Recepty

Sterilizácia plechoviek v rúre s polotovarmi

Sterilizácia plechoviek v rúre je obľúbenou a osvedčenou metódou mnohých žien v domácnosti. Vďaka nemu nemusíte stáť blízko obrovského hrnca s vodou a bojíte sa, že nejaká banka znova praskne. K dnešnému dňu väčšina z nich už prešla na modernejšie spôsoby sterilizácie a sú veľmi spokojní s výsledkami. Pozrime sa, ako správne vykonávať takú sterilizáciu nielen prázdnych plechoviek, ale aj kontajnerov s polotovarmi.


Sterilizácia plechoviek v rúre

V rúre je veľmi pohodlné a ľahko sterilizovať prázdne plechovky. A nezáleží na tom, akú veľkosť sú. V rúre sa dá namontovať viac nádob ako v mikrovlnnej rúre alebo panve. Niektoré ženy v domácnosti sterilizovali taktiež kovové kryty.

Banky najprv umyte a otočte ich na suchý uterák na sklenenú vodu. Potom vložte nádobu na plech na krk. Môžete tiež dať plechovky len na mriežku. Kachle sú zapnuté tesne pred umiestnením nádoby do nej. Alebo hneď po tom, čo ste uviedli banky do vnútra.

Varovanie! Pec sa zohreje na teplotu 150 ° C.

Ihneď po ohriatí rúry na požadovanú teplotu je potrebné zistiť čas. Pri polotorových plechovkách bude trvať najmenej 10 minút, nádoby na jeden liter by sa mali sterilizovať asi 15 minút, dvojlitrové nádoby by mali byť ponechané v rúre 20 minút a trilitrové nádoby po dobu pol hodiny. V blízkosti plechoviek môžete vložiť potrebné kryty. Nemali by však mať gumové časti.

Mnohí považujú túto metódu sterilizácie za najvhodnejšiu. Ale čo keď sa predpisuje, aby sa ohrievali nádoby s prázdnym? Aj v tomto prípade vám rúra môže pomôcť. Nižšie uvidíte, ako to urobiť správne.

Sterilizácia polotovarov v rúre

Rovnako ako v predchádzajúcom prípade by sa banky mali umývať vo vode pracím prostriedkom a sódom. Potom sa sušia na uteráku tak, aby voda bola úplne sklenená. Potom sa kontajner naleje do šalátu alebo džemu. Spracovanie takéhoto zavádzania nastane nasledovne:

  1. Tara môže byť umiestnená v studenej alebo mierne teplej rúre.
  2. Je položená na pripravenom plechu alebo na grile.
  3. Z každého kontajnera je pokrytá kovovým vekom. Oni jednoducho dávajú na vrchol nie točenia.
  4. Nastavte teplotu na 120 ° C.
  5. Po zohriatí rúry na požadovanú teplotu je potrebné držať nádobu dovnútra po potrebný čas. Je potrebné si všimnúť čas od okamihu, keď sa na povrchu objavia bubliny. V receptore by malo byť uvedené, koľko obrobku spracovať. Ak v ňom nie sú žiadne informácie, potom sú polotovary sterilizované rovnako ako prázdny kontajner.
  6. Potom musíte pečať z rúry opatrne odstrániť. Aby ste to urobili, nezabudnite používať kuchynské náradie a uteráky. Kontajner musí byť držaný dvomi rukami. Po tomto spoji vložte suchý uterák. Ak je trochu mokrá, nádoba môže prasknúť z poklesu teploty.
Varovanie! V rúre sa môžete súčasne zahriať zo 6 na 8 plechoviek (hovoríme o litrových a pololitrových nádobách).

Ako správne sterilizovať viečko

Najprv musíte skontrolovať kryty na prípadné poškodenia. Nepoužiteľné kryty sú vyhodené a dobré sú ponechané na ďalšie spracovanie. Môžete to urobiť rôznymi spôsobmi. Niektoré ženy v domácnosti ich dali do pece s bankami. Iní sa domnievajú, že je najlepšie ich jednoducho uvariť do malého kahla.

Je to dôležité! Uzávery sa sterilizujú počas 10 minút.

Takže môžete spracovávať kryty ľubovoľným spôsobom pre vás. Hlavnou vecou je vydržať potrebný čas. Varenie pokryte alebo držte v rúre, musíte ich veľmi starostlivo dostať. K tomu použite kuchynské kliešte, ktoré sa používajú na mäso.

Čo je potrebné zvážiť

Ak chcete celý proces úspešne, musíte spomenúť niektoré pravidlá:

  1. Tepelné kontajnery môžu byť pri rôznych teplotách od 100 do 200 stupňov. Doba uchovania plechoviek by sa mala meniť v závislosti od teploty, ak je teplota vysoká, potom sa čas zodpovedajúcim spôsobom zníži.
  2. Je potrebné, aby ste nádobu vybrali z rúry veľmi starostlivo. Taktiež nemôže byť dlho udržiavaná v miestnosti po tom. Pripravená konzervácia na zimu sa okamžite naleje do horúcich pohárov. Ak sa nádrž ochladí, môže dôjsť k prasknutiu v dôsledku poklesu teploty.
  3. Pri studenom roll-up, naopak, musíte najprv vychladnúť a potom iba vyplniť obsah.

Niektorí veria, že viečko sa v rúre nezohrieva. Aj na tieto účely v žiadnom prípade nemôže používať mikrovlnnú rúru. Najlepšie je len ich vriec vo vode počas 15 minút. Ale banky môžu byť sterilizované v mikrovlnnej rúre je dokonca možné. Nie je to menej výhodné ako v rúre. A najdôležitejšou výhodou takýchto metód je, že v miestnosti nebudú žiadne pary. Budete sa cítiť pohodlne a nebudete unavený vôbec, pretože nebudete dýchať silný vlhký vzduch.

záver

Aké je dobré, keď sa príprava na zachovanie zimy nevyčerpáva a neprináša žiadne nepríjemnosti. Sterilizácia polotovarov v rúre je presne taká. Nie sú potrebné veľké hrnce a veľa vody. Teplota v rúre s polotovarmi by mala byť vyššia ako 100 ° C. Sterilizované nádoby rýchlo, nie viac ako 25 minút. Ak je to pololitrová nádrž, potom vo všeobecnosti len 10 minút. Je to skvelý spôsob, ako to všetci vyskúšať!