Recepty

Lecho papriky v hrnci

Rôzne prípravky zo zeleniny na zimu sú vždy obľúbené medzi domácimi. Ale možno je na prvom mieste práve lecho medzi nimi. Možno sa táto situácia vyvinula kvôli rôznorodosti receptov, ktoré sa používajú na výrobu tohto jedla. Hoci aj v najjednoduchšej klasickej verzii, keď lecho pozostáva len zo sladkého korenia, paradajok a cibule, táto jedla prináša na zimné a jarné menu vôňu horúceho leta a bohatú chuť produktívneho jesene. V poslednej dobe, s príchodom kuchynských jednotiek, navrhnuté tak, aby uľahčili prácu v kuchyni, ako je multicooker, varenie lecho, môžete urobiť aj v najhorúcej letnej sezóne. Okrem toho, pripravujete lecho v pomalom sporáku na zimu, už sa nemusíte obávať, že niektorá zelenina môže spáliť a omáčka uniknúť z panvice.

POZOR! Jedinou nevýhodou výroby polotovarov v multicookeri je obmedzený počet hotových výrobkov na výstupe.

Ale chuť jedál a pohodlie varenia sú nepopierateľné výhody používania pomalého sporáka.

Nižšie je niekoľko receptov lecho pre multicookers, pomocou ktorých môžete poskytnúť svojej rodine na zimu s chutnými a zdravými produktmi.

Tradičný recept "jednoduchšie sa nestane"

Ak ste nikdy varenie v multicooker žiadne prázdne miesta na zimu, je najlepšie použiť nasledujúci recept na lecho. Je to tak ľahké, že sa s ním môže zaobchádzať aj začiatočník.

Takže najprv musíte nájsť a pripraviť nasledujúce zložky:

 • Sladká bulharská paprika - 1,5 kg;
 • Paradajky - 1,5 kg alebo paradajková pasta (400 gramov);
 • Cibuľa - 0,5 kg;
 • Rafinovaný olej - 125 ml;
 • Zelení (podľa vašich preferencií: bazalka, kôpor, koriandro, zeler, petržlen) - 100 g;
 • Mletá čierna paprika - 5 g;
 • Ocot -1-2 lyžičky;
 • Soľ a granulovaný cukor na chuť.

Aká je ich príprava? Všetka zelenina sa dôkladne umyje, všetky semená s vnútornými priečkami sú odstránené z korenia a chvosty sú odstránené. Miesto, kde stonka rastie, je odrezaná z paradajok. Cibuľa sa zbaví plevy a zelené sa pohybujú tak, aby v nej neboli žlté ani suché časti.

V ďalšom kroku sa paprika reza buď na krúžky, alebo na slamky. Najmä krásne bude lecho, varené v pomalom sporáku, sladké papriky rôznych farieb: červená, oranžová, žltá, čierna.

Paradajky sú nakrájané na malé plátky.

Tip! Ak ste zmätení príliš silnou kôrou v rajčiakoch, potom môžu byť rezané krížom a potom opláchnuť vriacou vodou. Po týchto činnostiach sa kože ľahko odstráni.

Potom sú paradajky rozdrvené do stavu zemiakov so zmiešaným miešačom alebo kuchynským procesorom.

Cibuľa je rozrezaná na krúžky alebo polovičky. Zelení jemne nasekané nožom.

Paprika a cibuľa sa umiestnia do nádoby, ktorá sa naleje s paradajkovým pretlakom. Mala by úplne zakryť kúsky zeleniny. Všetky ostatné zložky sa okamžite pridávajú: rastlinný olej, cukor, korenie, soľ, bylinky a ocot.

Režim "ochladzovania" sa aktivuje približne 40 minút a veko je tesne uzavreté. Zatiaľ čo sa pripravuje lecho, je nevyhnutné sterilizovať plechovky a viečka akýmkoľvek vhodným spôsobom: v rúre, v pare alebo v mikrovlnnej rúre.

Po určenom čase sa môže lecho umiestniť na pripravené plechovky. Ale najprv by ste mali vyskúšať jedlo. V prípade potreby pridajte soľ a cukor a tiež skontrolujte pripravenosť korenia. Ak sa vám zdá, že je to pevné, zapnite pomalý sporák v tom istom režime ďalších 10-15 minút. Presná doba varenia lecho závisí od výkonu vášho modelu.

Rýchlo lecho

Tento recept na lecho v pomalom sporáku je tiež celkom jednoduchý, aj keď je zložitejšia v zložení, okrem toho, že zelenina v ňom lepšie zachová svoj chuť a prospešné vlastnosti.

Čo potrebujete:

 • Sladká bulharská paprika - 0,5 kg;
 • Paradajky - 0,3 kg;
 • Cibuľa - 0,2 kg;
 • Mrkva - 0, 25 kg;
 • Cesnak - niekoľko klinčekov;
 • Rastlinný olej - 1 lyžica;
 • Zelení, ktoré milujete - 50 gramov;
 • Cukor a soľ - na chuť.

Mrkva a cibuľa sú dobre umyté, olúpané a nakrájané na polkruhy a slamky. Multicookers nalejte olej do misy a položte varenú zeleninu. Nastavte režim "pečenie" na 7-8 minút.

Zatiaľ čo mrkva a cibuľa sú pečené, paradajky sú umývané, rezané a mleté ​​na struhadle alebo pomocou mixéra. Potom sa výsledné paradajkové pretlak pridá do multicookerovej misky a režim "ochladzovania" sa aktivuje 10 až 12 minút.

Varovanie! Papriky na lecho potrebujú vybrať hrubé, mäsité, ale husté, nie prehnané.

Zatiaľ čo zelenina je dusená, papričky sa očistia od jadra semenami a rozrezávajú sa na krúžky. Po zaznení signálu o ukončení programu sa do zvyšku zeleniny pridávajú nakrájané papriky a program "stewing" je zapnutý už 40 minút.

Cesnak a zelenina sú očistené od možnej kontaminácie, umyté a jemne mleté ​​nožom alebo mlynčekom na mäso.

30 minút po ochladení korenia v pomalom sporáku sa k zelenine pridáva cukor, soľ a cesnak so zeleninou. Celkový čas varenia pre tento recept by mal trvať presne 60 minút. V závislosti od kapacity multicookerového modelu sa však môže líšiť v priebehu 10-15 minút.

Ak pripravujete tento recept na zimu, odporúčame sterilizovať nádoby s pripraveným riadom pred pradením: pol litra - 20 minút, liter - 30 minút.

Výsledné lecho sa všeobecne používa podľa spôsobu použitia - môže sa použiť buď ako samostatná príloha alebo ako občerstvenie, alebo ochutený borščom, gulášom s mäsom alebo pridaným k míchaným vajcom.

Pozrite si video: Kedy zimné zmesi v ostrekovačoch zamrznú? - Alex ŠTEFUCA (Jún 2022).

Загрузка...