Záhradníctvo

Birch decht z drôtov

Predtým, keď neexistovali žiadne iné chemikálie na kontrolu škodcov, naši predkovia dokázali vytvoriť úžasnú úrody všetkých druhov plodín. Ako to urobili? Faktom je, že predtým boli použité iba populárne metódy kontroly škodcov. Napríklad veľa použitých dechtov zabíja väčšinu hmyzu. Nižšie uvidíme, ako používať brezový decht v záhrade drôtov a iných škodcov.


Vlastnosti brezového dechtu

V skutočnosti sa vyznačujú 2 druhmi dechtu. Oba sú vyrobené z brezy, ale úplne inak. Na prípravu brezového dechtu vedie sušená destilácia mladých brezových kôrovcov. Takýto proces trvá veľa času, ale plne ho ospravedlňuje. Produkt Berestovy tar má príjemnú vôňu. Často sa používa na liečbu kožných ochorení, ako aj ústnej liečby.

Varovanie! Na rozdiel od brezovej kôry má brezový decht nepríjemný ostrý zápach. Je mastná a skôr tmavá.

Birch decht je ocenený svojimi vynikajúcimi liečebnými vlastnosťami. S ním liečte ochorenia húb. Používa sa tiež ako antimikrobiálna a antiseptická látka. Používa sa nielen v medicíne, ale aj v záhradníctve, ako aj v kozmeteológii. Ale teraz budeme hovoriť o použití tejto látky v záhrade.

Ochrana proti škodcom

Birch decht môže úplne nahradiť chemikálie od škodcov. Pomáha bojovať proti týmto škodcom:

  1. Colorado chrobák. Výrobok z dechtu pomôže priviesť bramborový chrobák Colorado na zemiakové lôžka, ako aj na kepky baklažánov a papriky. Na prípravu lieku je potrebné pripraviť 10 litrov vody, 10 gramov brezového dechtu a 50 gramov bežného mydla na pranie.
  2. Cibuľa lietať. S pomocou dechtu vedie prevenciu cibuľových much. Za týmto účelom, pol hodinu pred výsadbou, sú cibule umiestnené v obale s dechtom a dobre zmiešané. Pre 1 kg cibule budete potrebovať jednu polievkovú lyžicu tejto látky. Môžete tiež vodu už zasadenej cibule s dechtom. Na prípravu roztoku v tej istej nádobe skombinujte lyžicu dechtu, 30 g mydla a 10 litrov studenej vody. Po niekoľkých týždňoch sa postup opakuje.
  3. Kapusta. Motýle môžu značne poškodiť plodiny kapusty. Na ochranu lôžok môžete umiestniť okolo pozemku pomocou kapustových kolíkov. Potom sú zabalené s nepotrebnými handry, ktoré boli predtým navlhčené v produkte dechtu. Táto metóda vydesí kapustu.
  4. Kapusta lietať. Ak chcete odpudzovať, hmyz by mal pripraviť špeciálny mulč. Piliny sú navlhčené roztokom dechtu a posypané zeminou okolo hláv. Roztok sa pripraví v množstve 10 litrov kvapaliny na 1 čajovú lyžičku dechtu.

Boj drátov

Najčastejšie drôt zasahuje postele so zemiakmi, aj keď má rád sviatok na iných koreňových plodinách. Aj najsilnejšie chemické lieky nie sú schopné úplne zničiť škodcu. Použitie brezového dechtu, aby bolo ľahšie ako kedykoľvek predtým.

Mali by ste začať boj pred sadením zemiakov v otvore. Na výsadbu sa spracuje roztok na báze dechtu. Ak to chcete urobiť, v jednej 10-litrovej nádobe premiešajte vodu a jednu lyžicu dechtu. Roztok sa dôkladne premieša a potom sa aplikuje na hľuzy zemiakov pomocou spreja.

Pre tých, ktorí pestujú zemiaky pomocou metódy semien, je vhodná nasledujúca metóda:

  • je potrebné pripraviť roztok dechtu z 10 litrov vody a 2 čajové lyžičky látky;
  • zmes sa ponechá na hodinu, aby sa získala;
  • potom vykopať otvory na výsev semien;
  • použitím rozprašovacieho roztoku sa postrekujú všetky pripravené jamky;
  • začnite siatie semien.

Ak sa lokalita nikdy nezaobchádzalo, môžete vykonať ochranu proti šokom. Na tento účel najskôr spracujte hľuzy zemiakov a potom studne pomocou roztoku dechtu. Potom môžete použiť iba jednu z týchto metód.

Ak pestujete zemiaky s hľuzami, môžete vykonať ďalšiu profylaxiu od drôtov. Na tento účel najskôr pripravte hľuzy sami. Obyčajne sa rozprašujú alebo ponoria do roztoku dechtu. Potom sa zemiaky umiestnia do vykopaných otvorov, ale nie v spěchu na pochovávanie.

Ďalej budú pre nás užitočné piliny a opäť rovnaké riešenie brezového dechtu. Prvým krokom je pripraviť riešenie podľa vyššie uvedeného receptu. Mali by sa významne znížiť počet zložiek. Objem roztoku závisí od veľkosti plochy a počtu pilín.

Pripravte zmes mierne navlhčite piliny a ľahko posypte zemiaky umiestnené v studniach. To poskytne dodatočnú ochranu plodiny. Nezabudnite, že tieto metódy môžete použiť ako samostatne, tak v kombinácii. Nižšie vidíte video, ktoré jasne ukazuje, ako to urobiť.

záver

Z tohto článku môžeme konštatovať, že by sme nemali zanedbávať populárne metódy na kontrolu škodcov. Ako vidíte, takéto metódy sa ukázali ako vynikajúce v praxi. Okrem toho je dechtový produkt plne ekologickou látkou, ktorá nepoškodzuje ľudský život a zdravie. Samozrejme, budete musieť stráviť trochu viac času ako ste sa pripravovali. Vynaložené úsilie bude určite odmenené.

Hore opisuje, ako zaobchádzať s iným bežným hmyzom, ktorý každoročne zničí časť našej plodiny. Nedovoľme, aby sa na svojej záhrade usadili žiadni škodcovia!