Krajinný dizajn

GSM alarmový systém s kamerou

Otázka ochrany ich územia a osobného majetku je vždy dôležitá pre každého vlastníka. Často majitelia prímestskej oblasti dostanú strážny pes, ale ak je človek zriedka doma, je problém kŕmenia zvieraťa. V takomto prípade príde na záchranu elektronické zariadenie. Teraz je veľmi populárne dávať GSM alarm. Jedna hodina alebo iná verzia - Smart hodinky. Hoci okrem nej existujú iné podobné typy bezpečnostných systémov, ale všetci pracujú na tom istom princípe.

Ako GSM alarm

Moderný trh ponúka veľa bezpečnostných zariadení. Okrem inteligentného hodinky sa odporúča aj systém GSM Dacha 01. Môžete ho nájsť aj pod názvom TAVR. Avšak bez ohľadu na to, ako je značka pomenovaná, hlavným prvkom každého GSM systému je senzor. Ak sa útočník pokúša preniknúť do cudzieho územia, spadá do rozsahu elektronického zariadenia. Spustený senzor okamžite vyšle signál do telefónu majiteľa.

Moderné bezpečnostné systémy s modulom GSM môžu byť vybavené niekoľkými snímačmi, ktoré vykonávajú rôzne úlohy, napríklad mikrofón alebo videokameru. To umožňuje majiteľovi dať a počuť úplný obraz o tom, čo sa deje na jeho území. Vďaka mikrofónu majiteľ má kedykoľvek možnosť využiť prehliadku zavolaním na chatu.

Hlavné typy bezpečnostných systémov GSM

Bez ohľadu na značku bezpečnostného systému sa všetky GSM alarmy líšia v spôsobe inštalácie:

 • Drôtový model umožňuje pripojenie snímačov k hlavnej jednotke pomocou drôtov. To je často veľmi nepríjemné a nízka úroveň bezpečnosti. Ak je drôt poškodený, snímač nebude schopný vyslať signál. To znamená, že predmet zostáva nestrážený.
 • Bezdrôtový model používa rádiový kanál. Signál zo snímača pri určitej frekvencii je privádzaný do hlavnej jednotky a ten ho posiela na naprogramované telefónne číslo.
Tip! Dokonca aj neskúsená osoba môže nainštalovať bezdrôtový systém. Je potrebné len správne nasmerovať snímače na chránený objekt.

Oba typy budíkov môžu fungovať z elektrického pripojenia alebo samostatne. Najvhodnejšie pre druhú možnosť. Aj po výpadku napájania zostane objekt chránený. Autonómny systém je napájaný z batérie. Je potrebné iba pravidelne ju nabíjať.

Drôtový a bezdrôtový systém vybavený modulom GSM je schopný pracovať s mnohými senzormi. Napríklad poplachový systém môže upozorniť majiteľa na výskyt dymu, zaplavenie miestnosti vodou, úniku plynu atď. Snímač teploty je veľmi vhodný na použitie, čo vám umožňuje ovládať prevádzku vykurovacieho kotla a udržiavať požadovanú teplotu v miestnosti. Elektronické zariadenie môže byť inštalované aj na dvere a majiteľ bude vedieť, kedy bol otvorený.

Aké sú parametre pre výber bezpečnostného systému GSM?

Pred výberom bezpečnostného systému GSM sa musíte rozhodnúť, v akých podmienkach bude fungovať. Chaty nie sú v zime vždy vykurované a elektronika musí odolávať poklesu teploty. Za týmto účelom optimálne zakúpte model, ktorý dokáže pracovať v teple a v chlade. Ďalšou dôležitou otázkou je energeticky nezávislá prevádzka. Kapacita batérie by mala stačiť až do nasledujúceho poplatku po príchode majiteľa, ak sa elektrická energia nevráti do domu. A čo je najdôležitejšie, je potrebné rozhodnúť, ktoré snímače sú potrebné.

Rozpočtový budík na dávanie má nasledujúce funkcie:

 • hostiteľ sa môže vzdialene dozvedieť o fungovaní systému;
 • nastavenie a deaktivovanie objektu v režime telefónu;
 • naprogramovanie viac ako jedného čísla, na ktoré GSM modul pošle upozornenie;
 • majiteľ má možnosť nezávisle zaznamenať akýkoľvek text upozornenia av prípade potreby ho opraviť;
 • počúvanie chráneného objektu.

Drahšie bezpečnostné systémy sú vybavené ďalšími funkciami;

 • zmeňte jazyk ponuky nastavení;
 • napäťový alarm;
 • posielanie správy o strate signálu;
 • použitie rôznych hesiel;
 • komunikácia prostredníctvom mikrofónu medzi ľuďmi v rôznych miestnostiach budovy.

Veľmi pokročilé drahé systémy sú vybavené snímačmi, ktoré reagujú na rozbité okenné sklo, úniky plynu alebo vody, dym atď., Ktoré sa objavujú v dome.

GSM alarmový balík

Bezdrôtové zabezpečovacie systémy od rôznych výrobcov sa líšia v súprave snímačov a kapacity batérie pre autonómnu prevádzku. Štandardne nezávislý GSM alarmový systém pozostáva z nasledujúcich prvkov:

 • hlavná jednotka - GSM modul;
 • napájanie z elektrickej siete;
 • batérie;
 • ovládanie dvoch diaľkových ovládačov;
 • dverový otvor a snímač pohybu;
 • Kábel USB na pripojenie k počítaču na vykonanie nastavení.

V závislosti od modelu môžu byť alarmy doplnené ďalšími senzormi a tlačidlami na spustenie alarmu.

Modul GSM

Blok je srdcom systému. Modul prijíma signály zo všetkých nainštalovaných snímačov. Po spracovaní informácií elektronické zariadenie odošle správu na určené telefónne čísla. Ak chcete systém aktivovať v module, nainštalujte SIM kartu. Dôležitou podmienkou je nedostatok požiadavky na kód PIN. Okrem toho musí karta obsahovať len tie čísla, na ktoré bude signál vyslaný. Všetky ostatné je potrebné odstrániť.

Je to dôležité! Je potrebné pripojiť batériu k modulu, inak budík nebude fungovať po výpadku napájania.

Súprava senzorov

Od samého začiatku sa musíte rozhodnúť, aké snímače sú potrebné na spoľahlivú ochranu dacha. Nepochybne sa prvé miesto venuje elektronickým zariadeniam, ktoré reagujú na pohyb. Také senzory budú veľa potrebovať. Sú umiestnené okolo obvodu miesta, v blízkosti okien, vstupných dverí a vnútri domu. Snímače pohybu fungujú na princípe infračerveného žiarenia, takže je možné ich ľahko zakázať, ak sú pokryté niečím. Pri nedostupnosti zariadenia sa inštalácia vykonáva vo výške približne 2,5 m.

Na predných dverách neublížte, aby bol jazýčkový spínač. Tieto snímače otvárania dverí majú niekoľko odrôd. Reed spínače sú vyrábané s citlivosťou na veľké oceľové dvere a štandardné pre PVC alebo drevené dvere.

Ak sa v zimnom období ponechá dacha bez dozoru, nebolo by zbytočné umiestniť snímač prelomenia skla na každé okno. Všetky ostatné elektronické zariadenia reagujúce na plyn, dym, vodu sú voliteľné. Takéto snímače sú viac potrebné pre svoju vlastnú bezpečnosť.

Zvukové sirény

Zvuková siréna je potrebná na vystrašenie votrelcov z krajiny. Keď je senzor signálu nebezpečenstva prijatý zo snímačov na GSM module, tento zase posiela impulz do elektronického zariadenia, ktoré vydáva hlasný zvuk približne 110 dB. Zvuková siréna upozorní susedov chaty na možnosť hackovania bývania. Okamžite zavolajú políciu alebo navštívia vašu stránku nezávisle.

Je to dôležité! Ak je siréna umiestnená na poprednom mieste, útočník ju môže jednoducho neutralizovať. Najlepšie je skryť jednotku vo výške, ktorá je ďaleko od očí, ale aby výstupný hlasný zvuk nemal žiadne prekážky.

Bezdrôtové kľúčenky

Zvyčajne je každý GSM alarmový systém vybavený dvoma krúžkami na kľúče. Sú potrebné na zapnutie a vypnutie systému. Klávesnica môže mať tlačidlo na budenie, pri stlačení sa aktivuje siréna. Elektronické zariadenie pracuje v krátkej vzdialenosti od domu. Ak sa na území blížiacom sa k dvoru objavia podozriví ľudia, alarmové tlačidlo zapne sirénu, aby ich vydesilo.

Snímač Cctv

Toto elektronické zariadenie je vybavené videokamerou. Odstráni všetko, čo spadá do jej oblasti pôsobenia. Keď vznikne nebezpečenstvo, snímanie sa spustí automaticky. Modul GSM začne odosielať zachytené snímky na určené telefónne čísla. Jednotka môže byť dokonca naprogramovaná tak, aby zachytené informácie boli odoslané na e-mailovú adresu určenú hostiteľom.

Na video dacha Zabezpečenie GSM:

záver

Pohodlie bezdrôtového alarmu je spôsobené neobmedzeným počtom senzorov. Okrem bezpečnostných funkcií môže elektronické zariadenie zahrnúť aj zavlažovanie oblasti alebo domáce vykurovanie bez prítomnosti vlastníkov vily.