Záhradníctvo

Ako vysádzať hroznové odrezky na jeseň

Rast hroznových kríkov nie je tak jednoduché. Najmä pokiaľ ide o chov. Získajte nové kríky môžu byť rôznymi spôsobmi: výsadba sadeníc, štepenie a štepenie. Dnes budeme hovoriť o tom, ako získať vinič v jednom z vegetatívnych spôsobov - štepenie.

Jesenná reprodukcia hrozna záhradkármi je považovaná za najúspešnejšiu a metódu rezania výsadby v pôde najmä. Koniec koncov, s príchodom jari, mladé rastliny dostanú impulz pre rozvoj, a prvé zhluky sú odstránené z nich už v druhom roku. Ako pestovať hrozno na jeseň s odrezky alebo chubuki, v ktorých bodoch by ste mali venovať pozornosť - to je téma článku.

Dôležité nuansy

Ak chcete odobrať samy semená, mali by ste sa postarať o zdravý sadivový materiál dlho pred výsadbou. Chubuki rezané z materských kríkov sa ukázalo ako vynikajúce počas obdobia plodenia, bez najmenších príznakov ochorenia.

Nemôžete použiť na rozmnožovanie odrezkov s mechanickým poškodením, predĺžené internodes. Odmietnutý je tiež zriedený a klenutý sadivový materiál.

Tip! Ak sa chystáte začať s rozvojom vinohradov, získajte odrezky z rastlín, ktoré rastú vo vašej oblasti: aklimatizovaný sadivový materiál sa zakladá lepšie.

Materské kríky sú vyberané vopred, môžete dokonca vytvárať značky na nich, takže na jeseň nebudete lákať vetvy kvôli rýchlemu rastu viniča. Začnite začať rezať, keď lístia bude lietať okolo vínnej révy. Rezy alebo chubukov pripravené s otlopodonivshis hrozno.

Ako zistiť, že víno je zrelé:

 • vetvy sú svetlo hnedé;
 • zelený výstrel, ak by bol v ruke, bude omnoho chladnejší ako vinič, ktorý je pripravený na rezanie;
 • zrelé odrezky umiestnené v 2% roztoku jódu zmenia farbu: roztok zmení na modrú farbu. Tukové výhonky na rezanie odrezkov nie sú vhodné, pretože nemajú schopnosť dať koreňový systém.
 • odrezky by nemali mať priemer menší ako 10 cm, s 3 alebo 4 živými púčikmi;
 • Chubuk dĺžka asi pol metra.

Príprava odrezkov

O tom, ako sa odrezky vykonávajú na viniči, a príprava sadivového materiálu závisí od toho, či sa hrozno vysádza. Preto by sa táto práca mala brať vážne.

Je to dôležité! Ak sú odrezky zasadené ihneď, sú ponorené do vedra s čistou vodou, ktorá sa má podávať vlhkosťou.

V iných prípadoch je rezací materiál zabalený do mokrej tkaniny a umiestnený v plastovom vrecku.

 1. Na rezanie odrezkov je potrebné použiť ostrý nôž alebo šrot. Hlavná vec je, že pri rezaní nepracovali vrásky a sploštenie kôry. Dávajte pozor na rez: ak je zrelý, bude biely. Oči na viniči by mali pevne sedieť a nemali by sa rozpadať, keď sú ľahko stlačené.
 2. Pri štepení sa škára urobí šikmo, pričom spodná časť rezu sa urobí vedľa oka a vrchol - 2 alebo 3 cm nad ľavými púčikmi. s stimulátorom rastu koreňov.
 3. Odrezky sa umiestnia do pilín alebo do pôdy, do ktorých sa pridá stimulátor rastu koreňov. V budúcnosti sa sadenice napojia a neumožňujú vysušiť hornú kómu zeme.

Ak na jeseň z nejakého dôvodu nie je možné rozdeliť odrezky na trvalé miesto, môžu byť udržiavané zviazané v zväzkoch v suteréne až do jari alebo zakopané v zákopoch vonku a chránené pre zimu.

Ponúkame sledovanie videa o tom, ako sa pripravujú hroznové odrezky:

A teraz o tom, ako sadiť rastliny:

 1. Odstránenie odrezkov začína na jeseň v októbri. Práca sa môže vykonať pred prvým zmrazením pôdy.
 2. Medzi vysadenými rastlinami by mala byť aspoň 2,5 metra.
 3. Medzi riadkami hrozna sú odsadené na 3 metre.
 4. Rezy sú pochované v pôde a sú odkvapkávané zemou a pošliapané po zemi. Pri výsadbe hrozna je potrebné zabezpečiť, aby na povrchu zostali najmenej dva pupene.
 5. Potom sa na každú rukoväť umiestni plastová fľaša a vrstva sa rozloží.
POZOR! Celkom sa pri pristávaní naleje do jednej jamy najmenej štyri vedrá vody.

Keď sa voda absorbuje, musí sa pôda uvoľniť, aby sa obnovil prístup kyslíka do hĺbky. Keďže hrozno je vysadené na jeseň pri teplotách blízkych nule, odrezky by mali byť ihneď pokryté ihličkami. Môžete tiež použiť piliny alebo rašelinu. Výška vrchu, schopná chrániť výsadbu hrozna pred mrazom, musí byť najmenej 30 cm.

Tip! Vzdušný priestor by mal zostať medzi jamkou a prvou vrstvou krytu.

Už na jeseň sa na chubukách vytvára výborný koreňový systém, preto na jar začína vegetatívny vývoj mladých sadeníc.

Namiesto záverov - tipy

Každý vie, že hrozno je tepelne milujúca rastlina. Koreňový systém odoláva teplotám pod -5 stupňov. Preto po výsadbe, odrezky sú mulched, a sadenice sú pokryté pre zimu.

Je to dôležité! Na výsadbu používajte chubuk, koreňový systém, ktorý nie je menší ako 3 cm.

Pri výsadbe odrezkov nasmerujte oči na juh alebo smerom k mriežkam. Potom bude ľahšie pracovať s hroznom.

Keď prvý sneh padne, dokonca aj v malom množstve, je žiaduce vyplniť ho na mladom pristátí.