Záhradníctvo

Parthenokarpické squashes

Zucchini je veľmi bežná plodina medzi záhradkármi, pretože nie je veľmi ťažké ju pestovať, nevyžaduje si zvláštnu starostlivosť. Plody tejto rastliny sú veľmi chutné, rôznorodé chuťové a stravovacie vlastnosti. Z cukety môžete variť obrovské množstvo jedál a pripraviť sa na zimu.

Čo sú parthenokarpické odrody

Teraz čoraz viac a viac v agro obchode sú tašky z cukrovej semien a iných kultúr, na ktorých je nápis "parthenokarpický". Čo to znamená? Až doteraz mnohí záhradníci nepoznajú význam tohto slova alebo ho nesprávne chápu.

Často v zátvorkách vedľa tohto nepochopiteľného nápisu napíšete samoopelivú odrodu. Malo by sa však povedať, že parčenokarpická a samoopelivá odroda nie je tá istá vec. Partenokarpická cuketa je kultúra, ktorá produkuje ovocie bez opeľovania. V tomto prípade sa roztrhajú samy semeny.

Self-policing je úplne iný proces, v ktorom pistils a tyčinky z jedného kvetu sú schopné opeľovania bez účasti hmyzu. Takéto cukety rastú so semenami.

Niektorí výrobcovia napísali namiesto slova "samoopelivá trieda" vedľa slova parthenokarpické - "nevyžadujú opeľovanie". Takéto znenie bude správnejšie. Partenokarpicheskie cukety sú potrebné na ich pestovanie tam, kde neexistuje žiadny hmyz, alebo nie je dostatočný na opylenie. To sa často stáva v skleníkoch, ale cukety sú hlavne pestované v otvorenom priestore, preto môžu byť použité parthenokarpické odrody, aby sa neočakával dlhý výskyt vaječníkov.

Odrody squashových parčokokarpických druhov

Nie je príliš veľa odrôd parthenokarpických druhov cukety. V tejto časti uvádzame popis každého z nich.

Parthenon

Odstránené cukety môžu byť uložené až 5 mesiacov v tmavej chladnej miestnosti. Ak zelenina vzrástla príliš veľa, je lepšie zmraziť alebo zachovať niektoré z nich.

Zucchini je rastlina, ktorá veľmi miluje rusov. A na to, aby sa na stole strávila dobrá úroda bez ohľadu na poveternostné podmienky, je možné pestovať parthenokarpické odrody, ktoré dozrievajú včas a s vysokým podielom výnosov.