Záhradníctvo

Paradajky Balkon zázrak: starostlivosť doma

Nedávno sa ukázalo, že myšlienky významnej časti populácie hlavného mesta Ruskej federácie nie sú obsadené iPhones, ale ... domáce syry recepty. Ale domáce syry potrebujú zvieratá, ktoré dodávajú mlieko. Na balkóne týchto zvierat nemožno usadiť, ale aby si sami domáce paradajky, rastúci priamo na okne bytu, môžete bez prílišných ťažkostí. Zoradiť "Balkon zázrak" - paradajky, ktoré sú dobre prispôsobené na pestovanie doma.

Popis s fotografiou

To je určujúca rajčiaková odroda shtambovy s výškou nepresahujúcou 0,6 m. Balkónové zázračné paradajky sú vhodné na pestovanie na lodžiach a balkónoch. Odroda je skoré dozrievanie. Od výskytu prvých skutočných listov až po zber rajčiakov trvá 3 mesiace. Jeden kúsok môže priniesť až 2 kg rajčiakov s hmotnosťou 50 až 60 g. Plody tejto rajčiny sú malé, ale tieto paradajky majú výbornú chuť.

Výhody rôznych paradajok "Balkón zázrak" v schopnosti pestovať čerstvé paradajky aj v zime, ak máte zabezpečiť rastlinu dostatok svetla. Odroda je odolná voči neskorému hnilobe. Paradajky tiež nevyžadujú vychystávanie a viazanie.

Ako pestovať rozmanitosť v podmienkach miestnosti

"Záhrada na okne" získava popularitu v mestách, ale nie všetky rastliny môžu byť pestované na parapete. Starostlivosť o paradajky "Balkon zázrak" doma je jednoduchá, stačí splniť určité podmienky:

 • hrniec by mal byť dostatočne veľký pre rastlinu;
 • pôda v rastúcej nádrži by mala prekročiť záhradu v plodnosti;
 • dostatočné trvanie denného svetla;
 • dodržiavanie obväzov.

Tieto podmienky diktujú, ako pestovať balkónové zázračné paradajky kvôli obmedzenému priestoru, v ktorom sa môže vyvinúť koreňový systém rastliny. Existujú tiež výhody pri pestovaní paradajok z balkónového zázraku zo semien na parapet: môžete ihneď pestovať semená v správnom kontajneri a neskôr sa obávať, či sa sadenice zakorenia.

Tak, ako rásť na okne paradajka "Balkón zázrak":

 • vypočítajte čas, kedy chcete získať plodinu;
 • kúpte v obchode špeciálnu pôdu pre paradajky alebo si ju pripravte sami;
 • vezmite nádobu vhodnej veľkosti;
 • semená;
 • čakať na výhonky;
 • poskytnúť potrebný svetelný deň;
 • počas obdobia kvitnutia a nastavenia ovocia privádzajte rastlinu do hnojiva obsahujúcej draslík a fosfor.

Pri načasovaní je všetko jednoduché. Kohl začne prinášať ovocie po troch mesiacoch od vzniku výhonkov, potom, aby sa čerstvé paradajky dostali do nového roka, je potrebné zasiať semená na začiatku - v polovici septembra. Nie neskôr.

Je to dôležité! Počas vegetatívneho obdobia je potrebné pridať čas k klíčeniu semien.

Bežná pôda pre paradajkové kvety nie je vhodná. V kvetinárstve sa predávajú špeciálne zmesi, z ktorých jedna sa nazýva "Paradajky". Môžete tiež vytvoriť pôdu sami. Na výrobu pôdy si 1 čiernej pôdy a 1 časť humusu.

Je to dôležité! Humus by nemal byť "čerstvý".

Podľa recenzií o paradajkách, balkónový zázrak pri pestovaní kroviny v pôde s čerstvým humusom, rastlina začala kvitnúť kvôli nedostatku horčíka.

Okrem čiernej pôdy a humusu sa môže do pôdy pridávať popol, aby sa zvýšil obsah dusíka a superfosfát. Ale s týmito hnojivami by ste mali byť opatrní. Ich prebytok môže viesť k smrti zárodkov. Je lepšie pridať hnojivo potom postupne v procese zalievanie.

Potom musíte vyzdvihnúť hrniec. Kapacita menej ako 5 litrov nemá zmysel, pretože v ňom sa koreňový systém nedokáže vyvinúť na požadovanú veľkosť.

Z recenzií a fotografií majiteľov paradajok Balcony Miracle sa dá ľahko vyvodiť záver, že dostatočne veľký objem hrnca je potrebný pre bush. Na foto 10-litrových kapacitách. Tí, ktorí dostali dobrý zber, nerastú paradajky v hrncoch s objemom menším ako 8 litrov.

Niekedy sú recenzie tých, ktorí vysadili balkónové zázračné paradajky, neuspokojivé, ale fotografia ukazuje, že prípad je pravdepodobne v objeme kvetináča.

Po vyzdvihnutí pôdy a pôdy je čas zasiať paradajky. Existujú triky o tom, ako pestovať balkónové zázračné paradajky.

Príprava, výsev a kultivácia mladých výhonkov

Ak chcete aktivovať pôdu, je potrebné ju navlhčiť niekoľko dní pred zasiatím. Nakoľko sa v tomto prípade nevyžaduje, aby sa pestovali sadenice na paradajky, semená paradajok nie sú namáčané na zrýchlenie klíčenia. Suché semená sa okamžite zasielajú vo vlhkej pôde.

Po výskyte výhonkov musia rajčiaky poskytnúť dostatočné osvetlenie. S krátkym zimným dňom sa to dá robiť len s elektrickými lampami. Dnes si môžete kúpiť špeciálne žiarovky, ktoré môžu poskytnúť rajčiakov výhon s potrebnou dávkou ultrafialového svetla.

Tip! UV nepreniká cez obyčajné okenné sklo.

Ak by len loggia, založená na záhrade, nebola glazovaná drahým kremenným sklom, rastliny by potrebovali dodatočnú dávku UV žiarenia.

Infračervené lúče však bez problémov prechádzajú domácimi oknami a príliš blízko polohy rajčiaka na sklo môže viesť k popáleninám listov.

Popisné a fotografické odrody paradajok "Balkon zázrak" odporúčame umiestniť hrnce s paradajkami na oknách. Problém pestovania rajčiakov "Balkónový zázrak" na parapet je, že v moderných domoch sú tenké steny a v dôsledku toho malé parapety.

Na okenných parapetoch môžu byť umiestnené len veľmi malé nádoby. Paradajky sa budú snažiť pestovať a prinášať ovocie aj v takýchto podmienkach, ale nemôžete počítať s výnosom. Recenzia výnosu paradajok "Balkon zázrak" v kontajneroch ako na fotografii sú negatívne. Niekoľko paradajok, namiesto sľubovaných 2 kg, sklama. Rozmanitosť rajčiakov však nie je na vine.

Tip! Orezané krabice z džúsov a iných kvapalných produktov sú vhodné len na pestovanie sadeníc.

Ak ich vytvoríte drenážnymi otvormi, rýchlo sa namočia. Ak tak neurobíte, hrozí riziko, že sa budú vypĺňať korene rajčínových krúpov. Navyše v budúcnosti môže blízkosť rastliny k sklu zohrať krutý vtip s paradajkami.

Po vzniku rajčiakových výhonkov sa musí umiestniť kapacita tak, aby v budúcnosti rastliny neboli preplnené a nemuseli sa dostať k slnku. Ak je okenný parapet široký, môžete naň položiť hrniec. Ak je úzky, je lepšie umiestniť kríky trochu ďalej od okna na stojane, ktorý je v rovine s oknom.

V zime budete musieť použiť osviežovače, aby ste poskytli balkónové paradajky s požadovanou dĺžkou denného svetla.

Je to dôležité! Hrnce s rastlinami by nemali stáť v ponore.

Niekedy môže prefúknuť studený vzduch v medzere medzi parapetom a rámom okna. V tomto prípade rastliny začnú ublížiť. Taktiež hliníková hmota v banke by nemala vyschnúť kvôli vystaveniu vykurovaciemu radiátoru pod okenným parapetom. Ohrievače silne sušia vzduch. Na udržanie požadovanej úrovne vlhkosti vedľa rastlín rajčiakov položte kontajner s vodou.

Tip! Normálna vlhkosť 40 - 70%.

Na určenie vlhkosti je najľahšie kúpiť vlhkomer. Môže byť príliš ťažké vypočítať vlhkosť pomocou tabuľky teplotných rozdielov medzi suchým a vlhkým teplomerom.

V lete je najlepšie pestovať paradajky na otvorenom balkóne.

Doba kvitnutia a ovocné rajčiaky

Ak v priebehu rastu rastliny potrebujú dusíkaté hnojivá, potom by po začiatku kvitnutia mal byť dusík znížený. V tomto čase rastlina potrebuje viac draslíka.

Tip! Veľmi vysoký a svieži ker s tmavo zelenými listami je preplnený dusíkom.

Tento kríž "vylúči" zelenú hmotu. Kvety budú malé a výnos je nízky. Aby nedošlo k prehnaniu rastlín pomocou hnojív akéhokoľvek druhu, je lepšie kupovať hotové výrobky a používať ich podľa pokynov.

Úskalia pri pestovaní paradajok doma

Existujú aj faktory, ktoré sú často prehliadané.

Príliš nízka teplota na lodžii. Paradajky sú teplomilné rastliny. Pohodlná teplota pre nich je + 22 ° počas dňa a + 16 ° v noci. V zime, na nevykurovanej lodžii, môže teplota klesnúť na mínus.

Nedostatok príležitostí na opeľovanie. V bezvetrnom priestore lodžie sa peľ nemôže dostať z jedného kvetu do druhého. Opeľovače hmyzu buď. Preto sa počas kvitnutia odporúča pravidelne pretrepať balkónové rajčiaky, aby sa peľ rozšíril a opeľoval kvety. Môžete tiež použiť ručné opeľovanie.

Neskoré ochorenie. V popise odrody rajčiaka "Balkónový zázrak" jedna z charakteristík bola "neskoro bledá rezistencia". V skutočnosti to nie je úplne pravda. Viac odolné voči chorobe, rajčiak Bush tejto odrody môže ochorieť, ak vlhkosť v miestnosti je príliš vysoká. Keď sa na listoch rastlín objavia tmavé škvrny, je lepšie neriskovať a okamžite sa zbaviť chorého kefa z paradajok. Ak narazíte na problém, baktérie množia a infikujú nielen záhradu, ale aj "bežné" izbové rastliny.

Neusadená voda. Pri pestovaní rajčiakových kríkov doma ich nemôžete viesť priamo z kohútika. Hoci teraz prechádzajú na pokročilejšie systémy čistenia vody, v mnohých mestách je vo vode stále prítomný chlór. Okrem toho voda z vodovodu je príliš studená. Mala by sa zohriať na izbovú teplotu a chlór by sa mal vyparovať. Na obranu vody musí byť aspoň 3 dni.

Tukové zariadenie. Ak je paradajkový kefok príliš vysoký, hustý a s tmavozelenou lístiou, znamená to, že je preplnený dusíkatými hnojivami. Takáto rastlina nebude kvitnúť a prinášať ovocie. Ak chcete, aby sa kvitol, musíte prestať zalievať po dobu desiatich rokov a zvýšiť teplotu na lodžii niekoľko stupňov. Po vzhľade kvetín sa opelenie robí ručne.

Vzhľad nevlastných synov. Tento druh balkónových paradajok by nemal dávať nevlastníkov, ale niekedy sa objavujú. Okraj môžete okamžite odstrániť. Môžete počkať, kým vyrastie a potom ho zakorenie oddelene.

Aj keď je rajčiak Miracle rajčiakov veľmi vhodný na pestovanie v podmienkach bytu, dáva dobrú plodinu, keď je vysadená v otvorenom priestore, ako vo videu.

recenzia

Elena Sokolova, Moskva Myslím si, že recenzie o pestovaní rajčiakov "Balkónový zázrak" sú absolútne spravodlivé. Čerstvé paradajky z vášho balkóna na Nový rok sú oveľa lepšie ako plastové z obchodu. Pestovanie rôznych odrôd rajčiakov nie je prvý rok. Bolo to tak, že v prvých rokoch, keď sa mýlila, zmrzla a potom spálila. Teraz je všetko v poriadku. Pri novoročnom šaláte čerstvých paradajok dávam prednosť "báječnému zázraku". Môj balkón paradajky chuť ako Cherry, a sú väčšie vo veľkosti a ľahšie znížiť. Balkónové kešu z rajčiakov prinášajú ovocie po celú zimu Anna Severková, Voronež Rozmanitosť paradajok "Balkónový zázrak" sa páčila fotografiou a popisom. Ale keď som sa snažil pestovať, získal som len pár kúskov paradajok. Neviem, čo som robil zle. Hoci sa teraz domnievam, že záležitosť je v malých hrncoch. Mám príliš úzke okenné parapety a iné, ktoré tam nedáš. Na fóre ľudia mi povedali, že táto rajčiaková rada sa nazýva balkón, pretože dobre robí doma. Pokúsim sa opäť rásť v lete na balkóne.

záver

Paradajky "balkón Miracle" môže byť zaujímavé pre milovníkov "vlastnej" zeleniny, ktorí nemajú chalupu, a práve záhradníci. Ale ako "priemyselná" odroda rajčiakov, nie je vhodná z dôvodu nízkeho výnosu, aj keď dobre roste na otvorenom teréne ako normálna paradajka.