Záhradníctvo

Pink obrie paradajky: charakteristika a opis odrody

Veľkoplodá odroda Pink Giant je termofilná kultúra. Paradajka je najvhodnejšia na pestovanie v južných oblastiach. Tu sa rastlina cíti pohodlne pod otvorenou oblohou. V strednom pruhu je najlepšie pestovať pod krytom ružové obrie rajčiaky. Nechajte to nielen skleník, ale aspoň primitívny dočasný skleník, ktorý ochraňuje paradajky pred nočnými mrazmi na jar.

Popis odrody

Lepší popis pestovania odrody Pink Giant paradajky vám pomôže lepšie sa oboznámiť s pestovaním plodín, fotografiami, recenziami pestovateľov zeleniny, ktorí mali čas vychutnať si veľké chutné ovocie. Na začiatok rajčiaky patria do skupiny ovocia ruže. Odroda sa považuje za domáci pôvod a bola chovaná amatérmi. Neurčitý keš rastie z výšky 1,8 až 2 m. Stonky paradajok vyžadujú podväzok na mriežku. Vytváranie kríkov sa uskutočňuje odstránením nepotrebných nevad, v dôsledku ktorých rastlina produkuje jednu, dve alebo tri stopky. Pri 1 m2 postele vysadené maximálne troch paradajok.

Tip! Ružový obor robí dobre na pozemku, kde sa minulú sezónu usadil mrkva, uhorky, zelený šalát alebo squash. Všeobecne platí, že všetky záhradné plodiny, ktoré v priebehu svojej životnej činnosti slabo vyčerpávajú pôdu, možno pripisovať tomuto zoznamu.

Paradajkový kefák nie je zahustený zelenou hmotou, ale lístie je pomerne veľké. Zrenie ovocia sa začína približne 110 dní po klíčení klíčkov. Paradajky sú viazané kefami, z ktorých každá môže pozostávať z 3-6 kusov. Tvar ovocia je okrúhly, mierne sploštený. V blízkosti stonky sa môže vyskytnúť slabé rebrovanie. Hmotnosť stredne veľkých paradajok je asi 400 g, ale rastú aj väčšie ovocie s hmotnosťou do 1,2 kg. Niekedy môžu vyrastať z veľkých kvetenstvo supergianty s hmotnosťou približne 2,2 kg. Avšak tvar obrovského plodu je často chybný.

Tvorba rajčiaka má niekoľko tajomstiev. Na to, aby plody dozrievali pred mrazom, zostalo sedem kefiek na rastline a horná časť stonky bola rezaná, aby obmedzila rast. Rovnako je možné upraviť rozmery plodu. Aby ste tak urobili, počet kefiek je stále znížený na päť kusov a môžete dokonca nechať štyri. Postup sa vykonáva v štádiu výskytu kvetenstva. Pestovateľ zeleniny v každej kefke opúšťa tri najväčšie kvety a odstráni zvyšok. S výhradou vytvorenia Bush a pravidlá poľnohospodárskej technológie s 1 m2 lôžka môžu získať až 15 kg ružových paradajok za sezónu.

Popis ovocia je typický, rovnako ako u všetkých druhov ružových paradajok. Paradajka je mäsitá, sladká je silne nasýtená šťavou. Charakteristickým znakom odrody je prítomnosť veľkého množstva semien v buničine. Záhradník môže z jedného ovocia zozbierať až 100 vyzretých zŕn.

Cieľovou oblasťou sú ružové obrie paradajky šalátové dresingy. Chutné ovocie krásnej ružovej farby sa používa na zdobenie riadu, príprava čerstvých šalátov, šťavy. Pri spracovaní paradajok možno dať na šťavu, cestoviny alebo kečup. Pre zachovanie Pink gigant nie je vhodný. Je to niekoľko dôvodov. Po prvé, veľké paradajky sa jednoducho nenarazia cez úzke brucho. Po druhé, aj keď si vyberiete drobné ovocie, stále sa nebude uchádzať o ochranu. Mäso a kôra z paradajok je veľmi jemná a počas tepelného ošetrenia sa jednoducho šíri.

Pestovanie sadeníc

Iba na juhu môžu pestovatelia zeleniny povoliť výsev semien rajčiakov jednoducho na záhrade. V ostatných chladných oblastiach rajčiakov sa pestujú sadenice.

Tip! Pri pestovaní sadeníc Pink gigant, je vhodné robiť bez potápania. Za týmto účelom sa rajčiaky nie sú v spoločnej kaze, ale v jednotlivých šálkach. Zberanie spomaľuje rast rajčiakov a následne je úroda oneskorená viac ako týždeň.

Keďže odroda rajčiaka Pink Giant sa považuje za smer šalátu, sadenice nebudú potrebovať veľa. Približne 8 kukurice, okrem iných paradajok, stačí pre rodinu. Rovnaký počet šálok je potrebný a je ľahké ich umiestniť na ľubovoľnú parapet. Okuliare priestoru nebudú veľa trvať. Semená možno skladovať ihneď, ale odporúčame pripraviť semená z ťažby rajčiakov:

  • Po prvé, semená paradajok sa namočia po dobu 15 minút vo fyziologickom roztoku, aby sa odstránili povrchové dudlíky. Potom sa zrná premyjú čistou vodou a nakladajú sa 20 minút v 1% roztoku manganistanu draselného.
  • Každý pestovateľ zeleniny nasiakne semená rajčiaka vlastným spôsobom. Jedným zo spôsobov je zloženie zrna na mokrý toaletný papier, kde ležia celú noc. Na zmáčanie používajte nielen vodu, ale aj med alebo aloe šťavy.
  • Len málo ľudí dodržiava toto pravidlo, ale nie je nadbytočné rozpadať semená paradajok. Za týmto účelom sú zrná ponorené po dobu pol hodiny do teplej vody s prídavkom medu alebo šťavy z aloe a zahŕňajú obyčajný akvarijný kompresor. Nútené ovzdušie obohacuje semená paradajok s kyslíkom. Na konci prebublávania obilia je mierne vysušený a môžete začať siatie.

V pohároch pôdy je lepšie dať viac semien rajčiaka. Nech sú 3 alebo 4 kusy. Keď vyklíčia, vyberú najsilnejšie paradajky a zvyšné výhonky sú odstránené. Určené nemusia okamžite. Semená rajčiaka sa môžu prebudiť v rôznych časoch alebo niektoré zrná môžu ležať vo väčšej hĺbke. Samozrejme, výhonky sa ukážu byť nepriateľské. To je, keď všetky rajčiaky rastú na dvoch plných listov, potom by ste mali vybrať najlepšie rastliny.

Ďalšia starostlivosť o sadenice paradajok zabezpečuje včasné zavlažovanie, organizáciu dodatočného umelého osvetlenia a udržiavanie izbovej teploty +20oC. Kŕmiť sadenice rajčiaky Pink obrie komplexné hnojivá musia byť pravidelne každé 2 týždne. 10-12 dní pred vylodením záhrady sú paradajky vytvrdené. Najskôr sa sadenice vykonávajú niekoľko hodín v tieni a potom opúšťajú celý deň pod slnkom.

Je to dôležité! Aby sa paradajka potlačila, musí byť na ulici, keď teplota vzduchu neklesne pod + 15 ° C. Pri silnom daždi a vetre sa sadenice nemôžu vykonávať. Tender rastliny sa môžu zlomiť.

Dobré kalenie sadeníc paradajok bude mať vplyv na vysoké výnosy. Paradajky ľahko vydržia pokles nočnej teploty na +10oS.

Vysádzanie sadeníc a starostlivosť o paradajky

Na začiatku mája musia mať ružové obrie rastliny paradajok odrody minimálne 6 dospelých listov a jedno kvetenstvo. Vek týchto rastlín sa pohybuje od 60 do 65 dní. Veľkoplodé odrody milujú slobodu a netolerujú zahusťovanie. Minimálna vzdialenosť medzi kuriami rajčiakov sa môže udržiavať od 50 do 60 cm, skúsení pestovatelia zeleniny ubezpečia, že by rajčiaky mali byť vysadené podľa schémy 70 x 70 cm, rastlina je pochovaná v diere na úroveň listov kotyledonu. Pred vysadením a po naplnení koreňov zeminou sa vykonáva zalievanie sadeníc teplou vodou. Ak sú mrazy stále možné v noci, potom výsadba paradajok je pokrytá agrofibrom.

Keď sa sadenice paradajok zvykli, nečakajte, kým sa krúpy roztiahnu. Musíte sa postarať o zábradlie vopred. Aby to urobili, zapisujú stĺpiky tak, aby vyčnievali nad zemou aspoň 2 m. Medzi nosníkmi naťahujú lano alebo drôt. Ako rastú kroviny, stonky sú viazané na mriežku s lanami. Štetce na paradajky sú veľmi ťažké na to, aby mohli držať vetvy. Budú musieť byť zviazané alebo podopreté samostatne.

Vysoké paradajky milujú hojné zavlažovanie, pretože potrebujú energiu na rast stonky. A ak je odroda tiež veľkoplodá, potom vyžaduje viac vody. Zalievanie kríkov ružového giganta sa vykonáva pod koreňom. Je nežiaduce zasiahnuť vodu na listy rajčiaka. Z týchto dôvodov je namiesto postrekovania lepšie použiť kvapkanie zavlažovania.

Kŕmenie veľkoplošných paradajok vyžaduje viac ako malé odrody. Organické a minerálne hnojivá sa vyrábajú počas celej sezóny. Zvlášť dôležité je kŕmenie paradajok počas tvorby kvetenstva a ovocných vaječníkov.

Po zalievaní, obliekaní a daždi na zemi vzniká film, ktorý zabraňuje kyslíku dosiahnuť korene rajčiaka. Problém je vyriešený včasným uvoľnením pôdy. Mulčovanie rozptýlené na záhrade pomáha udržiavať vlhkosť v zemi dlhšie. Mimochodom, táto možnosť je prospešná pre lenivých pestovateľov zeleniny. Mulčovanie bráni tvorbe kôry a problém s častým uvoľňovaním pôdy pod kuriťami paradajky zmizne.

Kruhu ružového obra môže tvoriť 1,2 alebo 3 stonky. Tu si záhradník vyberie pre seba najlepšiu možnosť. Čím viac stoniek na paradajku, tým väčší je počet ovocia zviazaný, ale budú menšie. Rastlina s jedným stonkou bude rásť veľa, ale paradajky budú rásť oveľa väčšie. V každom prípade sú všetky zvyšné ďalšie nevlastné deti odstránené z rajčiaka. To isté platí aj s listami nižšej vrstvy.

Ochrana proti škodcom

Dokončenie preskúmania charakteristík a popisu rôznych druhov paradajok Pink Giant, stojí za to zabudnúť na taký dôležitý problém ako škodcovia. Tento druh paradajok je zriedka postihnutý hubou. Ak k tomu dôjde, potom to môže byť chyba iba pestovateľa zeleniny. S najväčšou pravdepodobnosťou boli porušené podmienky starostlivosti o rastliny. Vo skleníku sa zriedkavo vyskytuje huba.

Škodlivý škodca na výsadbu paradajok je škodlivý hmyz. Colorado chrobáky, whitefly, mšice, pavúk roztoč láska jesť čerstvé paradajkové listy. Protivník by mal byť okamžite identifikovaný a rastliny paradajok rozstrekované ochrannými prípravkami.

Video hovorí o odrode Pink Giant:

recenzia

Rozmanitosť Pink Giant je populárna medzi pestovateľmi zeleniny a existuje veľa recenzií o tejto paradajke. Prečítajme si niekoľko z nich.

Igor Zoradiť Ružový obor pestovať sadenice a zasadil do záhrady. Paradajky nikdy vážne choré. Tam sú vždy veľa ovocia a sú chutné. Ale s napájaním musíte hádať. Rastlina má rád vodu, ovocie však čiastočne praskne z prebytočnej vlhkosti. Anna Tomatoes Ružový obor je vždy pestovaný zo svojich semien. Počas vypuknutia epidémie kríky boli ovplyvnené plesňou. Raňajky Pasynak majú schopnosť rýchlo sa usadiť. Z nich na jeseň rastie normálny nový keš a pred mrazom zbieram lahodné paradajky.

Pozrite si video: Nákupy z Aliexpress 10 Aliexpress haul (August 2020).

Загрузка...