Záhradníctvo

Baklažán Balu

Balu baklažán je odroda, ktorá je prispôsobená na pestovanie v nepriaznivých klimatických podmienkach. Rastú dobre a prinášajú ovocie aj na otvorenom poli v sibírskych oblastiach, o čom svedčia recenzie miestnych záhradníkov.

Charakteristická odroda baklažánu Balu

Balu sa odvoláva na stredne skoré odrody. Tri mesiace po vzniku výhonkov je už možné nakrúcať celú zber.

ovocný

Rozmanitosť Balu ľahko vedieť, vďaka ovocím. Nie sú úplne normálne pre baklažán, hruškovitú a svetlo fialovú farbu s malinovým leskom. Balu je ideálny na varenie kaviáru - mäso je takmer bez semien, bielo, pokožka je tenká a jemná. Pre tieto kvality sa táto trieda teší zaslúženej popularite na hosteskách. Zelenina v čase dozrievania dosahuje až 160-200 g hmotnosti. Koža nerastie, rovnako ako u iných odrôd, než šetrí šéfkuchári, aby ich museli vyčistiť. Maso je bez horkosti a nevyžaduje predchádzajúce namáčanie.

Je to dôležité! V procese rastu, je potrebné skontrolovať rastliny, včas odstrániť zažltnuté a spadnuté listy. Na záhrade, kde rastú baklažány, by mala byť konštantná čistota bez listov a burín. Keď sa objavia škodcovia, môžete rastliny postriekať mydlom alebo tabakovým roztokom.

recenzia

Antonina, 37 rokov Barnaul, vždy som na mojom spiknutí vysadil baklažány. V tomto roku som sa rozhodol vyskúšať novú odrodu - Balu. Spýtala sa susedov, počúvala ich svedectvá a kupovala semená. Na obale fotografie sú veľmi pekné odrody baklažánu. Zelená rastlina na obrázku je brušná, mäsitá. Zasadil som semená do krabice pod filmom, rýchlo a priateľsky vzrástol - po troch dňoch už bolo zelené čistenie malých rastlín. V pôde pred zasiatím baklažánu pridal rašelinovú pôdu zo skladu. Po 20 dňoch boli stonky rastlín už silné, pružné, so 4-5 okrúhlymi listami. Pripravil som posteľ na túto odrodu vopred, vybral som najslnečnejšie miesto. Na novom mieste Balu zvyklo dobre - iba 5 z 30 klícík vyliahlo baklažány. Veľmi sa mi páčila vôňa baklažánov - tenká koža, v nej je takmer žiadne semeno. Pre kaviár dokonale zapadajú. Nasledujúci rok som sa rozhodol, že určite budem inú záhradnú posteľ. Pripravím miesto pre rastliny práve teraz - vyčistilo som záhradu, kde sa rozmnožila mrkva (hovoria, že baklažán rastú dobre po nej), nalial kompost a pokryl ju fóliou až do jari. Šaláty z tejto baklažánky sú veľmi chutné a pre kaviár preskakujeme celulózu cez mlynček na mäso - tam je takmer žiadne semeno a celulóza je podľa môjho názoru dosť silná. Pokiaľ ide o pestovanie Balu, s touto odrodou sme nemali veľa problémov. Sledujeme vlhkosť, odstraňujeme burinu, pravidelne oplodňujeme. V priemere 1,5-2 kg ovocia vychádzalo z minulého roka. Samotná rastlina vyzerá veľmi malebne - jasné listy, fialové veľké kvety zmiešané s tým istým ovocím Peter, 46 rokov, Ulan-Ude Sused so sladkosťami z jej záhrady. Odroda sa nazýva Balu. Krásne mäsité ovocie sa mi okamžite páčilo vzhľad a chuť. Rozhodla som sa ju sama vyradiť. Prosil som si na jeseň suseda a pripravil ihneď záhradnú posteľ. Rozhodol sa pripraviť pôdu pre sadenice. Listový kompost, rašelina, humus - všetko zmiešané so zemou a pokryté filmom. Sadenica je silná, kŕmenie semien ma potešilo. Keď boli transplantované do zeme, rastliny boli trochu "choré", ale to nie je kritické. Lahôdka je sama o sebe jedinečná kultúra. Čítal som recenzie o pestovaní baklažánov, niekto mi odporučil, aby som vedľa neho vytvoril radu s tabakom. Hovorí sa, že je to dobrý odstrašujúci škodca. Sadil som tabak vo vzdialenosti asi pár metrov od lôžka na liahni. Vofíny neboli, ale Colorado bramborový chrobák bol niekoľkokrát zozbieraný. Zvykol som si pletiť takmer každý deň - moja pôda bola bohatá a mokrá, buriny často vyliezli. Z každého kríža v sezóne zhromaždili takmer 2 kg baklažánu. Kaviár bol zatvorený, šaláty vyrobené na zimu - všetko z vašej záhrady.