Recepty

Úžasná adjika na zimu

Počas leta potrebujete nielen čas na oddych, ale aj prípravu chutných príprav na zimu. Obľúbenou veľa gazdiniek je adjika. Nie je to len pikantná omáčka, ale aj výborná občerstvenie, ako aj prídavok k mnohým jedlám a prílohám. Áno, tam sa jednoducho šírite na čerstvý chlieb a to je pripravené na skvelé občerstvenie. Väčšina žien v domácnosti varenie docela veľa adzhika, pretože sa rýchlo rozchádza. Preto môžete vyskúšať niekoľko možností na prípravu. V tomto článku uvidíme neobvyklé recepty len úžasné adjika. Prvá možnosť je pripravená s jablkami a druhá s cuketou. Súhlasím, veľmi zaujímavé.

Adjika úžasné s jablkami

Najlepšie recepty na prípravu na zimu sú zvyčajne odovzdávané z generácie na generáciu. K týmto záchvatom možno pripísať nasledujúci recept. Ukazuje sa, že táto miska je dosť korenistá. Ale ako viete, nie každý má rád korenené jedlo. Preto sa množstvo horúceho korenia môže meniť v závislosti od ich vkusu a zdravotného stavu. Tí, ktorí majú boľavý žalúdok, je lepšie odmietnuť korenené jedlo.

Varovanie! Horúci korenie pre adjika je najlepšie čistiť jednorazovými rukavicami, takže si môžete šetriť pokožku pred spálením.

Takže pri príprave tohto polotovaru je potrebné pripraviť nasledujúce zložky:

 • 5 kilogramov zrelých paradajok;
 • 1 kilogram mrkvy;
 • 1 kilo papriky;
 • 8 kusov červenej horúcej papriky;
 • 1 kg stredne veľkých jabĺk;
 • 250 gramov lúpaného cesnaku;
 • 0,5 litra rastlinného oleja;
 • 6 polievkových lyžíc granulovaného cukru;
 • 4 lyžice soli.

Príprava takejto adjiky netrvá veľa času, čo je jej hlavná výhoda. Prvým krokom je umývanie a odlupovanie celej zeleniny. Rajčiaky je možné namočiť vo vriacej vode a odlúpnuť. Ale môžete tiež minúť tento okamih, pretože po brúsení sa takmer necíti. Odstránime kmeň a drievka z korenia, opatrne rozdrvíme všetky semená. Jablká sa rozrežú na 4 časti a tiež odstráni jadro. Peeling na jablkách môže zostať. Vyčistite a umyte mrkvu pod tečúcou vodou.

Teraz všetky pripravené zložky (mrkva, paprika, jablká a paradajky) sa rozomelú s mlynčekom na mäso alebo mixérom. Miešame pripravenú hmotu a položíme na malý oheň. V tejto forme adjika varí asi 2 hodiny. Teraz môžete pridať ďalšie komponenty.

Je to dôležité! Z času na čas veľa miešania, aby sa nelepil na dno panvy.

Cesnak by mal byť nasekaný nožom alebo mixérom. Pripravený cesnak, granulovaný cukor, rastlinný olej a soľ sa pridávajú do vriaceho adzhika. Teraz zostáva vriec schnuť ďalšie 10 minút a môžete pokračovať na seaming. Nepotrebujete vyháňať oheň. Stále vriace adjika sa naleje do pripravených nádob a valcuje sa. Banky pred tým by mali byť dôkladne umyté a sterilizované.

Z tejto časti sa získajú 14 až 15 polotónových plechoviek. Ak potrebujete viac alebo menej adzhika, potom zmeňte počet zložiek. Ak sa obrobíte v 700-gramových plechovkách, dostanete asi 10 kusov.

Adjika kick-ass s cuketou

Nasledujúci recept nie je menej úžasný a neobvyklý. Hlavnou zložkou v tejto adjike sú cukety. Keďže nemajú výraznú chuť, môžu ľahko absorbovať nasýtenú chuť iných zložiek. Takto môžete zvýšiť počet varených jedál a dať mu špeciálne zvýraznenie.

Teraz zvážte zoznam potrebných zložiek:

 • 1 kilogram cukety;
 • 150 gramov papriky;
 • 0,5 kg zrelých paradajok;
 • 150 gramov mrkvy;
 • 1-2 červené papriky;
 • 4 polievkové lyžice paradajkovej pasty;
 • 60 ml rastlinného oleja;
 • 2 hlavy cesnaku;
 • 30-40 ml tabuľky 9% octu;
 • 50 až 60 gramov granulovaného cukru;
 • kuchynskej soli na chuť.

Ako vidíte, cuketa je predovšetkým v tejto miske. Ak chcete urobiť, vyberte mladé ovocie bez semien. Ak má cuketa pomerne hustú pokožku, najlepšie je očistiť ovocie pred varením. Horúce korenie v miske a nemôžete ju pridať, alebo ju trochu pridať. Chuť adjika nebude trpieť tým, pretože cesnak mu dá pikantnú chuť.

Príprava obrobku pozostáva z nasledujúcich krokov:

 1. Najprv vyčistite (ak je to potrebné) a nakrájajte cuketu. Veľkosť kusov nezáleží, pokiaľ sú umiestnené v mlynčeku na mäso alebo mixéri. Prípadne môžete nakrájať ovocie na 4 kusy pozdĺžne a potom nakrájať na plátky.
 2. Potom vyčistite, umyte a nakrájajte na náhodné kusy mrkvy.
 3. Moja bulharská korenie, odrežte jadro a nakrájajte.
 4. Rozdrviť paradajky. Predtým môžete odstrániť kožu z ovocia. Ak chcete urobiť, rajčiaky na pár minút, vložte do vriacej vody, a potom sa presunul do studenej vody. Teraz sa koža ľahko odstráni z paradajok.
 5. Všetku pripravenú zeleninu brúste pomocou mixéra alebo mlynčeka na mäso. Hotová hmota sa prenesie do pripravenej misky a umiestni sa na malý oheň. Po varení sa adjika varí ďalších 20 minút. Po celú dobu sa hmotnosť musí často miešať, aby sa nelepila na steny panvy.
 6. Po 20 minútach pridajte paradajkovú pastu, stolovú soľ, granulovaný cukor, ako aj nakrájané horúce papriky na adjika. Potom nalejte do hmoty rastlinný olej a pokračujte v varení ďalších 10 minút.
 7. Teraz je potrebné pridať do zmesi jemne nasekaný cesnak a uvariť na päť minút.
 8. Nakoniec sa do adjiky vleje 9% octu, zmes dôkladne premiešajte, počkajte, kým sa znova varí a zhasne.
 9. Teraz sa hmotnosť naleje do sterilizovaných pohárov a valcovaných krytov. Potom sa musia polotovary obrátiť hore nohami a zabaliť do niečoho teplej (prikrývky alebo uteráka), až sa polotovary úplne ochladia.

Pre adjiki seamer používajte čisté sterilizované kontajnery. To znamená, že pred použitím nádoby by sa mali dôkladne umyť sóda a potom ich držať vo vriacej vode alebo v predhriatej rúre. Ihneď po ochladení sa adiaka pre zimu presunie na chladné miesto pre ďalšie skladovanie.

záver

Ako sme mohli vidieť, chutné a originálne polotovary je možné pripraviť rýchlo a ľahko. Úžasná adjika môže byť vyrobená z najjednoduchšej zeleniny a korenín. Vyššie uvedené recepty ukazujú, že na to môžete použiť pomerne nezvyčajné komponenty adzhika, napríklad cukety a jablká. Vo všeobecnosti sa nebojte odvážnych experimentov. Obvykle sa rodia kulinárske diela.