Záhradníctvo

Zucchini odroda Žlto-ovocná

Zucchini Zucchini patrí medzi vysoko výnosné odrody ruského chovu. Táto odroda je univerzálna a úspešne sa pestuje vo všetkých regiónoch Ruska. Výživové charakteristiky robia cuketa z tejto odrody vhodným diétnym produktom, ktorý vyhovuje aj malým deťom.

img "alt =" Zucchini cuketa "src =" sort-kabachkov-zheltoplodnij.jpg ">

Vlastnosti odrody

Zucchini Zucchini Zucchini je ranná zrelosť. Malé kríky tejto odrody majú veľké päťuholníkové listy stredne rozrezaného tvaru. Prvé cukety na tejto rastline začnú dozrievať po približne 45 dňoch od začiatku klíčenia.

Samotná cuketa s priemernou hmotnosťou 1 kg má dĺžku 20 cm. V tvare sa podobá na valček, ktorý sa zužuje smerom k stonke. Na hlavnom žltom pozadí cuketa viditeľne hustá oranžová sieť. Tenká kôra ovocia skrýva svetlo žltú alebo krémovú dužinu. Cuketa tejto odrody má výborné chuťové vlastnosti. Okrem toho je veľmi bohatá na vitamíny a minerály. Jedná sa o diétne ovocie: sušina v ňom bude asi 5% a cukor a ešte menej - iba 2,5%.

Táto odroda je odolná voči hlavným chorobám, ktoré postihujú cukety:

 • múčnatka;
 • hnilobe;
 • anthracnose.

Ak chcete zabezpečiť bohatú úrodu, je lepšie si vybrať slnečný pozemok na pestovanie. Ak spĺňate agrotechnické požiadavky, môžete zozbierať až 8 kg cukety na meter štvorcový.

Odporúčania pre pestovanie

Táto odroda sa môže pestovať ako semená a sadenice. Pri výsadbe by sa osivo malo riadiť jednoduchými pravidlami:

 1. Semená sa pestujú v pripravenej pôde koncom mája a začiatkom júna. Je lepšie si vybrať deň, kedy bude minimálna teplota pôdy 12 stupňov.
 2. Predzmesi lepšie dať trochu klíčiť, dávať im vo vlhkom handričku. Táto technika výrazne zvýši ich klíčenie.
 3. Pred zasiatím semien tejto odrody je potrebné pripraviť jamky. Vykopávajú sa každých 70 cm a dôkladne sa rozliajú teplou vodou. Keď sa voda trochu vstrebáva, môžete do každej jamky vysadiť 2-3 semená.
 4. Zasadené semená by mali byť pokryté fóliou, aby sa zabezpečili dobré tepelné podmienky. Po výskyte sadeníc by sa vo filme mali robiť otvory, aby mohli rásť.
 5. V každej studni musíte opustiť iba jedno silné klíčenie. Zvyšok sa opatrne odstráni.

Sadenice sa pripravujú 2-3 týždne pred zasadením do zeme. V tomto prípade nie je zle držať ju najskôr pod filmom, aby sa lepšie usadila na novom mieste.

Tip! Aby ste zabezpečili lepší prístup k slnečnému žiareniu na rastlinu a vaječníky, na začiatku jej vytvorenia odstráňte niekoľko hárkov v strede puzdra.

Tiež táto technika pomôže hmyzu opeľovačov pri hľadaní kvetov.

Pre tento druh cukety potrebujeme zalievať raz za týždeň na 2 litre na krov. V suchom leto by sa frekvencia mala zvýšiť na 2-3 krát týždenne.

Džúsky tejto odrody dokonale reagujú na organické hnojivá. Pri kŕmení sa dobre hodia infúzie mulleinu a trusov vtákov. Najlepšie obväzy sa najlepšie vykonávajú v troch etapách:

 1. Pred kvitnutím.
 2. V čase začiatku kvitnutia.
 3. Počas vaječníkov ovocia.

Zber tejto odrody sa zhromažďuje v auguste až septembri. Je potrebné vyrezať cukety tak, aby chvost zostal asi 5 cm. Pri zberu, aby sa zabezpečilo lepšie zachovanie plodov, ktoré neperia a nepoškodia.

Recenzie z cukrovej trstiny Žlto-ovocné

Anna, 29 rokov, Ufa Toto je druhá odroda žltkastého ovocia, ktorú som vysadila. Prvá, bohužiaľ, ochorela múčnatkou a takmer som nevidel plodinu. Bolo to napísané na taške s cukornatými semenami tejto odrody, ktorá je odolná voči múčnatke. Zasadil som ho zakorenené semená ihneď do zeme. Zábery sa dokonca museli zúžiť. Kríky kvitli veľmi rýchlo a začalo rásť veľa ovocia. Squashes rástla rýchlo. Roztrhol som ich malý. Ale ak cuketa rastie, zostáva dlhá a nezhustne ako niektoré odrody. Milovala chuť týchto cukety. Je veľmi jemný. Squashes sú dobre zachované. Celá zima ležala v šatníku a nikto nehneval. Dobre uspieť s ním twist. Niet divu, že balenie bolo napísané, že trieda je univerzálna. Určite odporúčam: Ekaterina, 43, Angarsk Prvýkrát som pestoval túto odrodu. Klíčivosť semien je dobrá. Dokonca som musel vytiahnuť niektoré, ale naozaj sa zvýšil. Rozkvitnite a začnite rýchlo začať. Cukrí veselá žltá farba, rastú na 2-6 kusoch na každom kuse. Keď som ich vysadil, nemyslel som, že by bolo tak veľa z nich! Zbierali sme cukety až do polovice septembra a nevedeli, kam ich dať. Najskôr sme ich držali v garáži, potom, keď to bolo zima, priniesol na balkón. Postupne som ich používal, ale niektorí zostali až do nového roka. Páči sa mi to chuť. Sú husté a šťavnaté. Neexistuje žiadna vodnatosť, čo sa deje v cukety. Páči sa mi táto odroda, budem ju znovu pestovať. Má dobrý klíčivosť a výnos. A jeho malé kríky môžu výrazne šetriť priestor na záhrade.