Záhradníctvo

Žlté odrôd baklažánu

Okrem obvyklých odrôd chcem každý rok pestovať niečo neobvyklé a chuť. Pokiaľ ide o odrodový baklažán, dnes existuje obrovský počet špecifických foriem. V ľuďoch sa nazývajú "modrá", ale v lôžkach dobre rastú a ovocie je takmer čierne, ružové a biele. Najväčší nález však možno považovať za žlté baklažány. Dnes budeme o nej hovoriť.

Stručný opis

Zoznam odrôd a hybridov rôznych rastlín ročne rastie. To sa týka aj našich obľúbených baklažánov. Dnes sa šíria biele, žlté a dokonca oranžové baklažány. Pestovanie týchto odrôd nie je iné.

Vlasť tejto zeleniny - India. To znamená, že zelenina miluje vlhkosť a teplo. Chovatelia dosiahli významný pokrok pri získavaní odolných odrôd teploty, pretože naše podnebie ako celok je výrazne odlišné od tropických. Základné požiadavky na pestovanie sú:

  • úrodná voľná pôda;
  • teplota nad 15 stupňov (optimálna od 20 do 30 stupňov);
  • bohaté zavlažovanie.

Najčastejšie sa v Rusku pestuje v skleníkoch. Preto je dôležité, ako sa opeľuje rastlina. Venujte pozornosť tomu vo fáze výberu semien.

Lahôdka rôznych farieb má inú chuť. Skúsení záhradníci zahŕňajú biele, ružové a žlté odrody. Ak sa rozhodnete vyrastiť žltú farbu, nájdete užitočné opisy odrôd, ktoré uvádzame nižšie.

Pri útoku na kliešť alebo vírus môžete použiť štandardné nástroje. Sú dobré proti škodcom a chorobám.

Dekoratívne odrody budú postupne získavať popularitu medzi našimi záhradkármi. Naučte sa, ako ich dnes pestovať, pretože takéto jasné neobvyklé ovocie môže ohromiť ľudí okolo vás. Ak sú ovocie prehnané, nenechajte sa odradiť: vyzerajú skvele vo váze.