Recepty

Sterilizácia plechoviek s vriacou vodou

Je nepravdepodobné, že by niekto tvrdil, že fáza sterilizácie pri príprave konzervovaných potravín na zimu je jedným z najdôležitejších. Koniec koncov je to vďaka týmto dobre vykonávaným postupom, ktoré si môžete byť istí, že vaša práca nebude zbytočná a že v zime budú vaše blízke spolu s vami schopné vychutnať skutočne chutné a zdravé výrobky. Tento článok popisuje jednu z najstarších metód dezinfekcie riadu - sterilizáciu plechoviek s vriacou vodou. Uvádzajú sa hlavné rysy a jemnosti tohto procesu, ako aj výhody a nevýhody tejto metódy.

Nástroje a príslušenstvo

Paničky používajú sterilizáciu plechoviek vo vriacej vode viac ako 100 rokov. Jedná sa o jeden z najtradičnejších spôsobov sterilizácie riadu počas konzervovania. Vo vriacej vode sa medicínske nástroje pre operácie dlho sterilizovali. Áno, táto metóda vám umožňuje zbaviť sa väčšiny mikroorganizmov známych vedám. Čo potrebujete na sterilizáciu vriacou vodou?

Najprv je potrebná veľká nádoba na objem. No, ak jeho kapacita je asi 15-20 litrov. Avšak, ak máte malý počet malých pohárov, potom budú stačiť 5 až 6 litrové kovové kontajnery. Pre prácu je výhodné, že panvica má široké dno, to znamená v rozmeroch, jeho výška musí byť podstatne menšia ako priemer jej dna.

Ak chcete sterilizovať varením, musíte tiež pripraviť niektoré čisté bavlnené uteráky.

Tip! Pred použitím sa odporúča žehliť na oboch stranách žehličkou pri maximálnej teplote.

Ak chcete získať plechovky a veká z vriacej vody, je veľmi žiaduce mať špeciálne kliešte. Navyše, pri viečkach to môžu byť obyčajné kliešte pre domácnosť, v extrémnom prípade, pri absencii ich veka, môžete jemne vyzdvihnúť bežnú vidličku. Ale pre bezpečnú extrakciu plechoviek je veľmi žiaduce mať špeciálne kliešte.

Zvyčajne sú to dve časti ľahkého kovu, prekladané ako nožnice, s dĺžkou 25-30 cm, každý kus má rukoväte vo forme prstencov ako nožnice na každej strane. Na druhej strane každej časti je kovová časť ohnutá v tvare polkruhu. Keď sú kombinované, vytvárajú veľmi pohodlný tvar krku, pomocou ktorého môžete jednoducho a bezpečne uchopiť pohár za horný a vytiahnuť ho, prázdne aj plnené vriacou vodou.

Zvlášť vhodné je používať toto zariadenie na sterilizáciu plechoviek, ktoré už sú naplnené niečím, ale môže byť tiež užitočné na bezpečnú extrakciu prázdnych plechoviek počas vriacej vody.

Nakoniec budete potrebovať samotné poháre a viečka. Je to ich úplná sterilita, ktorú musíte dosiahnuť.

Príprava na sterilizáciu

Najprv musíte pripraviť správny počet plechoviek. Vždy vyberte trochu väčší počet plechoviek, ako potrebujete, pretože odloženie ďalšej strany môže byť oveľa jednoduchšie ako opätovné spustenie celého procesu.

Je to dôležité! Majte na pamäti, že sterilizácia sa spravidla uskutočňuje tesne pred okamihom valcovania plechoviek.

Nie je vždy bezpečné používať sterilizované poháre nasledujúci deň alebo dokonca po niekoľkých hodinách - je lepšie, aby ste neriskovali svoje zdravie.

Všetky banky musia byť skontrolované na trhliny a možné čipy. Koniec koncov, dokonca aj kvôli malým trhliny banky môže prasknúť v procese vykurovania. A čipy, ktoré sú k dispozícii na krku, vám nedovolia hermeticky uzavrieť plechovku a preto môže dôjsť k strate vašej práce. Banky, dokonca aj pri najmenšom podozrení na mechanické poškodenie, by boli obozretné odložiť.

Potom sa banky dôkladne umyjú. Ak je znečistenie silné, je lepšie používať mydlo pri umývaní a iba potom sóda. Aj v prípade silného znečistenia môžete všetky nápoje zmáčať v teplej vode s obsahom sódy niekoľko hodín. Iba potom sa znovu umyjú sóda a dôkladne opláchnu pod tečúcou vodou.

Obaly obvykle používajú nové. Pri použití opakovane použiteľných skrutkových uzáverov sa uistite, že sú rovnomerné, bez smaltovaných čipov. Oni sú umyté rovnakým spôsobom ako banky.

Vlastnosti samotného procesu

Bohužiaľ, mnohí veria, že sterilizácia plechoviek s vriacou vodou je len to, že umývané plechovky sú umiestnené na drevenej doske a naplnené vriacou vodou o polovicu alebo dokonca tretinu. Po ochladení sa používajú na konzervovanie. Takáto zjednodušená metóda vám môže ešte vyhovovať, ak budete v týchto nádobách skladovať výrobky, ktoré budú konzumované počas jedného až dvoch týždňov a budú uložené v chladničke.

Pri dlhodobej konzervácii potravín na zimu je táto metóda sterilizácie plechoviek úplne nevhodná.

Táto sterilizácia je nasledujúca. V pripravenom kontajneri veľkého objemu inštalujete počet plechoviek, najlepšie s hrdlom nahor, ktoré úplne vniknú.

Varovanie! Banky by nemali byť navzájom v kontakte, preto je vhodné medzi nimi umiestniť malé drobné utierky na dne panvice a medzi nimi.

Hrniec s plechovkami je naplnený vodou a plechovky musia byť úplne naplnené vodou. Potom sa panva nasadí na veľký oheň a voda sa rýchlo uvedie do varu. Požiar môže byť mierne znížený a banky sú varené po určitý čas. Čas strávený plechovkami v ohni vo vriacej vode závisí predovšetkým od objemu plechovky. Ako dlho by mali banky variť?

Mnohé dokonca skúsené ženy v domácnosti, používajúc túto metódu sterilizácie, robia bežnú chybu - držte banky vo vriacej vode krátky čas, 5-6 minút a verte, že to stačí. Iní nedisponujú časom varu pohárov v závislosti od ich objemu - a všetky banky sa varia 15 minút. Obidva prístupy nie sú úplne správne, pretože v druhom prípade pre malé nádoby s objemom nepresahujúcim 0,5 litra stačí len 6-8 minút varu.

  • Banky do 1 l potrebujú variť 10-12 minút.
  • Ak má banka objem od 1 do 2 litrov, potrebuje 15-18 minút.
  • Banky od 2 do 3 litrov vyžadujú sterilizáciu 20-25 minút.
  • Napokon, plechovky s objemom 3 litre alebo viac musia byť varené pol hodiny alebo dlhšie.
POZOR! Doba varenia sa odchyľuje od okamihu vriacej vody v panvici.

Čas sterilizácie vo vriacej vode je jedným z hlavných faktorov pre bezpečnosť procesu, pretože koľko minút varenie banky závisí od toho, ako sa zaručuje, že spóry rôznych organizmov sú na jej povrchu zničené.

Ďalším dôležitým determinantom bezpečnosti sterilizácie je, ako rýchlo, po odstránení hrnca z vriacej vody, že bude naplnený potrebným obsahom a bude sa točiť sterilizovanou krytom.

Je veľmi dôležité, aby ste sterilizovali plechovky vo vzduchu dlho. Odporúča sa ihneď po vytiahnutí z kief z vriacej vody a vyliatiu prebytočnej vody s pripraveným rastlinným alebo ovocným prípravkom. Avšak pred naplnením sterilizovaných nádob s ovocnými prípravkami je dôležité ich dobre vysušiť. Banka, ktorá sa vyberie z vriacej vody, spravidla veľmi rýchlo vysychá pri izbovej teplote. Zároveň ho položte na žehličku s krkom nadol.

Skrutkovacie uzávery sa dajú ľahko sterilizovať v tej istej nádobe, kde sa plechovky sterilizujú. Pri kovových vešiakoch stačí 15 minút varu. Špeciálne umelohmotné uzávery na konzervovanie sa vkladajú do vriacej vody na niekoľko sekúnd, preto je lepšie použiť pre nich samostatný kontajner.

Výhody a nevýhody metódy

Samozrejme, spôsob sterilizácie plechoviek vo vriacej vode má oba plusy a zrejmé prípady. Výhody tejto metódy zahŕňajú:

  • Jednoduchosť a všestrannosť - kontajner s horúcou vodou sa nachádza v každom dome. Navyše, takáto sterilizácia sa môže uskutočniť aj v poľných podmienkach na oheň v hrnci, ak takáto potreba existuje.
  • Sterilizácia viečok sa môže vykonávať priamo s brehmi - nie je potrebná samostatná misa.
  • Ideálna sterilizácia vo vriacej vode pre malé nádoby, ktoré ľahko zapadajú do takmer každého hrnca.

Metóda má však svoje nevýhody:

  • Kuchyňa alebo iná miestnosť, v ktorej sa sterilizácia vykonáva, je naplnená horúcou parou, čo je celkom nepríjemné, najmä v letnom období. A s veľkým množstvom prázdnych priestorov sa riskuje, že sa stane skutočným kúpeľom.
  • Ak je použitá voda dosť tvrdá, všetky soli sa ukladajú na vnútorný povrch plechoviek a potom sa zmiešajú s vašimi predliskami.

Avšak napriek všetkým možným ťažkostiam je sterilizácia plechoviek vo vriacej vode stále obľúbená medzi domácimi kvôli jej jednoduchosti, najmä v krajinách a dedinách, kde nie sú vždy k dispozícii moderné kuchynské spotrebiče.