Nástroje a vybavenie

Plynová alebo elektrická zváračka - ktorá z nich je lepšia

Dosiaľ je horúca pištoľ najlepším zariadením, ktoré môže rýchlo vyhriať miestnosť. Ohrievač sa úspešne používa v priemysle, poľnohospodárstve, stavebníctve a doma. Hlavný rozdiel medzi zariadeniami je typ energie, ktorú používajú. Dnes budeme hovoriť o teplo plynových zbraní, budeme rozumieť s ich zariadenia a typy.

Zariadenie s horúcou pištoľou na plyn

Teplovzdušné pištole pracujúce na plyne na požiadanie nezostávajú za elektrickými analógmi. Ich popularita je spôsobená používaním čistého paliva v porovnaní s dieselovými jednotkami. V tomto smere môžete pridať vysokú účinnosť a minimálne emisie produktov spaľovania.

Zariadenie horáka sa podobá plynovému horáku, za ktorým je ventilátor. Celý mechanizmus je uzavretý vo vnútri oceľového puzdra. Pripojenie skvapalneného alebo zemného plynu sa uskutočňuje prostredníctvom reduktora. Pri zapaľovaní sú takmer všetky modely vybavené piezoelektrickým prvkom.

Je to dôležité! Tepelné zariadenie pracujúce na plyne sa nebojí teplotných zmien.

V závislosti od modelu sú plynové kanóny vybavené snímačmi, ktoré zlepšujú komfort používania zariadenia. Napríklad automatika môže reagovať na úroveň kyslíka v uzavretej miestnosti alebo na konci paliva. Takmer všetky plynové pištole sú vybavené termostatom, ktorý automatizuje proces. Regulátor reguluje spaľovanie, čoho dôsledkom je automatické vypnutie alebo zapnutie plameňa, keď sa dosiahne požadovaná teplota vo vnútri miestnosti.

Varovanie! Autonómna doba prevádzky zariadenia závisí od objemu skvapalneného plynu vo valci. Pri pripojení k hlavnému plynovodu je dlhodobo funkčná tepelná pištoľ.

Plynové jednotky, ako aj dieselové teplovzdušné pištole sú rozdelené podľa typu spaľovania na dva typy:

  • Ak je plameň horáka izolovaný vo vnútri komory a výfukové plyny sa vyskytujú cez hadicu, potom ide o pištoľ s nepriamym ohrevom. Účinnosť zariadenia je menšia ako účinnosť analógového prístroja s priamym ohrevom, ale zbraň môže byť použitá v obytných priestoroch.
  • Keď plameň z trysky pištole vyteká s výfukovými plynmi, takáto jednotka sa vzťahuje na priamy typ vykurovania. Náklady na takýto model sú menšie ako analóg s nepriamym ohrevom, ale zbraň sa môže používať len v miestnostiach, kde ľudia zriedka žijú.

Teraz sa pozrime na to, ako funguje plynová pištoľ. Vysokotlaková hadica cez prevodovku a solenoidový ventil sa dodáva do plynového horáka. Otvorené alebo uzavreté horenie sa vyskytuje v špeciálnej komore, za ktorou je namontovaný ventilátor. Pri pohybe jeho čepele spôsobuje motor poháňaný elektrickou energiou. Ventilátor zachytáva studený vzduch, poháňa ho okolo horáka a potom vytiahne pištoľ z trysky.

Na videu sa zobrazuje zariadenie na horúce kanóny:

Treba si uvedomiť, že plynové zariadenia predstavujú veľké nebezpečenstvo pre ľudí, ak sa nesprávne používajú. Samotná pištoľ nemá účinnú ochranu ako továrenské zariadenia. Ak naozaj potrebujete plynový ohrievač, nemali by ste ušetriť, robiť si vlastný dizajn. Lepšie si kúpte plynový pištoľ v obchode.