Recepty

Gruzínsky kaviár baklažánu

Kuchyňa každého národa má svoje vlastné vlastnosti. Spravidla sú spôsobené súborom produktov, ktoré sa dajú pestovať v danej oblasti. Gruzínsko je úrodná krajina. V horúcom južnom slnku akékoľvek, dokonca aj najviac teplomilná zelenina dobre rastú. Preto je ich veľa rôznych jedál. Papriky, paradajky, fazuľa, cibuľa, cesnak sú varené v Gruzínsku. Ale dlaň, samozrejme, patrí do baklažánu. Sú milovaní tam a oni s vami radi s vôľou nie menej ako v našom ruskom juhu. Počet jedál, ktoré obsahujú túto zeleninu, je veľký. Vytvorte ich a polotovary na zimu.

Veľmi chutné nakladané baklažány, konzervované plátky s paradajkami. Najčastejšie však z nich robí kaviár.

Klasický gruzínsky kaviár na baklažán

Kaviár baklažánových paradajok má štandardné, časovo testované súčasti. Sú to nevyhnutne papriky, paradajky, cibuľa, cesnak, byliny, rôzne druhy korenia. Zvláštnosťou gruzínskej kuchyne je množstvo bylín a korenín. Žiadne jedlo nie je kompletné bez jedla s rôznymi bylinami a korenie a ďalšie korenie sú oveľa šetrné. A to je pochopiteľné. V horúcich klimatických podmienkach sa môže každý tanier rýchlo zhoršiť. Cesnak a korenie spomaľujú tento proces.

Pre 6 priemerné baklažánky budete potrebovať:

 • paradajky, mrkva, horúce a sladké papriky - 2 ks;
 • cesnak - 6 klinčekov;
 • petržlen - veľká partia;
 • rastlinný olej - 150 ml;
 • rôzne druhy korenia: horúci korenie, koriander, ginska;
 • soli sa pridajú k chuti;

Tento kaviár je varený rýchlo. Banány sú olúpané, nakrájané na plátky, rozotrené do panvice, posypané olejom, posypané soľou a 15 minút vyprážané.

Cibuľa a mrkva jemne nakrájame, smažte spolu v tej istej panvici s prídavkom oleja len 5 minút. Požiar musí byť priemerný. Nakrájané paradajky sa pridávajú na rovnaké miesto, ochutený, ochutený korením. Bez ďalšieho vyprážania nakrájajte zeleninu na zemiaky.

Smažená baklažán, sladká paprika, cesnak posúvajte cez mlynček na mäso.

Varovanie! Pepper pre tento kaviár nie je vyprážaný.

Všetku zeleninu premiešajte, nakrájajte na jemne nakrájanú petržlenovú vňať a zahrejte na oheň ďalších 4-5 minút. Podávajte toto jedlo teplé. Ako výzdobu používajte nakrájané horúce papriky.

Tip! Ak chcete získať korenené jedlo, semená horúceho korenia nemožno odstrániť.

Pri zberu v zime by mala byť rastlinná zmes zahriata asi 30 minút na nízkej teplote a pridaním nakrájanej horúcej papriky.

Ak chcete udržať kaviár lepšie, môžete do zeleninovej zmesi pridať 1 lyžičku 9% octu.

Balené na sterilizovaných brehoch kaviáru ihneď po príprave. Pre valcovanie používajte vankúšik. Banky by mali byť zabalené na jeden deň.

Podľa nasledujúcej receptúry sa kaviár pripravuje z pečenej papriky a baklažánu, čo umožňuje znížiť množstvo rastlinného oleja a urobiť jedlo jemnejšou. Veľké množstvo paradajok spôsobuje, že chuť kaviáru je bohatá a farba je jasná.

Gruzínsky kaviár baklažánu s cibuľou a pečená zelenina

Z korení v receptúre je len slaná a čierna paprika. Ale každá žena v domácnosti môže rozširovať svoj sortiment podľa svojich predstáv a dávať jedlo skutočnú "gruzínsku" chuť.

Na 5 kg malý baklažán bude potrebovať:

 • rajčiny - 5 kg;
 • mrkva, paprika, cibuľa - 2 kg;
 • chudé oleje - 200 ml;
 • cesnak - 2 hlavy;
 • paprika - 2 ks;
 • soľ a korenie.

Tento kaviár je ochutený korením, soľou, cesnakom a horúcimi papričkami na chuť a túžbu hostesky. Môžete pridať do spawn a nakrájanú zeleninu. Najlepšie zo všetkých, baklažán kombinuje petržlen a bazalka.

Varovanie! Basil má veľmi jasnú chuť a vôňu, takže nestojí za pridanie veľa.

V rúre pečieme sladké papriky a baklažán. Teplota pečenia asi 200 stupňov. A čas závisí od stupňa zrelosti zeleniny.

Varovanie! Semená nie sú odstránené z korenia, chvosty nie sú odrezané na baklažán, ale je potrebné ich prepichnúť.

Medzitým tri mrkvy, nakrájané cibule, mleté ​​paradajky cez mlynček na mäso. Vo veľkej panvici najskôr smažte cibuľu, potom pridajte mrkvu, smažte znovu, pridajte paradajky.

Pečieme pečúcu a mierne ochladenú zeleninu, odstráňte semienka z korenia, presuňte sa cez mlynček na mäso.

Kombinujte všetku zeleninu a opekajte asi 40 minút. Po dobu 5-10 minút, kým pripravený, pridajte korenie, soľ, nakrájaný cesnak a horúcu papriku, nakrájanú zeleninu.

Varovanie! V tomto kaviári je veľa rajčiakov, takže nemôžete pridávať ocot do polotovaru.

Pripravený kaviár by sa mal rozložiť na vopred pripravené banky a byť hermeticky uzavretý. Banky a kryty musia byť sterilizované.

Nasledujúci recept nie je určený na zimnú zber. Takýto kaviár sa okamžite podáva na stôl. Má to pre nás nezvyčajné, ale veľmi dobre známe gruzínskej kuchyni - vlašské orechy.

Sú perfektne kombinované s baklažánmi a robia to jedlo jedinečne chutné. Balsamico omáčka, ktorá dáva kompletnosť, si môžete kúpiť alebo variť sami. Lístky na misky by mali byť malé a veľmi tenké.

Pre 15 baklažánov budete potrebovať:

 • vlašské orechy - 250 g;
 • cibuľa - 2 ks;
 • pepperoni alebo horúci korenie - 1 ks;
 • cesnak - 3-4 klinčeky;
 • korenie a soľ - podľa chuti;
 • rastlinný olej - koľko bude potrebovať zeleninu;
 • balsamická omáčka - podľa chuti.

Pečieme v rúre na 180 stupňoch baklažánu, až kým nie je mäkká.

Tip! Pripravenosť baklažán je ľahko kontrolovateľná, prepichne sa drevenou tyčinkou alebo zápasom. Mal by ľahko ísť do zeleniny.

Zatiaľ čo baklažánky sú pečené, nakrájajte vlašské orechy na jemnú drvinu pomocou mixéra.

Jemne nakrájajte cibuľu a omáčajte trochu oleja, pridajte matice a smažte ďalších 5-7 minút.

Čistenie horúcej baklažánovej kôry očistíme a brúsime. Do cibule pridajte lilek s orechmi a smažte na 7-10 minút.

Jemne nakrájajte cesnak, piperoni alebo horúcu papriku, piesok alebo rozdrvený hrášok. Pridajte to všetko k srvátke a ešte niekoľko minút otepte.

Na samom konci sezóny ochutnajte balsamickú omáčku. Tento kaviár je lepšie slúžiť studenej. Je to dobré a ako nezávislé jedlo a ako šírenie na prípitok.

Teraz nie je tak ľahké sa dostať do Gruzínska. Preto nemôže byť ochutnávka tých najchutnejších gruzínskych jedál, kde sú vždy varené. Ale usporiadať doma je "deň gruzínskej kuchyne" úplne v moci každej ženy. Satsivi, lobio, khachapuri, kharcho - zoznam môže byť dlhý. Ale gaštanový kaviár v gruzínčine musí byť pripravený.