Záhradníctvo

Najlepšie odrody baklažánu pre skleníky

Banány sú pravdepodobne najviac termofilnou zeleninou, pretože ich vlasť je horúca India. Pred desiatimi rokmi záhradkári väčšej časti Ruska ani nepočuli o pestovaní baklažánov vo vlastných záhradách a chatách. Vďaka výberu dnes existuje veľa odrôd a hybridov tejto zeleniny, prispôsobených domácim poveternostným podmienkam. Obyvatelia južnej a strednej časti Ruska majú v súčasnosti prístup k pestovaniu "modrého" na otvorenom poli, no northerni lepšie neriskujú. Pre trvalo vysoké výnosy sa baklažány najlepšie pestujú v skleníkoch. A určiť najlepšie odrody baklažánu pre skleníky pomôže tento článok.

Ktoré skleníky sú lepšie

Ak už skôr ako materiál na výstavbu skleníkov a skleníkov boli použité polyetylénové fólie a sklo, dnes sa objavil ešte dôstojnejší náprotivok - polykarbonát. Teraz je väčšina skleníkov a skleníkov postavená práve z tohto ľahkého a nenákladného materiálu.

Polykarbonátové skleníky majú niekoľko výhod:

  1. Sú veľmi ľahké, môžu byť postavené a opravené bez veľkých ťažkostí, možno ich urobiť aj sám.
  2. Polykarbonát má nízku tepelnú vodivosť, takže dobre zachováva teplý vzduch vo vnútri skleníka, a zároveň sa necháva vychladnúť.
  3. Materiál má dostatočnú priehľadnosť pre penetráciu a rozptýlenie slnečného svetla.
  4. Polykarbonát je odolnejší ako sklo a film, nemôžu byť zranení.
  5. Má dlhú životnosť, skleníko nie je potrebné demontovať na zimu.

To všetko hovorí v prospech polykarbonátových skleníkov, a preto sú také rozšírené.

Aké odrody baklažánu sú vhodné na pestovanie v skleníkoch

Aby kolísanie teploty nepoškodilo krehké a rozmarné baklažány, je najspoľahlivejšie osivo rastlín v skleníkoch vyrobených z polykarbonátu alebo iného materiálu.

Vysádzanie v uzavretom priestore prispieva k vyšším výnosom, pretože odrody baklažánu pre polykarbonátové skleníky sú najproduktívnejšie.

Pretože sa najčastejšie používajú hybridy - nepotrebujú opeľovanie, lepšie tolerujú transplantáciu a sú odolné voči chorobám. Samozrejme, takéto rastliny potrebujú starostlivejšiu starostlivosť, vyžadujú pravidelné zavlažovanie aspoň raz za týždeň, hnojenie (trikrát počas celej vegetačnej sezóny), zovretie, zovretie, viazanie a iné veci.

V zásade je akýkoľvek druh baklažánu vhodný na pestovanie v skleníku. Záhradnícke záhradkári so skúsenosťami hovoria, že v skleníku je lepšie používať semená ranných a stredne zrelých odrôd - tak sa zelenina bude javiť oveľa skôr a dozrieť rýchlejšie.

Tip! Ak to skleníkové územie dovoľuje, je lepšie pestovať semená s rôznymi podmienkami dozrievania. Takže hostiteľ pre celú sezónu poskytne rodine čerstvé baklažány.

Luskáčik

Jedna zo stredných ranných odrôd s pomerne vysokým výnosom - z jedného štvorcového metra pozemku môžete získať až 6 kg baklažánov. Tento výnos je zabezpečený veľkým počtom vaječníkov, pretože aj na vrcholoch kríkov tejto odrody púčiky sa objavujú.

Je to rozľahlá rastlina s pomerne vysokými kríkmi až do 90 cm, zrelé ovocie má veľmi tmavú farbu, tvar ovocia, priemer je veľký a priemerná dĺžka je až 15 cm, hmotnosť jedného luskáčikového lososa často dosahuje 0,5 kg. Chuť je tiež vysoká - zelenina má bielu a jemnú buničinu. Plody tolerujú prepravu a sú charakterizované "udržiavaním kvality", bez straty času, elasticity a prezentácie.