Recepty

Lecho s baklažánmi, paradajkami a papričkami

V zime je čerstvá zelenina veľmi ťažká. A tie, ktoré zvyčajne nemajú žiadny vkus a sú dosť drahé. Preto sa na konci letnej sezóny začínajú hostesky na zimu. Najčastejšie sa jedná o nakladanú a nakladanú zeleninu, ako aj o rôzne šaláty. Väčšina žien v domácnosti pripravuje leko na zimu. Tento šalát pozostáva hlavne z paradajok a papriky. Môžete tiež pridať cibuľu, cesnak a mrkvu. Takáto zdanlivo chudobná kompozícia dáva výhonku nádhernú kyslá a pikantnú chuť.

Ale každý rok je stále viac a viac nových možností varenia leko. Napríklad mnohí chvália tento šalát s prídavkom jabĺk alebo cukety. Ale väčšinou pozitívne recenzie zhromaždili recept na baklažán lecho zo zimy. Pozrime sa na možnosť jeho prípravy, rovnako ako naučiť sa niektoré jemnosti samotného procesu.

Dôležité funkcie

Varenie baklažánu lecho sa veľmi nelíši od klasického receptúry, ktorý používa paradajky a papriky. Jediná vec v tejto verzii je viac rozmanitých prísad. Tu môžete hodiť rôzne byliny a koreniny. Napríklad veľa pridáva kôpru, bobkový list, cesnak a čierne korenie na šalát.

Okrem týchto dochucovadiel musí byť v polotovare prítomný stolný ocot. To je ten, kto je dlhodobo zodpovedný za bezpečnosť lekó. Navyše ocot dodáva jedlo špeciálnu kysnutie, takže chuť lecho sa zlepšuje. Je dôležité prijať veľmi zodpovedný postoj k výberu zeleniny pre liečivé látky. Musia byť zrelé a čerstvé. Nemôžete vziať na šalát starý veľký baklažán.

Je to dôležité! Pre lecho fit len ​​mladé drobné ovocie. V takých baklažánoch je len málo semien a veľmi tenká koža.

Staré baklažánky sú nielen húževnaté, ale aj do určitej miery nebezpečné. S vekom sa solanín hromadí v ovocí, čo je jed. Práve táto látka dáva baklažánom horkú chuť. Aj množstvo solanínu môže byť určené vzhľadom samotného ovocia. Ak sa na mieste rezu buničina rýchlo mení farbu, potom je koncentrácia solanínu pomerne veľká.

Z tohto dôvodu je lepšie používať mladé ovocie. Ale staré baklažány môžu byť tiež použité vo varení. Sú jednoducho rezané a posypané soľou. V tejto forme by mala zelenina po určitú dobu stáť. Spolu so zvolenou šťavou pochádza solanín. Takéto plody sa môžu bezpečne konzumovať, ale budete musieť byť starostlivo osolené, aby ste ich nepreháňali. Teraz zvážte recept na baklažán lecho na zimu.

Lahôdka Lecho pre zimu

Ak chcete variť lecho s baklažánmi, paradajkami a paprikou, potrebujeme:

  • malé mladé baklažány - jeden kilogram;
  • červené mäsité paradajky - pol kilogram;
  • Bulharský korenie ľubovoľnej farby - pol kilogram;
  • cibuľa - dva kusy;
  • cesnak - päť klinčekov;
  • pomletá paprika - jedna čajová lyžička;
  • granulovaný cukor - dve polievkové lyžice;
  • soľ - jedna čajová lyžička;
  • tabuľka 6% ocot - dve polievkové lyžice;
  • slnečnicový olej - asi 60 ml.

Vopred je potrebné pripraviť poháre a veká pre lecho. Najprv sa umyjú sóda a potom sa sterilizujú nad parou alebo vo vriacej vode. Je veľmi dôležité, aby boli v čase, keď je potrebné nalievať šalát, úplne suché plechovky. V opačnom prípade môže zvyšná voda spôsobiť kvasenie.

Rajčiaky na lecho sa umyjú vodou a pôda sa odstráni. Ďalej sú plody uzemnené akýmkoľvek vhodným spôsobom. Najrýchlejším spôsobom, ako to dosiahnuť, je mixér alebo mlynček na mäso. Potom umyte a očistite bulharský korenie. Je nakrájaný na polovicu a odstráňte všetky semená a stopku. Teraz sa paprika rozreže na veľké kusy akéhokoľvek tvaru.

Ďalej pokračujte v príprave baklažánu. Podobne ako všetky ostatné druhy zeleniny sa umyjú pod tečúcou vodou. Potom sú stonky vyrezané z ovocia a nakrájané na kocky alebo plátky. Veľkosť kusov nezáleží. Cibuľa čistite od suchých kôrovcov a nakrájajte na polkruhy. Cesnak môže byť jednoducho rozdrvený lisom alebo jemne nasekaným nožom.

Varovanie! Pri varení lecho je lepšie použiť kotlík alebo hrniec s hrubým dnom.

Rastlinný olej sa naleje do kotla pripraveného na lecho, zahreje sa a hodí do cibule. Keď sa zmäkne, pridajte paradajkovú pastu do panvice. Cibuľa a cestoviny premiešajte, až kým nebude hladké a nevzniete. Teraz sa cukor, soľ, suchá paprika a korenie hodia do lecho.

Šalát je opäť varený a pridá sa cesnak a baklažán. Pri nízkej teplote sa zmes varí 30 minút. Niekoľko minút pred úplnou pripravenosťou sa naleje do octového octa a mieša sa. Keď sa hmotnosť znova varí, vypne sa a naleje do sterilizovaných nádob. Potom sa banky vrátia a zakryjú teplým závojom. V tejto podobe by šalát nemal byť menej ako jeden deň. Potom sa lecheto presunie do chladnej miestnosti na ďalšie skladovanie.

Je to dôležité! Pred použitím šalátu si dávajte pozor na obaly. Ak sú trochu nafúknuté, nie je možné jesť taký šalát.

záver

Teraz môžete ľahko urobiť lahodnú a voňavú baklažánovú lecho. Ako vidíte, zložky tohto prípravku sa môžu líšiť v závislosti od preferencií chuti. Ale väčšinou lecho pozostáva z najjednoduchšej a cenovo dostupnej zeleniny. Napríklad z paradajok, sladkej papriky, cesnaku a cibule. Mnoho ľudí chce pridať rôzne lesky a korenie. A pridaním baklažánov tu budete mať neuveriteľný šalát, len bláznivé prsty. Skúste prekvapiť a rozmaznávať svojich blízkych.