Hospodárstvo

Katumskaya plemeno oviec

S rozvojom priemyselných technológií, ovce začínajú opakovať osud králikov sebestačného smeru, dopyt po ich kože dnes nie je veľký. Syntetické materiály sa dnes teplo lepšie ako prírodné kožušiny a obhajcovia ekologických výrobkov tiež nevedia rýchlo kúpiť prírodné kožušiny, pretože na získanie prírodnej kožušiny je potrebné zabiť zviera.

Ovce na vlnu nemusia zabíjať, ale vlna je drahšia ako polstrovanie a horšie sa ohrieva. Dnešné produkty z vlny sú vyrobené z vlny lamy a alpaky s prídavkom vlny angorskej kozy alebo angorského králika. Dokonca aj vlna merino oviec bola cenená nižšie. Hrubá ovčia vlna je prakticky bezcenná. Plášte ovčej kože z ovčej kože sú tiež mimo módy.

Práve na nízky dopyt po hrubých ovčiach kožiach sa vďačí svojmu vzhľadu katumovskému plemenu hovädzieho dobytka.

záver

Otázka, či chovatelia oviec majú záujem o to, či sú ľudia Katum plemenom zaregistrovaným v štátnom registri Ruska, obrátil vlastník malého poľnohospodárskeho podniku v Kumyu. Čo ukazuje, s najväčšou pravdepodobnosťou, ako ľudia Katum ešte nie sú zaregistrovaní. To nie je prekvapujúce, pretože už nebolo prijatých viac ako 8 generácií oviec Katumského. Štiepenie genotypu a vyradenie jedincov, ktoré nespĺňajú požadovaný štandard, bude trvať najmenej 10 rokov predtým, ako je plemenná skupina uznaná za plemeno. Napriek tomu je veľmi zaujímavý smer a nie je pochýb o tom, že s možnosťami a znalosťami majiteľa "Katoma" sa zaregistruje nové plemeno. Teraz "Katumy" predáva mladých chovných mláďat do súkromných rúk a chovatelia oviec, ktorí sú unavení z krájaní oviec, majú možnosť nakúpiť bežné jahňatá s chutným mäsom.