Záhradníctvo

Raspberry joan jay

Oprava malín odrôd len získava popularitu, s každým rokom tieto druhy záhradné bobule sú stále viac a viac. Hlavná výhoda remontujúcich plodín je kontinuálna alebo viacnásobná plodnosť - záhradník môže zberať niekoľko plodín v jednej sezóne. Len pred deviatimi rokmi v Škótsku bola odroda nová odroda remeselníkov maliny, ktorá bola pomenovaná Joan J. Zahradníci z celého sveta ocenili výhody odrody Joan Jay. V posledných rokoch sa tento maliník aktívne pestuje v Rusku.

Popisné odrody malín Joan Jie, fotografie a recenzie o tom nájdete v tomto článku. Nájdete tu všetky výhody typu opravy, podrobný opis, ako aj agrotechnické pravidlá.

Charakteristika oprava maliny

Ako je známe, remontantné odrody majú malú nevýhodu - chuť ovocia a bobúľ v takýchto plodinách je o niečo nižšia ako bežné. Jenning Derek, ktorý priniesol nejaký malinový Joan Gee, zvládol nemožné - bobule majú veľmi dobrý vkus a zaslúžia si 4,7 bodov (z piatich) na akékoľvek ochutnávky.

Malina Joan Ji má nasledujúce vlastnosti:

 • ranné dozrievanie bobúľ - plodnosť začína v júli;
 • dlhé obdobie plodenia - bobule sa objavujú na kríkoch až do jesenných mrazov (zvyčajne do polovice októbra);
 • Kroviny nie sú príliš veľké, hlavne ich výška nepresahuje meter;
 • Výhonky sú hrubé, pružné, bez trní (čo veľmi zjednodušuje zber);
 • na každom výhonku sa tvorí z piatich ovocných ramien, ich dĺžka môže dosiahnuť 50 cm;
 • na jednej vetve v prvom roku po výsadbe sa tvorí asi 60-80 bobúľ;
 • Malinové bobule od Joan Jay sú červené;
 • malina je veľká - priemerná hmotnosť bobúľ je 6-8 gramov;
 • Malá chuť Joan Ji je nádherná - sladká, sladká, vôňa je výrazná;
 • je ľahké odlíšiť nezrelé maliny na bielom špičke, zrelé bobule sú rovnomerne zafarbené;
 • malina Joan Jay je odolná voči suchu a vysokým letným teplotám;
 • mrazuvzdornosť v priemere stupňa - kefy budú udržiavať zníženie teploty, bez prístrešia, maximálne -16 stupňov;
 • odroda je nenáročná, ale, rovnako ako akékoľvek remontantné maliny, potrebuje bohatú výživu;
 • silné výhonky s veľkým množstvom bobúľ musia byť zviazané, inak sa vetvy roztrhnú alebo ohnú.
Je to dôležité! Mnohí záhradníci a špecialisti považujú maliny Joan Ji za kráľovnú remontantných odrôd.

Zhromaždené maliny sa zvyčajne konzumujú v čerstvom stave, bobule sú vynikajúce na spracovanie a zmrazovanie. Neodporúča sa pestovať rôzne druhy ovocia Joan Ji v priemyselnom meradle, pretože malina netrpí dopravou a nepodlieha dlhodobému skladovaniu. Ale pre súkromné ​​a malé farmy, to opraviť malina je to, čo potrebujete.

Výhody a nevýhody

Takmer všetky recenzie domácich záhradníkov o malinách Joan Ji pozitívne - odroda, naozaj, je jedným z najlepších. Maliny majú veľa silných stránok:

 • zrelé bobule sú ľahko oddelené od stoniek, zatiaľ čo prakticky nie sú spŕchané z kroviny;
 • malinová koža je hustá, čo umožňuje zachovať integritu plodiny v procese zberu a prepravy;
 • veľmi dobrá chuť;
 • schopnosť rastliny tolerovať sucho a intenzívne teplo;
 • jednoduchá reprodukcia vďaka veľkému počtu výhonkov.

Z nevýhod záhradníci hovoria, že nie je veľmi dobré zimné odporové odrody Joan Jee. Tento malin by mal byť pokrytý alebo pestovaný iba v južných oblastiach krajiny. Ďalšou výhradou - je potrebné poskytnúť hojné krmivá pre kríky, pretože chuť a veľkosť plodov silne závisí od plodnosti pôdy.

Varovanie! Tieto faktory nemožno nazvať vážnymi nedostatkami, pretože takéto požiadavky "predložili" všetky remontantné odrody malín.

S náležitou starostlivosťou, remeselník maliny Joan Ji vám umožní zbierať asi šesť kilogramov z každého kríka. V priemyselnom meradle vykazujú ukazovatele výnosov v priemere 18 ton plodov na hektár pôdy.

Ako pestovať maliny

Malina bola tak krásna ako na fotografii z článku, záhradník musí tvrdo pracovať. Najprv budete musieť nahradiť opravu maliny a poskytnúť kríky všetko, čo potrebujete.

Tip! Rozmanitosť malín Joan Jay nedávno prišla do Ruska, takže nájdenie kvalitných sadeníc tohto maliny je možné len v osvedčených škôlkach s dobrou povesťou.

Na vysádzanie remontnaya malina kedykoľvek počas celej vegetačnej sezóny. Ak budete pestovať kefy v období od polovice jari do neskorého jesene, zatiaľ čo používate sadenice s uzavretým koreňovým systémom, ich percento ich prežitia bude 99%. Tieto ukazovatele však budú len na juhu krajiny.

Je to dôležité! Na zvýšenie miery prežitia sadeníc sa odporúča namočiť ich korene v biostimulantoch alebo v roztoku fosforečnanovodíkových hnojív.

Miesto na pestovanie malín vybrať solárne, chránené pred vetrom a silnými prievanmi. Pôda na výsadbu by mala byť voľná, výživná, dobre odvodnená.

Jamy na malinový keš sa pripravuje vopred - asi mesiac pred výsadbou. Odporúča sa obohatiť pôdu organickými hnojivami, vykopať zem humus alebo hnilobný hnoj.

Opravy malín sa pestujú v jednopodlažných a skupinových zákopoch. Ihneď po výsadbe sa sadenice hojne napojia - až do 30 litrov pod každým puzdrom. Joan Ji začne v nasledujúcom období malinové ovocie, a ak sa vysadenie uskutoční na jar, v tomto roku môžete očakávať prvú zber.

Ako sa starať o maliny

Joan Ji veľmi miluje slnečné žiarenie - je to prvá vec, ktorú by mal starať o záhradník. Okrem miesta, ktoré bolo zvolené na pestovanie, je potrebné neustále monitorovať zhrubnutie kríkov, vyfúkať ich, odstrániť staré a prebytočné výhonky.

Zvyšok starostlivosti je nasledovný:

 1. V lete, najmä v obdobiach sucha, je potrebné vodu maliny Joan Ji, inak sa bobule začnú zmenšovať, bude príliš kyslé a bez chuti. Spotreba vody sa vypočíta podľa vzorca: 25 litrov na meter zeminy v malinách. Veľmi efektívne zalievanie Joan Ji na drážky, ktoré predtým fungovali s použitím chopperov. Maliny reagujú aj na postrekovanie. Je potrebné zavlažovať kríky vo večerných hodinách alebo skoro ráno.
 2. Pôda medzi kríkmi sa neustále uvoľňuje, plevel, odstraňuje burinu. Môžete mulčovať pôdu pomocou akýchkoľvek organických surovín - to značne uľahčí prácu záhradníka.
 3. Kŕmiť maliny Joan Jay by mal byť bohatý a často. Prvá časť hnojiva sa aplikuje ihneď po tavení snehu. Môže to byť organická hmota rozptýlená na zemi, ako aj minerálne zložky. Vo fáze aktívneho rastu kríky "ako" tekuté hnojivo z mullein alebo kurčatá hnoja, rozpustený vo vode. Opravy malín potrebujú veľa minerálnych hnojív, zvyčajne sa používajú karbamid a dusičnan amónny. V druhej polovici leta je lepšie použiť listový obliekanie, zavlažovanie krov s minerálnymi komplexmi.
 4. Štyrikrát za sezónu používajú maliny Joan Ji na prevenciu infekcií a na ochranu pred škodcami. Je lepšie, aby ste nezabúdali na preventívne opatrenia, pretože bude oveľa ťažšie liečiť postihnutého Bush.
 5. Vzhľadom k tomu, Joan pobočky sú pokryté bobuľami, budú musieť byť zviazané. Dlhé výhonky jednoducho nemôžu odolať bohatej úrode a budú na zemi, ak nepoužívate podperu alebo drôt.
 6. Je potrebné odstrániť opravu maliny dvakrát: na jar a na jeseň. Na konci jesene, keď boli všetky bobule už odstránené z kroviny, vykoná sa hlavné prerezávanie. V tomto štádiu sú všetky ročné výhonky rezané tak, že z nich zostáva len tri centimetre pňov. Na jar sa vykonáva sanitárne prerezávanie: výhonky sa odstraňujú, choré a sušené výhonky sú rezané, zvyšok je prerezaný na prvý zdravý pupen. Púčiky sa niekde napučiavali v polovici apríla - v tejto dobe je potrebné prerezávať malinok.
 7. V zime je lepšie pokryť kríky pomocou akéhokoľvek krycieho materiálu, ihličnatých smrekových konárov, slamy alebo pilín. Po prvých zimných zrážkach sa sneh nahromadí a tvorí kopci nad malinami - to je najlepší úkryt pre každú plodinu.
Tip! Ak chcete rozmnožiť odrodu Joan Jay, stačí vykopať koreňové výhonky a pestovať ju rovnako ako sadenice. Tento malina samostatne reprodukuje veľmi dobre a rýchlo.

Je nevyhnutné pravidelne sklízť zber maliny, pretože sa veľmi rýchlo vysieva. Rozmanitosť Joan Gee je náchylná k preplneniu, takže bobule sú vyberané každý týždeň.

odvolanie

Dmitrij Ivanovich, 62, Tomsk Niekoľko priateľov Joan Jay mi dal niekoľko známych. Tento malin som zaviedol neskoro - koncom mája. Prvá vec, ktorá ma prekvapila, bolo, že už v tomto roku krovie rástli takmer na meter a viazali veľa bobúľ. Iba na jeden beh som počíta 80 kusov! Malina sama je veľká, bobule sú dokonca väčšie ako v rade. Aj chuť novej odrody som sa viac páčila. Bobule sú husté, mäsité, majú ľahkú arómu jahôd alebo jahôd. Na zimu prerezávam všetky remontantné odrody takmer na úrovni terénu. Vzhľadom k tomu, že mám veľký malinový džem, používam silnú motokozu na orezávanie (všetko s konopou je normálne, neprúdi, všetky kusy sú rovnomerné a čisté). V zime je vždy veľa snehu v našom snehu, takže nemám v pláne pokryť Joan. V ďalšej sezóne čakám na veľkú a chutnú zber.

záver

Rozmanitosť malinových chrastítkov Joan Gee je zaslúžene považovaná za jednu z najlepších. Táto plodina má vysoký výnos, skoré dozrievanie a vynikajúcu chuť veľkých bobúľ. Ak chcete zhromaždiť veľa krásnych malín, musíte dôkladne oplodniť pôdu, nezabudnite na zavlažovanie a kompetentné prerezávanie kríkov. V strednom a severnom regióne Ruska musí byť Joan chránená na zimu, pretože mrazuvzdornosť odrody nie je veľmi dobrá.

Viac informácií o škótskom odmietavom stupni nájdete vo videu:

Pozrite si video: Joan J (Jún 2020).

Загрузка...