Záhradníctvo

Ako ukladať cesnak do plechovky

Mnohí pestovatelia zeleniny čelia problému - pestuje plodiny a nevedia, ako ich zachrániť. Cesnakové hlavy nie sú výnimkou. Od veľkej úrody až po zimu je niekedy možné ušetriť len tretinu. Cibuľové plodiny nemajú dobrú schopnosť dlhodobého skladovania, rýchlo hnijú, formujú. V zime začínajú kvitnúť a kŕmiť. Čo povedať o jarných mesiacoch, kedy sa chcete hojiť so srdečným cesnakom. Napriek tomu existujú spôsoby, ako zachovať úrodu až do jari.

Prečo si vybrať banku

Na správne uloženie cesnaku je potrebné pochopiť hlavný stav. Bude zostať vo vynikajúcom stave po dlhú dobu, ak zastavíte prístup k nemu baktériami a vzduchom. Pri skladovaní v bankách sa vytvárajú potrebné podmienky. Na predĺženie trvanlivosti musia byť poháre sterilizované a dôkladne vysušené.

Predtým, ako zvážime rôzne spôsoby, ako udržať cesnak v pohári, pár slov o všeobecných pravidlách ukladania. Nielen nádoba je podrobená dôkladnému sušeniu. Samotné hlavy musia byť suché.

Preto, ak to čas dovolí, čistenie cesnaku je lepšie odložiť v deštivom dni.

V sklenenej nádobe je možné skladovať ako lúpaný, tak aj cudzorodý cesnak. Niektoré ženy v domácnosti, aby ušetrili miesto, rozoberajte ich na klinček.

Ako ukladať cesnak do sklenených pohárov

Metóda č.1 Oddelené zuby

Uloženie cesnaku do sklenených pohárov začína rozoberaním hlavy do klinčekov. Každý z nich musí byť starostlivo skontrolovaný, odstráňte všetky plátky hnilobou, plesňou alebo poškodením.

Pred odstránením cesnaku na zimu musí byť sušený po dobu 5-6 dní. Nedávajte ju do blízkosti batérie, v takom prípade môže vyschnúť. Najlepšia možnosť je v miestnosti, na poschodí.

Klinčeky sú položené v pohároch a poslané na suché miesto. Veže nie je možné zatvoriť.

Metóda číslo 2 Celé hlavy

Cesnak nie je vždy rozobratý na plátky, je tiež uložený v pevných hlavách. Rovnako ako v predchádzajúcej metóde je potrebné rozložiť lúpané odpadky a vrchné vrstvy škrupín cesnaku do sklenených pohárov. A viac ako čokoľvek, nemusia naplňovať.

Nevýhodou tejto metódy, na rozdiel od prvej, je skutočnosť, že veľké hlavy vstúpia do nádoby trochu cesnaku. Navyše bez toho, aby ste cesnak rozlomili na malé kúsky, môžete vyhnúť hnilobe vnútri. V tomto prípade začne cesnak v pohári začať hniť.

Metóda číslo 3 so soľou

Ako zachrániť cesnak v celej zime, veľa recenzií a pripomienok na rôznych fórach. Mnoho ľudí píše: "ukladáme cesnak do soli." Účinnosť tejto metódy je testovaná časom. Skladujú rôzne druhy zeleniny soľou, pretože sú vynikajúcou konzervačnou látkou.

Soľné vrstvy medzi vrstvami cesnaku by nemali byť menšie ako 2-3 cm. Všeobecné kroky sú nasledovné:

 • Hlavy (alebo klinčeky) sú dôkladne vysušené. Je dôležité, aby zostali čerstvé a energické.
 • Aby sa zabránilo tvorbe foriem v bankách, sterilizujú sa.
 • Soľ sa naleje na dno nádrže. Mal by to byť bežný kameň, jódová soľ v polotovaroch sa nepoužíva.
 • Vrstvy po vrstve striedajú cesnak a soľ. Je potrebné skončiť vrstvou soli.

Ak chcete určiť, ako ukladať cesnak, musíte starostlivo prečítať podmienky a vybrať spôsob, akým chcete. Videá uvedené v spodnej časti článku vám pomôžu lepšie pochopiť a pochopiť komplikovanosť čistenia a skladovania skla.

Mnohí pestovatelia ukladajú cesnak s cibuľou. Tieto dve kultúry sa navzájom cítia skvelo. Obaja vyžadujú rovnaké podmienky na uchovanie.

Metóda číslo 4 Mletý cesnak

Ak sa napriek všetkým snahám začalo zhoršovať cesnak, je potrebné prijať naliehavé opatrenia.

 • Dobré zuby sú oddelené od zlého, vyčistené.
 • Pomocou mlynčeka na mäso sú zem (môžete použiť mixér).
 • Do výslednej suspenzie pridávajte soľ.
 • Vopred pripravené banky presunú hmotnosť a zatvárajú veko.

Cesnak uchovávajte v pohároch len v chladničke. Cesnaková masa sa používa pri varení. Nevýhodou je, že takáto hmotnosť nemôže byť dlho uložená.

Na predĺženie trvanlivosti sa hmotnosť na vrchole naleje so slnečnicovým olejom. Vytvorením vrstvy kvapaliny, ktorá neumožňuje prúdenie vzduchu cez produkt, mu umožňuje udržať si svoje chuťové vlastnosti dlhšie.

Metóda číslo 5 S múkou

Metóda je veľmi podobná predchádzajúcim, s tým rozdielom, že múka sa používa ako izolátor na jednu vrstvu cesnaku od druhej. Nedovoľuje, aby sa hlavy navzájom dotýkali a odstránili prebytočnú vlhkosť. Veľká vrstva múky je umiestnená na spodku a na vrchole takej "fufovej torty" - 3-5 cm. Trvanlivosť výrobku týmto spôsobom je dosť veľká.

Metóda číslo 5 V slnečnicovom oleji

Iba lúpané strúčiky sú vystavené skladovaniu v slnečnicovom oleji. Sú to docela husté vrstvy sú uložené v predpripravených bankách, a potom nalial malý. Sklenená nádoba je mierne pretrepaná tak, aby kvapalina vyplnila všetky medzery a bola rovnomerne rozložená. Na vrchole všetkých plátkov by mali byť tiež pokryté olejom.

Kým je cesnak uložený, olej je nasýtený jeho arómami. Preto sa dá použiť aj na varenie. Aby bolo ešte viac voňavé, mnohé ženy v domácnosti dodávajú do pohárov pepřové kukurice, rôzne bylinky a soľ.

Metóda číslo 6 víno

V stredomorskej kuchyni sa často používa cesnak zavádzaný vo víne. V hrnci sú klinčeky olúpané, lúpané. Na rozdiel od predchádzajúcej metódy ich netlačte príliš tesne. Víno sa pridá do nádrže. Môžete použiť len suché víno. Ale červená alebo biela - podľa uváženia hostesky.

Metóda číslo 7 Suchá

Cesnakové strúčiky sú nakrájané na tenké plátky a sušené. Cesnakové čipy sa získavajú. Môžete ich uložiť do vrecúšok alebo do sklenených pohárov. Jednoducho nezatvorte nádoby s viečkami. Tieto štiepky sa používajú pri príprave mäsových jedál, polievok. Zachovávajú všetky chuťové a priaznivé vlastnosti výrobku.

Niekoľko tipov na prípravu cesnaku na uskladnenie

Predtým, než zistíte, ako správne ukladať cesnak, musíte pochopiť, ako ho správne zbierať. Pri vrchole suchého počasia sa vysušujú hlavy v suchom počasí.

 • Každý pestovateľ zeleniny by mal vedieť, že je nemožné zbaviť cesnakových stoniek. Táto kultúra je jednou z mála, ktorá je sušená spolu so stonkami.
 • Po vysušení sú korene odstránené. Je to pohodlnejšie to robiť s veľkými nožnicami. Aj keď niektorí záhradníci streľou v ohni. Dobre uchováva kópiu vzorky, v ktorej korene nie sú úplne odrezané a nechávajú sa približne 3-4 mm.
 • Ďalšou etapou je výber režimu udržiavania teploty. Cesnak trvá dlhú dobu v teplotných rozsahoch - 2-4 stupňov alebo 16-20.

Žiarovky pred zberom môžu byť dezinfikované. Pre tento 0,5 l. slnečnicový olej žiari v ohni. Pridá sa 10 kvapiek jódu. Roztok sa dôkladne premieša a odstráni z tepla. Každá hlava sa striedavo ponorí do roztoku a potom sa vysunie na sucho na slnku. Tento jednoduchý postup umožní hosteskám zabudnúť na hnilobu a múčky na cesnaku. Tento postup by nemal vystavovať žiarovky zozbierané v suchom počasí. Budú dobre zachované.

Je dôležité správne vykopať kópie. Aby mnohí pestovatelia nerezali hlavy, používali vidlice. Po ich miernom vykopaní ich ďalej spájajú ruky. Pretiahnutím cesnaku zo zeme ho utrite rukavicou, aby ste odstránili zvyšky. Korene mierne pretrepávajú, aby ich čistili.

Bez ohľadu na zvolenú metódu je uskladnenie v bankách ideálne pre tých, ktorí nemajú vlastné suteréne alebo miesto, kde môžu zavesiť cesnakové pásy.

Pozrite si video: Pizza so šunkou a salámou. Marcel Ihnačák. Kuchyna Lidla (Júl 2020).

Загрузка...