Záhradníctvo

Lahôdková farba "Long Purple"

Lahôdky, alebo jednoducho modré, je ťažké priradiť k obľúbeným v našich záhradách. Určite ustúpia majstrovstvu uhoriek a samozrejme aj paradajok. Nemusí to hovoriť o zemiakoch - to je druhý chlieb na každom stole. A nezáleží na tom, či ide o sviatočný stôl alebo o obyčajný. Ale podľa ich vkusu budú baklažány nepochybne súťažiť s akýmkoľvek pokrmom na stole. V tomto prípade je dôležitá iba schopnosť variť.

Samozrejme, baklažány sa z húsky ihneď nezhasia ako uhorky alebo paradajky. Pri pestovaní si vyžadujú dodatočnú starostlivosť, na rozdiel od cukety a cibule s cesnakom. Predpokladá sa, že baklažán je vyberavý a termofilný. Potrebujú veľa vody, ale netolerujú nadmernú vlhkosť. Ako rastlina milujúca teplo, baklažán slúži takmer 4 mesiace teplého a pohodlného počasia s bohatou stravou. Oni netolerujú crowding a vonkajších infúzií.

Ale v rovnakej dobe, baklažán rastú takmer všetci záhradníci. Pestované pre bohatú úrodu, estetickú krásu rastliny a úžasnú chuť. Tento článok je venovaný jednému z predstaviteľov rodiny solanaceae - odrody "Lávový list dlhý purpur", alebo v ruštine - "baklažán dlhý fialový".

Charakteristická odroda

Variety baklažánu sú veľa, ale "dlhá fialová" je jedna. Počet odrôd baklažánu dlho prešiel mnohými desiatkami. A to nie je vôbec modré, ako ich každý nazýval. Ale tradične, vo väčšine záhrad, najpopulárnejšie odrody baklažánu s fialovou farbou. To je presne ten druh "dlho fialovej", ktorý patrí k takýmto baklažánom.

Nie je nič zvláštne, že táto rôznorodosť baklažánov nemôže zasiahnuť. Ale jeho charakteristiky sú tak vyvážené a úplné, že je ťažké nájsť iný podobný stupeň:

 • rastlina je kompaktná a na rozdiel od iných odrôd nevyplní so sebou celý okolitý priestor. Výška rastliny nie je väčšia ako pol metra;
 • dobré preocity baklažánu pre stredné Rusko a severné oblasti Ukrajiny. Ak správne rozdeľujete podmienky pestovania sadeníc a výsadby na otvorenom teréne, je celkom možné získať prvý zber do konca júna alebo začiatkom júla. Výrobca zaručuje príjem plodov baklažánu po 90 - 105 dňoch. Do tejto doby sa na rastlinách vysadí aspoň 10 baklažánov. Celkovo tieto plody vo vyspelom stave prekročia hmotnosť 3 kg. Ich priemerné rozmery sú do 300 mm. v dĺžke a 50 mm. v priemere. Dávajú sa dobre do ruky pri zbere;
 • vzhľad plodov tejto odrody - predovšetkým chválu. Banány sú dokonca veľkosti, tmavo fialové, dlhé a mierne lesklé;
 • ovocná kaša je jemná a kompaktná s malým množstvom semien;
 • výťažok prvej plodiny baklažánu je maximálny, čo vám umožňuje dlhodobo plánovať obavy z obstarávania;
 • chuťové vlastnosti odrody sa vyznačujú svojou eleganciou a charakteristickou vôňou baklažánu. Technologické charakteristiky odrody nie sú nižšie ako ukazovatele chuti;
 • Táto odroda baklažánu je skvelá nielen pre súčasnú prípravu, ale aj pre konzervovanie a morenie.
 • by nemal byť zasadený baklažán "Long Purple" na mieste, kde sa rozmnožovali rastliny soľnatých rastlín. A po lososoch môžu byť vysadené až po 3 rokoch. Všetka ostatná zelenina bude jeho dobrými predchodcami. Najmä po cibule, mrkve a akejkoľvek uhorky;
 • Po transplantácii do vlhkej pôdy nepoužívajte dlhočervenú baklažán na 4 dni. Je potrebné dať svoje korene na odpočinok;
 • systém pristátia by nemal byť menší ako 500 × 500 mm;
 • Aj keď je výška langusty "dlho fialovej" malá, je potrebné poskytnúť podporu každému kríku - plodina môže byť veľká;
 • Jeden týždeň po výsadbe sa vyžaduje prvý organický obväz. Ďalšie - za 3 týždne. Na začiatku plodenia bude potrebné ďalšie kŕmenie. Druhé a tretie obväzy by mali byť komplexné.
Je to dôležité! Voda by baktérie mali byť pravidelne teplou vodou, ale nemali by umožňovať nadmernú vlhkosť. Vetranie by sa malo stať zvykom.

Recenzie záhradníkov

Maria, Tambov, ťažko som vyrastal sadenice odrody "Long Purple". Malo málo informácií a prvýkrát som to rástol. Zber bol malý, ale chuť ovocia bola príjemná. Budem pestovať baklažán "dlhý fialový" v budúcom roku, s prihliadnutím na chyby. Yuri, 58 rokov, Kishinev Zasadil semená pre sadenice v polovici februára. Sadenice sa podarilo, ale prežili kvôli zlému počasiu - musel som zostať s transplantáciou. Transplantované sadenice boli dlho choré, ale úrodu, aj keď neskoro, bola úspešná. Variant "Long Purple" potešený. Najmä paradajkový kaviár Natalya, 48 rokov, Moskva Trieda sa páčila pre svoju precocitu, nemilosrdnosť. Pre moskovský región je to slušný výnos - 6 kusov z kefa s hmotnosťou 250 g.

záver

Laktárka nie je častým návštevníkom našich záhrad, ale každoročne získava popularitu. Jeho odolnosť voči chorobám, nemilosrdnosť a dobrý vkus nezanecháva ľahostajný veľa záhradníkov. Medzi nimi je aj množstvo stolových gurmánov.