Záhradníctvo

Rozdiel medzi cuketou a cuketou, aký je rozdiel

Džúsky a cukety dlho sa stali trvalými obyvateľmi domácich záhrad a sadov. Dôvod je jednoduchý - kombinácia týchto plodín ako užitočné vlastnosti ako výnos, jednoduchosť v starostlivosti, ako aj relatívna precocity. Z tohto hľadiska sa často vyskytuje otázka, aký je rozdiel medzi cuketou a cuketou? Z prísne vedeckého hľadiska je takéto tvrdenie nesprávne, keďže v skutočnosti je cuketa tiež cuketa alebo skôr jedna z jej odrôd. A z priebehu logiky je známe, že časť sa nemôže líšiť od celej. Napriek tomu je cuketou taká zvláštna zelenina, ktorá má iba vlastné vlastnosti a vlastnosti, že je s určitým stupňom konvenčnosti celkom možné považovať ju za druh autonómnej kultúry, ktorá je nezávislá a oddelená od všeobecného typu cukety.

Zucchini a cukety - popis a vlastnosti

Pred priamou odpoveďou na otázku o rozdieloch je potrebné pochopiť, čo je spoločné s týmito rastlinami.

Z cukrovej trstiny, cukety a squasu, ktoré sa k nim pridali, patria k odrodám bush tekvica. Pochádzajú z Mexika, kde vedci objavili prvé tekvicové semená, ktorých vek bol definovaný ako 5 tisíc rokov.

Všetky tri kultúry majú podobné chemické zloženie, sú bohaté na vitamíny (C, niekoľko typov B, PP) a rôzne minerály (fosfor, vápnik, draslík), 93% tvorí voda a 4,9% cukrov, glukóza. Takéto zloženie umožňuje považovať cukety a cuketu za dobrý prostriedok na prevenciu mnohých rôznych chorôb. Okrem toho je rastlina prirodzeným prostriedkom na odstraňovanie škodlivých látok z ľudského tela, čo prispieva k artróze kĺbov. To všetko je sprevádzané nízkokalorickou zeleninou.

Rozdiely v posudzovaných kultúrach

So všetkou príbuznosťou a relatívnou vonkajšou podobnosťou majú cukety a cukety aj veľa rozdielov, týkajúcich sa agrotechnických metód ich kultivácie a vonkajších a vnútorných vizuálnych a chuťových vlastností a vlastností.

Miera dozrievania a plodov

Zucchini, na rozdiel od bežnej cukety, sa odvoláva na prvé ovocie. Prvá úroda sa môže začať zberať v júni, čo je takmer mesiac pred cukornatou. V tomto ohľade a ovocie sa musí zhromažďovať častejšie, najmenej dvakrát týždenne.

Squash má naopak oveľa dlhšiu plodnosť. Pri vhodnom spracovaní zo slimákov a hniloby (na to je potrebné izolovať ovocie od zeme umiestnením skla, preglejky alebo vrstvy mulča), nesie ovocie až do septembra. Neskoré odrody sa zberajú tesne pred prvým septembrovým mrazom.

Farba ovocia

Džúsky majú vo väčšine prípadov bielej alebo svetložltej farby kože. Na rozdiel od toho, cukety sú zvyčajne tmavozelenej farby a niektoré odrody môžu získať takmer akýkoľvek odtieň zelenej, s prvkami vo forme pásov alebo iných farebných znakov. Rozdiel v farbe ovocia umožňuje vždy ľahko odlíšiť cukety od cukety počas plodu.

Spôsob používania

Oba považované za zeleninu možno konzumovať v dusenej, vyprážanej, varenej alebo pečenej forme - to znamená, že po závažnom tepelnom ošetrení. Súčasne plody samotných rastlín nemajú výraznú chuť, ale dokonale absorbujú a dopĺňajú ďalšie výrobky, ktoré sa s nimi pripravujú.

Zucchini má tiež dobrý vkus v surovom. Na tento účel sú vhodné malé ovocie s veľkosťou do 15 cm, ktoré majú jemné, pevné a chrumkavé mäso.

Veľkosť plodu

Ďalším veľkým rozdielom je veľkosť plodu. Zucchini môžu byť zberané, keď dosiahnu veľkosť 10-15 cm, a maximálna veľkosť zeleniny je 20-25 cm. Kukurica je významná, dá sa povedať, že je mnohonásobne väčšia a niekedy dosahuje dĺžku 1 m s priemerom 20 cm a hmotnosťou 30 kg - dosahuje napríklad rôzne cukety "Zimné".

Dostupnosť osiva

Zucchini má pôvodnú kvalitu - jeho semená sú dosť veľa času v detstve. V čase zhromažďovania ovocia sa zvyčajne ešte nevytvorili, a preto tvrdenie, že cuketa nemá semená.

Možnosť skladovania

Cukety majú tenkú a jemnú pokožku, ktorá niekedy nie je odstránená ani počas varenia. Ale táto vlastnosť má negatívne dôsledky - zelenina prakticky nie je skladovaná a mala by byť použitá v krátkom čase po zbere. Squash má naopak hrubú kožu, ktorá sa dá nazvať kôrkou, takže ju možno dlho uložiť za správnych podmienok. Závesné siete alebo dokonca police v dobre vetranom priestore sú vhodné na to.

produktivita

Zucchini, napriek malému rozmeru jednotlivých plodov, je oveľa produktívnejšou plodinou ako cuketou. Rozdiel je 2-4 krát. Je to veľmi vážny rozdiel, najmä vzhľadom na to, že cuketa je dostatočne produktívna rastlina.

záver

Napriek tomu, že cukety a cukety sú blízkymi príbuznými, kultúry sú medzi sebou úplne odlišné. To robí ich kultiváciu ešte zaujímavejšou a vzrušujúcou. Rôzne odrody a hybridy, táto zelenina, chované v posledných rokoch, dosiahne obaja vynikajúce výnosy, a diverzifikovať, takže viac užitočných stolových záhradníkov.