Výstavba

Kuracie plátno na 15 kurčiat s vlastnými rukami

Mnoho majiteľov súkromných domovov premýšľa o vlastnostiach záhradníctva. Okrem pestovania zeleniny a ovocia sa niektoré začínajú angažovať aj v chove hydiny. Na usporiadanie kuracieho coopu, ktorý bude vhodný na bývanie v zime i v lete, musíte poznať niektoré nuansy, ktoré pomôžu vybudovať správnu a vysoko kvalitnú kuraciu škrupinu pre 15 sliepok. Tento počet vtákov poskytne celú rodinu 4-5 ľudí s čerstvými domácimi vajcami.

Funkcia zimnej kooperácie pre 15 kurčiat

Veľkosť kurčaťa, ktorá má usadiť 15 kurčiat, nevyžaduje príliš veľa miesta. Túto štruktúru môžete vytvoriť vlastnými rukami. K tomu je najdôležitejšie urobiť správne kresby a premýšľať o všetkých vlastnostiach budovy vopred.

Varovanie! Kompetentný prístup k budovaniu kureniec pre kurčatá s vlastnými rukami je zárukou, že vták bude pohodlný a útulný a za takých podmienok bude schopný poskytnúť hostiteľovi vajíčka.

Hlavnou funkciou kurčiat je chrániť vtáky pred vonkajším vplyvom a vonkajším vplyvom, ako aj zabezpečiť bezpečnosť vajec pred dravcami alebo domácimi zvieratami. Ak plánujete používať to po celý rok, mali by ste premýšľať o usporiadaní domu pre vták, schopný poskytnúť komfortné podmienky v chladnom počasí. To znamená, že musíte zahriať steny alebo premýšľať cez vykurovací systém. Dôležitým parametrom pre kurča je správne osvetlenie, čo znamená, že sa nedá vyhnúť inštalácii okien a osvetľovacích zariadení.

Veľkosť miestnosti sa vyberá s prihliadnutím na počet vtákov, ktoré sa môžu pohodlne prispôsobiť na území - počet kurčiat na meter štvorcový by nemal presiahnuť tri hlavy.

Varovanie! Počas studeného obdobia sa odporúča kondenzovať počet kurčiat na 1 štvorcový meter kuracieho mäsa, pretože v tomto prípade ľahšie znášajú zimu.

Nezabudnite na obozretne vybavenú oblasť chôdze v blízkosti kuracieho coopu. Ak je to v lete, môže to byť otvorené ohradenie, v zime by malo byť dostatok miesta vo vnútri slepačieho domu pre kurčatá.

Dokončená verzia kurčaťa pre 15 sliepok je uvedená vo videu:

Okrem izolácie je potrebné zabezpečiť vysoko kvalitnú ventiláciu, ktorá uľahčí cirkuláciu vzdušných hmôt. Zvyčajne sa ventilačné systémy používajú iba v teplej sezóne, takže kurčatá v chladnom počasí nevykrvávajú. V zime je vetranie vykonávané jednoduchým otvorením predných dverí na chvíľu.

Kryt je umiestnený čo najviac od bočníkov a urobený s potrubím, ktorého priemer je 20 cm Celková dĺžka potrubia by mala byť asi dva metre, ide o 50 až 70 cm smerom dovnútra a zvyšok zostáva na povrchu strechy. Rúra s touto veľkosťou zabezpečí vysoko kvalitné a efektívne vetranie v stodole asi 10 metrov štvorcových.

Vnútorný priestor

Spolu s konštrukčnými parametrami je dôležité aj usporiadanie interiéru miestnosti, ako aj prítomnosť zodpovedajúcich zón pre rôzne potreby kurčiat.

Aby mohli kurčatá slobodne jesť a piť vodu, mala by byť umiestnená na požadovanej úrovni umiestnenie podávačov a pijanov. Zvyčajne sú umiestnené oproti bokom, na opačnej stene od nich. Počet a veľkosť podávačov a pijanov závisí od počtu sliepok. Pre pohodlné jedlo a nápoje na každom kuracie mäso by ste mali vyňať približne 15 cm podávačov a pijanov.

Je to dôležité! Aby sa zabránilo pádu do žľabov a žľabov odpadu a prachu, mali by byť umiestnené v určitej vzdialenosti od podlahy.

Aby mohli vtáky pohodlne odpočívať, čo priamo ovplyvňuje počet vajec, ktoré vyliahli, mali by byť vybavené vnútorné priestory s vysokou kvalitou. Pre ich inštaláciu bude potrebná drevená tyč s prierezom 40 x 40 cm alebo mierne silnejšia. Horné okraje sú mierne zaoblené. Pre inštaláciu je vybrané neprístupné miesto v miestnosti a bidlá sú pevne pripevnené. Vzdialenosť medzi tyčami by nemala presiahnuť 25-30 cm.

Dĺžka tyčí by sa mala vypočítať na základe počtu vtákov - pre každé kurča o dĺžke 30 cm. Priamo pod hradom by mali byť umiestnené podnosy, v ktorých budú vtáky zbavovať potreby.

Je to dôležité! Takže môžete efektívne zbierať podstielku, ktorá sa potom môže použiť ako hnojivo.

Aby mohli kurčatá pohodlne nosiť vajcia, mali by im vybaviť kvalitné hniezda. Pre 15 kurčiat bude potrebných približne 4-5 hniezd. Ich dizajn môže byť otvorený aj zatvorený. Pri budovaní zimnej záhrady je lepšie vybrať uzavreté hniezda. Pre nich môžete použiť hotové drevené debny, ktorých výška je 40 cm Šírka a hĺbka by mali byť asi 30 cm Slamka je umiestnená na dne hniezda.

Kuracia špička pre 15 kurčiat, ktorá sa plánuje použiť v zime, by mala byť silná a teplá, rovnako ako priestranná, aby boli kurčatá pohodlné. To pomôže zabezpečiť, aby sa vtáky ponáhľali a poskytli hostiteľovi vajcia v požadovanej výške.