Recepty

Adjika baklažánový recept

Hoci nie všetci ľudia chápu chuť baklažánov, skutoční gurmáni sa zapájajú do prípravy tejto zeleniny. Čo len robiť hosteska s baklažánom na zimu! A soľ, a vyprážané a nakladané, pripraviť rôzne šaláty a občerstvenie.

Dnes budeme hovoriť o tom, ako variť korenie a voňavé baklažány v adjika na zimu. Ukazuje sa prekvapivo chutné občerstvenie, ktoré sa dá umiestniť aj na sviatočný stôl: hostia "zametajú" okamžite.

Varovanie! Článok spĺňa výraz modrá.

Nenechajte sa prekvapiť, pretože tzv. Baklažán v mnohých regiónoch.

img ">

Rozmanitosť možností

Existuje veľa receptov na varenie baklažánov v adjika. Väčšina z nich pri experimentovaní prišla so svojimi hostiteľmi. K dispozícii sú možnosti občerstvenia alebo varenie v plátkoch - ako sa vám páči. Ponúkame malé množstvo receptov na variáciu "Lahôdka v adjike na zimu".

Je to dôležité! Všetky ingrediencie, ktoré sa nachádzajú v receptoch, sú k dispozícii každému hostiteľovi: pestujú sa v ich záhrade alebo kúpia na trhu za prijateľnú cenu.

Klasická možnosť

Ponúkame vám recept s fotografiou. Pri príprave občerstvenia potrebujete zásobiť:

 • modrá - 1 kilogram;
 • zrelé červené paradajky - 1 kg;
 • sladká paprika (červená alebo žltá) - ½ kilogramu;
 • cesnak - 7 klinčekov;
 • horúci pepper (môžete chilli) - polovica pod;
 • rastlinný olej (rafinovaný) - pol sklo;
 • cukorný piesok - 30 gramov;
 • hrubá soľ - 60 gramov;
 • stolový ocot 9% - 100 ml.
POZOR! Soľ nesmie byť jódovaná.

Princíp varenia

Banány majú horkú kôru. Ak táto zelenina nie je varená podľa pravidiel, pripravená občerstvenie bude trpká. Preto je potrebné ich očistiť alebo namočiť. Existuje niekoľko spôsobov, ktoré nevyžadujú veľa času:

 • Plátky baklažánov posypané hrubou soľou a nechajte asi 20 minút a počas tejto doby sa objavia kvapôčky vody. Táto soľ má rozšírenú horkosť. Umývajte kruhy studenou vodou, roztierajte na utierku a namočte každý kus.
  img ">
 • Rozložili sme nakrájané modré do šálky slaných vôd (2 veľké lyžice soli na pohár vody), na vrchole - malý útlak, takže všetky kusy sú vo vode. Po 40 minútach sa umyte. Paradajky nalejte vriacej vode na pol minúty, potom sa dostať a vyčistiť.

Zatiaľ čo baklažány sú namočené, pripravme si ostatné zložky. Pre modrá adzhika potrebujeme mäsité paradajky. Podľa receptúry potrebujeme paradajky bez kože. Len preto, že je veľmi ťažké odstrániť. Ale ak sú paradajky vyrezané, opaľované a potom umiestnené do ľadovej vody (pridajte kocky ľadu), potom sa pokožka ľahko odstráni.

img ">

Odstráňte chvosty, semená a oddiely z papriky. Nakrájajte ich na pásy. Upozorňujeme na prácu s horúcou paprikou: je to strihané rukavicami. V opačnom prípade sa nevyhýbajte pálkam.

img ">

Paradajky a papriky je potrebné rozdrviť. Ak to chcete urobiť, môžete použiť mlynček na mäso alebo ponorný mixér - ako chcete. Všetko zeleninu naraz obrobte súčasne.

Nalejte do panvice, pridajte olej, cukor, soľ. Po dôkladnom premiešaní sa nastavíme na varenie. Po varení varíme štvrťhodinu a pridáme ocot. Pokračujeme v trápení na malom ohni.

img ">

Namočené a lisované baklažánky nakrájame na kúsky a smažeme v malom množstve masla v panvici s hrubým dnom. Malá modrá farba by mala byť sčervenaná. Smažte časti baklažánu.

Namiesto záveru

Lajnica Adjika je obľúbeným jedlom skutočných gurmánov. Milovníci paradajok preferujú korenené korenie na mäso a ryby. Existuje veľa možností na občerstvenie, ale každý recept sa môže meniť. Teraz o tom budeme hovoriť.

Prítomnosť horúcej zelenej alebo červenej papriky, rovnako ako cesnak - hlavný stav. A horký korenie sa niekedy pridáva viac, ako je uvedené v receptúre - ako sa vám páči.

Národná kuchyňa neznamená pridávanie paradajok, ale práve tak sa stalo, že sa pridávajú aj. Papriky, paradajky v občerstvení by mali byť nevyhnutne premenené na zemiaky a vajíčka varené na plátkoch. Pre zmenu pridajte jablká, mrkvu a všetky druhy zelených podľa vkusu.