Recepty

Teschinský jazyk s paradajkami: recept

Na konci leta sa hostesky zaoberajú zberom zeleniny na zimu. Každá rodina má svoje vlastné preferencie. Ale niekedy chcete variť niečo nové s vynikajúcou chuťou. Existuje jedna "mnohostranná" zeleninová miska na zimu s názvom "Teschin jazyk". Prečo je to "mnohostranné"? Áno, pretože občerstvenie môže byť pripravené z rôznych druhov zeleniny. Švagrovka si vyžiadala dva dôvody. Prvá - zelenina sú rezané vo forme rákosu. Druhý - predjedlo je veľmi korenisté, horiace ako bodavá svokra.

Pre paradajky na zimu jazyk jazyka nevyžaduje žiadne špeciálne výrobky. Vždy sú k dispozícii na jeseň v koši každej hostiteľky. V jednom uskutočnení budeme používať červené paradajky, v druhom - zelené. Vyskúšajte si recepty, možno obaja budú podľa vašich predstáv.

Dôležité informácie

Pred začiatkom varenia ostrých paradajok na zimu si spoznajte niektoré dôležité body:

 1. Používajte zeleninu na zimnú zber bez poškodenia a hniloby.
 2. Ak robíte zber červených paradajok, potom vyberte takéto vzorky tak, aby na buničine neboli biele a zelené škvrny.
 3. Pri občerstvení zelených paradajok odporúčame používať ovocie mierne ružové vo vnútri.
 4. Buďte opatrní pri horúcich alebo horúcich paprikách. Faktom je, že prebytok môže spôsobiť, že jedlo nie je možné jesť. Miska by mala byť pikantná, ale mierne.
 5. Ak chcete, aby horká zelená paprika dala všetku svoju arómu, a nie trpkosť, do budúcej úrody, nalejte ju pred vriacou vodou pred rezaním.
 6. Teschin paradajky jazyk pre zimu zahŕňa predpis s použitím octu. V niektorých uskutočneniach je to 70% esencia, v iných - tabuľka 9 alebo 8% octu. Vezmite presne ten, ktorý je uvedený v receptúre. Sebarealizácia je plná zdravotných problémov.
 7. Na rajčiny používajte iba dobre umyté a dusené poháre a viečka na zimu jazyka. Niektoré skúsené ženy v domácnosti odporúčajú vyčistiť vnútornú časť veka predtým, ako sa na neho dostane liečebný alkohol.
 8. Šalát z jazykov varených na zimu je položený hneď po vybratí z pece v suchých pohároch.

Tu možno je to všetko. A teraz pre príčinu!

Sneh červených paradajok na zimu

Tento korenistý, nízkokalorický šalát (iba 76 kalórií na 100 gramov) získal svoje meno len kvôli svojej korenisté chuti, keďže v žiadnom prípade nie je žiadna zelenina vo forme jazykov. Počet prísad je obmedzený, doba varenia je približne dve hodiny. Hlavným rysom - čili a cesnak.

Takže, čo potrebujete na zásobovanie:

 • zrelé mäsité paradajky - 2 kg;
 • okurka a cesnak - 100 gramov;
 • chili - 1 pod;
 • kôpru a petržlenu - 30 gramov;
 • každý rafinovaný rastlinný olej - 100 ml;
 • cukor - 3 lyžice s kopcom;
 • soľ 60 gramov;
 • tabuľka 9% octu - 50 ml.

Ako variť

Po prvé, my sme umyť všetky zeleniny a zeleniny, niekoľkokrát meniť vodu, dobre vyschnúť.

Paradajky sú nakrájané na 4 časti.

Cibu rozrezávajú polkruhy.

Cesnak rozsekaný cesnakovým lisom alebo struhadlom.

V horkej paprike odstránime chvost a semená. Nakrájajte na malé kocky.

Tip! Používajte rukavice, aby ste predišli popáleninám.

Recept greeny nakrájame na veľké kusy.

Polievku položíme do hrnca, nalejeme do oleja, soli a cukru. Tabuľový ocot sa naleje priamo do studenej hmoty.

Je to dôležité! Zložky musia stáť aspoň 30 minút, kým sa džús vyčnie.

V surovej forme rozložte hmotu v sterilných pohároch a položte ju na vrch. Nie je potrebné twist!

Snackové paradajky na zimu jazyka jazyka podľa receptúry musia byť sterilizované. Ako to urobiť správne? Na dne veľkej panvice s hviezdou kúsok látky, nalejte vodu. Akonáhle voda vriaca, všimnite si čas. Sterilizácia trvá tretinu hodiny.

POZOR! Voda by sa mala dostať len do závesu.

Vyberáme plechovky a rotujeme ich v plechovkách alebo skrutkovacích uzáveroch. Komu je to vhodné. Otočte a zakryte pokrievkou. V tejto polohe by rajčiaky jazyka mali zostať na jazyku najmenej 24 hodín, až kým sa úplne ochladia. To je dôležitý bod, pretože prácu robíte na zimu. Skladujte v pivnici alebo v chladničke.

Zelený paradajkový nápoj

Spravidla, červené paradajky idú na akúkoľvek prípravu, a nie každý vie, čo robiť so zeleným ovocím. Skutoční znalci slaných občerstvenia dávajú prednosť zelených paradajok. Hoci niektoré ženy v domácnosti pridať plátky baklažánu.

Poviem vám, ako na zimu pripraviť ostré zelené paradajky. Hlavná vec, ktorú predkrm sa ukázalo byť horiace, pretože to nie je márne tzv svokra jazyka.

Varovanie! To nie je šalát, ale zelených paradajok plnené neobvyklým spôsobom.

Zložky uvedené nižšie nie sú všeliekom. Môžete vždy experimentovať vo svojej kuchyni, pridajte si vlastnú chuť do receptúry.

Budeme potrebovať:

 • 1200 g zelených paradajok;
 • jedna stredná mrkva;
 • veľká hlava cesnaku;
 • banda zelených listov petržlenu;
 • jeden list vavrína;
 • jeden klíček od klinčeka;
 • 5-6 semien koriandra;
 • jedna chilli paprička;
 • 4 hrášok čierny korenie;
 • 3 hrachové korenie;
 • lyžica 9% octu;
 • jednu lyžicu soli a cukru.

Krok za krokom recept

Je to dôležité! Pretože máme na rajčiny plnené na zimu, vyberáme ťažko zrozumiteľné zelené ovocie bez známok poškodenia. Vo vnútri by mali byť ružové.

Prvý krok - pripravte naplnenie

Všetka zelenina a petržlen sú umývané pod tečúcou vodou alebo v panve, niekoľkokrát sa menia a sušia sa na uteráku.

Čistíme mrkvu, čistíme cesnak (dno musí byť odrezané).

Pre zimné občerstvenie nakrájame mrkvu s mixérom a potom pridajte cesnak. Zelenina je nielen drvená, ale dobre zmiešaná. Ak takýto prístroj neexistuje, môžete použiť mlynček na mäso alebo struhadlo s malými otvormi.

Z umytej a sušenej petržlenky vymažeme tuhé stonky. V prípade sú len jemné listy. Pridajte sa do mrkvy a cesnaku a znova ho zopakujte. Výsledkom je oranžovo-zelená náplň pre pikantné paradajky.

Druhý krok - zapnite paradajky

 1. Pri príprave zimných občerstvenia na zelených paradajkach vyrábame krížové tvary. Až do konca rajčiaka nie sú rezané, inak náplň nebude držať. Vezmite malú lyžičku a naplňte všetky zelené paradajky. Pozrite sa na fotografiu, ako to vyzerá priaznivo.
  13
 2. Vložte paradajky do horúcej sklenenej nádoby.
 3. Marináda je pripravená z literu vody a korenín, ktoré sú uvedené v receptúre. Od okamihu varenia sa varí 5 minút, potom nalejte do octu. Nechcem ihneď pustiť celú chilli papričku. Po prvé, kus, po ochutnávka, môžete ešte pridať.
 4. Pripravte marinádu, nalejte zelené paradajky jazyka Teschin na zimu a nechajte sterilizovať v studenej vode. Keď voda vriaca, počkajte 15 minút a vyberte nádobu. Okamžite nadvihnite, otočte a pod kožušinovým náterom úplne vychladnite.

Úžasné lahodné paradajky Teschinového jazyka na zimu podľa tohto receptu môžu byť uložené aj v miestnosti.

Recept na paradajky s cuketou:

Názory na výživu

Názor odborníkov na výživu sa takmer zhoduje s občerstvením jazyka Teschin. Považujú tento výrobok za nízkokalorický, s nízkym obsahom bielkovín, preto doporučujú občerstvenie ľuďom, ktorí chcú schudnúť.

V zime spravidla telo potrebuje vitamíny, stopové prvky. To všetko je v občerstvení rajčiakov z kleští. Okrem toho prítomnosť cesnaku má priaznivý vplyv na tlak, zníženie cholesterolu a riziko trombózy. Paradajky obsahujú vlákninu, vitamíny, keratín a veľké množstvo minerálov. Občerstvenie pomáha veľmi dobre, ak osoba trpí zápchou.

Miska sa neodporúča pre ľudí s ochoreniami gastrointestinálneho traktu a pečene kvôli závažnosti. Deti v malom množstve môžu mať jazyky na paradajky len 10 rokov.