Záhradníctvo

Baklažán Bibo

Mnoho záhradníkov pestuje niekoľko odrôd baklažánov vo svojej oblasti. To umožňuje vychutnať si túto krásnu zeleninu v prvých mesiacoch, na konci leta a na jeseň. Každý si sám vyberá presne odrôd baklažánov, ktoré má rád. Často na lôžkach a skleníkoch môžete vidieť biele, čierne, fialové a pruhované baklažány. Dnes budeme hovoriť o bielych, alebo skôr o odrode Bibo.

img "alt =" Vajcia Bibo "src =" f1-20.jpg ">

Popis kultúry

Bibo hybrid je skoro zrelý, je osiaty vo februári a marci a zber môže byť plánovaný na august - september. Lahôdky sa môžu pestovať ako na otvorenom poli, tak aj v skleníku.

Banány sú vysadené takto: najviac 65 cm medzi riadkami a najviac 35 cm medzi rastlinami v rade. Nie viac ako 4 - 6 kefiek na 1 metr štvorcový, pretože nedostatok miesta môže hrať krutý vtip s rastlinou a tam bude jednoducho žiadne zber. Výsev sa vykonáva do hĺbky nie viac ako 2 centimetre.

Je to dôležité! Aby sa najskôr zozbierala baklažánová baklažánka, nie je potrebné podrobiť sadenice vychystávaniu.

Bibo je vysadený na lôžkach, kde sa v predchádzajúcom roku pestovali mrkva, melóny, fazuľa, kôp a rôzne druhy šalátov.

Samotný krík je stredne veľký a dosahuje maximálnu výšku 90 cm. Ovocie rastie oválne s predĺžením bielej. Podľa štruktúry sú dokonca bez výrazného lesku pokožky. Priemerná veľkosť zrejúceho baklažánu je dlhá 18 cm a priemer 8 cm, s hmotnosťou približne 350 gramov. Kultúru môžete vidieť jasne na videu:

Maso ovocia je svetlo bez výraznej horkosti, s výbornou chuťou. Dokonale sú tieto baklažány vhodné na spracovanie na zimu, sú tiež použité na stewing a varenie. Okrem toho je možné ich dlho uložiť a pripravený na prepravu.

Funkciou baktérií Bibo je, že sú schopné priniesť ovocie v extrémnych podmienkach a rýchlo rastú. Kultúra má odolnosť voči ochoreniam, ako je mozaika, fusarium wilt.

Kultúrne recenzie

Mnohí záhradníci zdieľajú svoje názory na bibo baklažánov. Niektorí dokonca poskytujú celú praktickú radu o pestovaní a starostlivosti o plodinu:

Elena Selivanova, Omsk Pestá rastliny na dlhú dobu. Myslel som, ako pravdepodobne veľa záhradníkov, že rastúci baklažán je nepríjemný a je veľmi ťažké dosiahnuť úrodu. Áno, boli tam také časy, ale každý rok som túto metódu vylepšil a čoskoro som začal dostať dostatočné množstvo zrelých a chutných baklažánov. V posledných dvoch rokoch som vysadil niekoľko odrôd, niektoré fialové a druhé biely - Bibo. Začal som pristáť v polovici februára. Najlepšie je pripraviť pôdu vopred na jeseň alebo použiť skladovanie počas pristátia. Pred sejbou nepodrobím očkovanie semenami, pretože hybridy tohto typu sa vyznačujú tým, že ich výnos a vytrvalosť sú vyššie ako v iných, a preto nevyžadujú žiadnu špeciálnu prípravu. Zasielam semená do hĺbky 1 cm v škatuliach s upravenou pôdou, pokryť vrstvou voľnej zeminy a zakryť ich celofánom. Tak stávajú na mojom teplom mieste, kým sa nezobrazia baktérie. Po výseve semien odstráni celofán a položím krabice na slnečnú stranu, aby klíčky nemuseli zasiahnuť svetlo. Už v apríli som pripravený na rastliny, ktoré vyžadujú kalenie. Tvrdím ich rovnako ako ostatné sadenice. V zemi môžu byť vysadené až po zmiznutí mrazov a zem sa zahreje. Osobitná rada pri pestovaní baklažánov Bibo je stála zbierka zemiakového chrobáka z Colorada, ktorý miluje veľké množstvo lístkov baklažánu. Rešpektujú ich dokonca viac ako zemiaky. Preto sa pozerám cez postele ráno a večer a zhromažďujem všetkých škodcov. Ak sa nedokážem vyrovnať s chrobákmi sám, potom použijem postrek z škodcov. Minulý rok som začal pestovať na lôžkach vedľa lilkovníkov, nechtík alebo bazalky. Hmyz nemá rád vôňu týchto rastlín, takže chrobáky sú buď všeobecne chýbajúce alebo veľmi málo. Zvyšok starostlivosti je, ako zvyčajne, pletie, napájanie a kŕmenie. Ako som už povedal, moja najobľúbenejšia odroda je baklažán Bibo. Plody tejto kultúry nie sú modré, ako sme zvyknutí, ale biele, veľmi chutné a veľké a tiež vôbec nehorské. Táto odroda je pomerne odolná voči teplu, rastlina má veľa listov. Mám rád biele ovocie nielen kvôli ich chuti, ale aj preto, že na záhrade vyzerajú veľmi exoticky. Pri pestovaní baklažánov nepoužívam nejaké tajné alebo príliš komplikované techniky, ale moja rodina sa každoročne spája s týmito lahodnými plodmi a mám dosť na zber. Mimochodom, kupujem semená iba v obchodoch, pretože niekoľkokrát ich kupovali od zberateľov, ale z nejakých dôvodov sa tieto baklažánky neodrazili a ani nedospeli.

Rôzne recenzie o odrode Bibo

Tieto baklažány sú jedným z najpopulárnejších medzi záhradkármi po celom Rusku, či už na južných územiach alebo na severe, dokonale sa zakorenili v každom podnebí. Tu sú niektoré obdivujúce recenzie o tomto hybride:

Anna Miklyaeva, Orenburg Len túto prírodu zbožňujem, je to moje najzákladnejšie. Moja rodina a ja zhromažďujeme rané baklažánky a vychutnávame si ich jedinečnú chuť, zatiaľ čo iné čakajú na ovocie. Mikhail Vasyukov, Petrohrad V Bibo som vyrábal niekoľko rokov a môžem povedať, že táto odroda má samozrejme výhodu v porovnaní s ostatnými. Ale len jedna vec ma zmätuje - to je ich biela farba, ale ja nie som zvyknutý na takéto baklažánky Olga Petrova, Tyumen Môj manžel je kaukazský, preto často robíme kavkazské jedlá a takmer vždy majú baklažány. Používam odrodu Bibo a jedlo je jednoducho vynikajúce. A môj manžel hovorí, že s takým lístkovým lístkovým vajcom, ako v detstve.Vera Guseva, Moskva Na tri roky svojej záhradnej pracovnej skúsenosti môžem len povedať jednu vec - Bibo baklažánové kombinujú výbornú chuť a jednoduchosť kultivácie. Ale možno to je len pre mňa, aby som sa o ne postaral. Jediná vec, ktorá ma obťažuje počas ich ovocnej sezóny, je armáda bramborových chrobákov. Naučila som sa s nimi zvládnuť, ale aj keď sú tieto listy konzumované týmto hmyzom, baklažánky naďalej vyberajú farbu a prinášajú ovocie. "Maria Kasatkina, Barnaul Ja som týždeň a pol zberal baklažány. Pre seba som dospel k záveru, že v budúcom roku budem vysádzať len bibo, Elvira Rakova, Vsevolozhsk Bibo mi poradil predávajúci v obchode, keď som bol nový pre záhradníctvo a vyberal si semená na výsadbu. Teraz som jej veľmi vďačný, pretože tieto baklažány sú len zázrak - existuje len málo semien, jemné mäso, točil sa na zimu a vezme veľa času v sezóne.

záver

Môžete pestovať každú kultúru, ale rastie to dobre, ale aj získať ovocie je veľmi ťažké. Banány sú považované za veľmi pekné pri pestovaní. Bibo odroda je skvelá možnosť pre začínajúcich podnikateľov v záhradníctve a tých, ktorí nie sú zvyknutí tráviť čas na neustálu starostlivosť bez toho, aby dostali žiadne ovocie.