Záhradníctvo

Lilek Vera

Výhody prírodnej zeleniny je ťažké preceňovať, pretože obsahujú maximálne množstvo užitočných minerálov, ktoré sú nevyhnutné pre ľudské telo. Medzi všetko stojí za zmienku zástupca, ako je baklažán. Obsahuje veľa sacharidov, bielkovín, glukózy, vlákniny, škrobu a ďalších prvkov. Súčasne existuje niekoľko odrôd, medzi ktoré patrí aj druh viery.

Navyše, pri pravidelnom používaní baklažánov sa výrazne posilňuje srdcový sval, čo minimalizuje pravdepodobnosť infarktu. Ak nie je možné odmietnuť chutné a užitočné plody?

popis

Vajcia Vera patrí k rannej dozrievacej odrode a je ideálna pre tých záhradníkov, ktorí nechcú dlho čakať na dozrievanie ovocia. Kroviny rastliny sú pomerne kompaktné a dosahujú výšku 73-75 cm. Listy baklažánu Vera sú stredne veľké. Ich farba je tradične zelená, ale s fialovým nádychom, tvarom vrubového vzhľadu. Rovnako ako väčšina druhov baklažánu Vera, kríky rastlín prakticky nemajú trny, alebo sú veľmi zriedkavé.

Zvyčajne po celú dobu, od výsadby kríkov až po vytvorenie plodov baklažánu Vera, je potrebné použiť hnojivo 3 až 5 krát. V niektorých prípadoch by sa to malo robiť častejšie.

Vplyv výživových nedostatkov

Každý obyvateľ v lete potrebuje vedieť, čo môže ohroziť neprimeraný počet prírodných prvkov:

  • Dusík. So zjavným nedostatkom rastlín sa pozoruje pokles listov. A získajú bledozelený odtieň a potom väčšina z nich spadne. Ovoce z baklažánu môžu dozrieť súčasne, ale sú veľmi malé. Situáciu môžete napraviť vytvorením dusičnanu amónneho, výkrmov vtákov. Hlavná vec nie je robiť poprsie.
  • Fosfor. Tento prvok je jednoducho potrebný pre normálny vývoj koreňového systému. Jeho nedostatok je charakterizovaný charakteristickou farbou listov rastliny vo fialovo-modrom odtieň. Iba tu by ste mali vedieť, že je potrebné udržiavať určitú teplotu pôdy, ktorá by mala byť vyššia ako 15 stupňov. Keď sa zníži, fosfor nebude absorbovaný rastlinami.
  • Draselný. Ďalším dôležitým prvkom periodického systému, ktorý je pre baklažány dôležitý, je Faith s nástupom plodného obdobia. Jeho nedostatok sa môže vyskytnúť, ak rastliny rastú v rašelinovej alebo pieskovej pôde. Toto je obzvlášť akútne v suchých podmienkach. Charakteristickým znakom môže byť žltnutie listov rastliny, ktorých okraje začínajú suché. Súčasne sa plody baklažánu Vera začínajú skrývať. Včasné zavedenie calimagnese alebo popola zabráni problémom a ochráni ovocie. Síran draselný môže poskytnúť dobrý účinok po kvete.
  • Vápnik. Bez tohto prvku nedosahuje vysoký výnos pri pestovaní baklažánu Vera v pôde s vysokou úrovňou kyslosti. Ak je to malé, koreňový systém rastlín spomaľuje rast, obličky zomierajú a obrysy listov "zdobia" biele pruhy. Aby ste kompenzovali stratu plodov, musíte použiť hnojivo na báze dusičnanu vápenatého alebo postriekať rastliny pomocou chloridu vápenatého.
  • Bor. Nedostatok tohto prvku sa často vyskytuje v mokradiach. Kvety rastliny stratia svoju schopnosť opeľovať a po určitom čase sa začnú rozpadať, čo vedie k výraznému zníženiu plodov. Včasné zavedenie boraxu alebo postrek s kyselinou boritou pomôže napraviť situáciu.
  • Horčík. Keď rastlina nemá tento prvok, na listoch sú viditeľné bezfarebné žily. Odporúčané množstvo Kalimagnese alebo popola to zabráni.
  • Mangán. Ak pôda obsahuje alkalickú látku a v nej je veľa humusu, potom je nedostatok prvku charakteristickým znakom takejto krajiny. Na listoch rastliny sú na žltých miestach viditeľné zaujímavé vzory. Síran manganičitý alebo jeho postrek vo forme roztoku len kompenzuje straty.

záver

Preto je možné pochopiť, že baklažán, rovnako ako potrebujeme vlastnú sadu živín, bez ktorej je normálny vývoj rastlín nemožný. Včasné obliekanie s pravidelným napájaním poskytne letným obyvateľom bohatú úrodu.

Загрузка...

Pozrite si video: Letní olympiáda dětí a mládeže 2017. lilek (Septembra 2019).