Výstavba

Rúra na letnú kuchyňu

Pri nástupe jari sa chcete rýchlo dostať z domu na ulicu. Vo voľnom ovzduší môžete nielen relaxovať, ale aj pripravovať jedlo. Je dobré, keď je vo dvore otvorená alebo uzavretá letná kuchyňa, ktorá vám umožní robiť svoju obľúbenú vec. Ak ste takúto štruktúru ešte nezískali, určite musíte túto situáciu napraviť. Budeme sa snažiť pomôcť s prípravou projektu, plánovaním, dizajnom a ďalšími nuansami usporiadania letnej kuchyne.

Čo sú letné kuchyne

Zvyčajne sú letné kuchyne rozdelené do uzavretých a otvorených budov. Prvý typ je kompletná budova so stenami, oknami a dverami. Otvorená kuchyňa je len prístrešok alebo altánok, kde sú pod strechou inštalované sporák, drez, stolík a iné predmety pre domácnosť. Pokiaľ je to žiaduce, na dvore postavte kombinovanú letnú kuchyňu. To znamená, že sa kombinuje s inými budovami.

Poďme sa pozrieť na niektoré zaujímavé myšlienky:

  • Letná kuchyňa s altánkom je bežným variantom kombinovania budov v letnej chate. Hlavnou výhodou je pohodlie varenia na čerstvom vzduchu. Zvyčajne pre takýto altán si vyberajte z dôvodu častého znečistenia lacný finišný materiál a ten istý nábytok. Pod balkónom je umiestnený stôl so stoličkami, aby ste mohli jesť bez toho, aby ste opustili kuchyňu. Vo veľkom altári sa môže ubytovať letná kuchyňa s grilom, stačí nainštalovať komín. Ak chcete pokračovať v varení s nástupom chladného počasia, je altán zatvorený.
  • Do letnej kuchyne môžete pripojiť terasu alebo verandu. Existuje mnoho návrhových možností pre takýto architektonický súbor. Kuchyňa je postavená ako plnohodnotná uzavretá budova a spolu s nej je umiestnená terasa na rovnakej základni. Prilieha ku stene s vchodovými dverami. Ale terasa je postavená ako samostatná platforma. Okrem toho môže byť umiestnená nielen na vstupných dverách, ale aj na druhej strane budovy kuchyne alebo vo všeobecnosti okolo budovy. Veranda a terasa sú otvorené a zatvorené. Môžete si vytvoriť transformátor - v lete sa otvorí a v zime sa zatvorí.
  • Hozblok s letnou kuchyňou a saunou - veľmi výhodnou možnosťou dovolenky. Dve užitočné priestory sú pod jednou strechou a stoja na spoločnom základe. Hozblok často stavia na malých pozemkoch kvôli úsporám miesta. Okrem toho táto konštrukcia trvá menej stavebných materiálov.
  • Teraz sú letné kuchyne s grilovaním obľubou a ešte lepším riešením je vybudovanie ruskej kachle. Návrh je veľmi zložitý, vyžaduje veľa investícií, ale účinný. V ruskom kachle sa dá usporiadať ohrievač, udiareň, gril, nainštalovať kotol a dokonca aj krb. Ak za takúto budovu nie je dostatok peňazí, môžete nainštalovať prenosný ohrievač a vyčistiť dymovú kapotu nad ním.
  • Pripojený k letnej kuchyni je ďalšia garážová možnosť hozbloka. Táto kombinácia budov sa však považuje za nebezpečenstvo požiaru. Z bezpečnostných dôvodov je vhodné vytvoriť malú prechodovú miestnosť medzi kuchyňou a garážou. Nech je to sklad na náhradné diely alebo záhradné náradie.
  • Veľmi praktickou kombináciou budov je letná sprcha s kuchyňou. Malý hozblok vhodný pre použitie v krajine. Po varení človek dostane možnosť rýchlo opláchnuť a ihneď sa vrátiť do kuchyne pri stole.

Ak sa vám nepáčilo žiadne kuchynské riešenie, môžete zostať v samostatnej budove.

Video zobrazuje príklady dizajnu letných kuchýň:

Budovanie letnej kuchyne si vyžaduje veľa výdavkov. Investované peniaze a práca však nebudú márne. Budova bude miestom na odpočinok a varenie.