Výstavba

Ako chytiť potkana v kurníku

Ak sa do laboratória dostanú potkany, spôsobia im to nenapraviteľné poškodenie. Hlodavce preťahujú vajcia, dusia sa kurčatá, vydesia sliepky. Hlavným nebezpečenstvom je však to, že sú nositeľmi nebezpečných infekcií. Vedieť, ako sa zbaviť potkanov v kurníku môže tento problém navždy vyriešiť.

Obtiažnosť pri zaobchádzaní s potkanmi v kurníku je tiež v tom, že v ňom nie je možné použiť všetky prostriedky. Pasce a jed sú nebezpečné pre kurčatá, takže je potrebné vybrať metódy, ktoré sú účinné proti potkanom a neškodné pre vtáky a iné domáce zvieratá.

Známky hlodavcov

Prítomnosť potkanov môže byť určená niektorými charakteristickými znakmi:

 • stopy položené na prašnej podlahe, pozdĺž ktorej prechádzajú cesty ich pohybu;
 • prítomnosť výkalov potkanov;
 • zuby značky - hubené všetko, čo príde ich cestu;
 • vzhľad amónneho zápachu;
 • vznik malých otvorov na križovatke stien a základov;
 • kusy vajec.

Poškodenie potkanov

Coop - sloboda pre hlodavce. Tam je vždy niečo, čo ziskové krysy:

 • Vtáčie jedlo sa často skladuje v slepom dome;
 • zvieratá udeľujú mláďatá a dokonca napadajú mladé kurčatá;
 • tiež vyťahujú vajcia.
Je to dôležité! Hlodavci môžu do domu vniknúť parazity.

Existuje zaujímavá legenda o tom, ako potkany ukrývajú vajcia z kŕmneho domu - držia vajíčko so všetkými štyrmi labkami, hlodavec leží na chrbte a druhá krysa ju pretiahne za chvost do dierky. Napriek inteligencii a vynaliezanosti týchto zvierat, táto teória ešte nemá skutočné potvrdenie, okrem obrázkov umeleckých plátnoch. S najväčšou pravdepodobnosťou potkana posunie vajce pred sebou do úkrytu, a tam ju zahalí a zožerie obsah.

Budovanie kurča

Vzhľad potkanov v dutine by mal byť predpokladaný počas jeho výstavby. Hlodavce sa môžu dostať do miestnosti prostredníctvom malých trhlín v suteréne alebo streche. Preto musí byť základňa kurča hlboká, musíte vopred naplánovať miesta na kladenie návnad, ktoré sú pre vtáky nedostupné. Podlaha je pokrytá zmesou rozbitého skla a sutiny, čo zabráni návšteve potkanov. Pred usadzovaním priestorov s vtákmi sa fumiguje sírou.

Ľudové recepty

Ak sa pozorujú stopy potkanov v kurníku, treba ich okamžite zbaviť. Ak to chcete urobiť, existuje veľa populárnych spôsobov, testovaných časom.

Popol z dreva

Starý prostriedok proti týmto zvieratám je popol. Mal by byť rozptýlený na podlahe v kokpite z výpočtu - jeden vedierko popola na niekoľko štvorcových metrov priestoru. Prilepením na labky a vlasy hlodavcov ich popol dráždí kvôli zásadám, ktoré sú v ňom obsiahnuté. Pri olizovaní z labiek popol vstupuje do žalúdka zvierat a spôsobuje vredy na žalúdočnej sliznici. Hlodavce rýchlo opúšťajú toto miesto.

Je to dôležité! Popol súčasne pomáha zbaviť kurčatá z blch.

Vápno a sadra proti potkanom v slepom dome

Vápno, múka a cukor sa zmiešajú v rovnakých množstvách a rozložia sa na odľahlých miestach. Neďaleko umiestnite nádobu s vodou. Hlodavce jesť tento pôžitok s potešením a dostať popáleniny sliznice z účinkov vápna.

Účinným nástrojom je zmes sadry a múky v pomere 1: 1. Vedľa toho musíte dať misku s vodou. Akonáhle je v žalúdku hlodavca, zmes sa vytvrdne a spôsobí smrť škodcu.

Iné spôsoby

V kurníku sa umiestni hlaveň, naplní sa do stredu vodou a kusy mäsa, syra alebo sardinky sa vloží do nej. Vedľa suda stavajú akýsi rebrík zo starých škatúľ, takže hlodavce môžu ľahko stúpať. Ráno budú všetci "noční návštevníci" v hlave.

Nasledujúca metóda pomáha zbaviť sa potkanov v kokte po dobu aspoň jedného roka. Nalejte mŕtvu kryciu krysú s alkoholom alebo petrolejom a zapaľte. Pri umiestnení na lopatku je potrebné obísť slepicu, fumigovať celú miestnosť. Škodcovia budú túto vôňu obísť.

Jednoduchý a cenovo dostupný spôsob, ako sa vyrovnať s potkanmi v slepom dome, je vodka. Doňho rozdrviť chrumkavé drobky, je potrebné naliať talíř a vložiť do škatule s otvormi. Zvyčajne niekoľko dní používania produktu stačí na to, aby potkany v komore zmizli.

Jedovaté rastliny

V boji proti potkanom v slepom dome mnohí majitelia domov používajú jedovaté rastliny. Treba pamätať na to, že niektoré z nich môžu poškodiť kurčatá, takže ich musíte starostlivo rozložiť.

 1. Semená tropickej rastliny chilibukha obsahujú jedovaté alkaloidy. Ak ich zmiešate s cukrom a hrozienkami, musíte stearín do tejto hmoty trieť a rozotrieť ho v rohoch kuracieho mäsa a rozprášiť varené fazule okolo neho. Nástroj umožňuje niekoľko dní odstrániť problém s potkanmi.
 2. V letných mesiacoch kvitnú na jeseň. Všetky jeho časti sú veľmi jedovaté. Na prípravu 200 gramov sa vyžaduje len 10 gramov rastliny. Jemne nakrájané, zmiešané so semenami alebo zrnami a rozptýlené v rohoch miestnosti. Vôňa bude výraznejšia, ak budú semená pražené. Nástroj môžete naliať priamo do otvorov a otvorov.
 3. Potkani nemôžu vydržať ani vôňu vtáčieho čerešňa, mäty piepornej alebo mäty. Môžete použiť lekársky esenciálny olej namiesto prírodnej mäty. Po navlhčení handry v ňom stačí umiestniť ho do hlodavcovho otvoru.
 4. Mnohé sa rozprestierajú z krýs v slepom dome vo všetkých kútoch čiernych alebo čiernych chvostov, ktorých vôňa zvieratá nemôžu. Môžete tiež vysadiť kríky z elderberry. Rastlina obsahuje kyselinu prussovú, odpudzovač hlodavcov.
 5. V boji proti potkanom v hydinovom dome sa môže použiť lopúch alebo krysa-potkan, ktoré sa okolo neho vysádzajú inak, môže byť použitý čierny koreň. Ich ostny pevne priliehajú k vlasom hlodavcov, a preto sa snažia zostať od týchto rastlín.

Potkany netolerujú a voní z rôznych chemikálií. Budú sa strachovať:

 • handrička namočená v petroleji alebo terpentíne;
 • piliny zmiešané s naftalénom;
 • Acetylénový zápach, keď sa voda pridáva do karbidu vápnika.

Pomoc pre zvieratá

Mačky sú dobrými pomocníkmi v boji proti potkanom. Samozrejme, nie každý sa s nimi dokáže vyrovnať. Je potrebné zvoliť plemeno catcher-catcher. Avšak aj prítomnosť mačky a jej vôňa vystraší krysy v slepom dome.

Niektoré plemená psov, ako je jazvečík a líščí teriér, sú vynikajúcimi pomocníkmi v boji proti hlodavcom. Znechcujú zvieratá a dávajú veľa.

Mnohí skúsení chovatelia hydiny sú držaní v kurníku s kurčatami a husi. Majú veľmi horlivý spánok, čo im umožňuje reagovať na akýkoľvek šum. Keď prišli noční hostia, vydávajú hluk, odháňajú škodcov. V prípade potreby môžu husi dokonca bojovať s potkanmi v kureniej komore a poraziť ich.

Ak chcete strašiť potkany v slepom dome, je dobré ich držať s moriek. Pri akomkoľvek šeleze sa ozve hluk, varovanie o nepozvaných cudzincoch.

Jeden z hlavných nepriateľov potkanov je ježko. Ak ho vtiahnete do kurča, nebudú žiadne problémy s hlodavcami.

Mechanické metódy

Jednoduchá pasca na krysy sa dá ľahko pripraviť na vlastnú päsť:

 • na dno skla je pripevnený kus syra;
 • sklo sa umiestni obrátene na okraj mince;
 • krysa sa vyšplhne pod sklo pre syr;
 • v tomto momente vyskočí z mince a hlodavec sa chyti.

Existuje aj iná domáca pasca bezpečná pre kurčatá:

 • fľaša rastlinného oleja sa má naliať do fľaše a pretrepať, aby sa jej steny namazali olejom;
 • mierne roztiahnite krk tak, aby hlodavec mohol lezúť tam;
 • vložte do návnady syr alebo kúsok mäsa.

Krysa sa dostane do fľaše a posúva sa pozdĺž stien nebude schopná vypadnúť.

Ak sú obyčajné pasce alebo živé pasce nastavené proti krysám v slepom dome, potom je potrebné zabezpečiť, aby boli pre obyvateľov družstva bezpečné. Pasce sú umiestnené v špeciálnej krabičke s malými otvormi na bokoch. Prostredníctvom nich hlodavci preniknú do krabice a padajú do pasce. Teraz obchod ponúka rôzne kontajnery, v ktorých môžete umiestniť pasce a návnadu. Vzhľadom na vysoké náklady však nie sú populárne.

Pri použití pascí by sa malo tiež pamätať na to, že potkany v slepom dome často dokážu vytiahnuť návnadu a nechať sa chytiť do pasce.

odradzujúce

Dnes je na trhu veľký výber zariadení, ktoré vytvárajú ultrazvukové vlny. Ľudské ucho ich nevníma, a u potkanov v slepom dome spôsobuje paniku.

Expozícia ultrazvuku premení hlodavce na let. Obchod ponúka dva typy takýchto zariadení:

 • nízke napájanie, poháňané batériami, majú malý polomer pôsobenia - sú neefektívne v objeme kuracieho plášťa;
 • výkonné striele, ktoré fungujú z elektrickej siete, vhodné pre celkový priestor.

Je dôležité vybrať správne zariadenie. Mal by mať rôzne schémy práce a schopnosť prispôsobiť hlasitosť zvuku. Zariadenie pracuje len v tej časti priestoru, kde sú nasmerované zvukové vlny, nesmú byť žiadne prekážky v ich ceste. Pre kurčatá je prístroj neškodný, ale človek nemôže zostať dlho v oblasti prístroja.

Ak sa plánuje používanie jedu na zabitie potkanov v slepom dome, najlepšie je, aby sa sliepky v súčasnosti preniesli do inej miestnosti. Po vyčistení coopu a jeho dezinfekcii môžete vtáky vrátiť späť.

Keď sa zbavili potkanov v slepom dome, mali by sa prijať ďalšie preventívne opatrenia, aby hlodavce už neporušovali prítomnosť hydiny.