéty mení a rastliny musia obnoviť. Všetka energia, ktorá ide do reorganizácie, znižuje silu baklažánov, ktoré znášajú a rastú. V dôsledku toho, ak sme semená vysádzajú alebo výsadbu sadeníc v týchto dňoch, zariadenie zažíva mimoriadne zaťaženie.

Od okamihu "nového" mesiaca alebo nového mesiaca až po úplný opačný (úplný mesiac) sa objaví príťažlivosť vody - príliv. Tekutina má tendenciu smerom nahor. V semenáku baklažánu začne mokrý tok z podzemnej časti (koreňový systém) do nadzemnej časti. Medzi ne patria stonky, listy, kvety a ovocie. V deň úplňku sú rastliny plné sily, odolné voči nepriaznivým účinkom, sú maximálne nasýtené užitočnými látkami. Preto najlepšia úrodu plodov baklažánu sa odstráni v úplnom mesiaci alebo deň po ňom.

Ďalšia etapa je charakterizovaná pohybom kvapalín v opačnom poradí. V čase nového mesiaca sa celá životná sila baklažánu sústredí v koreňovom systéme. Preto je transplantácia alebo výsadba týchto dní extrémne nepriaznivá pre kultúru. Korene nemôžu vydržať najmenšie poškodenie a rastlina zomrie.

Splnenie lunárneho kalendára na výsadbu baklažánu má veľmi dobrý vplyv na vývoj rastlín. Ale nemôžete sa spoliehať len na pomoc Luminary. Pracovní záhradníci - najdôležitejší faktor pre baklažán v každom roku. Z tohto dôvodu bude mať na konci sezóny dôstojnú odmenu:

 1. Zodpovedne si vyberiete odrodu, ktorej semená budú zasiate podľa odporúčaní lunárneho kalendára. Rozhodnite sa, aký typ preferujete. Hybridy majú vyšší výnos a odolnosť, ale môžu vyžadovať určité rastové podmienky. Viac výhodných vlastností hybridného baklažánu, tým viac závisí od poľnohospodárskej technológie. Druhá nuansa pre tých, ktorí radi zbierajú svoje semená. S hybridnými baklažánmi to nebude fungovať. Môžete skôr zhromažďovať, ale druhové charakteristiky pre budúci rok nie sú uložené. Obyčajné odrody sú menej náladové, zachovajú rodičovské kvality už niekoľko rokov. V dôsledku toho môže byť produktivita bežnej odrody vyššia.
 2. Zasievať "modrá" zelenina pre sadenice len kvalitné semená. Výsev baklažánov na semenáčiky v kalendári lunárneho kalendára sa vykonáva so semenami nie staršími ako 3 roky. Preto by sa v roku 2018 malo osivo používať najneskôr do roku 2015. Ak je možné semiať semená baklažánu pozberané neskôr, je to ešte lepšie. Radšej nechceme riskovať, pretože baklažány patria rastlinám s dlhou vegetačnou sezónou. Ak sa sadenice nezobrazia kvôli nekvalitným semenám, potom opätovné očkovanie oneskorí požadované obdobie zberu.
 3. Použite dobre zloženú zmes pôdy na výsev baklažánov podľa lunárneho kalendára. Zloženie pôdy významne ovplyvňuje zdravie a silu pestovaných sadeníc, čo ovplyvní produktivitu rastliny. Mesačný kalendár a tu pomáha záhradníkom. Koniec koncov, zloženie pôdy sa tiež mení v určitých dňoch. To sa berie do úvahy pri výsevu baklažánov v kalendári lunárneho kalendára pre plánovanie doplnkov.

Ako určiť optimálne dni výsevu baklažánov v lunárnom kalendári?

Postupujte podľa pravidiel "mesiac"

Najspoľahlivejšou cestou je striktne dodržiavať odporúčania kalendára siatia do roku 2018, ale bez fanatizmu. Čo to znamená? Banány sa zasielajú v doporučených obdobiach podľa lunárneho kalendára iba vtedy, ak to poveternostné podmienky v regióne umožňujú. Ako to vyskúšať. Je potrebné určiť najlepší čas na vysadenie sadeníc pre trvalý pobyt.

Tip! Všetky rastliny, ktoré produkujú plodiny v nadzemných častiach, sa vysádzajú počas rastúceho mesiaca, inak, po novom mesiaci, na úplňku.

Zistili sme, že v týchto dňoch začiatkom júna, berúc do úvahy tepelné podmienky, a určiť deň plánovaného pristátia. Vezmite na výpočet jedno z čísel - 24. mája. Tento dátum v severných oblastiach sa používa na výsadbu baklažánu v skleníku. Potom odčítavame hlavné indikátory. Lístky nepatria k plodinám s vynikajúcim klíčením. Vzhľadom na to sa pokúste vybrať deň s malou rezervou.

V priemere sa sadenice vysadia vo veku 70 dní. Maximálny termín od výsevu až po výskyt výhonkov je 12 dní.

Výpočet bude veľmi jednoduchý. Odoberáme 82 dní, kedy potrebujeme pestovať silné sadenice, nájsť dátum v lunárnom kalendári roku 2018 na výsev baklažánu, čo je čo najbližšie k nášmu vypočítanému.

Tip! V roku 2018 odporúča lunárny výsevový kalendár vysadzovanie baklažánov na sadenice na konci februára 23. apríla.

Po všetkých výpočtoch zvoľte príslušný dátum. Je potrebné poznamenať, že výsev baklažánu podľa lunárneho kalendára môže byť vykonaný do 10 dní po dni nového mesiaca alebo 3 dni pred ním. To sa týka neobdělávaných semien. Mesiac ovplyvňuje "živé", semená proklyuvuvsheesya. Preto začne mať vplyv, keď sa osivo dostane do rastu.

Je to dôležité! Vyhnite sa nepriaznivým dňom. Vo februári 2018 sú to čísla 14, 15 a 16, v marci 1-3, 16, 30.

Lunárny kalendár na výsev baklažánu je veľmi užitočný. Jedná sa o systém testovaný podľa rokov pozorovania záhradníkov pre správanie a výnos baklažánov. Existujú viac či menej podrobné sejacie kalendáre. Jednoduchá verzia obsahuje zoznam priaznivých a nepriaznivých dní, druhá navyše poukazuje na vplyv znamení zverokruhu, ktorým prechádza mesiac.

Aké ďalšie odporúčania lunárneho kalendára sú užitočné pre záhradníkov

Načasovanie výsadby baklažánov na trvalý pobyt je veľmi dôležité. Teraz musíte sledovať znamenia zverokruhu. V rôznych dňoch sa niektoré živiny akumulujú v ovocí, respektíve, zberaná zelenina sa bude líšiť v chuti a priaznivom zložení. Keď je Mesiac nájdený v znamení rakoviny, ovocie je šťavnaté, Kozorožec je dobre udržiavaný, Ryby a Býk budú jemnejšie.

Je to dôležité! Nezabudnite zobrať do úvahy klimatické a pôdne vlastnosti vášho regiónu.

Mesačný kalendár poskytuje všeobecné odporúčania pre výsev baklažánov.

Opatrne si prečítajte pokyny odrôd, aby ste zohľadnili jednotlivé charakteristiky.

Výsadba sadeníc baklažánov, vykonávaná podľa odporúčaní lunárneho kalendára, umožní rastliny ľahšie usadiť sa, lepšie odolávať klimatickým rozdielom, chorobám a škodcom.

Mesačný kalendár prinesie neoceniteľné výhody, ale je dôležité dodržiavať ostatné pravidlá pestovania baklažánu.

 1. Po vypočítaní doby výsevu je potrebné správne pripraviť materiál na osivo. Za týmto účelom sa dezinfikuje v roztoku manganistanu draselného, ​​premyje a ponorí do kompozície živinami. Spoločná kompozícia je jedna lyžica nitrofosky alebo iného hnojiva + popol z dreva. Zmes zrieďte v litre vody a do semienku si nakrájajte semená baklažánu. Potom záhradníci radšej klíči svoje semená pre rýchlejšie klíčenie sadeníc.
 2. Banány sú citlivé na transplantáciu. Preto umiestnite semená do spoločnej sadby na dostatočnú vzdialenosť alebo umiestnite každé osivo do samostatnej nádoby. Blízkosť bude mať za následok tkanie koreňov a transplantácia bude pre rastliny bolestivá. Je lepšie sadiť rastliny s kusom zeme.
 3. Pôda musí tiež spĺňať požiadavky kultúry. Plodnosť zvyšuje hnojenie a hnojenie. Vezmite zmes na sadenice. Môžete pridať fosfor alebo kalcinovaný piesok. Čerstvý humus nie je vhodný. Vedie k násilnému rastu listov a oslabeniu výživy ovocia.
 4. Banány sú citlivé na vlhkosť zeme. Na zalievanie dospelých rastlín si vyberte dni podľa mesiaca. Sadenice sa napájajú trikrát denne v spodnej časti stonky.
 5. Teplota pre baklažány zasiate v kalendári lunárneho kalendára sa udržiava v rozmedzí +21 + 25 ° С av noci + 18 ° С. Vysadené rastliny v zemi pri prvom pokrytí nočných mrazov.

Pomocník záhradníci mesačný kalendár nekončí tam. Príslušne študované odporúčania môžete:

 1. V čase vody a kŕmiť baklažán. Ak chcete urobiť, vyberte dni, v ktorých rastlina maximálne absorbuje látky z pôdy.
 2. Žatvu. Výber vhodných termínov vám umožní zbierať najkvalitnejšie baklažány a udržať ich dlhšie.

Banány nepatria do najľahšej kultúry, na ktorú sa starajú. Ale v každom prípade sadenice baklažánu pestované vlastnými rukami na lunárnom kalendári budú zdravšie a spoľahlivejšie ako zakúpené. Dodržiavaním pravidiel lunárneho kalendára na výsev baklažánov budete môcť včas:

 • osivá a rastliny sadeníc;
 • vedie zalievanie a hnojenie;
 • prevencia chorôb;
 • kontrola škodcov;
 • zber vysoko kvalitných plodín.

To umožní vyhnúť sa zbytočným problémom a zabrániť tomu, aby starostlivosť o baklažánov bola časovo náročnejšia. A baklažánky vám poďakujú za ich vynikajúce voňavé ovocie.