Záhradníctvo

Tomato Agata: recenzie, fotografie

Každý záhradník, ktorý chce získať skorý zber zeleniny zo svojho pozemku, sa snaží dostať časť lôžok pod príslušné odrody. Včasné zrelé paradajky vždy zostávajú prioritou, najmä v chladných oblastiach. Nechajte ovocie sa nemôže pochváliť veľkou veľkosťou, ale líšia sa vynikajúcou chuťou a arómou. Ranné paradajky sa chovali veľa. Jednou z odrôd testovaných pestovateľmi zeleniny je rajčiak Agata, ktorý je charakterizovaný kompaktným bushom a vysokým výnosom.

Popis odrody

Takmer všetky rané paradajky sú zastarané. Toto je hlavný charakteristický znak kultúry. Vzhľadom na vlastnosti a popis rajčiny odrody Agata, stojí za zmienku, že rastlina patrí k determinantnej skupine, ale bush nie je štandardný. Stonka rastie len 33 cm vysoká. Niekedy môže dosiahnuť až 45 cm. Ovocie je viazané na strapce. V závode je maximálne päť. Prvá kefa je vytvorená nad piatym listom a všetky nasledujúce sa objavujú po dvoch listoch. Po vytvorení poslednej piatej kefy sa stopka rajčiaka zastaví a všetka energia smeruje k dozrievaniu ovocia.

Nízko rastúci paradajok môže robiť bez podväzku na mriežku, ale krík nie je bodnutie. Stonka nie je schopná samostatne držať päť kefiek, z ktorých každá je zviazaná z 3 až 6 paradajok. Pod hmotnosťou plodov má krovina tendenciu k zemi. Pri kontakte s pôdou môžu paradajky hniť. Riešením bude podpora. Stačí, aby ste vedeli kolík do zeme pri každom kríkovom kuse a prilepte k nemu rajčiakovú stopku. Rastlina pripojená k podpere je lepšie osvetlená slnečným svetlom a navyše je fúkaná čerstvým vetrom. Z tohto sa znižuje riziko phytophthory.

Tip! Ak nie je možné pripraviť stávky pre podväzkové vložky, mali by ste aspoň položiť kusy dreva, kameňa alebo iného materiálu pod dozrievacie plody. Podklad nedovoľuje, aby sa paradajky dotýkali zeme a ušetrili tak pred hnilobou.

Zrenie rajčiakového achátu počas 95-100 dní od okamihu klíčenia semien. Výnos pre taký malý keš je vysoký - až 4 kg ovocia. Podľa recenzií, stupeň rajčiny Agata vykazuje vynikajúce výsledky s otvoreným a uzavretým spôsobom pestovania. Kultúra agrotechnológie je jednoduchá. Paradajky môžu byť pestované semená a sadenice. Druhá metóda je považovaná za vhodnejšia.

Tip! Zasadenie semien rajčín priamo na posteli je vhodné pre južné oblasti. Tu sa vzduch a pôda predtým zahrejú, ako aj nepravdepodobný návrat nočných mrazov.

Vzhľadom na fotku odrôd rajčiakov Agata sa môžete ubezpečiť o kráse ovocia. Paradajky rastú takmer rovnakej veľkosti. Tvar plodu je zaoblený, mierne sploštený. Steny sú hladké, v oblasti pripevnenia stonky sa pozoruje len slabé rebrovanie. V nezrelé plod je vrchol tmavo ružový, zadná časť a boky sú oranžové. Zrelé paradajky sú úplne jasne červené. Odvážte ovocie maximálne 100 g.

Napriek skoršej zrelosti odrody je buničina paradajky hustá a pokrytá silnou kožou. To je ďalší charakteristický znak paradajok Agata, kvôli ktorému je ovocie odolné voči praskaniu. Zrelé paradajky tolerujú prepravu a ide o konzerváciu. Koža ovocia sa počas tepelného ošetrenia nezmrštila. Paradajka zostáva krásna v plechovke a na stole. Okrem konzervácie je rajčiak achát vhodný na čerstvú spotrebu, prípravu rôznych jedál, šťavy.

Tip! Dobré vlastnosti plodov umožňujú pestovať rajčiaky Agata na komerčné účely.

Pre choroby je odroda rajčiaka Agata málo odolná. Avšak, paradajky záchrana skoré dozrievanie. Rastlina má čas dať takmer celú plodinu pred začiatkom epidémie phytophthora a iných chorôb nočného listu. Najlepšie zo všetkého je, že rajčiak Agata rastie na záhrade, kde v minulom lete vyrástli uhorky, mrkva, zelenina alebo strukoviny. Paradajka miluje úrodnú pôdu. Odporúča sa vybrať pozemok s ľahkou pôdou. Ak nie, potom je zem uvoľnená pridaním piesku.

Výhody a nevýhody odrody

Je pravdepodobné, že vlastnosti rajčiaka achát budú neúplné, ak vynecháte revíziu zásluh a negatívnych strán odrody. Začnime s dobrými vlastnosťami:

  • ranné dozrievanie ovocia vám umožní rýchlo získať zber;
  • Ovocie je univerzálne, nepraská a má vynikajúcu prezentáciu.
  • Odroda Agata vám umožňuje získať plodinu, aj keď pestovateľ vynaložil minimálne úsilie na starostlivosť o plodinu;
  • v teplých oblastiach je možné opustiť metódu pestovania sadenice a zasiať obilie rajčín priamo na záhrade;
  • rajčiaková odroda vhodná na pestovanie skleníkov, ktorá je dôležitá pre chladné oblasti;
  • harmonické dozrievanie plodov a všetky rajčiaky majú rovnakú veľkosť.

Napriek veľkému počtu pozitívnych vlastností paradajka Agata má niekoľko nevýhod:

  • v prípade predčasného vypuknutia epidémie sú výsadby paradajok ovplyvnené plesňou;
  • pomerne slabá stonka musí byť viazaná na podporu, aby sa nižšia vrstva ovocia nedotýkala zeme.

Tieto nedostatky sú v zásade charakteristické pre väčšinu odrôd rajčiakov. Problém môže byť strašný, ak neprijmete vhodné opatrenia včas.

Vlastnosti používania plodiny

Hovorili sme už o univerzálnosti plodov paradajok Agat. Včasné zrelé plody sa často pokúšajú jesť čerstvé. Paradajky sú tiež vynikajúce na spracovanie, ale vitamíny v tráviacich cestovinách alebo morse nie sú uložené. Skúsené ženy v domácnosti našli riešenie tohto problému. Aby sa maximálne zachovali všetky užitočné látky, šťava z mletého ovocia nie je varená. Zahrieva sa na teplotu 70 ° CoOdvtedy plávajú kovové kryty v bankách. Takýto recept vám umožní cítiť chuť paradajok, ktorý je v zime vytrhnutý zo záhrady.

Na videu nájdete informácie o Tomat Agata:

Agrotechnická kultúra

Kultúrna technológia odrody Agata nemá žiadne osobitné rozdiely. Poďme sa pozrieť na to, aké kroky musí pestovateľ zeleniny vykonať, aby získal veľkorysú úrody rajčiakov.

Sejacie semená

Silné sadenice - kľúč k dobrej úrodu paradajok. Môžete ju získať z kvalitných semien, ale je potrebné ich zasiať v úrodnej pôde. Pôda pre sadenice paradajka je lepšie kúpiť v obchode. Je úplne dekontaminovaný a má všetky potrebné doplnky. Ak je pôda zozbieraná zo záhrady, kalcinuje sa v peci a naleje sa roztokom mangánu. Organické a komplexné hnojivá sa používajú ako výživové doplnky.

Sejba semien rajčiakov v sadeních vykonaná v marci. Tu je lepšie, aby sa pestovateľ zeleniny pohyboval sami, vzhľadom na poveternostné podmienky v regióne. Ak sú semená vlastného odberu, je žiaduce podrobiť prípravné postupy. Prvá vec rajčiakov je ponorená do nádoby s fyziologickým roztokom asi 15 minút. Figuríny musia všetci plávať na povrch. Tieto semená nebudú klíčiť a musia sa s nimi rozlúčiť. Zvyšné zrná sú premyté čistou vodou, nakladané s mangánom a potom rozložené na mokrej obrúske na klíčenie.

Sejacie semená agátových semien rajčiaka sa vykonávajú v drážkach 1,5 až 2 cm hlboké. Pred vznikom sadeníc sú nádrže s výsevom zastúpené teplým pokrytím priehľadným filmom. Klíčky sa zvyčajne objavia najneskôr do siedmich dní. Teraz bude film musieť byť odstránený, a krabice s paradajkami sadenice položil na parapet.

Po výskyte dvoch dospelých listov sa sadenice paradajky zrazia do pohárov. V tretí deň urobte kŕmenie. Pred vysadením v otvorenom priestore sú mladé paradajky vytvrdené. Môžete urobiť sadenice na ulici počas týždňa alebo v miestnosti, kde rastú paradajky, otvorte okno.

Je to dôležité! V čase výsadby by mal byť sadenica najmenej 45 dní.

Sadenie paradajok na záhrade

Zasadený v posteli s rajčinovými sadenicami Agatha v polovici mája. Toto je zvyčajne číslo 15-20. Vo väčšine oblastí je počasie už teplé, no nočné mrazy sú možné. Chráňte kryt fólie na výsadbu paradajok. Stačí stačiť oblúky nad posteľ a položiť plátno na vrch.

Pre chladnejšie regióny sa čas pristátia na otvorenom teréne posunie do polovice júna. Teraz už môžete urobiť bez inštalácie krytu filmu. Neskoré vysadenie však nezaručuje, že paradajky budú mať čas na dozrievanie pred nebezpečným obdobím spojeným s výskytom phytophthory.

Rozmanitosť Agatha sa vyznačuje malou veľkosťou kroviny. Rajčiaky môžu byť vysadené podľa schémy 50 x 50 cm2 štyri rastliny sa budú cítiť slobodne.

Obsahuje starostlivosť o paradajky

Trieda Agata sa líši v jednoduchosti odchodu. Rastlinné paradajky nespôsobujú veľa problémov. Z požadovaných postupov je potrebné pravidelné zavlažovanie. Studená voda zo studne je nežiaduca. Paradajky zastavia rast. Zavlažovanie sa najlepšie vykonáva teplou vodou, ale na to budete musieť umiestniť zásobník na miesto.

Top-dressing rajčiakov pre celú sezónu sa vykonáva trikrát. Môžete použiť komplexné priemyselné hnojivá. Avšak odroda Agata je dobre náchylná na organické látky. Vynikajúce paradajky reagujú na humus listov a listnatých drevín, dreveného popola, vaječných škrupín. Môžete vylievať kríky so slabým roztokom kuracieho hnoja.

Paradajkové kríky sa robia bez povinného nevlastného syna. Listy nižšej vrstvy sa odstránia na voľný prístup slnka k plodu. Ak je pestovateľ presvedčený, že výhonky narastajú príliš veľa, časť z nich môže byť odstránená. Pôda pod paradajkami je mierne mokrá. Optimálne zaspávanie pri zaspávaní. Prepadanie paradajok Agata je neprijateľné. Existuje hrozba huby. Rastliny milujú pravidelné uvoľňovanie pôdy. Bubliny môžu upchať nepoddajné kríky, preto je potrebné ich včas odstrániť.

Veľkým nebezpečenstvom pre achát z rajčiaka je hniloba. Radšej nie je čakať na vypuknutie epidémie, ale vykonať preventívne postrekovanie výsadby roztokom kvapaliny Bordeaux vopred.

recenzia

O rajčiakoch Agata recenzie sú rôzne. Niektorí pestovatelia zeleniny ako odroda, iní nie. Poďme sa pozrieť na niekoľko živých príkladov.

Anatoly Petrovich Včasná zrelá odroda Agata spĺňa všetky moje požiadavky. Plody sú chutné, rovnomerné, rovnakej veľkosti. Odrezal som spodné listy na kríkoch. Ak sa rastlina začne vykrmovať, potom ju vodou vodou s pridaním popola z dreva Anna Nikolaevna Paradajky Agatha rástli dve sezóny. Kruhy neprešli ihlou a dokonca nechali spodné listy na rastline. Ovocie viazané veľa. Jediným problémom je phytophthora. V lete roku 2017 klesla epidémia v polovici júla. Stratil som 90% krov.

Pozrite si video: Ordinace roku na Adventním večeru Marie Zelena fashion (December 2019).

Загрузка...